Marcin Dubieniecki ma racje !?

Obrazek użytkownika ligia10
Kraj

Mlody czlowiek , wychowanek michnikowszczyzny co pewien czas daje wywiady,  ktore pobudzaja na chwile dyskusje w mediach.  Tak naprawde spece od manipulacji  nie wiedza jak go "ugryzc".   Z jednej strony Dubieniecki nalezy do klanu Kaczynskich,  rodziny patriotycznej,  katolickiej,  dla ktorej Rzeczpospolita to swietosc.   Z drugiej strony Dubieniecki  pochodzi z rodziny oddanej PRL,  ojciec jego to prominent komunistyczny,  rodzina o swiatopogladzie liberalnym.  Sam mec. Dubieniecki jest mlodym , wyksztalconym czlowiekiem,  ktory zostal zieciem prezydenta RP prof. Lecha Kaczynskiego.

               Z  jego nawet kontrowersyjnych czasami wypowiedzi wynika,  ze posiadl  juz calkiem dobra wiedze polityczna i  ostro widzi wiele problemow Polski.  Z domu dostal wiedze jak dziala Lewica,  ze trzeba trzymac sie Rosji,  ze Polska jest pod wplywem tandemu  Rosja - Niemcy.  W rodzinie Kaczynskich dostal wiedze jak dziala Prawica.  Nauczyl sie jak prowadzic skuteczna polityke,  zeby Polska byla niezaleznym krajem od Rosji.

              Ostatni wywiad Dubienieckiego w Poliyce na temat przetasowan politycznych uwazam,  ze jest bardzo interesujacy.  Mec. Dubieniecki mowi o konkretnych ruchach partii politycznych w naszym kraju i wyglada na to  ze prawdopodobnie On dobrze wie kto w Polsce rzadzi i kto pociaga za sznurki uleglej wladzy.  On nalezy do pokolenia postsolidarnosciowego i on wie co mysla i jak reaguja jego rowiesnicy,  ale on jest ponad tym.

              On ma wiedze polityczna i nie ulega manipulacji medialnej.  Uzywa czasami jezyk michnikowszczyzny co bulwersuje niektorych starszych politykow.   Mlodosc i dynamizm a takze komfortowa pozycja spoleczna sprawiaja,  ze mec. Dubieniecki mowi wiele prawd politycznych a najgorsze to,  ze komuna wraca i to,  ze Polacy wybrali prezydenta i premiera,  ktorzy sa pod calkowitym wplywem Rosji.  Dodal, ze w takim ukladzie prawda o katastrofie smolenskiej  nie ujrzy dziennego swiatla.

              Dubieniecki uwaza,  ze tylko medzynarodowe naglosnienie tej sprawy przez znanych np. prawnikow moze wykazac,  ze Rosja i rzad RP klamia.   Widac,  ze wiele jego wypowiedzi i ocen jest trafnych.  Brakuje mu jeszcze doswiadczenia politycznego i cierpliwosci.  Czas jest dobrym nauczycielem.  Wazne zeby umial oddzielic dobro od zla kiedy bedzie dzialac dla Polski;  zeby wartosci,  ktore poznal w domu Kaczynskich zapadly mu gleboko w serce tzn.  zeby pracowal na rzecz niepodleglej i praworzadnej Polski.

Brak głosów

Komentarze

Nie wierzę Dubienickiemu, uważam go za wrzutkę, za dużo zbiegów okolicznoścoi??? Jest tym, który, będzie tzw. czarną owcą, tym który zdradzi, tym który dziala jak ten Turowski, na dluższą metę, pomalu, bez pośpiechu, jako rezerwowy??? To, że pojawil się u Kaczyńskich, przed wygranymi wyborami 2005r., może się okazać majtersztykiem, na miarę spraw polskich, Turowskiego w Watykanie??? Oczywiście nikt w to nie uwierzy, ale to zbyt wysoka ranga spraw, by przejść nad tym obojętnie. Pan JK, już chyba coś wie, bo na jedno z dociekliwych pytań na temat, wciągania, pani Marty Kaczyńskiej, na pierwsze strony gazet, kiedy ona nie chce, nie jest powodowane prowokowaniem i parciem na szklo pana Dobienieckiego, pan JK, w odpowiedzi stwierdzil, że jest w tym coś prawdy??? Zauważylem, że powiedzial to, z nutką żalu, czy nawet pretensji??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139196

ale wydaje mi się, że choćby przez wzgląd na Martę warto dać mu kredyt zaufania.
Z pewną dozą ostrożności.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#139204

i ja tak mysle dac mu kredyt.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#139281

Należy mu dać kredyt zaufania. I wydaje mi się, że troszeczkę zbyt surowo go oceniacie. Dla niektórych jak ktokolwiek poddaje w wątpliwość niektóre tematy na tym PORTALU uznane za święte to jest co najmniej "PODEJRZANY"...

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#139613

Tez mam wątpliwości , od początku wydawało mi się, że Dubieniecki to zięć śpioch zadaniowany,

Vote up!
0
Vote down!
0
#139315

Ależ zawsze się mówiło, że jest to partia centrowa. Hmm

Vote up!
0
Vote down!
0

Xall

#139226

No właśnie... Kolega PIFTOL podczas dyskusji nad wizerunkiem PUNK z lat 80tych w Polsce stwierdził, że PUNKOWCY z krajów wschodnich byli bardzo PRAWICOWI w swych poglądach. Byli nihilistyczni i wyjątkowo wierzący. Anarchizm postrzegany był nie jako bezmyślne niszczenie a walkę z czerwonymi. Tak samo jest z PARTIAMI POLITYCZNYMI.

Jak określić PiS. PiS w sferze gospodarki jest dla mnie partią lewicową czyli nie do zaakceptowania dla mnie. W sferze społecznej ma jak najbardziej wymiar prawicowy, który mnie w ogóle nie interesuje. Niestety. Mam w d... kto z kim śpi, do jakiego Boga się modli (czy w ogóle się modli). Interesuje mnie czy mnie i moich bliskich i znajomych nie okrada, nie działa w interesie tych co na niego nie głosowali (np. na CZECHOSŁOWAKÓW), dba o "Moje" interesy za granicą (chmmmm... tutaj mam wrażenie, że tylko LK o to dbał; qrde o całą resztę też)...

Pomimo tego, że tak bardzo mi nie odp[owiadali, to i tak na nich głosowałem...

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#139623

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Co do racji pana Dubienieckiego mam DEJA WU  odnośnie racji niejakiego Migalskiego,działającego bardzo podobnie wcześniej i pochodzenie nie ma tu według mnie żadnego zastosowania,zresztą sam Dubieniecki nie obraca się na komuszych salonach tak jak w prawicowych kręgach i wątpię aby ''SALON'' DOPUŚCIŁ niezależnego?elektrona  do wiedzy o sznurkach i marionetkach,nie jest według mnie możliwe działanie na rzecz prawicy jednocześnie mieć dostęp do spraw nawet ważnych o najważniejszych nie wspominając o ''SALONIE''.Spostrzeżenia i wnioski ,tak owszem ,ale nie trzeba być ustosunkowanym aby dochodzić do prawidłowych ocen.Mam takie  przeświadczenie że pan Dubieniecki może nie skończy tak jak Sikorski ,chociaż jest to dla mnie bardzo realne ,ale podobnie.Tak że pan Dubieniecki raz zachowuje się jak wytrawny i prawicowy polityk,a innym razem jakby próbował narobić tej prawicy kłopotów, strojąc się w piórka oddanego rodzinie Kaczyńskich na przykład próbując wymusić swoimi wypowiedziami start w polityce swojej żony.Jednym słowem mógł by wreszcie się zdecydować na którym fortepianie chce grac,bo można być nijakim politykiem jak Tusk ale mężem stanu to on nigdy nie zostanie i odejdzie jak Tusk i Miler w niesławie.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#139239

Dziekuję bardzo za kolejne rody polityczne, wliczając w to także Marte Kaczyńską.
Nic nowego pod polskim słońcem. Mamy rody KPPowsko-Ubeckie, chcą tworzyć następne.
U mnie to nie przejdzie, nie przejdą ksiązęta i księżniczki tańczące na postkomunistycznym smietniku....

Vote up!
0
Vote down!
0
#139241

Ligio10, sugerujesz coś, co może być dla niego potencjalnie niebezpieczne, tak jak było dla Sławomira Skrzypka, czyli wiedza, patriotyzm i kręgosłup.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139265

Bo jak na razie niestety czyni to wyłącznie na koszt prezesa
PiS!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#139283

na Niepoprawnych doczekam sie peanów na cześc Dubienieckiego.
Jego ojciec to ubecki kapuś. Sam przyznał sie do współpracy bo inaczej by nie mógł być adwokatem.
Dubienieckiego wyrzucili ze szkoły bo z kolegami pobił jednego z uczniów. (Sprawa wyglądała tak jeden na jeden dostał od chłopaka potem nasłał na niego kolegów.)
Był zamieszany w handel narkotykami w liceum.
Jego stosunek do ŚP Lecha Kaczyńskiego wyraził się w jego stroju wtedy gdy do kraju wróciło ciało Prezydenta.
Przypomnę niebieska koszula bez krawatu.
Osobiście Dubieniecki to bufon do kwadratu zarozumialec przemądrzaleć. Typowy karierowicz. Do niego idealnie pasuje określenie że robi karierę po trumnach.

---------

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#139297

że "problem pana Dubienieckiego" jest kolejną wrzutą. Widać, że zdobył na nim popularność. Rozumiem, że chce rozkręcić interes prawniczy (kancelaria?) i niech to robi, jak chce. Jeśli chce być politykiem, proszę bardzo. Jest wolny. Ale jego działanie powinno być uczciwe i samodzielne. Media bez przerwy łączą go z rodziną Kaczyńskich; być może powinien okazać swoją "samodzielność"; inaczej dalej będzie obiektem prowokacji i jeśli coś zrobi, to będzie z tego więcej złego niż dobrego. Gdybym był specjalistą z PO - "wycisnąłbym go jak cytrynę" (cytat; sformułowania tego użył Czesław Kiszczak)używając w kolejnych prowokacjach przeciw PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#142209