Panie Premierze, proszę o zignorowanie propozycji Stefana N

Obrazek użytkownika PS
Kraj

Panie Premierze, proszę o zignorowanie propozycji Stefana N
 
To może być prowokacja. Przypomnę, że Stefan nie jest już z nami, o czym pisał też niejaki Gasipies czasu swego:
„List do Stefana Niesiołowskiego                   
 Drogi Stefanie!
Jesteśmy z Tobą. My, uczestnicy demokratycznej opozycji, znamy Ciebie od lat - chociaż w większości z ekranu telewizora, doniesień prasowych i innych publikacji - jednak nie jesteś nam obojętny. Nie byliśmy w „Ruchu”, bliżej było nam do KOR-u. Uznaliśmy, że zamiast burzenia komitetów, wysadzania w powietrze Pałacu Kultury i Nauki,  obiektów upamiętniających niejakiego Lenina i innych symboli komunizmu – lepiej budować.  

Mimo wszystkich dzielących nas różnic - co naturalne, chodziło i nadal chodzi nam o to, by ludzie mieli prawo do głoszenia swoich poglądów. Byliśmy kiedyś razem w tym sensie, że mieliśmy świadomość, a szczególnie świadomość tego, że działamy na rzecz słusznej sprawy. Byliśmy i mieliśmy, ale się pan stoczył, jak zauważył Prezes Kaczyński.”
Ale o co chodzi? Już wyjaśniam.
„Niech PiS wywoła kolejne Powstanie Warszawskie - powiedział w pierwszej części rozmowy z Onetem Stefan Niesiołowski.” Pan Marszałek słynie z rozwiązań radykalnych i dobrego smaku. Co prawda niejaka Anastazja Potocka sugerowała czasu swego, że nieładnie mu pachnie z buzi, ale może z zazdrości, albo co, jak to dziewczyny. Kobiety zrozumieć nie jest rzeczą prostą, gdzieś wyczytałem, że nie są stworzone [one]do rozumienia ale do kochania. To sporo tłumaczy. Być może właśnie niespełniona, czy zawiedziona miłość, albo co powoduje, że odreagowują. Np. słynna już, bo cytowana przez samego PDT „prosta kobieta”, czyli blogeRKa zajmująca się podobno „tym, czym zajmują się kobiety”, pisze sporo o Jarosławie Kaczyńskim i o PiS-ie, też jakby Go de facto nie wspierając, a wręcz atakując, czy nawet dyfamując, w każdym razie raczej w aspekcie pejoratywnym przedstawiając. Trudno wyczuć dlaczego i po co. Niemniej jednak to już trwa jakiś czas i nie ustaje. Natomiast stanęła w obronie Pana Stefana Niesiołowskiego przed ewentualnymi naciskami Pana Premiera wymuszającymi przeproszenie Ewy Stankiewicz i wtedy to właśnie ją cytując PDT zamiast zgodnie z zapowiedzią wyegzekwować przeprosiny nazwał Stefana „naszym bohaterem”.
Co prawda Pan Stefan nie jest kobietą, chociaż z drugiej strony przyznam, że nie badałem i nie znam preferencji seksualnych, nie wnikam nawet czy poznał bliżej Seweryna B, niemniej jednak trudno nie zauważyć, że podobny ma stosunek do Jarosława Kaczyńskiego i PiS-a,  jak wspomniana blogeRKa.
Na koniec  części pierwszej „nasz bohater” wezwał do wywołania Powstania.

]]>„Niech PiS wywoła kolejne Powstanie Warszawskie.]]>
]]>Koniec części pierwszej. ]]>
]]>Rozmawiał: Jacek Nizinkiewicz”]]>
Również inny lider umiłowanej Platformy Obywatelskiej, znany nie tylko z tego, że Go wypuścili Rosjanie w Afganistanie z niewoli, chociaż nie mieli takiego zwyczaju, ale też z udzielania radek na Twitterze - wypowiedział się był na temat Powstania Warszawskiego, mianowicie

]]>stwierdził, że Powstanie Warszawskie było "narodową katastrofą".]]>
Co prawda nie odniósł się do innego Powstania – też w Warszawie i też z czasów Okupacji Niemieckiej – z 19 kwietnia [w Getcie Warszawskim], pomimo, że był indagowany na tę okoliczność też na Twitterze i nie tylko przez Czesława Bieleckiego. No cóż, niektóre pytania i zaczepki bywają „olewane” [to słowo oczywiście cytuję, za światłą blogeRKą, „]]>Olej to Panie Premierze]]>”] przez Niezastąpionego Szefa Dyplomacji Aktualnie Polskiej. Przypomnę tu ]]>pytania]]> wysokiego przedstawiciela Federacji Rosyjskiej - Pana Rogozina, na które również nie doczekał się odtłitowania (też ]]>tu]]> o tym napisano).
Należy jednak domniemać, że również Powstanie naszych braci starszych w wierze nie zakończyło się totalnym sukcesem. Owszem przynajmniej zginęli z honorem, ale nam chyba tym razem nie o to chodzi.
W świetle powyższego należy uznać, że propozycja „naszego bohatera”, czyli kolejne powstanie zbrojne niekoniecznie mogłoby zakończyć się dla nas oczekiwanym i spektakularnym sukcesem. Owszem należy docenić dążenia niepodległościowe zasłużonego bojownika o demokrację i podziękować za wsparcie. Mamy też pewne doświadczenia, chociażby z opowiadań rodziców, np. mój śp. Tata uświadomił mi, że można sobie radzić na początku mając 3 pistolety i jeden karabin na 9-ciu chłopa w lesie, ale mamy już XXI wiek i myśliwce F16 oraz inne wynalazki, które niekoniecznie będą zaangażowane po naszej stronie. Istnieje raczej wysokie prawdopodobieństwo, że strona ZOMO może mieć przewagę uzbrojenia, sił i środków, uniemożliwiającą zwycięstwo w tej walce. To może być prowokacja zmierzająca do realizacji wytycznych umiłowanej Partii:
„dorżniemy watahy”
„wyginiecie jak dinozaury”.
W związku z powyższym apeluję do Prawdziwego Pana Premiera o nie podejmowanie tego wyzwania i tu nie użyję niestosownego zwrotu „olanie”, gdyż nie wypada zwracać się mi w ten sposób do mojego Premiera – proszę zatem o zignorowanie propozycji Pana Stefana, który to był kiedyś z nami, ale się stoczył, ewentualnie grzeczną, a zdecydowaną odmowę - jeśli uzna za stosowne odpowiedzieć.
Zwyciężymy, ale nie w ten sposób, liczy się intelekt i prawda,
a nie tylko nieokrzesana siła moim zdaniem ich nik-
czemna.
 
CYPRIAN KAMIL NORWID
SIŁA ICH
Fraszka
Ogromne wojska, bitne generały,
Policje - tajne, widne i dwu-płciowe -
Przeciwko komuż tak się pojednały?
- Przeciwko kilku myślom... co nienowe!
 
 „OBUDŹ SIĘ POLSKO !!! (Ten materiał wzbudzi w Tobie szok)”
]]>http://youtu.be/EMS8cJL5_Ng]]>
 
A kogóż to widzimy w 2 minucie „Nocna Zmiana – ZDRADA”  ]]>http://youtu.be/yJrOt3wPcxE]]>?
Brak głosów

Komentarze

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#294570

Jakie proszę? Chyba zaszła pomyłka.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#294599

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#298272

Xenia
zareaguje na obelgi stefka od 8 kul, które są również wylewane na nasze głowy jak pomyje, to nie jest partią opozycyjną. W innych krajach, prawdziwie demokratycznych, zostałby niesioł od much pozwany do Sądu, a opozycja grzmiałaby na cały głos.
Zaczyna mi się to wszystko nie podobać. Jeżeli opozycja się boi, albo nic nie robi, bo też miłe jest jej koryto, to niech przestanie nazywać się opozycją.
Widać, nas kraj i my skazani jesteśmy rzeczywiście na zagładę.
Niech ratuje się kto może i wyjeżdża jak najdalej z Polski, póki to jeszcze jest możliwe.
Bo to już jest koniec Polski i nas.

Vote up!
0
Vote down!
0

Xenia

#294585

W 1939 roku wyprowadziła się i jeszcze nie wróciła.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#294602

Jak można namawiać ludzi do opuszczania Polski? Wręcz przeciwnie, powinno się apelować aby wróciło jak najwięcej Polaków z zagranicy i zabrało się ostro do roboty z robieniem porządków. Najłatwiej jest poszukać dobrego kąta, w którym można bezpiecznie poczekać aż inni zrobią porządek a potem wrócić w glorii wielkiego patrioty. Tylko kto ma robić ten porządek? Ci, którzy tylko czekają aż Polacy wyjadą i zostawią im tę bogatą ziemię, którą wówczas rozparcelują na drobne, zmienią nazwę tak aby zniknęła nie tylko z mapy Europy ale i z podręczników historii? Nie tędy droga. Wszelkie porządki wymagają potu. Naszego potu i ofiar, jak uczy historia. Nie ma nic za darmo.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#294631

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#298276

Masz oczywiscie racje, ale tylko teoretycznie,a praktycznie- co ma zrobic ojciec rodziny, nie mogacy znalesc godziwej pracy zapewniajacej byt rodzinie? Krasc, isc na rozboj, czy patrzyc jak rodzina marnieje?

Vote up!
0
Vote down!
0
#298278

Zupełnie zgadzam się ze Szpilką, która powyżej wyłuszczyła, na czym między innymi polega patriotyzm. Nie będę więc pisał tego samego.

Pozdrawiam Cię Szpilko, a Tobie Xenio za sianie defetyzmu daję żółtą kartkę, choć robię to niechętnie. (Nie chcem, ale muszem).

Satyr

________________________ 

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#294709

gość z drogi

szczególnie Dzisiaj

serdecznie pozdrawiam z 10 :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#295432

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#298275