Później nie będzie już nikogo ….

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Idee

Martin Niemöller, niemiecki pastor powiedział przed laty: „Najpierw przyszli po komunistów, ale się nie odezwałem, bo nie byłem komunistą. Potem przyszli po socjaldemokratów i nie odezwałem się, bo nie byłem socjaldemokratą. Potem przyszli po związkowców, i znów nie protestowałem, bo nie należałem do związków zawodowych. Potem przyszła kolej na Żydów, i znowu nie protestowałem, bo nie byłem Żydem. Wreszcie przyszli po mnie, i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.”

Obecnie trwa zupełnie niebywała nagonka na chrześcijan. „TV Trwam” nie dostała miejsca na multipleksie Teraz okazuje się, że otrzymali je nadawcy, których nie stać było na opłaty, które KRRiT rozłożyła im na raty. Ostatnio portal Fronda.pl przeżywa kolejne ataki internetowe. Wydano redakcji wojnę. Tomasz Terlikowski pisze wprost:
„nie ma też wątpliwości, że jeśli hakerom się to uda, jeśli rzeczywiście zniszczą Frondę.pl – to nie będziemy ostatni. Inne chrześcijańskie, konserwatywne portale też zostaną wzięte na celownik. Jesteś przeciwko związkom gejowskim, nie podoba Ci się zabijanie dzieci, nie godzisz się z mrożeniem osób na zarodkowym etapie rozwoju – nie masz prawa być w przestrzeni publicznej, można Cię zniszczyć, zhakować, ośmieszyć, dopisać zdania do Twojego tekstu, a w końcu odebrać głos.”

Żyjemy ponoć w demokratycznym państwie. Tyle się mówi o tolerancji. Tymczasem coraz bardziej widać, że tolerancja mylona jest z aprobatą i ma dotyczyć jedynie niektórych – wybranych środowisk. Wszyscy myślący „niepostępowo” mają być ośmieszeni i skazani na społeczną banicję. Wąska grupa usiłuje narzucić wszystkim definicję co jest postępowe a co nie. Czysty totalitaryzm. To wszystko już było i nie jest wcale postępowe. Robimy olbrzymi krok wstecz.

Dlaczego jedna osoba ma decydować, czy krzyż ma wisieć na ścianie czy nie? Mnie doprawdy nie przeszkadzałoby, gdyby przy łóżku w szpitalu ktoś powiesił sobie symbol judaizmu czy islamu. Jeśli poczuje się z tym lepiej, to mnie nic do tego. Człowiek wierzący wyznaje wartości. Jest bogobojny i takiego nie muszę się obawiać. Boję się natomiast ludzi, którzy są pępkami świata i uważają, że im wszystko wolno. A to opluć staruszkę, a to zrobić krzyż z butelek z piwa, a to nasikać na znicz, a to dobić chorego, by się nie męczył i nie trzeba było go leczyć, bo to kosztuje. Wszak małe dzieci stwarzają problemy więc trzeba je po prostu zabić, by rodzice mogli się dalej beztrosko bawić. Cywilizacja śmierci!

Wszyscy, którzy protestują, wierzący i niewierzący są opluwani i wyśmiewani. Wszak ma istnieć jeden pogląd, jedna myśl. Jak w powieści Orwella codziennie media podadzą w co wierzyć, co myśleć i co mówić. Żadnych wątpliwości! Niepożądana informacja o osobach czy firmach się nie prześliźnie - art. 212 czuwa. Pełna manipulacja i pełne odczłowieczenie.

Bogu wydały wojnę wszystkie totalitaryzmy. Najwięksi zbrodniarze XX w. Lenin, Hitler i Stalin walczyli z wiarą i rodziną, by móc całkowicie panować nad człowiekiem. Był już aryjczyk i człowiek sowiecki - teraz ma być idealny konsument i niedouczona hołota czyli „młodzi, wykształceni z wielkich miast”. Jednym słowem „lemingi”.
Odnoszę wrażenie, że obecnie przeżywamy renesans totalitaryzmu.

Jeśli dziennikarze będą milczeć i nie będą bronić wolności słowa, to mogą być pewni, że wcześniej czy później ktoś zastuka do drzwi ich redakcji i nie będzie już nikogo, kto wstawiłby się za nimi.
Jadwiga Chmielowska

Polecam dyskusję:
http://wpolityce.pl/artykuly/32292-pozniej-nie-bedzie-juz-nikogo-wazne-slowa-odnosze-wrazenie-ze-obecnie-przezywamy-renesans-totalitaryzmu

http://www.sdp.pl/pozniej-nie-bedzie-juz-nikogo-felieton-jadwigi-chmielowskiej

Brak głosów

Komentarze

Stork

jeszcze za rządów Prawa i Sprawiedliwości, usłyszałem w wiadomościach radiowych jakąś wierutną bzdurę nt. śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie pamiętam nawet o co wtedy chodziło, ale poziom kłamliwej manipulacji był tak obrzydliwy, że rzuciłem się do telefonu i zadzwoniłem. Ku mojemu zdziwieniu połączono mnie z dziennikarką, która prowadziła wiadomości. Zapytałem: jak Pani nie wstyd opowiadać takie brednie, przecież to to jest obraza dla nawet średniej miary inteligencji? Ku mojemu jeszcze większemu zdziwieniu odpowiedziała pytaniem: mam odpowiedzieć szczerze czy służbowo? No, oczywiście szczerze. " Mąż zostawił mnie z dwójką małych dzieci, pożyczką na mieszkanie i samochód. Nawet nie wiem gdzie jest. Jeżeli nie przeczytam tego co mi tu podtykają, jutro na moje miejsce przyjdzie dziesięciu innych. " To oczywiście jest najbardziej prymitywna i brutalna forma niewolnictwa. Wielu "nocnikarzy" dostaje za swoje szmacenie takie gratyfikacje, że mają pełne przekonanie, że stali się Noblami tego świata. Do tego najważniejsi są funkcjonariusze i ich dzieci. Ci mają i kasę i klasę ( robotniczą ) za plecami. Są crème de la crème fornalskiej braci, kasty założycielskiej obecnej nomenklatury. Ale nie wińmy całego narodu. Jesteśmy wspaniali. Policzcie, pomimo zmasowanej propagandy ( również tej podprogowej ), dwóch ubeckich stacji telewizyjnych, gazet a dziś i TV publicznej, fundacji, świątecznych orkiestr wszelakich, pomimo "autorytetów" i morderstw Politycznych 50% nie poszło na wybory, 25 % głosuje patriotycznie. reszta to popłuczyny towarzyszy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Stork

#274807

nie jest tak żle, wielotysięczne marsze obronców TV TRWAM są żywym przykładem, że ktoś się upomina w słusznej sprawie i nie czeka aż po niego przyjdą.Obecna wladza nie będzie trwała wiecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#274810

I śmiać się należy, kiedy pacan okrasi audycję dowcipasem.
Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale na pewno w 2010, kiedy rozwydrzone bydlaki z palikotowym tarasem urządzały bachanalia wokół modlących się przed Krzyżem. Otóż seans nienawiści na nowo objął płomieniami media. Zastanawiałam się, co mogę obejrzeć w telewizji neutralnego. Pomyślałam, że program muzyczny dla dinozaurów spełni ten wymóg.Zatem włączyłam sobie "Wideotekę dorosłego człowieka", gościem była Sipińska. I było miło i nostalgicznie, do momentu gdy pan Szewczyk, nawiązując do jakiegoś niedawnego meczu, był raczył puścić taką uwagę : przegrali, bo mieli słabych obrońców. Mogli wziąć tych SPOD KRZYŻA HE,HE,HE " Perlisty śmiech Sipińskiej rozochocił cymbała...Wyłączyłam, i chciało mi się ryczeć. Potem przyszła wściekłość. Zarejestrowałam się i zalogowałam na forum programu. Napisałam co myślę o takich wesołkach. Odpowiedzi posypały się obficie, wszystkie zdumione moim ...brakiem poczucia humoru.
Ręce opadły.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#274815

... gdy telewizyjną ilustracją zgubnego wpływu sekt są zdjęcia z pielgrzymki katolików na Jasną Górę.

Ciągle czekamy na reakcję polskiego Episkopatu ...

Vote up!
0
Vote down!
0

Wiktoria

#274843

Dziękuję za te mądre słowa!
Też uważam, że w tej chwili musimy być solidarni i zjednoczeni ponad podziałami.
http://niepoprawni.pl/blog/961/bedac-razem-i-gdy-nie-damy-sie-rozproszyc
I nie wolno nam milczeć, gdy dyskryminują innych - nawet jeśli w przeszłości się z nimi nie zgadzaliśmy.
http://niepoprawni.pl/blog/961/kiedys-nienawidzilem-tv-trwam-teraz-jej-bronie
Serdecznie pozdrawiam i załączam wyrazy największego szacunku!

Vote up!
0
Vote down!
0
#274988