Łapaj złodzieja.

Obrazek użytkownika Kajeka
Kraj

Łapaj złodzieja.
Słuchając TV, uderzyło mnie działanie wg. ww. metody.
Zwrócenie się Maciarewicza i Fatygi /chwała im za to/ do historycznego sojusznika o ratunek w wyjaśnienie kulisów zbrodni tradycyjnego wroga, na Prezydencie i 95 osobach, w tym wspólnych generałów, posiadających wspólne plany obrony, wywołało wściekły jazgot pełen paniki i strachu. Jazgocący prominenci PO i dziedziców partii będących na usługach wrogów narodu i wykonujących na jego zlecenie podobne zbrodnie oskarżają zdradzany naród o uciekanie się do obcego Państwa przeciw swojemu Państwu. Uderzyła mnie klasyczna metoda krzyczenia przez uciekającego złodzieja "łapaj złodzieja". Potwierdza się w tym wołaniu czego jest pewna 1\3 narodu że nie Państwo polskie a nowa targowica jak drzewiej zwąchała się z nową carycą a raczej carem.
Oczywistym jest że rząd Obamy nie będzie zainteresowany w wyjaśnieniu prawdy, która pogorszy stosunki z nowym carem, ale sprawa jest groźna dla stosujących metodę łapaj złodzieja z tego powodu że kongresmani /republikanie/ nie są zależni od rządu USA i nie patrząc na niego, mogą dążyć do ujawnienia prawdy.
Uderza mnie ciągła aktualność genialnych ocen Piłsudskiego, który mówił że naród wspaniały, ale ludzie /obywatele/ podli.
Nigdzie na całym świecie by nie byłoby możliwe by osoba tak wypowiadająca się:
{w tygodniku Znak w 1987 r- Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.-" Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać...
-" Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej,
przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia,
prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem" i radząca Kaszubom wyłączenie z Polski}.
zajmowała nawet najniższe stanowisko w administracji państwowej, nie mówiąc o najwyższym krajowym urzędzie a wyzywający obrażający i ziejący nienawiścią do własnego Prezydenta był jago następcą.

Brak głosów