Polska bogata i niepodlegla

Obrazek użytkownika ligia10
Kraj

W calej 1000-letniej historii tylko raz,  za czasow krola Kazimierza Wielkiego udalo sie Polsce byc krajem zamoznym i znaczacym w Europie.  Powstanie ruchu spolecznego Solidarnosc i obalenie komunizmu stworzylo nowa szanse prosperity.  Znalezli sie ludzie jak bracia Kaczynscy,  ktorzy pragneli stworzyc silna i zamozna Polske.  
Prezydent Lech Kaczynski zaczal wzmacniac nasza niezaleznosc od budowania strefy buforowej,  ktora oddzielilaby nas od Rosji.  Stad jego przyjazne gesty do naszych malych wschodnich sasiadow,  a takze Ukrainy.  Prezydent prof.Lech Kaczynski stworzyl mala koalicje postkomunistycznych panstw Europy  Wschodniej,  zeby utrzymac rownowage z krajami zachodnimi w Unii Europejskiej i tym samym Polska stala sie liderem w regionie.  
  Prezydent Lech Kaczynski zaczal rozmawiac  z przywodcami  Europy Zachodniej o strategii dostarczania gazu do UE,  o zwiekszonym dofinansowaniu rolnictwa polskiego,  o strategi militarnej UE.  W tym czasie kiedy prezydent Lech Kaczynski wzmacnial pozycje Polski,  uniezaleznial ja od Rosji rozbijajac WSI,  w tym czasie partia PO i media  przypuscily wsciekly atak na glowe panstwa.  Wulgarne, ordynarne inwektywy byly bezkarne.
   Bracia Kaczynscy majac wladze,  zlekcewazyli przeciwnika,  uznali ze partia PO to pyskacze,  ktorzy musza  wyrzyc sie w nowych demokratycznych warunkach.  To byla wielka pomylka PiS.  Nie ukrocono tych wyzwisk i atakow.  Kiedy Tusk zostal  premierem,  dalej pozwalano na chamskie zachowanie PO.
 PiS uznal,  ze to tylko brak obycia,  a to byla wyrafinowana gra przeciwko niepodleglej Polsce i dalej ta gra sie toczy.   Zabito prezydenta Lecha Kaczynskiego,  zeby rozbic sen o zamoznej i niepodleglej Polsce.  Teraz atakuja Jaroslawa Kaczynskiego bo chce on kontynuowac dzielo prezydenta Lecha Kaczynskiego.
  Rosja znowu weszla do naszego kraju.  Manipulacja medialna dziala nieprzerwanie.   Wmawia sie Polakom ze to nasi przyjaciele,  ze chca dobra Polski.  Skora cierpnie,  jak sie slyszy takie teksty.  Konkludujac caly ten opis sytuacji w Polsce,  chce powiedziec, ze tu nie chodzi o braci Kaczynskich. ale o mysl ze Polska powinna byc bogata i niepodlegla.
Jezeli ktokolwiek bedzie chcial budowac mocna gospodarczo Polske,  niezalezna politycznie od Rosji,  to spotka go to samo co braci Kaczynskich.  Jezeli atak werbalny nie pomoze to zabija takiego smialka.   Polakow gotowych  (za cene bogactwa ) wspolpracowac z sasiadami na ich korzysc sa setki.  Tym razem padlo na Tuska-Komorowskiego-Schetyne.
  Ja i tysiace mi podobnie myslacych ludzi zrozumialo te prawde,  ale jeszcze jest nas za malo skoro wybory wygrywaja tacy ludzie jak politycy PO.  Jeden  z jej politykow powiedzial,  ze Polska to dziki kraj i nie pomylil sie.   Jezeli mowimy o polskim mysleniu spoleczno-politycznym to rzeczywiscie jestesmy na etapie kraju afrykanskiego.   Brak pozytywnego bodzca.  W mediach sa tylko negatywne tresci.  Kto ma tym ludziom odblokowac samodzielne myslenie?

Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

cytat:To byla wielka pomylka PiS. Nie ukrocono tych wyzwisk i atakow. Kiedy Tusk zostal premierem, dalej pozwalano na chamskie zachowanie PO.

...uczmy się na błędach.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

#99327

Za czasów Kazimierza Wielkiego Polska była słaba, oskubana z terytoriów i oganiająca się przed nieprzyjaciółmi niczym żebrak przed psami. Wielkość Polski zaczęła się od Grunwaldu i trwała do połowy epoki saskiej.

 

Solidarność nie była ruchem społecznym, lecz tworem razwiedki. Komunizm nie upadł, lecz ewoluował w system koncesyjno - etatystyczny.

Tyle sprostowań.

Jeśli chce pani napisać laudatio Kaczyńskim, to nie musi bzdurzyć. Można napisać wprost.

 

Co do polityki wschodniej: Kaczyński miał dobry pomysł, żeby skupić kraje postkomunistyczne wokół Polski. Dobry, lecz nierealny. Polska bowiem była (i jest) nieatrakcyjna dla potencjalnych partnerów. Szczególnie po tym, jak weszliśmy do UE. Po co wchodzić w sojusze z prowincją, jak można ze stolicą, czyli z gebelsami?

pozdrawiam

PS. A poza tym zamach, zabiły nam prezydenta i nas też zabijają a gajowy w krzakach.

#99343

Gdzie Ligia napisała, że Polska była silna?
Napisała, że Polska była zamożna i coś znacząca w Europie.
Czyż to nie Kazimierz Wielki powiększył za swojego panowania nasze terytorium niemal trzy razy?
Wg mnie imponująca matematyka.

Kaczyńskiego pomysł był dobry i realny.
Dzisiejsza sytuacja na Węgrzech sprzyja wielce tej idei, ale niestety z realizacją tych zamiarów musimy poczekać, gdyż pomimo tego, że Wiktor Orban odwiedził Polskę jako pierwszy kraj po tym jak został premierem, to dzisiaj w Polsce w sferach rządowych nie ma za bardzo z kim gadać.
Pozostaje on jednak w ścisłych kontaktach z polską opozycja, co daje dobre widoki na przyszłość.

#99417

Grybauskaite

oraz bułgarski, rumuński i grecki flirt z Chinami - i wraca Międzymorze...

ale nie z tą ekipą rządzącą w Polsce, a bez Polski Odrodzenie się nie uda...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99424

Żartujesz? Jak wyobrażasz sobie konfederację Polski z Ukrainą i Białorusią? Teraz? Po Lizbonie? Od kiedy to prowincje mają możliwość zawierania sojuszy z obcymi państwami?  To tak jakby jeszcze pięć lat temu Suwalszczyzna sprzymierzała się z Litwą, a Śląsk z gebelsami.

#99498

unia się sypie - stąd wyciąganie łapek do Rosji...

Tylko czy Ukraińcy, Białorusini, Polacy, Węgrzy, Czesi, Słowacy, Litwini, Rumunii, Bułgarzy, Grecy muszą się godzić na przymierze sowietów z gebelsami przyprawione francuskim winem? Jeżeli muszą, to ja stąd spier... :-) I będę się przyglądał na Wschodnią Strefę Kolonizacyjną z daleka :-)

I jaką konfederację Ratus? Wystarczy jednym głosem w istotnych sprawach. I nie zapominaj o Skandynawii, tam za Ruskimi też nie przepadają. Bałbyś się bardziej jednego wielkiego szczekającego psa czy 15 biegających wokół, choć mniejszych? :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99506

Unia się umacnia. Stąd auf wiedersehen dla USA. Stąd reorganizacja NATO. Stąd dil z ruskami.

Jednym głosem w istotnych sprawach to może tylko konfederacja. Bilateralnie - zawsze ktoś kogoś podkupi.

Był czas na Intermarum. Przed akcesem. Teraz jest po herbacie.

pozdrawiam

#99518

to ten podrygi Gebelsów i Żabojadów z Sowietami. Ale widać każdy to widzi ze swojej strony :-)

Ciekawe co na to Brytole, Skandynawowie, oraz Południowcy - że teraz Europą rządzić będzie Paryż i Berlin "konsultując się" ze "znajomymi" (68', DDR) z Moskwy - a k.. z jakiej racji?

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99520

przez Ciebie nacje na k...ską rację, lecz nie dalej jak wczoraj dane mi było czytać na onecie, że cała unia od pierwszego strzału zgodziła się na gebelsie zarządzanie w temacie reformy finansowej UE. Linki nie rzucę, bom niegramotny w wiskaniu przeterminowanych onetowych wieści. Kto umie, ten wytropi.

 

pozdrawiam

#99606

będziesz zdrowszy :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99753

Bądź pewien; po wyjściu dokładnie dezynfekuję wnętrze...   ;-))

#99928

Coś tam odzyskał, czegoś tam się zrzekł, zadilował Polską, Żydów przysposobił... darujmy mu.

Orban odwiedził Polskę? I co? Międzymorze w teczce przywiózł? A głupi Tusk nie chciał otworzyć?

pozdrawiam.

#99496

Niemiłe więc z twojej strony było dezawuowanie wypowiedzi Ligii10 uwagami właśnie o czasach Kazimierza Wielkiego.
Coś osiągnąłeś w ten sposób?
Pytam z czystej ciekawości.

Międzymorze w teczce dla Tuska?
Ciekawe jest to co piszesz.
Nie jestem pewny czy Tusk słyszał o Orbanie, a co dopiero o Międzymorzu.

#99557

pana ciekawość. Autorka była łaskawa popełnić nieścisłość (tak to nazwijmy), bo Polska za Kazimierza Wielkiego nie była ani bogata, ani wpływowa. Więcej: za utrzymanie pokoju Kazimierz był zmuszony zrzekać się praw do części "ojcowizny". Nie chciałem tego drążyć, bo to nie miejsce na korepetycje. Lecz jeśli ktoś ma chęć na polemikę historyczną - jestem na udeptanej.

Pytanie za karnet do cyrku: o czym nie słyszał Tusk?

Pewnie nie słyszał o homo polacusie. Biedactwo.

 

pozdrawiam

#99603

Jak się ludziom żyło?
Czy to protoplasta chasła "aby Polska rosła w siłę....."

Wiem, Polska to coś wyimaginowanego w tamtym okresie dynastycznym.

#99607

hasła "ziemia za pokój".

Czysta forma, bez podtekstów.

pozdrawiam

#99610

Pan homo z racji swojego urodzenia broni wszystkiego co polskie. Czasem jednak tak się zapędza w swej obronie polskości, że broni ludzi, którzy na taką obronę z jego strony nie zasługują.
Niestety ten błąd popełnia wielu Polaków, mnie on również nie jest obcy.

Polska bez dwóch zdań była najsilniejsza za Jagiellonów i tyle w temacie, a Sasi doprowadzili Polskę do upadku. Kazimierz Wielki zjednoczył Polskę podzieloną, nie doprowadził do jej wasalizacji i wykonał pracę na przyszłe sukcesy Polski Jagiellonów.

...

Zresztą będąc szczerym elekcje oparte na pieniądzach i zaszczytach i na tym, że jedna albo druga wataha szlachecka w tamtejszej Polsce (partia polityczna) miała więcej pieniędzy, aby tym kupić głosy innych, i aby dzięki temu potem rządzić w Polsce nie była dobrym wyjściem dla Polski i To nas doprowadziło wtedy tak naprawdę do upadku. Jednak w kraju gdzie nie wiadomo kto jest kim, tak było wtedy w Polsce, tak jest i dzisiaj, gdzie każdy mógł zostać ogłoszonym królem Polski, nie jest przecież wcale taką znowu nowością w teraźniejszej Polsce. Tamta Polska przecież nie różniła się wcale tak diametralnie od dzisiejszej sytuacji Polski. Dzisiaj też wybieramy marionetki, wtedy byli to przynajmniej głowy rodzin arystokratycznych lub inni mężowie stanu lub spadkobiercy tronów w innych krajach. A dzisiaj?

Dlatego też, Lech Kaczyński (nie na temat) był na miarę naszych polskich możliwości takim mężem stanu, miał i pochodzenie a i nie brakowało mu wizji dla Polski, a że i przy tym popełnił błędy?

A kto niby do Polski zapraszał Żydów, a kto zapraszał Krzyżaków, a kto z chłopstwa mieszkającego na ukrainie (napisałem specjalnie tę nazwę z małej litery!) robił możnowładców i hetmanów? A kto wtedy na tronie polskim osadzał Niemców (Sasów)? Takie błędy popełnił również i Lech Kaczyński, ale on przynajmniej był Polakiem, jednak czy te błędy były aż tak znaczące w tym, abyśmy jako państwo utracili swoją tożsamość oraz niepodległość jako jednolity naród? Przecież to tylko od nas zależy jak potoczą się dalsze losy naszej Ojczyzny.

Mieliśmy jako naród polski prezydentów takich: Jaruzelskiego, Wałęsę, Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego oraz Komorowskiego, no to ja z tych wszystkich znowu bym wybrał Kaczyńskiego...Takie pewnie dylematy mieli również i Polacy głosujący w czasie elekcji, a przecież i wtedy byli pośród nich mężowie nieprzekupni i bez skazy, dbający o polską rację stanu...I niech nam właśnie tamte postawy przyświecają w naszej pracy dla Polski, co nie jest jest przecież żadnym socjalizmem ani komunizmem tylko wspólnym działaniem dla dobra naszej Ojczyzny i całej naszej polskiej nacji.

Pozdrowienia...

#99745

wróciłeś! Pozdro!

Narodowa Grupa Szańca i Związek Jaszczurczy idą do tańca :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99754

Cały czas byłem razem z Wami swoim duchem, czytałem i analizowałem i oceniałem, ale nie zamieszczałem swoich komentarzy, bo nie robię tego z nie swojego kompa, ale teraz znowu sobie na to pozwolę a jakże.

A dzięki, dzięki, również gorąco pozdrawiam pana piszącego o błędach w systemie...

#99762

zgadzam się z panem. Może nie tyle z oceną zdarzeń historycznych (o czym pewnie nie raz pogadamy), co z odniesieniem do Dawnych Polaków i kierunkiem na przyszłość.

pozdrawiam

PS. To o koniach husarskich było przednie. Nie wiedziałem.

PS 2. Warto byłoby skończyć z konwenansami i ansami wyniesionymi ze starego portalu; dlatego imienniku i ziomalu - wyciągam prawicę...

#99938

Prawicę wyciągniętą przez pana do mnie przyjmuję o dawnych swarach między nami zapominam.

#100035

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Zwykle nie daję innych ocen niż "10".
Tym razem jednak "2".

SpiritoLibero

#99584

 No coz, jak na wiernego krytykanta Kaczynskich to i tak duzo. Ale nie widze zadnych argumentow na uzasadnienie. Moim zdaniem tekst dobry, podkreslajacy zasady dobrych poczynan w polityce zagranicznej Prezydenty Lecha Kaczynskiego o ktorych zbyt zadko sie mowi. A warto, zeby innym pokazac, ze to nie byl nieudacznik, ale maz stanu z ktorym liczono sie w Europie i nie tylko. A ze ta polityka uwierala wielu w EU robiono na niego  nagonke jak na lowna zwierzyne. Teraz nikt w Europie nie mowi o polskim Prezydencie, czy Ministrze spraw zagranicznych, Polski nie ma w tematach europejskich.

#99615

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Drogi Niehrabio,
Ile można się powtarzać? Wielokrotnie pisałem dlaczego nie uważam Kaczyńskich za mężów stanu. Po co mam znowu drażnić tutaj niektórych?

PS. Te "2" to tylko tak w pamięci. Nie kliknąłem :)
Pozdrawiam.

SpiritoLibero

#99618

Negacją - niczego nie zbudujesz.
Za tym musi iść prozycja, plan, program.

#99628

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ja nie tylko neguje. W przedostatniej notce rzuciłem jakiś pomysł i zarys planu, sprawdź.
Pozdrawiam

SpiritoLibero

#99630

Tam dałem Ci dyszke:)

Nie przemawia do mnie jednak ogólnikowość i względność -
Polak potrzebuje przepisu - jak na babke piskową:)

#99635

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

No ba! Jak bym znał receptę na babkę piaskową to bym... cukiernikiem został :D)))

A za dyszkę dzięki :)

SpiritoLibero

#99691

Jak Ci średnią podniosłem :)

Bywają i inne artmetyki .
Latam na Kitesurfingu (48l) a moi koledzy po 20-22
jaki obciach robie co?

#99695

na Sybir. Teraz nie ma jednego Polaka w rządzie , co najwyżej woźny lub szatniaż w sejmie, "knesecie" wiem narażę sie wielu , ale niestety jest to prawda. A jezeli już jakiś polak tam jest to napewne sprzedajna świnia. A tak odnośnie zbrodni Smoleńskiej: E cui facit , qui prodest - łac.
głównym sprawcą zbrodni ten, kto na tym skorzystał

Żydów w Polsce od wieków po dzień dzisiejszy cechowała nielojalność, dywersja, przestępczość i wręcz wroga i nienawistna postawa wobec interesów Polski. W dzisiejszej Polsce żydzi w stosunku do Polaków zachowują się w sposób demonstracyjnie pogardliwy - zamiast wdzięczności za wieki tolerancji odpłacają nam wprost fanatyczną nienawiścią.
Zgoda na piastowanie przez nich znacznej części stanowisk, na których podejmowane są decyzje określające losy państwa i narodu, jest prostą drogą do zguby.

Dlatego w tej nie mającej precedensu sytuacji zarzut >antysemityzmu< staje się coraz bardziej komplementem.

To sami żydzi sprawili, ze każdy Polak ma dzisiaj do wyboru: albo zostać "antysemitą", albo złotrzoną, sprzedajną łachudrą.
 

#101365

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Zamieszcza Pan zbyt "niepoprawne" źródła...
Jak tak można? To godzi w jedynego zbawcę kraju.

Pozdrawiam.

SpiritoLibero

#101368