Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wielokrotnie dowodziłem na tym forum, iż "III RP" patologią stoi, ale, mimo to, takie przypadki jak Pendolino nieodmiennie napełniają mnie zdumieniem. Potwierdza się po raz n-ty, że władza traktuje obywateli, pardon, poddanych, jak tubylców w reżimie kolonialnym, którym wystarczy rozdać paciorki i perkaliki, by zaskarbić sobie ich wdzięczność. No i zafundwała władza lokalnym tubylcom Pendolino i część z nich dała się nabrać, bo to gadżet nowoczesny i zagramaniczny.W przypadku Pendolino mamy do czynienia z aferą wielopiętrową:

- po pierwsze, zamiast producenta polskiego, który mógł dostarczyć towar o walorach porównywalnej użyteczności za wielkrotnie niższą cenę, wybrano producenta droższego, zagranicznego.

- po drugie, starając się ukryć ten styl kolonialnego panowania i traktowania naiwnych tubylców, usiłuje się winę za błąd przerzucić na producenta, a starając się to wrażenie utrwalić, posuwa się nawet do obciążania go karami za rzekome opóźnienia.

- po trzecie, podstawowy przekręt wiąże się z tym, że zamawiając skład taki jak Pendolino, zapomniano o uprzednim stworzeniu niezbędnej infrastruktury technicznej, jakiej tego typ pociągu wymaga. A to przecież polski rząd za stworzenie takiej infrastruktury odpowiada.Goniony złodziej najpierw krzyczy "Łapaj złodzieja". Złapany zaś za rękę, woła " To nie moja ręka". I w przypadku tej władzy wciąż obserwujemy tego typu strategię. Ale to nie tylko rząd jest winien - podstawową odpowiedzialność za ten stan rzeczy dzielą z rządem jego wyborcy, którzy takie rządy wybierają oraz całe społeczeństwo, które je toleruje.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

ponoszą odpowiedzialność za wybieranie takich a nie innych ludzi do władzy, jest faktem. Natomiast część odpowiedzialności ponoszą z pewnością również ruskie serwery i o tym też trzeba pamiętać.

A z Pendolino sprawa w ogóle nie nabierze żadnego rozpędu dopóki będzie funkcjonował  obecny wymiar niesprawiedliwości. Taka to już kolej   rzeczy.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Szpilka

#1426918