Cenzura w mediach rzekomo niezaleznych

Obrazek użytkownika sigma
Blog

Nasze rzekomo niezależne media najczęściej stosują cenzurę w postaci Strony Głównej, czy nawet dodatkowo Areopagu.

Tamże dostają się – bez względu na miałkość tekstu - wyłącznie blogerzy mili sercu redakcji. Reszta spada w otchłań w tempie przyśpieszonym. Tę prostolinijną metodę cenzury stosuje Nowy Ekran, czy S24.

Na niezależnej.pl natomiast zastosowano nową, odkrywczą metodę cenzurowania tekstów! Mamy tam mianowicie załączony zbiór najbardziej idiotycznych tagów – w dodatku jest on jednocześnie obowiązkowy i ograniczony do 167 idiotycznych haseł.

Protestującym blogerom pan Targalski regularnie oznajmia, że ten zbiór powinien im wystarczyć i nie doda już żadnego hasła. Dlaczego nie doda? Bo nie. To się nazywa kobieca argumentacja, czyli zasadniczo panu Targalskiemu ten argument nie przysługuje. No chyba, ze jest coś, o czym nie wiemy...

Może nie będę gołosłowna i wymienię, co składa się na ten zbiór. Mamy więc 36 tagów w postaci diabeł wie, podług jakiego klucza wybranych nazwisk:Adam Michnik, Agent Tomek, Aleksander Kwaśniewski, Anita Gargas, Antoni Macierewicz, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Dorota Kania, Edmund Klich, Generał Błasik, Grzegorz Napieralski, Grzegorz Schetyna, Jan Pospieszalski, Janusz Palikot, Jarosław Kaczyński, Jaruzelski, Jerzy Miller, Joanna Lichocka, Józef Mackiewicz, Lech Kaczyński, Lech Wałęsa, Mariusz Kamiński, Marta Kaczyńska, Miedwiediew, Parulski, Putin, Radosław Sikorski, Radwańska, Rafał Ziemkiewicz, Robert Kubica, Rostowski, Tomasz Kaczmarek, Viktor Orban, Witold Waszczykowski, Zbigniew Ziobro.

A jeżeli napadnie mnie ochota napisać o Benjaminie Netanjahu, albo Angeli Merkel, to co?

Następną kategorią tagów są w przedziwny sposób wybrane 28 krajów, kontynentów lub części świata: Afganistan, Afryka, Ameryka Pd., Azja środkowa, Bałkany, Białoruś, Bliski Wschód, Chiny, Czechy, Czeczeńcy, Daleki Wschód, Francja, Indie, Kaukaz, Kosowo, kraje bałtyckie, Litwa, Mołdowa, Pakistan, RFN, Rosja, Słowacja, Turcja, Ukraina, Unia Europejska, USA, Węgry, Wlk.Brytania.

No cóż, jakoś nigdy nie naszła mnie ochota, żeby pisać o Mołdowii. Natomiast czasami piszę o polityce Izraela... Rozumiem, że tag Bliski Wschód powinien mi wystarczyć do szczęścia?

Do innych dziwnych haseł należy 29 wyróżnionych instytucji: ABW, CBA, FSB, Gazeta Polska, GAZPROM, GRU, IPN, kolej, kościół (z małej litery), Ministerstwo Prawdy (?), NATO, NBP, ONZ, poczta, policja,Polskie Radio, Polsat, prasa, prokuratura, PZU, sąd, sejm, służba zdrowia, służby PRL, teatr, Telewizja Polska, TVN, Wikileaks, WSI.

Ma ktoś ochotę pisać artykuł o Telewizji Polskiej?

Jest też 7 tagów partii politycznych: Kluzikowcy (?),PIS, PJN,PO,PSL,SLD, Solidarność.

Ktoś pamięta jakichś Kluzikowców?

Mamy też 65 haseł ogólniejszej natury powybieranych ni z gruchy, ni z pietruchy typu (zachowuję pisownię): aborcja, afera hazardowa, afery po(?), agentura, aktor, antyklerykalizm, Antysemityzm (z dużej litery), antytradycja, cenzura, cyngle, deprawacja, emerytury, energetyka, euro, eutanazja, fałszerstwa wyborcze, film, finanse, Fundamentaliści (znowu z dużej), gaz, gaz łupkowy, homoseksualizm, I RP, IIRP, II Konspiracja, II wojna światowa, katastrofa smoleńska, katastrofy, koncert, kondominium, korupcja, literatura, lustracja, mafia, media, neokomunizm, niszczenie tożsamości, okrągły stół, opozycja, Opozycja antykomunistyczna, podatki, podwyżki, polityka amerykańska, polityka niemiecka, polityka polska, polityka rosyjska, powódź, prasa, Prawosławie, prywatyzacja, płyta, rekomunizacja, reżyser, ropa, sondaże, sport, stalinizm, stan wojenny, starcia, strażnik forum, system kłamstwa, tożsamość narodowa, wybory parlamentarne, wybory prezydenckie, wybory samorządowe.

Chyba tego zbioru nie skomentuję, bo ręce opadają.

„Płyta”, „aktor”, „starcia”, i „reżyser”.

Jeżeli ktoś kiedyś którymś z tych haseł otagował swój tekst, bardzo proszę o informację.

Mamy już zaszufladkowane 165 haseł.

Zostały nam zupełnie niepojęte dwa tagi: grudzień, marzec.

Dlaczego akurat te dwa miesiące zasłużyły na wyróżnienie, pojęcia nie mam.

Prawdę mówiąc ta składanka tagów wygląda mi na robotę wariata. Ale w tym szaleństwie jest metoda.

Czyli w sumie mamy 167 tagów - w większości bezsensownych.

Jeżeli piszę o czymś innym, niż Agent Tomek, aktor lub marzec - co robię z zasady, bo jeszcze nie zwariowałam, mój artykuł nie może zostać prawidłowo otagowany. Oznacza to, że po parogodzinnym pobycie na „Naszych Blogach”, zniknie w czeluściach netu i będzie nie do odnalezienia. Jest to bardzo skuteczna forma cenzury.

Tym niemniej jest to równie skuteczna forma poznania, jakich tematów „Gazeta Polska” unika jak ognia.

Pierwszym wielkim nieobecnym jest katolicyzm. Jedynym tagiem, jaki odnajdujemy w spisie jest kościół. Z małej litery, więc chyba chodzi o budynek. Nie ma hasła katolicyzm, nie ma chrześcijaństwa, nie ma Kościoła, Caritasu, episkopatu, ks.Małkowskiego, kazania, krucjaty różańcowej – są to tematy bardzo starannie ominięte przez redakcję Gapola. Wolno wiedzieć, dlaczego?

Drugim nieobecnym tematem jest Izrael i problem żydowski. Jedyne hasło, jakie umieszczono to Antysemityzm. Z dużej litery. Nie ma natomiast judaizmu, loży B'nai B'rith, masonerii, syjonizmu, żydokomuny, kolaboracji z Niemcami, nadreprezentacji w bezpiece niegdyś i MSZecie dzisiaj. Nie ma Palestyny, Izraela, strefy Gazy, polityki Izraela, lobby żydowskiego w USA. Dlaczego, moje żabki?

Trzecim ominiętym tematem jest energetyka jądrowa i wynikające z niej zagrożenia. Tutaj temat w ogóle nie istnieje. Nie ma energetyki jądrowej, nie ma lobby atomowego, katastrofy w Czernobylu, katastrofy w Fukuszimie, chorób popromiennych, zbrojeń atomowych, terenów skażonych, składowisk odpadów etc etc. Dlaczego?

Nie istnieje też problem szczepień. Nie ma tematu: szczepionki, lobby szczepionkowe, szczepionki przeciw grypie, odszkodowania, kalectwo poszczepienne, pandemia autyzmu. Za to regularnie znajduję w Gapolu sążniste artykuły grzmiące na temat konieczności i nieszkodliwości szczepień, Który z pp.redaktorów należy do lobby szczepionkowego?

Podobnie przedstawia się większość kontrowersyjnych problemów z dziedziny służby zdrowia, gdzie lobby farmaceutyczne trzyma media za mordę żelazną rękawicą: transplantologia, antykoncepcja, in vitro, naprotechnologia, zatrucie fluorem. Nie istnieją.

I jeszcze jeden temat doszczętnie pominięty: antypolonizm. Nie ma hasła NWO, nie ma żołnierze wyklęci, AK, patriotyzm, rtm.Pilecki, demografia.

Nie ma i nie będzie, bo redakcja sobie tych tagów nie życzy. Wniosek nasuwa się z tego jeden: Wierzyć się w to nie chce, ale czyżby Gazeta Polska była antykatolicka, antypolska, proizraelska, proatomowa i proszczepionkowa? I nie ma ochoty lansować na swych łamach artykułów promujących inne treści?

Brak głosów

Komentarze

Łaknącemu tematycznych swobód wszelakich, polecam autorowi otwarte i tolerancyjne portale takie jak onet, gazeta, na temat, rp, itp/itd.
Tam hulaj dusza, piekła nie ma!

Vote up!
0
Vote down!
0
#329840

Im prędzej się dowiemy, co jest grane, tym lepiej.
Nie wpadłabym na to, że cenzura może działać poprzez takie a nie inne tagowanie, ale faktycznie - może.
Mnie razi tam cenzura bezpośrednia - ani razu nie udało mi się zamieścić na niezależna.pl komentarza z krytyczną uwagą nt. opublikowanego tam artykułu. Może tzw. strażnik forum jest świętszy od papieża i redaktorzy nie wiedzą, że tak jest? 
Prawdę mówiąc, wątpię. Bo pamiętam sprawę pewnej nagonki na pewnego - akurat tego i tylko tego - hierarchę...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#329880

No proszę, jakie dwa komentarze dostałam pod tą notką na niezaleznej; wyzwiska i uwagi o "mądrzeniu się". Miłe.
zejdz fajansiarzu z GP
dogard
- 03.02.2013 20:19

KTO CI KAZAL OKREZNA DROGA, niby prawdziwa,klamac na temat tygodnika.Mecz sie dalej z wrzutkami,a puenty msz wprost z gotowcow urbanka--taki POkretny madralinski ,tu nie masz swoich, matolow..kapewu?
odpowiedz

Najpierw myślimy potem piszeny
Józef Darski
- 03.02.2013 20:03
1. System tagów na niezależnej nie zależy ode mnie. Pierwotny spis miał poniżej 100 tagów i tak pozostało na Nowym Państwie, Gazeci Polskiej i Naszych Blogach
2. Obecnie tagi mają prawo na niezależnej dodawać redaktorzy i czynią to w sposób pozbawiony sensu i nieumiarkowany - moim zdaniem
3. Do czego w sytemie służą tagi tłumaczyłem i nie będę się powtarzał, wystarczy przeczytać Nasze Zasady,no ale po co,lepiej się pomądrzyć
4. W moim systemie są 2 tagi ze wspomnianej dziedziny: chrześcijanie i katolicy.
5. Ogólnie rzecz biorąc to masoni mi dali takie instrukcje - teraz powini już być wszyscy zadowoleni, acha, no i Mosad
6. Zanim zaczniemy się mądrzyć, najpierw trzeba sprawę zbadać i pomyśleć. Ale wtedy nie byłoby temu do pisania, a trzeba zaistnieć. To prawda

Vote up!
0
Vote down!
0
#329926

kiedy przyjdzie Ci do głowy napisać o kimkolwiek lub czymkolwiek czego nie ma na liście.

Nikt Ci nie udowodni przecież, że jakaś postać albo kraj, nie kojarzy się z marcem albo grudniem, zresztą, można przecież oba tagi na wszelki wypadek wpisać, tak dla pewności.

Wiadomo przecież, że w życiu każdego z nas był jakiś marzec, a czasem zdarzał się nam nawet i grudzień...

Vote up!
0
Vote down!
0
#329931

Dobrze, bo dotychczas najchętniej używałam tagu:niszczenie tożsamości, ale już mi się znudziło;) Teraz będzie marzec!

Vote up!
0
Vote down!
0
#329945

 5 i 6 wiele mowiaca. To ten sam Jerzy Targalski?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#329995

Tenże sam;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski.
1974-79 w PZPR.

Vote up!
0
Vote down!
0
#330117

Niezależna to efekt literówki.
Miało być nieżelazna.
A na zadane przez Ciebie pytania, najpewniej
mógłby odpowiedzieć, bywający tutaj,
Pan Ryszard Kapuściński.
I zapewne miałby bardzo wiele do powiedzenia.
Kwestią jest tylko, czy nie zablokuje Go
wrodzona dyskrecja.
A jak nie, to czeka nas oczekiwanie, bo
historia rzepy niewątpliwie nie jest jeszcze ostatnią.
-----------
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#329934

Smutne to, ze koncesjonowana prawicowa gazeta traktuje blogerów jak stado bydła.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#329946

dotrzymujemy słowa.
Od ponad pół roku nie zamieściłem na niezależnej ani jednej kropki i nie zamierzam swego zdania zmieniać.
Poza tym nie bywa się w pewnych miejscach lub tam gdzie nas nie chcą lub nie lubią, bo jest to jest niekomfortowa sytuacja tak dla nich jak i dla mnie.

Pozdrawiam

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329954

Dla mnie w lipcu będzie to już trzy lata,
jak w wyniku cenzury przestałem tam zaglądać.
Zadziwiajace, jak szybko "układ akceptacji" zaczął
reagować na mojego nicka (był krótszy), mimo że nigdy nie
pozwoliłem sobie na wulgaryzmy ani personalizmy.
Pisałem tylko to, co dziś jest "odkrywane"
w wynikach "śledztw" o Smoleńsku.
Nie lubili "czarnego wróża"...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#329960

komunistycznym agencie Moskwy Sł. Petelickim, który pod koniec lat 80. XX wieku był powołany do ściśle tajnej MSW do spraw eliminacji i likwidacji ekstremalnych przeciwników porozumienia OS.
Tak skończyłem swoją tam przygodę, bo nie zamierzałem legitymizować - co tu inaczej mówić - ich zakłamania.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

PS
Jak zapewne zauważyłeś te dranie nie mają przed sobą naiwnego barana, który da się prowadzić im na rzeź.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329965

Zauważyłem:)
I za to Cię szanuję.
Też masz tę wadę wzroku, która mnie "prześladuje".
Nie rozróżniam "odcieni szarości".
Szarość mnie odrzuca, aby nie ryzykować kontaktu
z szarym g.wnem.
--------
Pozdrówka

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#329972

Tak, wiele osób się skarży na nieprzepuszczanie przez sito selekcji komentarzy. Zastanawiałam się pisząc tę notkę, czy i tego nie zapodać, ale ciężko to udowodnić.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#329967

Mnie się to objawiło kompletną niemożnością
wpisania "kodu z obrazka".
Setki prób.
A później dziesiątka pod innym nickiem
i...pełna skuteczność:)))
Wiele jest dróg do Rzymu, ale i do moskwy też sporo...

Pozdrówka serdeczne

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#329973

Można i tak - ale staram się przekazywac max.ilości czytelników informacje na temat ww. w tagach problemów, a nie da sie ukryć, że na Naszych Blogach na te notki wchodzi sporo osób. Gdyby któryś z pozostałcyh blogerów ruszal tam te tematy, mogłabym odpuścić, ale tak nie mogę.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#329966

To nie chodzi o obrazek, bo komentarz został przyjęty i czekał wieczne na decyzję moderatora.
Kolejny, kolejny ........
W końcu napisałem o bezczelnej cenzurze i napisałem, ze jeśli się moje komentarze nie pojawią przestaję w ogóle komentować.
I tak też postąpiłem.
Mam tam na NB konto lecz tak jak na NE nigdy niczego nie pisałem ani nie komentowałem
Mogę komentować u Aleksandra Ściosa lecz nie tam, gdzie mnie nie lubią za moją jednoznaczną opinię w przedmiocie trepich zaprzańców i zdrajców.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

PS
@Sigma - Życzę dużo zdrowia do tej walki z wiatrakami i fałszywymi patriotami (proponuję poznać orędowników sowieckiego agenta MSW, a ich "bohatera" Sł.Petelickiego).
Onwk.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329980

Wiele jest dróg do Rzymu...
jedna z nich, to czyszczenie albumów założycielskich.
O tym pan Ryszard K. mógłby nam też poopowiadać.
Ciekawe, czy choć dla siebie fotodokumentację zmian zrobił?
Tak. Hajdarowiczów jeszcze sporo zostało.
Na "odcienie szarości" liczą

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#329988

http://niezalezna.pl/38035-24-rocznica-smierci-ks-suchowolca

Może działa do dziś?

Kto to wie?

Kto może być seryjnym samobójcą?

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#329998

Powiązania musiały być silne,
skoro czerwone kacyki dały im kasę
do wyprania w "zachodnich biznesach".
Zadziwiające przedsięwzięcia, które
nie miały porównania w sukcesach do
tambylczych.
Taki paradoks.
Szczęście tumana.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#330002

Też miałam problem z wchodzeniem na własne konto na Naszych Blogach. Zwracałam uwagę p.Targalskiemu, a ten twierdził cały czas, że u nich wszystko w porządku, a ja na pewno zapomniałam hasła. Teraz jakoś odpuściło i się loguję.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#330119

 Wpis "Darskiego" świadczy o nim. Niejaki "dogard" - żałosny i nie warty polemiki. Tacy ludzie, nb. fani Coryllusa zniechęcili mnie do Niezależnej i NB. Ograniczenie tagów to równiez forma cenzury. Ale tam działa cenzura dosłowna i to jest najgorsze - właśnie z tego powodu głównie podziękowałem im za współpracę. Wolno obrażać ludzi ale nie wolno polemizować z niektórymi. Raz dałem jedynie link do NE gdzie wartościowa inicjatywa dotyczaca komorników była opisana i zostałem obsobaczony na privie jako....szkoda zreszta cytować kto. Przykre bo to niby strefa wolnego słowa. Maja jednego czytelnika i komentatora mniej. Ponadto sprawdzają chyba IP (tj. system to robi oczywiście), bo gdy próbowałem wejść z innym nickiem to mnie wyrzuciło, czysta aberracja. A chciałem raz skomentować mimo urazy notkę o osiejuku, który obrzydliwie o Ślązakach się wyraził, krótko - dotknął mnie osobiście z racji pochodzenia.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#330024

O Coryllusie i Toyahu mam to samo zdanie.
http://naszeblogi.pl/33961-casus-coryllusa
Ale jest na niezależnej chroniony
A Ślązaków bardzo lubię:)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#330125