Michał Kleiber – czy to ma być POlski premier?

Obrazek użytkownika JAdaX
Kraj

Wybawca, czy kolejny słup??

Michał Kleiber (ur. 23 stycznia 1946 w Warszawie) – polski naukowiec, specjalista z zakresu mechaniki i informatyki, były minister nauki, od 2007 prezes Polskiej Akademii Nauk, były doradca społeczny prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. kontaktów z nauką.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Kleiber

W latach 1976–1981 pracował na niemieckich uniwersytetach w Stuttgarcie, Hanowerze i Darmstadt. Od 1983 do 1984 był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Kalifornijskim, a latach 1992–1993 na Uniwersytecie w Tokio.

Jak to każdy typowy POlak, który mógł się czymś więcej wykazać w czasach żelaznej kurtyny, nie wydawania paszportów itp.

Od 19 października 2001 do 31 października 2005 był ministrem nauki i szkolnictwa wyższego (od 2 maja 2004 ministrem nauki i informatyzacji) oraz (do czasu likwidacji) przewodniczącym Komitetu Badań Naukowych w rządach Leszka Millera oraz Marka Belki. W latach 2003–2005 zajmował stanowisko przewodniczącego rządowego Komitetu ds. Umów Offsetowych.

Ale zacznijmy od konkretów i od czasów nam współczesnych.

Na wstępie cofnijmy się do początku 2010 roku i archiwalnej notki:

Totalizator Sportowy. GTech. Josef Blass. Przyjaciele z Gottwalda. Afera hazardowa.

http://blogmedia24.pl/node/23361

"Przyjaciele z Gottwalda
Prezesem spólki jest Michal Kleiber, a szefem rady nadzorczej Józef Blass. Jak pisze "PB" na stronie internetowej, brat Józefa Blassa, Piotr (wyjechal z ...
http://www.polonica.net/przyjaciele_z_Gottwalda.htm - 11k

http://www.polskapartianarodowa.org/tp/index.php?option=com_content&task=view&id=383&Itemid=48 - Koledzy z "Gottwalda"

Najważniejsza była niespotykana w zwykłych polskich szkołach specyficzna jednolitość społeczno-materialno-swiatopoglądowa środowiska uczniowskiego: większość dzieci była z domów komunistycznych, często związanych rodzinnie lub środowiskowo z komunistycznym establishmentem. Dzieci te nie chodziły do kościoła, a ich status społeczno-materialny był stosunkowo wysoki.

W Gottwaldzie powstał Klub Poszukiwania Sprzeczności. Należeli do niego m.in. Adam Michnik, Helena Łuczywo, Jan Lityński, Jan Tomasz Gross (autor "Sąsiedzi"), Seweryn Blumsztajn, Józef Zieleniec (późniejszy minister spraw zagranicznych Czech w latach 90. w rządzie Vaclava Klausa) czy Józef Blass, późniejszy prezes funduszu emerytalnego w USA.

Klub Poszukiwaczy Sprzeczności - nieformalny klub dyskusyjny członków ZMS, został założony w 1962 r. przez Adama Michnika. Cześć bywalców znała sie jeszcze z okresu, kiedy należeli do kręgu drużyn walterowskich (tzw. czerwone harcerstwo), któremu patronował Jacek Kuroń. "Walterowcy" to potoczna nazwa powstałej w 1955 r. organizacji młodzieżowej, nazwanej od nazwiska Karola Świerczewskiego Hufcem Walterowskim. Miała ona na celu stworzenie w Polsce drużyn na wzór radziecki. Młodzież wychowywana w tych hufcach została odcięta od tradycji przedwojennego skautingu. Drużyny walterowskie były używane m.in. podczas akcji tzw. rozkulaczania zamożniejszych chłopów.

Do Gottwalda chodziły tak znane osoby jak prof. Michał Kleiber (były minister nauki i informatyzacji), Wanda Rapaczyński (wówczas Gruber), prezes Agory, Jerzy Woźnicki (byly rektor Politechniki Warszawskiej), Józef Wajncier (dziś Wancer) - obecny prezes zarzadu BPH PBK, który, podobnie jak wielu gottwaldowców, wyjechał z Polski w 1968 r., Marek Borowski, Karol Modzelewski, Allan Starski - scenograf, zdobywca Oscara. Niektórzy z wychowanków liceum działali potem w środowisku KOR i Solidarności. Dziś cześć z nich skupia sie wokół Agory.

Niedawno gazeta "Puls Biznesu" opisała podejrzane transakcje absolwenta Gottwalda, Józefa Blassa. Blass byl konsultantem, któremu amerykański GTech za zdobyty w 2001 r. wart blisko 300 mln dol. kontrakt z Totalizatorem Sportowym zapłacił 20 mln dol. "Puls Biznesu" ujawnił, ze "w stanie Teksas prowadzone jest śledztwo w sprawie dziwnych umów konsultingowych, podpisywanych na świecie przez GTech, lidera na rynku systemów informatycznych dla branży hazardowej.

Amerykanie sprawdzają, za co GTech zapłacił Blassowi 20 mln dol. Kluczowa informacja może okazać sie dotarcie do dwóch ludzi, których Blass zatrudnił w naszym kraju do, jak to określił, "monitorowania polskiego rządu".

Blass zna sie dobrze z polskimi politykami zarówno z lewicy, jak i prawicy, w tym m.in. z Aleksandrem Kwaśniewskim (w 1999 r. Kwaśniewski wręczył mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski).

W lutym 2006 r. Blass spotkał sie z Lechem Kaczyńskim jako polski emigrant znany z udzielania pomocy opozycji demokratycznej przed 1989 r. Według "PB" prezydent Kaczyński poznał Blassa w 1999 r. w USA podczas zorganizowanej przez Blassa konferencji naukowej poświeconej 10. rocznicy "okrągłego stołu". Byli na niej m.in. Aleksander Kwaśniewski i Adam Michnik.

W spotkaniu Lecha Kaczyńskiego z Blassem w lutym 2006 r. brał tez udział m.in. prof. Michał Kleiber, były minister nauki i informatyzacji w rządzie SLD, dziś jeden z doradców społecznych prezydenta Kaczyńskiego.

Kleiber to kolega z klasy Blassa w XIV Liceum im. Klementa Gottwalda. Jak ustalił "PB", Kleiber i Blass działają w spółce Bunge Mathematical Institute (BMI), polskiej placówce naukowej założonej w marcu 2006 r. przez Bunge, największego na świecie producenta tłuszczów roślinnych - choć Kleiber zaprzecza, ze łącza ich jakieś interesy.

W Polsce Bunge jest większościowym akcjonariuszem Kruszwicy, ma tez 50 proc. udziałów w Ewico (dawnej Kamie Foods). Wkrótce dzięki fuzji z kontrolowanymi przez Jerzego Staraka (tez absolwenta Gottwalda) Olvitem i Olvitem-Pro koncern utworzy największa w Polsce firmę produkującą tłuszcze roślinne z przychodami ponad 1,5 mld zl.

Prezesem spółki jest Michał Kleiber, a szefem rady nadzorczej Józef Blass.

Jak pisze "PB" na stronie internetowej, brat Józefa Blassa, Piotr (wyjechał z Polski w 1968 r., dziś wykłada w USA matematykę), były niezależny kandydat na gubernatora Florydy, wymienia Michała Kleibera w gronie kilkunastu najbliższych "przyjaciół i współpracowników" rodziny Blassów, obok m.in. Jana Litynskiego i Marka Borowskiego.

Jan Kowalski

http://www.polonica.net/przyjaciele_z_Gottwalda.htm

Forum - portal TVN24.pl
http://www.tvn24.pl/1,251,24,63089071,167376490,2461167... - 71k

O co w tym wszystkim 'chodzi" ????????

26.11.2009 10:05

~aa

Wiceminister Finansów, Podsekretarz Stanu, Szef Służby Celnej Jacek Kapica, który jest wielkim orędownikiem likwidacji hazardu ma powiązania z Funduszem Polish Investment, którego właścicielem jest Amerykański prof. Josef Blass. Pośrednikiem jest Grzegorzem Bielowicki główny polski udziałowiec i pełnomocnik Funduszu Venture Capital `Tar Heel Capital', którego 80% kapitału właśnie pochodzi od Josefa Blassa i jest on lokowany w polskich spółkach HiTech oraz w lobbing.
Josef Blass to wieloletni pośrednik pomiędzy Totalizatorem Sportowym, a Teksańskim GTech-em (brał już za to prowizje w wysokości 20 mln dolarów), działający na rzecz umożliwienia Totalizatorowi Sportowemu wypracowanie dominującej pozycji na rynku w sprawach automatów do gry i lobbujący za przeforsowaniem w `nowej ustawie hazardowej' prawa do leasingowania przez Totalizator maszyn do gry (jednorękich bandytów).
Josef Blass ma wielkie możliwości, jest multimilionerem i amerykańskim autorytetem w sprawach funduszy emerytalnych, obiektem zainteresowania agencji USA ściągających aferzystów gospodarczych i doskonale ustosunkowany w Polsce.
Prof. Josef Blass jest dla Jacka Kapicy mentorem, osobistym przyjacielem Adama Michnika i Tomasza Grossa, z którymi chodził do jednej klasy w liceum im. Gottwalda. Bliski znajomy Sorosa i Smolara z Fundacji Batorego, oraz oczywiście Wiktora Markowicza z GTechu. Jego fundusze inwestycyjne reprezentuje w Polsce młody pistolet Grzegorz Bielowicki.

WPIS w KRS

Legenda:
*) Liczba w nawiasie po nazwisku to dwie pierwsze cyfry numeru PESEL
**) Osoby współwystępujące w KRS to osoby, które w tym samym czasie występują się w zapisie KRS dotyczącym tego samego podmiotu, zgodnie z definicjami w Regulaminie Serwisu KtoKogo.pl. Jedna z nich może być członkiem Zarządu, inna członkiem Rady Nadzorczej lub prokurentem, syndykiem, kuratorem itd.

Znaleziono dokładnie jedną osobę nazywającą się „Michał Kleiber”.

Michał Aleksander Kleiber (’46)* Kup teraz. Raport o osobie dostępny online.

Osoby współwystępujące w KRS w związku z tą organizacją w tym samym czasie:
Josef Blass, Dirk Hellings, Tommy Jensen, Andrzej Konefał (obecny prezes), Michael Marcus, Przemysław Masłowski, Peter Mc Callum i Frans Mol.

Osoby współwystępujące w KRS w związku z tą organizacją w innym czasie (nierównocześnie):
Marcelo Carneiro De Morais, Dessa Glasser, Lech Hubicki, Mariusz Marczewski, Bailey Ragan, Daniel Rudolph i Vesselina Shaleva.

Osoby współwystępujące w KRS ** działają obecnie w:
Warsaw Mathematical Institute Sp. z o.o. Warszawa - komunikacja Warszawa, KRS 0000254952 Oprogramowanie, Ośrodki naukowo-badawcze; Spis firm wg. branży: Ośrodki naukowo-badawcze
Bunge Polska Sp. z o.o. Karczew, KRS 0000190447
Bunge Trade Polska Sp. z o.o. Kruszwica, KRS 0000228312 Hurtownie spożywcze; Spis firm wg. branży: Hurtownie spożywcze

Osoby współwystępujące w KRS ** w przeszłości działały w to m.in. podaje tylko wybrane i kluczowe , żeby nie wprowadzać dodatkowego zamieszania i nadmiaru treści:

Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie S.A. (Warszawa - komunikacja Warszawa, wykreślona z rejestru 2009-03-18), KRS 0000051237 Bazary, targowiska, Medycyna pracy, Sklepy spożywcze; Spis firm wg. branży: Sklepy spożywcze
"Zpt Olvit" Sp. z o.o. (Gdańsk, wykreślona z rejestru 2007-03-16), KRS 0000227477 Hurtownie spożywcze; Spis firm wg. branży: Hurtownie spożywcze
Ewico Sp. z o.o. (Brzeg, wykreślona z rejestru 2007-01-24), KRS 0000180814 Hurtownie spożywcze; Spis firm wg. branży: Hurtownie spożywcze
"Sery Icc Pasłęk" Sp. z o.o. Odpowiednik Nazwy w Języku Obcym "Pasłęk International Cheese Company Ltd" Pasłęk, KRS 0000068213 Hodowla zwierząt; Spis firm wg. branży: Hodowla zwierząt
Animex-Agro Sp. z o.o. Morliny, KRS 0000025758 Pasze dla zwierząt; Spis firm wg. branży: Pasze dla zwierząt

Dane historyczne z 2010 roku
Josef Blass

Firma:

Osoby występujące w KRS w związku z tą organizacją w tym samym czasie:
Dirk Hellings, Tommy Jensen, Michał Kleiber, Andrzej Konefał, Michael Marcus, Przemysław Masłowski, Peter Mc Callum i Frans Mol.
Osoby występujące w KRS w związku z tą organizacją w innym czasie (nierównocześnie):
Marcelo Carneiro De Morais, Dessa Glasser, Mariusz Marczewski i Daniel Rudolph.

Byli i obecni współpracownicy* działają obecnie w:

Bunge Mathematical Institute Sp. z o.o. (Warszawa),KRS 0000254952
Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. (Kruszwica), KRS 0000019414
Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie S.A. (Warszawa), KRS 0000051237
Polska Trade Services Sp. z o.o. (Kruszwica), KRS 0000228312

Byli i obecni współpracownicy* w przeszłości działali w:

Animex S.A. (Warszawa, wykreślona z rejestru 2002-04-29), KRS 0000006330
Fasc Sp. z o.o. (Suchy Dwór), KRS 0000228510
Zpt Olvit Sp. z o.o. (Gdańsk, wykreślona z rejestru 2007-03-16), KRS 0000227477
Ewico Sp. z o.o. (Brzeg, wykreślona z rejestru 2007-01-24), KRS 0000180814
Sery Icc Pasłęk Sp. z o.o.odpowiednik Nazwy w Języku Obcym Pasłęk International Cheese Company Ltd (Pasłęk), KRS 0000068213
Iławskie Zakłady Drobiarskie Ekodrob S.A. (Iława, wykreślona z rejestru 2008-08-01), KRS 0000058495
Animex-Agro Sp. z o.o. (Zamość), KRS 0000025758
Vts Hq Sp. z o.o. (Suchy Dwór), KRS 0000239559

Maryla - blog

I dodatkowe pytanie, które pojawia się pod notką na http://blogmedia24.pl/node/23361

kajka, ndz., 03/01/2010 - 22:26

Ja w tej pajęczynie /wymienionej wyżej z nazwiska / nie widzę żadnego Polaka.
Co robi Kleiber w otoczeniu Prezydenta i kto mu go podsunął?

Może wszystko być jasne. Co mianowicie? To, że nasz „wybawca” wypowiada się następująco w kwestii GMO:

Przetrwanie ludności na świecie zależy od tego, czy wprowadzimy na rynek żywność genetycznie modyfikowaną - twierdzi prof. Michał Kleiber z PAN.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,page,2,title,Plody-bez-glow-czy-te-eksperymenty-zagrazaja-Polakom,wid,13699884,wiadomosc.html

Tu jeszcze małe wtrącenie – na hasło wyszukiwania:

michał kleiber krs pojawi się link do artykułu w wyborcza.biz

MICHAŁ ALEKSANDER KLEIBER, ur. 1946 - informacje - KRS

krs.wyborcza.biz/.../michal-aleksander-kleiber-10018257...

Nazwisko: KLEIBER. Imiona: MICHAŁ ALEKSANDER. Rok urodzenia: 1946. Występuje w KRS także jako: MICHAŁ ALEKSANDER KLEIBER ...

Ale próba znalezienia tej cennej informacji kończy się zonkiem

Podobnie to wygląda w jeszcze kilku innych serwisach

I ważnym szczegółem w przypadku próby dotarcia do tych archiwalnych informacji ten sam błąd

E 00 = Nieznany błąd.

"E-00: Unknown error" – niezidentyfikowany błąd.

Pracuję w tej branży i nie kumam o co tu chodzi?????? Dlaczego w wyszukiwaniu pojawiają się błędne linki do stron? Czy celowo?

Skąd się wziął ten facet w otoczeniu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2006roku?

Pierwsze wzmianki o nim pojawiają się w 2006 roku.

Michał Kleiber, który w gabinetach Millera i Belki kierował resortem nauki, został pierwszym doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Propozycja współpracy wyszła ze strony pana prezydenta - mówi gazecie prof. Kleiber. Miałem satysfakcję, kiedy dostałem tę ofertę - dodaje.

http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,8223755,wiadomosc.html

Śledząc wpisy w mediach przez kolejne lata trudno znaleźć jakieś ciekawe informacje na ten temat.

Dopiero kolejne pojawiają się w związku z Kongresem Prawa i Sprawiedliwości maju 2010

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7631283,Kongres_PiS__wybiora_prezesa__popra_Lecha_Kaczynskiego.html

Rok 2007 – Kleiber jest już doradcą Prezydenta.

Ale pomimo ogłoszenia projektu „Kuźnia czystych kadr” - http://wyborcza.pl/1,76842,4327226.html

O uniwersytecie nie słyszał prof.Michał Kleiber, prezes PAN i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego- dziwne i zgoła nie do uwierzenia.

Tuż po Zamachu Smoleńskim pierwszy lansik i test Kleiberta rozpoczął TVN24WSI.

Już 19 kwietnia taka wrzutka

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/w-po-rozczarowani-marszalkiem-komorowskim,131566.html

PiS najprawdopodobniej nie wystawi Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jego miejsce mógłby zająć profesor Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk - wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazeta Prawnej". Zarówno "DGP", jak i "Rzeczpospolita" piszą też, że co prawda kandydatem PO jest Bronisław Komorowski, jednak duża część polityków jego ugrupowania jest rozczarowana działaniami marszałka po przejęciu uprawnień po zmarłym tragicznie Lechu Kaczyńskim.

I sonda, która nie daje dużych szans „wybawcy”

Ale to było jedynie takie małe wtrącenie i niech pozostanie już w tym miejscu, choć zaburza nieco chronologię a ta miała być od najaktualniejszych wydarzeń

Wracając do chronologii czasowej i chwili obecnej (będziemy podążać wstecz).

Najistotniejsze dla oceny i zrozumienia naszego „wybawcy” są jego wystąpienia w okresie 2012 kwiecień – sierpień związane bezpośrednio z jego wypowiedziami w kwestii Zamachu Smoleńskiego.

I tu mamy już w kwietniu pierwsze wystąpienia.

„Koncepcja powołania komisji obywatelskiej uzyskała pośrednie wsparcie ze strony Prezesa PAN, specjalisty w dziedzinie symulacji komputerowych, prof. Michała Kleibera, społecznego doradcy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. nauki.”

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ludwika-dorna/26763-smolensk-wysoka-komisja-obywatelska-to-co-sie-dzialo-po-smolensku-sklania-do-wielkiego-namyslu-nad-aktywami-rosyjskimi-w-polsce

Michał Kleiber z PAN: niech katastrofę smoleńską zbadają fachowcy z zagranicy

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Michal-Kleiber-z-PAN-niech-katastrofe-smolenska-zbadaja-fachowcy-z-zagranicy,wid,14410415,wiadomosc.html

W lipcu Palikot wystawia po raz kolejny jego kandydaturę:

Nie wykluczam, że jako kandydata na premiera zaproponujemy prof. Michała Kleibera – powiedział w rozmowie z TVP Info Janusz Palikot, szef Ruchu Palikota.

Co na to prezes PAN? Prof. Prof. Kleiber powiedział TVP Info, że jest zaskoczony. – Gdyby miał powstać prawdziwy kryzys rządowy, osobiście uważam, że rząd fachowców jest realną alternatywą. W tej sytuacji jednak nie wyobrażam sobie zaangażowania w tę sprawę. Istnieje szansa, że rząd upora się z kłopotami – wyjaśnił.

http://tvp.info/informacje/polska/kandydatem-na-premiera-moglby-byc-prof-kleiber/8047369

Co stało się od lipca do dzisiaj, że profesor tak zmienia zdanie?

Opozycja przygotowuje wniosek o dymisję premiera Donalda Tuska. Miałby go zastąpić prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk – dowiedział się „Wprost”.

- Są sytuacje, gdy władza nie jest dłużej w stanie kierować państwem. Wtedy część klasy politycznej ma prawo uznać, że należy powołać tymczasowy rząd fachowców na rok-półtora, do czasu wcześniejszych wyborów. Poważni ludzie nie mogą się uchylać od odpowiedzialności za rządy w kraju - mówi Kleiber w rozmowie z "Wprost".

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/opozycja-przygotowuje-wniosek-odymisje-tuska,1,5227298,wiadomosc.html

Co się stało, że profesor zmienił zdanie?

Czy wpływ na to miał fakt , że zaczął wypowiadać się w kwestii badania Katastrofy?

Czy też były inne przyczyny?

Wnioski pozostawiam czytelnikom.

Ale ………. Jak zwykle jest ALE

Wśród wielu ostatnich wypowiedzi Kleibera w sprawie badania Katastrofy jest też i taka, która mogła umknąć uważnym czytelnikom:

„Prof. Kleiber w "Polityce": Apelujemy o niewciąganie uczonych do politycznych utarczek”

„Na pytanie czy Polska Akademia Nauk nie powinna zająć w tej sprawie stanowiska, prezes tej instytucji odpowiada – Myślę, że przedstawione wyżej poglądy, są stanowiskiem większości środowiska naukowego. Apelujemy o niewciąganie uczonych do politycznych utarczek, ale gotowi jesteśmy poprzeć każdą inicjatywę mogącą na podstawie rzetelnie ustalonych faktów pomóc w dalszym wyjaśnieniu szczegółów katastrofy i choćby częściowo ulżyć tak wielu osobom do dzisiaj dramatycznie przeżywającym jej skutki.

http://natemat.pl/10841,prof-kleiber-w-polityce-apelujemy-o-niewciaganie-uczonych-do-politycznych-utarczek

Kim zatem jest ten facet i czyje interesy próbuje bronić?

Czy, kto i w jaki sposób wpłynął na zmianę zdania profesora w stosunku do tego co mówił w lipcu?

I na koniec pytanie stwierdzenie z salonu24

„A teraz słychać że może zostać premierem. Kim jest Kleiber, że cenili Go postkomuniści, PiSowscy a teraz Palikot ? Na pewno nie jest to przyzwoitość i prawdomówność.”

http://tomciapaluch.salon24.pl/442980,uczciwy-komuch-michal-kleiber-zastapi-tuska

Czy to synekura w radzie nadzorczej fundacji z kwietnia bieżącego roku miała wpływ na tę zmianę zdania?

Od kwietnia profesor jest w radzie fundacji FUNDACJA INSTYTUT WOLNOŚCI

Prezesem jest Igor Janke

Fundacja stawia sobie następujące cele:

1) ochrona i promowanie idei wolności w sferze życia publicznego, gospodarki, badań naukowych, komunikacji oraz kultury, z poszanowaniem roli tradycji i kulturowego dziedzictwa wspólnoty euroatlantyckiej.

2)wspieranie rozwoju polskiej demokracji oraz gospodarki, a także umacnianie międzynarodowej pozycji polski, w tym w szczególności jej pozycji w unii europejskiej^ rozumianej jako wspólnota wolnych narodów;

3)umacnianie bezpieczeństwa polski, w tym także bezpieczeństwa ekonomicznego oraz energetycznego;

4)pogłębianie współpracy krajów europy środkowo-wschodniej w sferze politycznej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej oraz bezpieczeństwa;

5)umacnianie sojuszu transatlantyckiego oraz pogłębianie współpracy pomiędzy europą a stanami zjednoczonymi ameryki w obszarze polityki, gospodarki, nauki i kultury

Fundacja działa od kwietnia Lu w kwietniu nastąpiły zmiany w składzie zarządu i rady.

Ale nie znajdziecie nigdzie informacji na jej temat – poza tymi rejestrowymi.

Może już niedługo Igor Janke odpowie nam na takie pytanie?

http://imsig.pl/pozycja/2012/91/KRS/64292,FUNDACJA_INSTYTUT_WOLNO%C5%9ACI

A może wpływ na zmianę zdania profesora miała jego działalność wokół Offsetu

W latach 2003–2005 był przewodniczącym Komitetu ds. Umów Offsetowych, który czuwał nad amerykańskimi inwestycjami w Polsce związanymi z zakupem samolotu F-16.

Wtedy musiał zostać totalnie zinwigilowany przez służby. Jakie informacje mogą mieć te służby na temat Prezesa PAN?

Michał Kleiber zasiadał w konwencie Ruchu Stu[2]. A tu miał wyśmienite towarzystwo - czyli: Czeslaw Bielecki, oraz Andrzej Olechowski.

Od 19 października 2001 do 31 października 2005 był ministrem nauki i szkolnictwa wyższego (od 2 maja 2004 ministrem nauki i informatyzacji) oraz (do czasu likwidacji) przewodniczącym Komitetu Badań Naukowych w rządach Leszka Millera oraz Marka Belki.

Ten Pan był BONIM rządów Millera i Belki.

Miał już swoje 5 minut a nawet duuuuużo więcej i co z tego wynika.

Jako, że jestem związany z branżą IT ciekawością obserwowałem w latach 2001-2005 jego „radosną twórczość. Był prekursorem tzw. cyfryzacji.

Jakie są tego efekty? Żadne.

Już w latach 2003-2004 mieliśmy mieć:

Administracja która powinna być:

· Sprawna

· Kompetentna

· Tania

· Przejrzysta i uczciwa

· Przyjazna

- Ograniczenie roli państwa w gospodarce

- Zmniejszenie liczby procedur i ich uproszczenie

- Informatyzacja

- Stały kontakt i współpraca ze „swoimi” środowiskami (kontrola społeczna administracji)

- Kadry:

• Stałe podnoszenie kwalifikacji i ustawiczne kształcenie

• Kreatywność (reagowanie na zmiany, antycypowanie i inicjowanie zmian)

Ten gość cytował wtedy w swojej prezentacji - Reguły są proste, trudne tylko zastosowanie

Peter F. Drucker

Co zrobił efektywnie?

Nie znajduję nigdzie tych osiągnięć, gdyż do dzisiaj, tak jak w prezentacji profesora jesteśmy na tym samym etapie rozwoju e-administracji.

Może przynajmniej z tego jest w stanie Michał Kleiber się wytłumaczyć

Prezentacja dostępna pod adresem:

www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/50/47/5047.pps

Proszę koniecznie zerknijcie w ten dokument – niewiele się zmieniło od 2004 roku. Wszystko nadal aktualne.

Michał Kleiber jest tez na liście - LISTA ŻYDÓW W POLSCE

Michał Kleiber - (prof. dr hab. inż. specjalista z zakresu mechaniki i informatyki, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk; Od 19 października 2001 roku minister nauki i informatyzacji oraz przewodniczący Komitetu Badań Naukowych w rządzie Leszka Millera, oraz w rządzie Marka Belki.

żródła

http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Kleiber

http://blogmedia24.pl/node/23361

http://www.polskapartianarodowa.org/tp/index.php?option=com_content&task=view&id=383&Itemid=48 - Koledzy z "Gottwalda"

http://www.ktokogo.pl/Micha%C5%82_Kleiber

http://www.bunge.pl/pl/o-firmie/zarzad-spolki - obecnie nie ma tam Michała Kleiberta

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,page,2,title,Plody-bez-glow-czy-te-eksperymenty-zagrazaja-Polakom,wid,13699884,wiadomosc.html

http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,8223755,wiadomosc.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7631283,Kongres_PiS__wybiora_prezesa__popra_Lecha_Kaczynskiego.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/w-po-rozczarowani-marszalkiem-komorowskim,131566.html

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ludwika-dorna/26763-smolensk-wysoka-komisja-obywatelska-to-co-sie-dzialo-po-smolensku-sklania-do-wielkiego-namyslu-nad-aktywami-rosyjskimi-w-polsce

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Michal-Kleiber-z-PAN-niech-katastrofe-smolenska-zbadaja-fachowcy-z-zagranicy,wid,14410415,wiadomosc.html

http://tvp.info/informacje/polska/kandydatem-na-premiera-moglby-byc-prof-kleiber/8047369

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/opozycja-przygotowuje-wniosek-odymisje-tuska,1,5227298,wiadomosc.html

http://natemat.pl/10841,prof-kleiber-w-polityce-apelujemy-o-niewciaganie-uczonych-do-politycznych-utarczek

http://tomciapaluch.salon24.pl/442980,uczciwy-komuch-michal-kleiber-zastapi-tuska

http://imsig.pl/pozycja/2012/91/KRS/64292,FUNDACJA_INSTYTUT_WOLNO%C5%9ACI

http://pl.wikipedia.org/wiki/Igor_Janke

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Gawin

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Stu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komitet_Bada%C5%84_Naukowych

www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/50/47/5047.pps

Brak głosów

Komentarze

komputer firmy Adax, nie stać mnie nigdy było, ceny galopowały, technologie też , potem firma padła tak przynajmniej pisano. W tym tekscie mam dużo faktów lecz nie wiem co JAdaX sam o tym sądzi , jedni mimo napaści się utrzymają, a tacy jak ja zginą i nie doczekają normalnych czasów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#285522

Komputery firmy Adax (dawniej producentem była firma JTT). Firma padła o roiła zabiegi z eksportem sprzętu za granicę i sprzedażą potem bez cła, ze szczególnym uwzględnieniem szkół, żeby móc im sprzedawać taniej sprzęt.
Ostatecznie ktoś kto reprezentuje interesy upadłej JTT wygrał ze skarbem państwa proces i nawet skar państwa ma wypłacić dużą kasę w związku z tym faktem.
Obecnie komputery pod marką Adax sprzedaje wrocławska firma Incom. Można takie kupić. Możesz zatem powrócić do starej marki.
W samym tekście dużo faktów. Co ja JAdaX sam o tym sądzę?
Ten tekst jest po to, żeby pokazać informacje o nowym "wybawcy".
Co ja o nim sądzę - tak jak napisałem - miał już swoje 5 min i nic z tego dla Polski nie wyniknęło. Podobnie jak Miller i wielu innych powinien zniknąć z polityki.
To po to ten tekst - dla pokazania tego SŁUPA i towarzystwa wzajemnej adoracji, które bez względu na zmiany, będzie kręcić lody po ojcach.
Nie poddawaj się i nie pozwalaj na te napaści.
Tacy jak Ty nie zginą i mam nadzieję, że doczekają normalnych czasów.
Musimy tylko jeszcze chwilę zaczekać do swego rodzaju przełomu a może nawet rewolucji. Po niej musi być inaczej
Pozdrawiam
JAdaX

Vote up!
1
Vote down!
0

JAdaX

#285540

Wojny rewolucje (krwawe i bezwzględne) powodują że świat się zmienia na lepsze lub gorsze innego wyjścia jak na razie nie znaleziono, zło trzeba tępić inaczej wszystko gnije.

Vote up!
1
Vote down!
0
#285560

Bez przełomu dalej będzie taka nędza.
Musi się wydarzyć coś co zmiecie rządy banksterów, eurokratów, żydo-komunistów i innych tego typu mafii.
JAdaX

Vote up!
1
Vote down!
0

JAdaX

#285581

Nazwisko zupełnie nie polskie. Koneksje i kumple znani ze swojego pochodzenia, cały życiorys (oficjalny) utkany z tkaniny o zapachu czosnku. Widać że ktoś bardzo mocny mu pomagał w karierze. Największy zdolniacha nie był w stanie wybić się tak gładko jak ten. Trzeba było mieć ogromne plecy. Ale informacje nadal pozostawiają zbyt wiele do domysłów, są zbyt ogólnikowe. Reszta jest pewnie skrupulatnie schowana, tak jak na to wskazują zatarte ślady o informacjach naprawdę wartościowych. Ale już te poszlaki wskazują że jest to jeden z tych którzy trzymają władzę. Jako prezes PAN ma wgląd w wązne dziedziny życia środowiska naukowego, wpływa zatem na przebieg karier naukowych wielu ludzi, ma wpływ na ich drogę życiową.
Tusk (przeprasam że z dużej litery, ale mam szacunek dla polskiej gramatyki) zapewne niebawem skończy swoją misję. Spodziewać się należy następcy który otworzy nowy ETAP. Będzie obowiązywała nowa mądrość etapu. Wszyscy znowu zostaniemy wystrychnięcci na dudka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#285549

Po to publikuję te informacje, żeby nie doszło do do tego nowego ETAPU.
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#285584

na premiera!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#285558

raz i jak to się skończyło, to walka bardzo nie równa, nie żarty, marionetek wiele Polaków mało a i to gdy się znajdą to znikają w horrorystycznych sytuacjach, God Save This Country, cóż mogę gdy sami tego nie szukają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#285569

Widocznie już nie ma nikogo w odwodach. Wszyscy umoczeni a ten "wyglądał" najlepiej.
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#285585

Ludzie! - Przecież to prawie wszystko ŻYDZI!!

- Jak potwornymi mackami jest Polska opleciona!!

- I jak zdołano (tu spectrum jest szersze.. nie da się wskazać tylko na Żydów..) perfekcyjnie i bezwzględnie, pozbawić tak ogromnego procenta populacji Polaków, poczucia odrębności narodowej..
W większości jest to już tylko bezideowy i wynarodowiony motłoch, któremu obojętne kto będzie nimi zarządzał jak stadem bydła: - Niemiec.. Ruski.. Żyd??

A jaka im różnica?? - Ważne tylko, by mieli pełną michę, pełną kichę i nieustające igrzyska..

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#285628

Oczywiście!!! I tak jest od 1945 a nawet wcześniej bo jak zobaczymy kto stał za dowództwem tzw Pierwszej Armii Wojka Polskiego sformowanej w Sowietach to nam się nieco rozjaśni. Potem już tylko było uacnianie takl zwanej władzy przy pomocy jednoczesnego umacniania UBecji poprzez zazydzanie jej oraz innych wrażliwych instytucji. To stąd mieliśmy tylu ukrytych pod fałszywymi, polskimi czy z polska brzmiącymi nazwiskami typu Ćwiąkalski itd. sądy itp.

Zaskakujące jest to że tak długo dalismy się wziąć na plewy i nasza uwaga stale była zwracana w stronę inną niż metryka. Mały wyłom w roku 1968 nie stanowił żadnego ostrzeżenia bo naród był kompletnie nieobeznany z sytuacją. Zresztą sytuacja Polaków od tamtego czasu do dziś znacznie się pogorszyła. Dziś nie mamy żadnych znaczacych elit zdiolnych przeciwstawić się skutecznie zażydzaniu. Polacy którzy dziś współpracują przy tym procederze nie mają nic wpólnego z Polakami czującymi się narodem. To są jedynie kukły z patykiem w d...e. Nie czują polskiego ducha i nie potrzebują go. Dlatego uważam że powinnismy dążyć do zmiany tej sytuacji. Właśnie poprzez publikowanie danych o tym kto jest kim i z jakich powiązań korzysta, jaką postawę przyjmuje w sytuacjach szczególnych itd. Musimy wreszcie poznać wroga który wrósł i upodobnił się do nas. Bez tego mamy małe szanse na wyrwanie się z tych więzów. Jeszcze nigdy nie byliśmy w tak trudnym położeniu, ale mamy już świadomość tej sytuacji co jest bezcenne i stanowi podstawę do działania. Póki co, ten kawałek ziemi nominalnie przynajmniej należy do nas i nazywa się jeszcze Plską. Mówi się jeszcze po polsku oraz wywiesza czasem naszą flagę. Im prędzej duża część z nas zrozumie że tracimy nasze państwo bezpowrotnie tym szybciej zaczniemy je odzyskiwać. Chciałoby się zakrzyknąć: Do broni! ale jeszcze trochę za wcześnie. Jeszcze nie jesteśmy gotowi odbić Polski z rąk wrogów. Zatem: do pracy - od podstaw!

Vote up!
1
Vote down!
0
#285636

Ten fakt wystarczy aby nie brać go pod uwagę.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#285663