Tajne komplety - pierwsze od okupacji niemieckiej

Obrazek użytkownika tequila
Kraj

Nauczyciele nie lubią darmowego podręcznika. Po cichu zbierają pieniądze na inne książki. Krytykowany przez środowisko nauczycielskie elementarz zamiast na ławki trafia często do szaf. Nauczyciele po cichu zbierają pieniądze na inne książki.

– Pani zaczęła zebranie od tego, że podręczniki MEN są beznadziejne. Że uczy już długo i ma doświadczenie. Potem, prosząc o dyskrecję, poprosiła, żeby zebrać pieniądze na ksero i papier oraz segregatory. Zapowiedziała, że będzie kserować materiały – opowiada matka 7-letniego Jasia.

Joanna, której 6-letni syn poszedł do pierwszej klasy w szkole koło Krakowa, opowiada, że w klasie dzieci mają równolegle dwa podręczniki – „Nasz elementarz” i komercyjny. – Na zebraniu nauczycielka zapytała, czy pamiętamy, co nam sprawiało największą trudność w czasie nauki pisania. Chodziło oczywiście o zawijasy, literki, które nie są proste, geometryczne, ale mają np. zakręcone ogonki. A potem pokazała nam, jak nielogicznie ułożona jest kolejność poznawania liter w rządowym elementarzu. Pani prosiła, żeby nie przyznawać się do tego, że uczy z dwóch książek. To mi przypomina tajne komplety – relacjonuje pół żartem, pół serio matka i prosi, by na wszelki wypadek zostawić jej nazwisko i informację o szkole do wiadomości redakcji.

]]>http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/825396,nauczyciele-nie-lubia-darmowego-podrecznika-po-cichu-zbieraja-pieniadze-na-inne-ksiazki.html]]>

Kolejne pieniądze wrzucone w błoto przez tuskowy rząd ....

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (12 głosów)

Komentarze

Ten nowy "ele-ment-arz" zostal "opracowany" przez takich samych "ekspertow" z jakich sklada sie ten POlszewicki rzad , ktorego "premierka" prosi o niezadawanie trudnych pytan .

P.S. W jednym zdaniu az 4 cudzyslowia , ale tak sie po prostu zlozylo .

Vote up!
3
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1443130