Opozycja wygrała ważne głosowanie

Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Gospodarka

Bankowy Tytuł Egzekucyjny może zostać wyeliminowany z obiegu prawnego w Polsce!

Na próżno jednak szukać informacji o tym głosowaniu w mediach mętnego nurtu. Również PAP sprawę przemilczał. Ta kuriozalna sytuacja wiele mówi o strukturze władzy w naszym kraju zdominowanej przez interes lobby bankowego. Zapisy prawa o Bankowym Tytule Egzekucyjnym (BTE) stanowią bowiem filar rzeczywistego władztwa w Polsce, i tak TVN czy GW zwyczajnie boją się pisnąć choć słówko w temacie ze względu, że same są po uszy zadłużone. Nadto, otwarta debata o BTE mogłaby okazać się niezwykle kłopotliwa dla rządzącej koalicji, gdyż opozycja zawdzięcza swe zwycięstwo ośmiu posłom PSL... Smaczku dodaje fakt, że opozycja wygrała tylko 4 głosami, podczas gdy przeciw odrzuceniu projektu autorstwa PiS był, między innymi, do niedawna przewodniczący PSL, obecnie szeregowy poseł, Waldemar Pawlak, a i... obecny przewodniczący i wicepremier wstrzymał się od głosu..., też przeciw własnemu rządowi.

Zestawienie imienne głosowania nad BTE

To głosowanie dobrze opisuje obraz i meandry polskiej sceny i systemu politycznego , który należałoby nazwać Bankokracją. Jarosław Gowin, domniemany dysydent PO, do niedawna Minister Sprawiedliwości raczył tym razem wesprzeć rząd i swoją partię. Nic w tym dziwnego, bo to za jego kadencji w Ministerstwie „ulepszono” BTE do „BTE 2.0” poprzez wprowadzenie elektronicznej egzekucji przez internet oraz scedowanie w procedurze nadania BTE tytułu wykonawczego roli sędziego na... referendarza sądowego. Inny partyjny buntownik, Przemysław Wipler dyplomatycznie nie wziął udziału w głosowaniu nad BTE, choć trudno przypuszczać, by nie doceniał wagi tego aktu, bo przecież kwestie gospodarcze są mu bliskie, jak zwykł mawiać (sam słyszałem). Może więc para Gowin – Wipler, przyszli bracia w niedoli już teraz w przewidywaniu przyszłych zmian na scenie politycznej zdecydowali się wziąć udział w konkursie piękności, mizdrząc się do Związku Banków Polskich i wpływowego lobby bankowego.

Trafiony zestrzelony

Tak o nadchodzącym głosowaniu pisałem w swej notce sprzed kilku dni: „W dniu w którym w świetle reflektorów głosowano uchwały o zakazie uboju rytualnego i kaźni Polaków na Wołyniu, cicho i bez rozgłosu, tudzież zainteresowania mediów przeszło w Sejmie pierwsze czytanie projektu zmian w Prawie Bankowym, którego celem było wyeliminowanie z polskiego porządku prawnego zapisów o Bankowym Tytule Egzekucyjnym (BTE).”

I dalej: „Na pełną galerię targowicy poczekajmy do głosowania nad... odrzuceniem propozycji wyeliminowania BTE z polskiego porządku prawnego, bo takiego głosowania żąda rządząca PO.” Dziś mógłbym powiedzieć trafiony zatopiony dopełniając wspomnianą galerię Targowicy. Jednak...

CZYTAJ WIĘCEJ: Rzeź polskich przedsiębiorców

Nikczemna twarz PO

Poziom emocji, skala szyderstw z opozycji, nikczemna, wykrzywiona w nienawiści twarz polityki w wydaniu posłów PO wskazują jaką też wagę przywiązują do utrącenia dyskusji o BTE i powstrzymania zmian w Prawie Bankowym proponowanych przez PiS. Gorąco polecam poświęcić parę minut na relację video z tego wydarzenia, bo widok przerażenie w oczach Tuska, Piechocińskiego i Rostowskiego tuż przed głosowaniem jest po prostu bezcenny, bo obnaża jak pozorna jest ich siła, która może oto ulecieć niczym balonik przebity szpilką. Warto też odnotować owację po zwycięskim głosowaniu.

Relacja z debaty – od godziny 11.01 nagrania

Teraz proponowane zmiany w Prawie Bankowym wrócą pod obrady Komisji Finansów Publicznych, a ja nie omieszkam informować o losach BTE, instrumentu rzeczywistego władztwa PO w Polsce, dodajmy, z nadania i w imieniu międzynarodowej lichwy, czytaj, zagranicznych banków.

Więcej na: http://unicreditshareholders.com/bie%C5%BC%C4%85ce_informacje/

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Senat i Komorowski. Pytanie jak się zachowają i na czym bardziej PO zależy - na zachowaniu BTE, czy na ciszy wokół sprawy?

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#372536

Na stronie Radio Maryja na temat polityki rolnej rządu RP.
Jest to pozornie inny temat ale wpisuje się w tematykę niszczenia Polski przez koalicję PO i PSL.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#372565

... którzy ulegli magii kredytów, a po straceniu pracy - banki z pominięciem normalnej procedury sądowej dobrały im się do d**y, nawet nie usiłując renegocjować warunków spłaty zadłużenia. Jest to rozbój w biały dzień i w... "białych kołnierzykach". Ale cóż, przeciętny Kowalski dobrze wiedział, że sprzedaż polskich banków obcym podmiotom nie wróży nic dobrego. BTE jest groźną bronią w zwalczaniu polskiej klasy średniej, bo taki był zamysł ustawodawcy za "podszeptami" światowego lobby bankowego. 

Choć sprawa ta bezpośrednio mnie nie dotyczy, to jednak będę czekał na dalsze wieści o BTE i co wymyśliła Komisja Finansów Publicznych.   

Pozdrawiam Autora,
                           
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#372568

No ciekawe jak to będzie w następnym głosowaniu...

Najlepszy czarter jachtów w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Najlepszy czarter jachtów w Polsce.

#373686

Nazwisko pana senatora to:CHRÓŚCIKOWSKI!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#373689

... "oflagowałem", tzn. zgłosiłem twój komentarz do Administracji portalu jako... naruszający Regulamin Niepoprawni.pl z przeznaczeniem do usunięcia z tego blogu.

Zarejestrowałaś się na Niepoprawnych kilkadziesiąt minut temu, ale nie poprzedziłaś tego... zapoznaniem się z regulaminem tu obowiązującym. A szkoda, bo wychodzi na to, że Twój debiut na tym portalu możesz zaliczyć do nieudanych.

Zatem wskazuję Ci, że w rozdziale III. Regulaminu, a zatytułowanym: Obowiązki i prawa użytkowników, w pkt. 7. czytamy, cyt.: "Reklamowanie w serwisie stron i produktów bez porozumienia z administracją jest zabronione. Administracja zastrzega sobie prawo do karania użytkowników notorycznie łamiących tę zasadę".

Pozdrawiam z przeświadczeniem,
że się zrehabilitujesz innym sensownym
komentarzem, bądź notką,

             
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#373693

do takich trolli.
Kwadrans temu rozmawiałem przez skype z synem. W trakcie tej rozmowy jakaś nieznana mi postać podpisująca się Abigail Johnson poprosiła mnie o dodanie jej do moich kontaktów.
Nie przerywając rozmowy zablokowałem gnoja i zgłosiłem to jako spam.
Więcej się u mnie na skype, przynajmniej pod tą postacią, nie pojawi.
Podobnie figura, która pół godziny po zarejestrowaniu oferuje nam "najlepszy czarter jachtów w Polsce" powinna zostać z miejsca wywalona na zbity pysk z portalu, a jej IP trwale zablokowane.

Vote up!
1
Vote down!
0
#373696

Nie w pół godziny, ale od razu po zarejestrowaniu.
Wejście było wyłącznie w celu zamieszczenia reklamy.
Nie rozumiem też dlaczego przez wiele dni wisiał zgłoszony wpis z reklamą jakichś miejsc noclegowych. Tu chyba nie trzeba specjalnych narad Działu Naruszeń, tylko ewidentna reklama powinna być usuwana niejako "z automatu" - czyli przez tego, kto akurat ma dyżur.

Vote up!
0
Vote down!
0
#373720

???????????????

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#373728

Jerzy Bielewicz
"Stowarzyszenie Przejrzysty Rynek"

Ekspert gospodarczy, były doradca Bank of Canada, o powiązaniach między polskimi kredytami, a włoską telekomunikacją ...

Projekt "Chopin"
/przekręt stulecia/

Kulisy "Układu Zamkniętego"
Szczęka opada ...

Co łączy Pekao SA z koncernami ITI i Agora ?

Panie Jerzy , wybaczy Pan to pytanie , czy jest Pan wysoko "ubezpieczony"..na życie ?
Pan wie dlaczego zadaję to pytanie , przy tej wiedzy jest Pan wielkim zagrożeniem dla tego "układu" ///

Jest Pan bardzo odważnym człowiekiem ..
Wyrazy szacunku ..

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#373756

Pan Jerzy Bielewicz odsłonił nam nieco z skrzętnie skrywanych przed opinią publiczną informacji , dotyczących miliardowych machinacji pomiędzy Bankiem Polskim SA - reprezentowanym przez głównego "eksperta" - Jana Krzysztofa Bieleckiego - zasiadającego w Radzie Gospodarczej przy Premierze RP a włoskim konsorcjum deweloperskim Pirelli...

Umowa ta zwana dalej "Projektem - Chopin" , wg opinii Pana Jerzego Bielewicza - eksperta finansowego - jest doskonale skonstruowaną międzynarodową machiną finansową do prania brudnych pieniędzy.

Trudno nie nabrać uzasadnionych podejrzeń w kwestii roli jaką w tym "przedsięwzięciu" finansowym mogłaby spełniać osoba premiera RP D.Tuska ?

Włos mi się zjeżył na głowie...

Toż to "ośmiornica" ....

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#373798