Rozpaczliwa pogoń za "skokiem cywilizacyjnym"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W pogoni za umykajacym sukcesem propaganda popada w histeryczne uniesienie. Co do mitycznego "skoku", automatycznie przypomina się retoryka Gomułki: "Stanęliśmy nad przepaścią, musimy zrobić krok do przodu". Tyle, że tym razem nie chodzi o krok, lecz o skok. Skok cywilizacyjny.Zmiany, owszem,nastąpiły, ale...

Jest nawet problem, czy to zmiany na lepsze czy na gorsze. Czy nastąpiły dzięki funduszom unijnym czy też w efekcie normalnej ludzkiej przedsiębiorczości?

I gdzie jest dowód tego skoku ?Oddanie do użytku z 2-letnm opóźnieniem odcinka autostrady od Gdańska do Łodzi to ma być ten skok? I cena kilometra autostrady wyższa niż w Alpach to też jest skok ?

I wyjazd 3 mln ludzi na emigrację, porównywalny dla kraju z potężną czystką etniczną to jest ten dowód na skok ?

Likwidacja przemysłu i armii to skok ?

Niemożność rozoczęcia eksploatacji gazu łupkowego to też skok ?Więcej jest dowodów na zapaść cywilizacyjną, ale nie twierdzę, że przyczyną zapaści jest wyłącznie członkowstwo w UE. Jedyne co się da powiedzieć, ale nie da się jednoznacznie udowodnić, to dwa przeciwstawne twierdzenia - że Unia złagodziła skutki fatalnych rządów postkomunistycznych lub też, że fundusze unijne pogłębiły patologie postkomunistycznego systemu sfunkcjonalizowanych patologii. Być może jest jeszcze gorzej i oba te twierdzenia są prawdziwe.Niczego nie da się udowodnić tak naprawdę do końca, bo nie wiadomo, jaki byłby stan kraju, gdyby Polska pozostała poza Unią i stąd brak punktu odniesienia.

Brak głosów

Komentarze

program rządowy, wokół którego Tusk robił 2 lata temu wielki harmider, że to świetny program, jak się na nim Polska i Polacy wzbogacą itd.

Czy ktoś ostatnio słyszał co się z nim dzieje  ? Jakieś wyniki, coś ? Cisza ! A przecież "Inwestycje Polskie" miały m.in.zasilać budżet, fundusze emerytalne, dzięki niemu miały być nieruszane pieniądze emerytów, oszczędności w bankach itd. OFE poszło pod rządową gilotynę, przyszli emeryci też - pracuj do 67 r. by zagwarantować sobie emeryturę... niższą niż przed zmianą wieku emerytalnego...

Rząd niby realizuje jakiś program, który nazywa się "Polskie Inwestycje Rozwojowe" ale czy kto o nim słyszał ? Czy to to samo co "IP" tylko przypudrowane i uszminkowane ? Podobno ma być kołem zamachowym dla gospodarki ale tych kół zamachowych już tyle było w planach  Tuska od 2007 r., a nietórych do dziś  nie ma nawet na papierze w formie projektu projektu.... W lutym i w kwietniu b.r. Tusk odkrywał Amerykę, że by zarabiać na gazie łupkowym  to... trzeba go najpierw wydobywać. Serio, tak powiedział ! No, qrde, myślałam, że się popłaczę, hehehe.

Niech już Tusk nie mówi o skokach cywilizacyjnych, o kołach zamachowych, o programach bo on ma tylko jeden program na wszystkie swoje kadencje  - plucie na opozycję i niszczenie jej na wszelkie sposoby. I go realizuje w 200%.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424011

a tu wszedzie cisza

Vote up!
4
Vote down!
0
#1424014

...

Vote up!
1
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1424064