"Banderyzm" - czyli uderzyć w stół a nożyce się odezwą

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Mówienie o ukraińskim "banderyzmie" w sytuacji zagrożenia bytu narodowego Ukrainy, jest rzeczą gorszą od głupoty, o której piszę w poprzedniej notce. Straszenie nacjonalizmem ukraińskim w sytuacji, w której Polska, prowadzona przez takich ludzi jak Tusk czy Sikorski, prowadzących negocjacje z Putinem i zyskujących informacje o jego wrogich zamiarach wobec Ukrainy, traci jakąkolwiek wiarygodność międzynarodową, szczególnie w Europie Środkowej, jest samobójstwem politycznym i wspomaganiem rosyjskiego imperializmu i szowinizmu. Tusk i Sikorski są, czy nam się to podoba czy nie, dla obcokrajowców reprezentantami Polski i wystawiają nam wszystkim takie a nie inne świadectwo. Skoro Tusk i Sikorski mogą być teraz podejrzewani przez Ukraińców o wspólne z Putinem spiskowanie przeciwko Ukrainie, to wspieranie takiej wersji może być sposobem na wzbudzenie antypolskich sentymentów na Ukrainie. Takie straszenie banderyzmem przypomina mi lewicowe straszenie na użytek sił zewnętrznych, dokonywane na forach polskich i zagranicznych, iż w Polsce, w postaci Ruchu Narodowego odradza się faszyzm, wspierany przez legalnie działające partie, takie jak PIS. Karkołomne wiązanie świąt ukraińskich z tradycjami banderowskimi to tak jakbyśmy Święto Wniebowzięcia NMP przypadające na dzień 15 sierpnia interpretowali jako wyraz antyrosyjskiego nurtu Kościoła Katolickiego.Napisałem dziś, w poprzedniej notce, o głupocie - wystarczy uderzyć w stół a nożyce się odezwą - i odezwały się. Trzeba myśleć, trzeba o tym mówić i trzeba działać. Ale nie zawsze jednocześnie.Trzeba zwracać uwagę na kontekst.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (22 głosy)

Komentarze

Vote up!
10
Vote down!
-4

Józef Wieczorek

#1446874

Jazgdyni napisał niezwyły tekst o hodowaniu głupoty, który jest napewno najlepszym wpisem na NP w ciągu miesiąca. Niestety nie został on umieszczony na polecanych, bo desantowcy z NeOnu24.ru w postaci Tadmana, Trybeusa, Rebeliantki, Bibrusa i paru mniejszych trolli, jak Bogdannakursie czy Verita wrzeszczeli jak to ich racje nie są doceniane na Niepoprawnych. Szkoda, że takie wrzaski są słyszane przez Administrację, która balansuje (jak kiedyś nasz Bolek) między wzmacnianiem raz jednej, raz drugiej strony. A prawda jest jedna. I nie o to chodzi aby kłamstwu dawać też szanse jego głoszenia. Tym bardziej jak teksty są napisane na żenująco niskim poziomie, wbrew przyjętym standardom, z naruszeniem rzetelności dziennikarskiej, czy powtarzaniem bezmyślym tez ruskiej propagandy. Czego niechlubnym przykładem był ostatnio Trybeus.
 
//Mówienie o ukraińskim "banderyzmie" w sytuacji zagrożenia bytu narodowego Ukrainy, jest rzeczą gorszą od głupoty//
- Jazgdyni właśnie zastanawiał się na tym skąd taka głupota się bierze. W mojej ocenie bierze się z jednego miejsca - z Moskwy, skąd wytyczne dla płatnych zadaniowców płyną codziennie, i którzy powtarzają to później jako prawdy objawione. Tak jak pisałem wcześniej wyznacznikiem z kim mamy do czynienia jest brak chęci dialogu, brak przedstawienia jakichkolwiech sensownych argumentów na poparcie swoich tez przez naszych adwersarzy. Bo ja rozumiem, że można błądzić, poszukiwać, badać, ale to właśnie oznacza, że trzeba być otwartym na prawdę, na fakty i argumenty strony przeciwnej. A tego u nich nie ma. 
Głoszenie "banderyzmu", który ma rzekomo przekreślać dialog polsko-ukraiński, w tym naszą pomoc wojskową jest skrajnie nieodpowiedzialne w obliczu realnego zagrożenie dla Polski ze strony imperialnej Rosji. Przecież to nie Ukraina nam zagraża, ale Rosja. Ukraina tymczasem sama stawia czoła naszemu wspólnemu wrogowi. Nie znajduję wytłumaczenia innego jak celowa działalność rosyjskiej agentury aby tej pomocy Ukrainie nie było. Powtarzane są także z uporem maniaka wezwania, że najważniejszy jest pokój na Ukrainie. Celuje w tej dezinformacji zwłaszcza Rebeliantka. Nie obchodzi jej jednak fakt agresji FR na Ukrainie, bezprawna aneksja Krymu, rozpętanie wojny na wschodzie. Ukraińcy wg jej narracji mają oddać swoje ziemie, miasta, uzbrojenie, przemysł Rosjanom aby zapanował tam pokój. To jest jednak wbrew nauce Kościoła, który podkreśla prawo napadniętego do obrony. Niestety tacy "farbowani katolicy", wybierają z nauczania KRK tylko to co im wygodne. 
 
Sikorski zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie ujawniając dopiero teraz propozycję Putina jaką złożył ten Tuskowi. Jednak w świetle tego widać wyraźnie, że obecna władza nie kieruje się interesem narodowym w swoich poczynaniach. Dla nich ważniejsze są ich partykularne i doraźnie interesy.
 
Mam wrażenie że dokładnie tak samo działają tu niektórzy zadaniowcy.
Vote up!
10
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446878

siedzisz Pan w Wlk. Brytanii, nie jesteś na bieżąco i wbijasz PiSowi nóż w plecy:

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/104383,krach-polskiej-gospodarki.html

Bo PiS już zmienił zdanie w sprawie Ukrainy.

Ps. Pan jesteś handlarzem bronią, czy co?

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-8
#1446882

Jak to przeczytałem to parsknąłem takim śmiechem, że aż prawie nie spadłem z krzesła. A kolega zapytał jaki dowcip zobaczyłem? 
A ja mu na to, że nie dowcip, tylko:
- zostałem właśnie przesiedlony, 
- zyskałem nowy zawód (handlarza bronią), a także
- dodatkowe zajęcie w postaci "podżegania do wojny", i jakby tego było mało,
- zostałem zabójcą (który komuś wbija nóż w plecy), oprócz tego -
- nie jestem na bieżąco (bo nie zorientowałem się jeszcze, że ruska propaganda jest już oficjalna i obowiązkowa)
 
Czy jest sens prostowania wymysłów wyssanych z palca i przekonywania kogoś, kto otrzymał właśnie objawienie i uważa, że wszystko wie najlepiej? Cóż, podanie "takich" informacji w formie oznajmiającej i kategorycznej jest oczywistą kompromitacją tej osoby. 
 
Znałem kiedyś inną Rebeliantkę...
 
Vote up!
10
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446893

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1446899

nareszcie czas przyznać, że PiS zmienił zdanie i bezwarunkowa propaganda wojenna na rzecz "wolnej Ukrainy" zaczęła być passe.

Tak to jest, gdy zamiast posiadania własnego zdania, jest się bezmyślnym prowojennym propagandzistą.

Ale Pan widzę nie odpuszcza. Więc może prowojenne inspiracje wprost pochodzą - jak to napisali mnisi z Athosu - od amerykańskich Żydów, co to im kolonialny interes na Ukrainie się popsuł?

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1446904

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1446912

tu cytuje:

"punkt widzenia na tą makabryczną masakrę polskiej ludności jest stosunkowo prosty:
- Za Rzeź Wołyńską winny jest właściwie jeden człowiek".

Gebelsowi sie nie udalo, ale to nic inni probuja, a moze sie uda? 

Kto wie moze tlum uwierzy?

PS.  Jak idzie wykrywanie agentow (ruskich oczywiscie)?

Vote up!
8
Vote down!
-3

Bogdan

#1447038

Tą informację podał portal wpolityce.pl.

http://wpolityce.pl/swiat/219058-ukraina-uzyla-bomb-kasetowych-niemcy-chca-zbadania-zarzutow

Po co ci z Human Rights Watch tak straszą, przecież wiadomo, że bracia Ukraińcy są kryształowi i żadnego banderyzmu ani przestępstw na szkodę ludności cywilnej tam nie ma.

Vote up!
12
Vote down!
-10
#1446879

Bez żadnej wątpliwości rosyjska agentura robi wszystko, aby stosunki polsko-ukraińskie były fatalne. Trudno temu zaprzeczyć. Nierzadko jednak u części publicystów, którzy to dostrzegają, występuje efekt histerii. Histeria spowodowana czymś traumatycznym może utrudniać postrzeganie rzeczywistości i rodzić czyny, które bynajmniej nie likwidują jej źródła, lecz wzmagają dramatyczny bieg wypadków.

http://kresy24.pl/45666/polska-banderyzm-rosyjska-agentura/

Vote up!
8
Vote down!
-9

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446900

Zatem powinien Pan ten artykuł czytać sobie rano, w południe i wieczorem. Kilka razy, aż do zrozumienia.

A tytuł Pańskiego komentarza powinien być następujący:

Ruchy neobanderowskie są antypolskie, każdy kto twierdzi inaczej jest kłamcą lub głupcem. Ci, którzy głoszą, że są przede wszystkim antyrosyjskie, chce po prostu odwrócić uwagę od ich antypolskości. 

Inaczej jest to oczywiste wypaczenie jego treści.

 

Vote up!
13
Vote down!
-9
#1446906

Ja bym sugerował Pani jednak postępowanie w myśl powiedzenia, że bliższa koszula ciału niż sukmana, co już wcześniej zalecałem. W związku z tym proponuję  Pani próbę ustalenia co jest gorsze i bardziej antypolskie - banderowcy na Ukrainie, czy znajdujący się tu na miejscu postkomunistyczny establishment w Polsce, prowadzący do depolonizacji kraju i jego neokolonizacji ? Proszę wiec przestrzegać prawdziwej metodologii; najpierw A, potem B , potem C itd.

Vote up!
8
Vote down!
-7
#1446911

Wszystkie moje teksty na to wskazują.

Natomiast Pańska metodologia jest "ni to pies, ni wydra", bo skoro mamy tutaj postkomunistyczny i syjonistyczno-liberalny establishment, który załatwił Polskę, to lekarwem mają być niby "banderowscy bracia"? Niech Pan się nie wygłupia.

Ratunek dla Polski nigdy nie przyjdzie z Ukrainy.

Vote up!
12
Vote down!
-9
#1446914

Vote up!
8
Vote down!
-7
#1446919

Proszę nie uciekać przed realnym problemem - czym mamy zająć się w pierwszej kolejności - establishmentem postkomunistycznym tu na miejscu czy banderowcami hen, na Ukrainie ? I jeżeli nie odpowiada Pani stwierdzenie że bliższa koszula ciału niż sukmana, to podrzucam kolejne, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Mądrość ludowa to już dawno wie, dziwi mnie, że nie wie tego Pani.

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1446922

...nie dziw się, zaczadzeni fanatycy zawsze działają irracjonalnie, a co jakiś czas góra im daje sygnały sprzeczne..teraz,kiedy PIS się odcina od "banderyzmu" musi jeszcze chwila upłynąć, aby zaskoczyli :)), że "banderowscy bracia" już są passé ..co bardziej oporni zaskoczą na końcu :))...pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1446923

- aby Polska przyłączyła się do agresji rosyjskiej i też napadła na Ukrainę? A potem stała się protektoratem Kremla? Tego chcesz? 

Napisz jeszcze, co wg Ciebie jest gorsze: 2% Ukraińców poperających tradycje nacjonalistyczne, w tym UPA, czy 89% Rosjan popierających imperializm FR i chcących napaści na Polskę?

Co wg Ciebie jest ważniejsze z punktu widzenia Polski? Jaką politykę powinniśmy prowadzić względem Rosji i Ukrainy?

Jesteś w stanie sam merytorycznie odpowiedzieć bez ruskich wytycznych?

Vote up!
10
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446925

Polacy, w postpeerelowskiej wersji, ulegli, niestety, zburaczeniu. Brak znajomości tradycji i kultury, brak działalnośći prospołecznej, izolowanie się  w ramach wąskiej rodziny, doprowadziły do zaniku polityczności i podatności na manipulację. Nawet środowiska nominalnie antykomunistyczne, pod wpływem takiego zawężenia perspektywy i poczucia wykluczenia podatne są na strach przed utratą wygodnego światopoglądu i przed realną, zdecydowaną debatą. Stąd samoograniczanie się do odgrzewania światopoglądowych kotletów. Lepiej zajmować się niegroźnymi Ukraińcami niż groźnym niedźwiedziem czy zagrożeniem żydowskim zamiast realnej analizy prądów politycznych,ideologicznych i gospodarczych.

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1446908

niech Pan nie ucieka od treści swojej notki. Próbował Pan w niej bronić tez, od których już się nawet PiS odcina, a teraz wolta w innym kierunku i opowiastki o zburaczeniu polskiego narodu.

Największymi burakami w Polsce są politycy, którzy ją doprowadzili swoimi rządami na skraj przepaści, a teraz jeszcze próbują bezczelnie przerzucać odpowiedzialność na naród.

Vote up!
13
Vote down!
-10
#1446915

Widzę, że z Pani wybitny politolog i socjolog. Radzę zająć się realną analizą struktury spoleczno-politycznej i nie dzielenie jej na polityków oraz naród. Politycy są z narodu. Więc jeśli chce pani ustalić skąd się biorą gwałtowne różnice społeczno-polityczne, to musi Pani popracować solidniej nad analizą struktury spoleczno-politycznej, co oczywście obejmuje także analizę struktury interesów. Śpiewkę o tym, że wszyscy politycy są tacy sami znam ale poważnie nie traktuję.

A Pani zalecam lekturę nieco już wyliniałego tekstu "Sojusz filistra z buractwem" u wujka Googla.

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1446920

i nie "ustalaj" oczywistości.

Profesor Kieżun dokładnie opisał przyczyny rozwarstwienia i kto robi w Polsce interesy. Polskę - dzięki takim jak Wy - skolonizowano jak jakiś afrykański kraik. Dlatego tak nienawidzicie Kieżuna i postanowiliście zrobić z niego TW.

Tak, rządzący Polską politycy są prawie wszyscy tacy sami - niezbyt mądrzy, dyspozycyjni wobec obcych interesów, uchylający się od służby narodowi.

I naród ich nie wybiera. Obudowaliście się takimi ordynacjami wyborczymi, że nie sposób wybrać prawych, niezależnych, wybitnych Polaków. Dlatego większość narodu nie chodzi na wybory. Pluje na Was.

Vote up!
10
Vote down!
-11
#1446950

Co Pani tak do mnie per "Wy" ? "Wy towarzyszu" ? Jakieś przebitki z poprzedniego partyjnego życia ?

O prof.Kieżunie to pisałem już parę lat temu i "recenzowałem" jego książkę, więc niech mnie Pani nie rozśmiesza. Pani też ma na wszystko radę w postaci JOWów, jak Kukiz ? Życie jest trochę bardziej skomplikowane, czego dowodem najlepszym jest los prof.Kieżuna. A skoro o Kieżunie mowa to doradzam lekturę artykułu Krzysztofa Wyszkowskiego. Jego też Pani oskarży o coś, filosemityzm,totalitarne ciągoty, pazerność na forsę lub zaszczyty ?

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1447015

odnosiło się do Pańskiego środowiska, w imieniu którego niedawno się Pan wypowiadał. Do partii nie należałam, więc nie mam zadnych naleciałości z tego okresu.

Tekstu pana Wyszkowskiego, którego cenię, nie znam. Za to znam opinię osób blisko współpracujących z prof. Kieżunem w latach 70-tych i jego bardzo dobrą reputację z tego okresu, gdy studiowałam. Poza tym znam technologię tworzenia fałszywycgh oskarżeń i różnych nieprawdziwych narracji przez komuchów i post-komuchów, dlatego nikt mnie na żadne fałszywki dotyczące Kieżuna nie nabierze.

 

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1447029

Jak chce się człowiek kompetentnie wypowiadać, musi zdobyć odpowiednie doświadczenie, sporo czytać i nie polegać wyłącznie na mniemaniach wyprowadzanych z własnych bebechów.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1447081

"intelektualisto"?

 

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1447086

swoim nawoływaniem aby Polska była bezbronna i bez walki oddała się w niewolę faszystowskiej Rosji. I nie powtarzaj kłamstw, że nagle PiS zapałał miłością do Rosji, bo tak nie jest. To, że głośno woła za zbrodniami UPA, kiedy to Ukraina była pod sowiecką okupacją (i które to zbrodnie były inspirowane przez Kreml) nie ma nic wspólnego ze zmianą krytycznygo stanowiska wobec napaści FR na Ukrainę. 

Zacznij to w końcu nazywać po imieniu. 

Vote up!
9
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446921

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1446924

tych ruskich trolli. Boją się prawdy i uciekają po kątach. Nie są w stanie podać żadnych sensownych argumentów. 

Vote up!
10
Vote down!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446928

.... no piękny obrazeczek.

Polski warchlaczek pogonił ruską sukę do budy :-)))

To chyba agencik szkolony w Mossad :-)) ?

Joszko... jesteś BEST !

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1446943

kundelek lichwiarzy znów na posterunku. Żałosne.

Vote up!
9
Vote down!
-9
#1446948

.... kundelka , to możesz cmoknąć w kant... potrafisz ?

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1446953

wyraźnie , że to nie kundel a labrador i wcale nie boi się tylko chce się bawić z warchlakiem .

Vote up!
4
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1447151

Polska ma liczyć tylko na siebie, nie na Ukrainę. Nie ma być bezbronna, tylko uzbrojona, na wypadek każdej agresji. To oczywiste. Bratobójcza wojna na Ukrainie to nie nasza sprawa. Obchodzić nas tylko musi z powodów humanitarnych i wyznawanych przez nas chrześcijańskich wartości los ludności cywilnej w Donbasie. 

To, że PiS zmądrzał w sprawie Ukrainy nie oznacza, że zaczyna popierać Rosję. Nikt od nich nie wymaga popierania Rosji. Polacy chcą od PiSu, by prowadził suwerenną politykę, a nie opartą na sojuszach wymyślonych z kapelusza. Ani Ruscy, ani zawodna Unia, ani Żydzi, ani Amerykanie. Przede wszystkim własna siła. Jesteśmy nadal dużym krajem i stać nas na to. Nie musimy się wysługiwać obcym nacjom w zamian za niewiarygodne obietnice pomocy.

No, ale do tego, to musimy jeszcze zrzucić tego kolonialno-lichwiarskiego garba, który nam narzucono przez ostatnich 25 lat i który czyni z nas europejskich biedaków.

A w sprawie źródeł banderyzmu, to się lepiej nie wypowiadaj. Bo zmyślasz.

Vote up!
11
Vote down!
-9
#1446926

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1446930

No to już duży postęp że też uważasz iż Polska powinna postawić na zbrojenia, aby zabezpieczyć się przed spodziewaną ruską agresją na nasz kraj. Ciekawe co na to Twoi ideowi kumple, nawołujący aby Polska była rozbrojona. Czy tak samo jak ja jesteś za zwiększeniem wydatków na obronę do 6% PKB?

Teraz co do Twojej głupiej retoryki: "bratobójcza wojna". Od kiedy to napaść jednego kraju na inny jest "bratobójstwem"? Jak Hitler napadł na Austrię, to też było "bratobójstwo"? Prawie połowa Ukraińców ma korzenie polskie i są słowianami, w przeciwieństwie do Rosjan, którzy słowianami nie są i mają mentalność mongolską. Potrafisz to sensownie wytłumaczyć bez uciekania się do schematów rosyjskiej propagandy?  

A skoro tak bardzo obchodzi Cię "los ludności cywilnej w Donbasie", to dlaczego nie nawołujesz aby Putler przestał przysyłać terrorystów i dywersantów na Ukrainę? A nawet regularne wojska FR? Dlaczego milczysz na mordy, gwałty i rabunki Rosjan w Donbasie? Nawet nie rusza Cię akt niebywałego terroryzmu i ludobójstwa jakiego dopuścili się Rosjanie zestrzeliwując samolot pasażerski z blisko 300 osobami na pokładzie? 

Vote up!
10
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446933

Od samego początku mówię, że zbroić trzeba Polskę, a nie Ukrainę.

Wojna jest bratobójcza, bo zarówno Rosja jak i Ukraina to są etnicznie Rusowie. (wielkorusini i małorusini). Ukraińskość jako pojęcie istnieje od 200 lat. Wytworzyła ją diaspora ukraińska. To nie jest taki naród jak Polacy, który istnieje 1000 lat. 

Nie znasz faktów i wszystkie, które są ci niewygodne, wrzucasz do "ruskiej propagandy". Co za historyczna tandeta.

Polacy są obecnie mniejszością na Ukrainie, przedtem mordowaną dziesiątkami tysięcy przez Ukraińców i wypędzaną ze swoich terenów, a teraz pozbawianą kolejnych praw.

Ty nie bronisz mieszkających tam Polaków, tylko interesów amerykańskich i europejskich żydów, którzy postanowili skolonizować Ukrainę, tak jak pozostałe kraje środkowoeuropejskie przy pomocy lichwiarskiej technologii i brutalnego wsparcia rezunów.

I koniec już z tą syjonistyczną propagandą, bo się niedobrze robi od czytania.

W Donbasie natomiast bezwzględne mordy są po obydwu stronach, przy czym większość po stronie tzw. ukraińskich milicji, powoływanych przez oligarchów.

I przestań się tu zasłaniać Ruskim zagrożeniem, bo ono oczywiście istnieje, ale nie to Cię niepokoi, tylko to, że lichwiarskie interesy na Ukrainie jak do tej pory nie układają się gładko.

Wielokrotnie dałeś tego dowód.

Koniec tej lichwiarskiej propagandy. Tu jest Polska. Tutaj ludzie potrafią sobie wyrobić niezależny pogląd.

Vote up!
11
Vote down!
-8
#1446940

i podaj przykład tych "interesów amerykańskich i europejskich żydów" na Ukrainie, bo jak narazie to one istnieją w wymysłach ruskiej propagandy, tak ochoczo powtarzanej na neonowym ścierwomedium.

I dlaczego uciekasz od odpowiedzi na moje zadane pytanie o odpowiedzialność za to co się dzieje w Donbasie - kto napadł na Ukrainę, Rebeliantko? - Zielone ludziki? 

Kto rozpętał tam wojnę? Kto jest agresorem a kto się broni? Oczekuję prostej odpowiedzi a nie kręcenia i odwracania kota ogonem.

Vote up!
9
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446954

w Glasgow, czy gdzieś tam, razem z zięciem przetłumaczą stosy dostępnej literatury na ten temat. Ile razy w końcu można powtarzać to samo.

U Sakiewicza tego nie przeczytasz.

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1446963

że niby gdzie? Żięć i córka? Literatura, Sakiewicz? 

Tobie już wszystko się miesza...

Da swidania!

 

Acha, a moja córka (ta od kasztanów) nie mieszka w "Glasgow", ani nawet w Wielkiej Brytanii :)

- I co Ty teraz zrobisz, mój ty Sherlocku za dychę :)

Vote up!
10
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446966

Dokładnie nic.

Vote up!
7
Vote down!
-8
#1446974

A nie uważasz, że wypadało by przeprosić za pomówienia?

Vote up!
9
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446976

//i bez walki oddała się w niewolę faszystowskiej Rosji//

To Rosja napadła na Polskę? 

Vote up!
12
Vote down!
-8
#1446927

Nie uczyłaś się historii?

A teraz znowu na nas chce napaść. Rozmieścili już broń strategiczną z głowicami nuklearnymi wymierzoną w Polskę i w swojej "doktrynie obronnej" mają zapisany "atak wyprzedzający". Przedstawiciel rosyjskiego parlamentu publicznie groził niedawno zniszczeniem Polski. Czyżbyś nie znała tych faktów?

Vote up!
10
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446935

 

Jakaś znajoma ta  postać ?????

 

http://bi.gazeta.pl/im/89/08/10/z16810889V,Prorosyjska-rebeliantka-pozuje-z-bronia.jpg

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1446937

Że też takie lichwiarstwo opanowało nawet NP.

Nawet PiSem się juz teraz nie mozecie zasłaniać.

Eot

Vote up!
10
Vote down!
-10
#1446945

.... czy to nie jest szefowa ochrany naczelnika Ruszczkiewicza vel Pomidorowy Alfons ?

Potworny babo/chłop ... chyba z Wrocławia ?

Sorry Wrocławianie !

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1446947

Na Ukrainie? Już ją przehandlowaliście? A gdzie są nasze strategie obronne? Ukraińcy mają je nam napisać?

Rosja zawsze nas napadała i to skutecznie, gdy liczyliśmy na "przyjaciół" z Zachodu i Wschodu, zamiast na siebie. 

A jak chcesz bronić Ukraińców, to leć tam sam, albo wyślij zięcia. Chociaż nie wiem, czy on się nadaje, bo on tylko z pająkami walczy.

Vote up!
11
Vote down!
-8
#1446941

i zrozum, że Ukraina może być naszym jedynym sojusznikiem w walce z Rosją. Pomagając Ukraińcom pomagamy sobie. A Ty chciała byś oddać Ukrainę bez walki Putlerowi i po jej wchłonięciu do rosyjskiego imperium niebezpiecznie przybliżyć ruskie czołgi i rakiety do naszych granic. Tego chcesz?

I jeszcze jedno: nie życzę sobie abyś stosowała osobiste wycieczki w stylu "wyślij zięcia". Zrozumiałaś?

Vote up!
11
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446949

Ukraina nigdy nie będzie naszym sojusznikiem. Jesteś pozbawiony rozumu, gdy w to wierzysz. Ruskie czołgi i rakiety groziły i grożą nam cały czas. Jedyna realna obrona, to samoobrona. Tak, jak w 1920, przy pomocy współczesnych środków walki.

Vote up!
11
Vote down!
-10
#1446956

że nie potrafisz odnieść się do faktów i sensownie odpowiedzieć. Ukraina nie będzie naszym sojusznikiem? Bo Putler tak chce? Minie jeszcze parę lat i Ukraina będzie w NATO. Ukraińcy tego chcą. Podobnie z wstąpieniem do UE. Nic na to nie poradzisz. A Putlera to pewnie wcześniej skasują jego kumpe z KGB za to co zrobił Rosjanom. 

Myślę, że jednak Putler nie zaatakuje Polski mimo zachęt takich jak Ty. 

Vote up!
10
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446962

bo nie chce. Przykłady Juszczenko, Tymoszenko, Poroszenko i innych są wystarczająco dobitne, W Mediolanie też rozmawiali bez Polski. To są twarde fakty. Myślenie życzeniowe nic na to nie poradzi.

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1446983

//I jeszcze jedno: nie życzę sobie abyś stosowała osobiste wycieczki w stylu "wyślij zięcia".//

A dlaczegóż by nie? Ciesz się, że nie nauczyłam się obelg od Ciebie i nie nazywam Ciebie syjonistycznym agentem w rewanżu za urocze okreslenia Twoje, józiów i marusiów.

Koniec. Nie mam więcej czasu na rozmowy z głupkami.

 

Vote up!
9
Vote down!
-10
#1446958

i wymagana jest kultura osobista. Radzę Ci nie zapominać się, bo nie jesteś na neonowym ścierwomedium.

Vote up!
11
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446964

.... jak ja Ci zazdroszczę opanowania ? !! kindersztuby,  a nade wszystko dobrego wychowania...

Jak można pozwalać na obrażanie przez taką intrygantkę  i super chamicę ?

Naprawdę sądzisz , że to jest dobry"materiał" do edukacji ?

Przecie ten żydowski babo/chłop, przylazł tutaj aby rozwalać , skłócać i podpuszczać ... jednych na drugich .

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1446969

że Rebeliantki nie poznaję... Przykre to, bo ją lubiłem i szanowałem...

A może to Ruszkiewicz przejął jej nick i w tej postaci tu występuje? Styl jakby podobny?

Vote up!
7
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446971

Co za finezja. Godna warszawskiego lekarza. Czyje nazwisko ukradłeś "arbitrze elegacji", bo sowieckie maniery Cię zdradzają.

Czy nadal katujesz do nieprzytomności żonę?

Vote up!
8
Vote down!
-10
#1446977

że takie stwierdzenie "Czy nadal katujesz do nieprzytomności żonę?" podlega odpowiedzialności karnej?

Vote up!
9
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446992

... biedna kobieto, Ty naprawdę sądzisz, że mnie sprowokujesz ?

No proszę.... musisz się jeszcze raz urodzić.

Pan Marek jest skromnym człowiekiem, żony nie bije, nie robi przekrętów z komputerami,

a nade wszystko nie cierpi chamstwa u kobiety.

Wiem, wiem CIEBIE TO NIE DOTYCZY :-))

ps.

.... a teraz buzi pieskowi i lu lu !

pps.

.... nie rozmawiaj z pieseczkiem ... pa ruski

Vote up!
10
Vote down!
-7
#1446997

Przekręty z komputerami robili protegowani prokuratora okręgowego z Poznania, co bezspornie ustalił sąd po 11 latach pracy (sic!). Moja bratowa do dzisiaj spłaca kredyt przywłaszczony przez ustosunkowanych oszustów, bo tak działa żydobolszewicka sprawiedliwość w Polsce.

Jeśli z tego szydzisz, to nie tylko jesteś nikczemny, ale i pozbawiony rozumu. Bo tego rodzaju struktury dopadną w końcu każdego. Nawet sługę systemu.

Niech Ci Pan Bóg za podłe szyderstwo - już po raz kolejny powtarzane - stosownie wynagrodzi. Równą miarą. Nic więcej, tylko tyle.

Eot.

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1447001

... każdy ma swojego Boga w sercu.

Mój napewno nie jest w ruskiej czapce  !

Twoje komputery ....nic, ale to nic mnie nie interesują.

A na dobranoc posłużę się słowami Waszego boga :

Paszoł won .

EŁOT !

Vote up!
9
Vote down!
-4
#1447006

Niech Cię Bóg za podłość ukaże. Ponieważ uderzasz w moją skrzywdzoną rodzinę, życzę Ci, aby uderzono równie niesprawiedliwie i podle w Twoją. Wówczas zrozumiesz.

Natomiast Twoje plugawe insynuacje na mój temat nic mnie nie obchodzą. Udław się nimi.

Vote up!
7
Vote down!
-9
#1447008

....właśnie pokazałaś swój katolicyzm....Taki trochę "Bolkowaty".

Każdy portal musi mieć swojego Hadacza albo Rebe... z waszych słów zionie piekielną  siarą.

Wszystkiego czego się dotkniesz , zamienia się guano. Przykro !

To nie są insynuacje. Już na każdym portalu jesteś znana .

Wiem, że "kochasz" NP,  bo tutaj ktoś wogóle z Toba rozmawia.

ps.

....a swoją powtórną edukację, zacznij od historii Polski .

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1447014

Przenieś się do rezunów, lekarzu. 

Tam potrzebują takich, do wycinania nerek i innych organów. Na żywca.

Vote up!
7
Vote down!
-8
#1447019

... ale koniecznie zrób korektę nosa . Na żywca.

A w następnej kolejności ? no wiesz.... ta kreseczka :-)))

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1447021

To efekt kompetencji jednego z Twoich kumpli podczas porodu. Nie zdecydowałam się jednak nigdy, aby któryś z Was zarobił na poprawie fuszerki poczynionej przez poprzednika. 

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1447022

... OK ! a kreseczka ?  może warto przerobić na pionową ? :-))))))

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1447024

A Ty pokazałeś nie tak dawno temu swoją kulturę . Poniżej zamieszczam dowód na to , że jesteś człowiekiem bardzo "kulturalnym" . Zauważylem też jak wielu „niepoprawnych , mających takie zdanie jak ja i Rebeliantka  wolało wsadzić głowy pod poduszki i udawać , że śpią . Pamiętasz tą odpowiedź dla mnie ? 

maruś - 16 Października, 2014 - 13:10

... no muszę poczynić pewne zastrzeżenie.\
Naprawdę nie szukam zwady, nawet z najbardziej tępym adwersarzem.
Odór i swąd , tej potwornej zbrodni,  roznosi się po świecie od 1943 roku.
Zapytam nieśmiało.... gdzie byli ci polityczni analitycy - pożal się Boże -  wcześniej ??.  Dlaczego nic nie pisali żyjąc w PRL-u.?
Nawet ci co wybrali wolność w USA, zamiast udać się  na Kubę.
....Nagle przebudzili się i walą w  "bęben" kołtunerii,  obrażając inaczej postrzegających aktualne realia .
 

Tu jest moja odpowiedź Tobie :

@marus

Roman z USA - 16 Października, 2014 - 21:40

Przede wszystkim , jeżeli odpowiadasz na mój komentarz to dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej ? O jakich politycznych analitykach piszesz , czy to też do mnie ? Jeżeli tak to odpowiadam , że w czasach PRL-u nie było takich  możliwości pisania jak obecnie a do tego moje pisanie za czasów komuny ograniczało się do pisania w szkolnych zeszytach , uciekłem z Polski jako bardzo młody człowiek . Zauważyłem jednak , że pomimo upływu tak długiego czasu od mojej ucieczki z Polski , tak ucieczki , piszę lepiej aniżeli niejeden na niepoprawnych . Polskiego paszportu nigdy nie miałem , przeszedlem przez dwie granice „nielegalnie„ , jeżeli to tak można nazwać , ponieważ uważam , że nielegalnym było otoczenie tylu państw drutem kolczastym i drutami pod napieciem . Przez takie granice przeszedlem . Kilka dni temu jeden z blogerów przypisał mi tęsknotę za PRL-em , pomimo tego , że nie dałem nikomu najmniejszych podstaw ku temu by być tak ocenionym . Ty natomiast wysyłasz mnie na Kubę (tak to odebrałem) . Twoje aluzje do mojej tępoty , są bardzo delikatnie mówiąc , nieprzyzwoite . Być może mógłbyś być moim synem a nawet wnukiem a jednak nie wiedząc nic o mnie piszesz , że walę w bęben „kołtunerii„ . Jeden z moich przyjaciół po przeczytaniu komentarzy pod tym wpisem zadzwonił do mnie i powiedział mi , Roman po co tobie to , oni tam są tacy mądrzy , wszystko wiedzą najlepiej , mają najlepsze rozeznanie a nie potrafili wykorzystać sytuacji po 1989 roku aby stać się wolnymi . Ilu Polaków zagłosowało na Jana Olszewskiego ? Przez długie lata pobytu na obczyźnie nie zapominałem o Polsce , poświęcałem Jej sporo czasu . Nic z tego nie mam i na nic nie liczyłem ale nie spodziewałem się , że za pisanie tego co czuję i ostrzeganie rodaków , że ślepe popieranie Ukrainy może się źle skończyć dla Polski , zostanę zaliczony do tępaków . Przecież zwracałeś się do mnie i użyłeś właśnie tego słowa , na pewno nie bez przemyślenia . Nie trzeba było długo czekać aby przekonać się , że to co dzieje się za wschodnią granicą Polski zaczęło odbijać się wielu Polakom nieprzyjemną czkawką .

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1447162

Co nagminnie czynisz Ty i Twoi akolici - nieznanego zawodu londyńczyk i facet przedstawiający się za lekarza z Warszawy o historycznym nazwisku.

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1446980

Z braku argumentów stosujesz jedynie ataki personalne i "pałowanie". Nie tędy droga. A w jakim celu prowadzisz jakieś poronione śledztwa? Co Ciebie obchodzi kto jest lekarzem, albo kto gdzie mieszka? Pamiętam, na NeOnie24.ru kiedyś była taka akcja - Ruszkiewicz z Wojtasem to wymyślili, żeby podawać swoje prawdziwe nazwiska i dane adresowe. Wszystko po to, aby potem móc zastraszać i szantażować. Tobie też o to chodzi? Ruszkiewicz Ci kazał? 

Czy nie lepiej by było, gdybyś skupiła się nad sensem odpowiedzi i odniesieniem tego do faktów, zamiast wynurzeń, co Tobie się przyśniło?

Vote up!
11
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446987

Dopiero teraz zauważyłem następne infantylne kłamstwa Rebeliantki na temat mojej osoby i manipulowanie moimi słowami. Osoby które śledziły rozwój konfliktu z pewnością wyrobiły sobie opinię. Myślałem, że to już koniec… Gdybym był “agentem” nie napisałbym “Przedstawiam się”. http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/6438,kim-jest-bloger-vars-czyli-zagadka-moze-wyjasniona Reb. reklamująca się “Katoliczka” z 10 swoich wpisów napisała dwa o mnie. Czułbym się zaszczycony, tylko, że […]

Dopiero teraz zauważyłem następne infantylne kłamstwa Rebeliantki na temat mojej osoby i manipulowanie moimi słowami. Osoby które śledziły rozwój konfliktu z pewnością wyrobiły sobie opinię. Myślałem, że to już koniec…
Gdybym był “agentem” nie napisałbym “Przedstawiam się”.
http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/6438,kim-jest-bloger-vars-czyli-zagadka-moze-wyjasniona
Reb. reklamująca się “Katoliczka” z 10 swoich wpisów napisała dwa o mnie. Czułbym się zaszczycony, tylko, że jej retoryka i manipulacje nie idą w parze z deklarowaną przez nią jej pobożnością. Od takiej pobożności zachowaj nas Panie. A w ogóle, czy ten przypadek nie wymaga egzorcyzmu?
Więcej nie piszę, bo szkoda czasu. Nie warto…
Do Administracji: Uprzejmie proszę o reakcję na dyskredytujące mnie paszkwile autorstwa Rebeliantki.

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1446989

To Ty jesteś Vars? Tamten był z Kanady, a nie z Londynu i miał inny styl. Poza tym atakował arcybiskupa Wielgusa. Doprawdy znakomity obrońca katolicyzmu z Ciebie, jeśliś Vars. A fe!

Vote up!
7
Vote down!
-9
#1446994

Jak to już w przeszłości czyniłaś

http://3obieg.pl/dalem-rebeliantce-50-zl-na-prawdziwa

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1446965

tylko dobrzy ludzie postanowili pomóc mojej skrzywdzonej przez żydokomunistów rodzinie.

Z Londynu nic nie przyszło.

Ale jeśli coś wysłałeś, to podaj konto, zwrócę Ci z procentem. Żydowskim, abyś był usatysfakcjonowany.

Vote up!
8
Vote down!
-9
#1446975

Weż prysznic,zdjedz kolację,zmów paciorek,odpocznij

Pamiętaj że najważniejsze jest zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne.

To jest szczere życzenie

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1446981

Walczysz tutaj jak prawdziwa rebeliantka, na argumenty.. i co Cię spotyka??

Chamstwo w wykonaniu trzech osiłków, wirtualnych bokserów byłych koleżanek ..

Oni są rozżaleni, bo Ciebie nie poznają, a taaaka fajna byłaś... ale już nie jesteś :))))))

Obleją Cię takim wiadrem pomyj, że będziesz je czuć miesiącami, tego nie da się zmyć, cuchnie pomimo wszystko !!

Zostaw to.. nie warto...

 

pozdrawiam :)

 

Vote up!
11
Vote down!
-10

Astra - Anna Słupianek

#1446993

do komentarza Astry...Rebeliantko nie warto tracić czasu...pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1446995

dziękuję za wsparcie.

To była nieprzyjemna rozmowa, ale pożyteczna. Więcej się dowiedziałam o "osiłkach". Na pewno są innymi osobami niż się tutaj przedstawiają.

Co było raczej do przewidzenia.

Pozdrawiam serdecznie, Astro i Trybie. Dobranoc.

Vote up!
9
Vote down!
-9
#1446996

jutro lub w weekend przeczytaj to co tu się stało, a zobaczysz jak ta sfora próbowała Cię tu rozprowadzać, dozując stopniowo informacje na twój temat i Twojej rodziny, kiedy sami zazdrośnie strzegą swojej prywatności.

Zwróć uwagę jakie role w tej nagonce pełnią. Z trzema nie ma co walczyć, a wybrać sobie jednego i tylko temu jednemu odpowiadać, a resztę. mówiąc kolokwialnie, olać. Szkoda Twojego zdrowia, bo ich zadaniem jest tylko szarpać, a nie coś wyjaśnić czy załatwić.

To podłego autoramentu komentatorzy i blagierzy. Już z wielu miejsc wylecieli i to z szumem. A tego wracza to uważam za lepszego pojeba, bo ktoś o takim prawdziwym nazwisku ceniłby je sobie bardzo, choćby ze względu na generała i nie szargałby go publicznie. Skoro to robi, to jest jednym z tych, co prawem kaduka nazywają się prześmiewczo Potoccy, Lubomirscy, Sobiescy i podobnie.

Najciekawsze, na koniec. Czy oni zwąchują się ot tak sobie w blogosferze, czy też, co bardziej prawdopodobne, sa nasyłani grupą na rozprowadzenie pewnych portali/osób. Widać, że dostali dokładne Twoje dossier i sukcesywnie dozowali brane stamtąd dane. To nie jest amatorszczyzna.

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1447031

Moje dossier jest publicznie znane, więc nie musieli się wysilać.

Oczywiście, że to nie jest amatorszczyzna.

Szczerze mówiąc, to interesowało mnie do jakich metod się posuną w próbach prowokowania i dezawuowania mnie.

Zyskałam dość cenną dla mnie wiedzę, a środowisko, które reprezentują, szkodzi mi od dawna. Nierzadko skutecznie. 

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1447036

robi tu za szarą eminencję. Skojarzyło mi się, że une jak piranie się zachowują, Ciekawe, czy gdybyś dłużej wymieniała komentarze to podpłynęła by jeszcze jakaś pirania?

A w kontekście tego co napisałaś u Tryba, o zmianie optyki PiSu po sondażach to nasi sotniarze pracują na usługi PiSu i donieśli go Centrali, że z Ukrainą i przebaczeniem nie ma w narodzie zmiłuj. ;)

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1447039

Skąd ta pewność , że pomagając Ukrainie , pomagamy Polsce a co będzie jeżeli się mylisz ? Mamy w tej chwili dwóch wrogów a możemy mieć trzech , czy jest pewność , że od dzisiejszego „przyjaciela„ nie dostaniemy kiedyś nożem w plecy ? Czy masz pewność , że Ukraina będzie przyjacielem Polski ? Czy znasz bajkę Adama Mickiewicza o chłopie , który zlitował się nad zmarzniętą żmiją ? Kiedyś Ukraińcy nie mówili , że Przemyśl to ich miasto , dzisiaj mowią to coraz częściej , niektórzy z nich mówią nawet tak o Krakowie . Takich głosów jest coraz więcej , wielu Polaków im nie ufa i ma do tego prawo , tak jak Ty masz inne zdanie tak ja i Rebeliantka mamy prawo mieć swoje zdanie . Piszesz , że Ukraina MOŻE być naszym jedynym przyjacielem w walce z Rosją a co zrobisz jeżeli bedzie wrogiem ?

Vote up!
5
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1447159

Wyrażam uznanie za przedstawienie przez Ciebie rzeczowych, przemyślanych, zaangażowanych opinii w tej dyskusji, pomimo tego, że oponenci nie szczędzą niemerytorycznych "kontrargumentów".

Osobiście bardzo Ci dziękuję. 

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1447192

i Polska sie nie bronila bo Rydz  wydal rozkaz i da lnoge za granice.Ta ze nie sadz innych bo ciebie tez osadza.

Mozae mi ktos odpowie dlaczego Polska nie moze dac broni Ukraincom aby sie bronili przed wsieklym NIEDZIWEDZIEM

skoro Polska daje bron Kurdom walczacym tez o swoje zycie z pôdobnym totalitarnym systemem?

 

Dajac bron Ukraincom jest to najlepszy spozob pomscic Smolensk Katyn i cala okupacje bolszewicka.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1446998

...to tak jakby dać małpie karabin:))

 

Vote up!
6
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1447002

Powaznie uwazasz ze Ukraincy wlaczacy z naszym najwiekszym wrogiem nagle zaczna zamiast do najezscy

strzelac to beda strzelac do ich dobroczyncow,Zapominasz o 3 milionach cierpiacych Poalkch mieszkajacych na Ukrainie

ktorych tez nazywasz malpami i niechcesz im dac mozliwosci obrony sie przed putinowcami?

Vote up!
9
Vote down!
-4
#1447005

...Polacy na Ukrainie nie mają nic do gadania...najgorsze jest to, że Polska nie potrafi dać im paszportów i obywatelstwa w Polsce...aby opuścili tą nieludzką ziemię i aby wytchnęli od Ukrów...tak, oni cierpią , ale nie od Putina, tylko od swoich sąsiadów, którzy te ich umiłowane, ojczyste ziemie doprowadzili do nędzy...czytaj Szumańskiego, to dowiesz się prawdy...

Vote up!
11
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1447012

czy Kazachstanie, a mianowicie ich wspierać, pomagać zdobywać wykształcenie, brać polskie dzieci na kolonie do Polski, a niektórzy z nich staną się ambasadorami. To bardzo dobra inwestycja, lepsza niż wspieranie czystych Ukraińców.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1447027

Problemem jest, ze jak maja bron to ja sprzedadza ruskim, albo uciekna razem z bronia bo u ruskich zold lepszy.

Takie fakty i to z roznych zrodel.  Mieli magazyny z pociskami artyleryjskimi - sprzedali.

Magazyny z bronia lekka we Lwowie zostaly rozkradzione - w tysiacach sztuk.

Zolnierzy posylaja do poludniowego Sudanu czy innego Darfuru - jako wojska ONZ, kasa sie liczy,

Za swoich ukrainskich miliarderow co sa przy wladzy, tez nie bardzo chca Ukraincy walczyc i tu sie im nie dziwie.

No to nie ma kto walczyc - chociaz juz dawno temu mialem propozycje aby ZetJot tam pojechal walczyc (jak tak chce walczyc), ale teraz to widze, ze moze zabrac ze soba MindServisa i tego z Gdyni tez. 

Jedzcie z Bogiem wszyscy trzej - moze nawet bedzie tam z was wszystkich cos pozytecznego, kto to wie?

A co?  No te czesci zamienne, ktorych tak brak w swiecie zachodnim.

Vote up!
8
Vote down!
-4

Bogdan

#1447040

Zaczynam lubić Twoje makabryczne poczucie humoru.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1447046

masz lepsze pomysły niż radek, pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-5

Verita

#1447050

opuszczac swojej ziemi swoich bliskich i grobow.Zzyci sa z sasiadami i sa u siebie -mowia.

I na dzien dzisiejszy to ich wrogiem ni9e jest sasiad Ukrainiec tylko Moskal i dlatego im potrzebana jest bron zeby sie przed nim bronic nie paszporty.

Zgazdam sie niemniej jednak z tym ze kazdy Polak powinien miec paszport Polski i prawo zamieszkania w Polsce

niestety wciaz zydokomusza polityka dzieli Polakow na lepszych i gorszych PIS tez nic nie zrobil w tej sparwie a zydzi tylko kiwna palcem i majka paszport.

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1447048

Wszyscy Polacy mieszkający na terenach byłego ZSRS powinni otrzymać polskie paszporty i mieć zagwarantowany powrót do Polski, jeśli tego zechcą. To jest hańba, że polskie Państwo nie dba o swoich obywateli, którzy przecież opuścili Polskę nie z własnej woli (lub ich przodkowie).

Vote up!
7
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1447051

proponuję omijać tych trzech osiłków, damskich bokserów.To wyjdzie Wam tylko na zdrowie,czego z całego serca życzę.

Vote up!
9
Vote down!
-10

Verita

#1447003