BGK w rękach finansowych szaleńców

Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Gospodarka

Tusk, Bielecki i spółka zrobią wszystko by utrzymać się tu i teraz przy władzy nawet za cenę doprowadzenia polskich finansów do ruiny.

Dowodów można mnożyć bez liku. Choćby matactwa, eufemistycznie nazwane kreatywną księgowością, których jedynym celem jest sztuczne zaniżenie deficytu budżetowego i długu państwa, by ukryć rosnące lawinowo wydatki.

Jednak ciągle im mało, potrzebują więcej i więcej. Postanowili stworzyć swoją własną drukarnię pieniędzy bez pokrycia. Myślisz internauto, że przesadzam. Przeczytaj sam. Pod obrady Sejmu przedłożono ustawę o zmianie ustawy o Banku Gospodarstwa Krajowego. Oto ona:

Ustawa o zmianie ustawy o Banku Gospodarstwa Krajowego

Chciałoby się zakrzyknąć nie idźcie tą drogą. Czy jednak warto? Samo przedłożenie ustawy o takiej treści i potencjalnych konsekwencjach świadczy, że ci panowie po prostu postradali finansowy i nie-finansowy rozum. Władza uderzyła im na tyle do głowy, że oto majaczą o finansowym perpetuum mobile.

Wg nowej ustawy BGK ma zostać ustanowiony jedynym bankiem w Polsce, który to wg prawa nie będzie mógł być postawiony w stan upadłości.

Oczami wyobraźni widzę Tuska jak krzyczy w zachwycie „Krzysiek - Pysiek jesteś geniuszem” – tego właśnie nam trzeba. I zastawiam się, czy ci panowie, aby wiedzą, że na podobne pomysły wpadali nie tak dawno temu inni: by nie sięgać daleko… założyciele III Rzeszy, a przedtem ich bliscy powinowaci – praktycy idei komunizmu. Co tam konkurencja na rynku? Górą państwowy BGK.

BGK ma zyskać jeszcze jeden cudowny dar i cechę. Tworzył będzie instrumenty pochodne, które następnie, ustawowo upłynni za gotówkę w NBP.

Hurej krzyczy Krzychu do Donalda - to takie proste: wzorem Amerykanów będziemy monetaryzować długi państwa. Nie ma to jak luzowanie (quantitative easing). Konserwatyzm finansowy precz niech żyje luzactwo, polski złoty i prasy drukarskie.

Kto na tym skorzysta? Fundusze, które niczym wianuszkiem otaczają BGK:

Krajowy Fundusz Mieszkaniowy (KFM)

Fundusz Termomodernizacji i Remontów (FTiR)

Fundusz Rozwoju Inwestycji Komunalnych (FRIK)

Fundusz Kredytu Technologicznego (FKT)

Krajowy Fundusz Drogowy (KFD)

Fundusz Kolejowy (FK)

Fundusz Żeglugi Śródlądowej (FŻŚ)

Fundusz Pożyczek i Kredytów Studenckich (FPKS)

Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF)

Fundusz Strefowy (FS)Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A. (KFK)

Dodać warto, że Państwo udziela tym funduszom pożyczek, które wg rozwiązań ustawowych nie kreują długu państwowego. Prawdziwe perpetuum mobile.

Każdą taką pożyczkę będzie można pomnażać dodatkowo w NBP. Weźmy, chociażby Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, za którym kryje się program „Rodzina na Swoim”. Polski NINJA (bez wystarczających dochodów i majątku) dostanie od państwa i BGK na kredyt mieszkanie. Jego kredyt, w postaci instrumentów pochodnych, BGK zamieni na nowe środki w NBP, by udzielić kolejnej pożyczki kolejnemu polskiemu NINJ-y. Kiedy Fundusz przestanie dopłacać do rat, nasz NINJA, jak jego amerykańscy protoplasta, zbankrutuje, ale to za kilka lat..., a tu i teraz - jazda bez trzymanki.

Amerykanie potrzebowali środków na walkę z terroryzmem, wojnę w Afganistanie i Iraku po 2001 roku, kiedy wygenerowali sobie kryzys sub-primes.

Z kim lub czym chce walczyć Tusk, że pogrąża nas w finansowe bagno?

Czy po prostu postradał zmysły i instynkt samozachowawczy, bowiem proponowana ustawa o zmianie ustawy o BGK skłania do takiej właśnie diagnozy.

Linki na: Unicreditshareholders.com

Brak głosów

Komentarze

po smoleńskim zamachu stanu. Samo przepłacanie za gaz teraz juz nie wystarczy- pojęcie umiaru nie jest znane hunom zza Buga. Tusku, my sie nie damy, szykuj się na wizytę na Kremlu z której nie wrócisz w jednym kawałku!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#100560

ze smoleńskiego samowara.

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#100562

nie wątpie że zasłużyli na tak kosztowny sposób opuszczenia tego padołu.

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#100570

Jan Bogatko

...dziwny ten liberalizm gospodarczy p. Tuska, zalatuje PKWN,

pozdrawiam,

Jan Bogatko

#100571

Działanie jest celowe. Tylko właśnie końca nie przewidzieli. Zdrajców nikt nie ceni, a zużyte szmaty wyrzuca się.

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#100576

W jakim banku specsłużby kiszą kapustę?

Pik, pik, pik, pik... o yeah....

Odkrycie niczym orgazm...

pozdrawiam

#100602

Rostowsko-bieleckie cuda finansowe nie Putina, nawet nie razwiedki maja zadowolić, to na rzecz i zlecenie lichwiarskiej międzynarodówki. Jak w sztuce - rękę mistrza można poznać po pocignięciach.
To likwidatorzy Polski.

#100615