Czy Ameryka się boi zbadać ślad rosyjski zamachu bostońskiego

Obrazek użytkownika Kajeka
Świat

Czy USA jest głupie?, czy tchórzliwe? Czy Ameryka się boi zbadać ślad rosyjski zamachu bostońskiego?. Bo jeżeli zamach był inspirowany przez Putina, to co robić?. Zerwać stosunki dyplomatyczne?, zaprowadzić blokadę?, czy aby uniknąć konieczności drastycznych kroków, robić tak by prawda nie wyszła na jaw?.
Robić podobnie jak zrobiła Ameryka nie upowszechniając wbrew Tuskowi satelitarnych zdjęć z mordu smoleńskiego.
>Zastanówmy się ekstremizm czeczeński był i jest skierowany wyłącznie przeciw
Barbarzyńskiej Rosji okupującej Czeczenię. Zachód po cichu kibicuje Czeczenii.
Zły geniusz Pupina nie byłby sobą gdyby nie przymknął wjeżdżających do Rosji z Ameryki Czeczeńców.
Złamanie moralne i psychiczne aresztantów to dla KGB mała pestka.
Przemycenie ich na kurs alkaidy i wysłanie następnie do USA z konkretnym zadaniem to drobnostka.
Rosja zyskuje: -odwrócenie sympatii opinii publicznej Ameryki i świata i przekierowanie jej z Czeczeńców na największe imperium zła Rosję.
Zyskuje też w przypadku nie wykrycia inspiratorów, spolegliwość rządu USA i przemykanie przez ten rząd oczy na agresywne działanie Rosji wobec świata./ i Polski też/.
Rząd USA będzie miał mniejszą tendencję wspomagania zwiększania obronności Unii i Polski, będzie bardziej przemykał oczy na rosyjskie zbrodnie ludobójstwa popełniane w Czeczenii.
Triumfująca Rosja ma same zyski a dla głupiego zachodu pozostają same straty.
/Poniżej informacja z Onetu z. dn. 27. o4/
"Rosjanie popełnili odrażające zbrodnie" Po zamachu w Bostonie władze Emiratu oświadczyły, że mudżahedinów nie łączą żadne więzy z braćmi Carnajewami. – Nie prowadzimy walki przeciwko Stanom Zjednoczonym, jesteśmy stanie wojny z Rosją, która jest odpowiedzialna nie tylko za okupację Kaukazu, ale także za odrażające zbrodnie przeciwko muzułmanom” – napisano w oficjalnym komunikacie. Przypomniano także, że Umarow w 2012 roku zakazał swoim bojowników atakowania cywilów.
Pomimo to amerykańscy śledczy sprawdzają jednak możliwe powiązania pomiędzy Carnajewami a bojownikami z Kaukazu. Jak ustalono, Tamerlan Carnajew oglądał w internecie nagrania wideo islamisty Abu Dudżana pochodzącego z Dagestanu.
Choć Dudżan został zabity w zeszłym roku, tak jak kilku innych dowódców średniego szczebla, nie wpłynęło to jednak na zmniejszenie zbrojnego oporu względem Rosji. Przedłużający się konflikt jest podsycany nie tylko chęcią utworzenia niezależnego islamskiego państwa, ale także poważnymi trudnościami gospodarczymi i ogromną korupcją panującą na Kaukazie.

Brak głosów

Komentarze

"Robić podobnie jak zrobiła Ameryka nie upowszechniając wbrew Tuskowi satelitarnych zdjęć z mordu smoleńskiego."

Wbrew Tuskowi? To Tusk chciał upowszechnienia amerykańskich zdjęć satelitarnych? Przepraszam, ale zupełnie nie rozumiem o co tu chodzi...???

Pozdrawiam

#353597

kajeka tusk sprzeciwiał się publikacji, ale Ameryka mogła i powinna nie zważać na sprzeciw tuska i upublikować zdjęcia. Tak zdanie niezręcznie napisane

kajeka

#353691

USA nie są ani głupie ani tchórzliwe. To nie ta droga rozumowania. Po prostu teatr trwa a reżyser siedzi w cieniu. Ani Putin ani Obama nie maja nic do powiedzenia. Tak jak każdy polityk u władzy są wynajęci za niezłą kasę do odegrania swoich ról.

#353609

Jest kurtyna za która siedzą możni tego świata, władcy, masoni, bankierzy  i oni decydują o byciu lub niebyciu - państwa, narodu, poszczególnych grup społecznych i pojedyńczych ludzi - szczególnie tych będących w polityce "niewygodnych", reszta to motłoch na którym nikomu nie zależy - tylko Bogu. 

#353621

W pełni się z tym zgadzam, a dopóki tego wszyscy nie zrozumiemy, będziemy żyć w błogim letargu, czekając na kolejne wybory, kolejnego figuranta, licząc na cud wielkich przemian.

TYBERIUSZ

#353675

[quote]Czy USA jest głupie?, czy tchórzliwe? Czy Ameryka się boi zbadać ślad rosyjski zamachu bostońskiego?[/quote]

Nie wiem czy tu jeszcze jest cokolwiek do badania.
Przypuszczam, że wszędzie gdzie to było możliwe - to jest w państwach, które dysponują sprawnym wywiadem i analityką - wszystko jest ustalone i wyjaśnione od bardzo dawna. Włączając w to Rosję, oczywiście.
Zaryzykowałbym przypuszczenie, że i u nas sprawa jest na pewnych szczeblach wyjaśniona i być może nawet sam Tusk doskonale to wie. Najzabawniejsze jest to, że prawdopodobnie też wie, jaki przypadł mu w udziale zaszczyt bycia jednym z kluczowych narzędzi w całej operacji. Stąd tak niehamowana zdolność do mataczenia i dalszego pogrążania się.

Pytanie powinno być postawione inaczej - dlaczego nikt z tą wiedzą nic nie robi, a może nawet inaczej - dlaczego wygląda, że nikt z tą wiedzą nic nie zrobił ?
Odpowiedź na to akurat pytanie może być zaskakująca - a skąd niby mamy wiedzieć, że nikt z tą wiedzą nic nie zrobił ?

Kto, jak i dlaczego - na te pytania odpowiedzi już są. Taka wiedza to gwarancja dużych wpływów - politycznych i finansowych, jej depozytariusze wiedzą jak ją spożytkować w sposób przynoszący maksymalne zyski.
Niestety, Polska na razie nie należy do graczy, którzy mogliby zrobić z tego jakikolwiek użytek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#353615

tylko mało kto dzisiaj zna się na tym jak funcjonuje polityka i dyplomacja. Oraz jak wyglądają działania rządu państwa które ma coś do gadania w polityce międzynarodowej w odróżnieniu od państwa które jest zmuszone do uległości wobec silniejszego gracza.

Każde zdarzenie o jakiejś potencjalnej wartości politycznej, może być wykorzystane przez dany rząd danego kraju w rozmaity sposób. Jedynie determinacja i cel polityczny, dyplomatyczny albo gospodarczy wyznaczają obszar i sposób jego wykorzystania. Działania tuska na niwie polityki zahaczającej o zagraniczną są ściśle podporządkowane jakiejś grze na którą on sam nie ma prawie żadnego wpływu.

#353622

Imperium kontratakuje. Niestety.

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#353656