Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Furiackie wystąpienie premiera w sprawie Uchwały PIS do władz FR

Obrazek użytkownika JAdaX
Kraj

Ponieważ w zestawie wielu notek na różnych blogach i przede wszystkim komentarzy pod nimi zetknąłem się ze stekiem bzdur serwowanych przez różnych „pożytecznych idiotów” wydających swoje opinie na temat proponowanej przez PIS Uchwały Sejmu RP w sprawie zobligowania władz FR do zwrotu wraku, przytaczam poniżej treść dokumentu:

Projekt

UCHWAŁA
SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2012 r.

w sprawie zobligowania przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej do oddania Polsce dowodów katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku, pozostających na terenie Federacji Rosyjskiej, a będących własnością Rzeczypospolitej Polskiej

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się do władz Federacji Rosyjskiej o natychmiastowy zwrot dowodów katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku pozostających na terenie Rosji, będących własnością Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności wraku samolotu TU-154M.

UZASADNIENIE

Wrak samolotu TU 154M, mimo upływu dwóch lat od katastrofy, nadal nie został oddany w ręce polskich śledczych, by mogli oni gruntownie przebadać jeden z najważniejszych dowodów rzeczowych w sprawie.

Przedstawiciele polskich władz nic podejmują zdecydowanych kroków prawnych, zarówno administracyjnych, jak i tych wynikających z możliwości, jakie daje prawo międzynarodowe, skutkujących poprawą sytuacji.

Polscy specjaliści nie przebadali jeszcze miejsca tragedii, na którym do dziś można znaleźć części samolotu. a nawet szczątki ludzkie. Polska nadal nie ma dostępu do oryginalnych materiałów dowodowych, w tym zapisów z rejestratorów lotu, wszystkich dokumentów z sekcji zwłok, czy też danych dotyczących stanu lotniska Siewiernyj w dniu 10 kwietnia 2010 roku. W konsekwencji polskie władze śledcze nie są w stanie podejmować ważnych działań ze względu na brak dowodów pozostających w Rosji

Dodam tylko od siebie, ze w cytowanym projekcie zabrakło mi następującego zwrotu: zwraca się z żądaniem natychmiastowego zwrotu, co zmieniłoby nieznacznie zapis samej uchwały ale istotnie wpłynęło na jej treść i przekaz, a sam zapis Uchwały byłby następujący:

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się do władz Federacji Rosyjskiej z żądaniem natychmiastowego zwrotu dowodów katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku pozostających na terenie Rosji, będących własnością Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności wraku samolotu TU-154M.

Podkreślę dla niewtajemniczonych, czyli tych, którzy nie oglądali dzisiejszych obrad Sejmu z wybuchowym wystąpieniem furiata - premiera, że ja zupełnie nie rozumiem tej furii.

Treścią samej Uchwały jest wytłuszczony stosowny zapis zawarty powyżej.

Nie ma w nim adresu do DUMY, CARA i innych farmazonów wymienianych przez PDT.

Cyt premiera:

„...adres do władz Federacji Rosyjskiej, adres dodumy, adres do cara (Oklaski), po to, żeby stwierdzić,iż państwo polskie źle działa”

Jest za to uzasadnienie tej Uchwały wyjaśniające powód jej podjęcia, szczególnie w kontekście cyrku z wrakiem zaserwowanego nam 10 kwietnia 2012r.po pokazaniu cudownie wypucowanego i odlakierowanego fragmentu burty samolotu.

Jest to uzasadnienie przygotowywane na wewnętrzne potrzeby wszystkich posłów zasiadających w sejmie i tych p(osłów), którzy nie zadali sobie wcześniej trudu jej przeczytania.

Przygotowywane standardowo dla każdej z uchwał na potrzeby wykazania zasadności samych wniosków zawartych wprost w Uchwale.

Zatem przejdźmy do tego Uzasadnienia i FAKTÓW:

- nieoddanie od dwóch lat wraku samolotu, który wbrew zapewnieniem prokuratora generalnego i prokuratorów z NPW jest najważniejszym z dowodów rzeczowych w sprawie i nie został nigdy zbadany tak jak bada się tej rangi dowód w sprawie.

Od dwóch lat, w skutek nieudolnych decyzji premiera mamy do czynienia z rażącym niewywiązywaniem się strony rosyjskiej (prezydent, premier , prokurator generalny) z obietnicy oddania wraku - wszyscy oni już dawno i to wielokrotnie zobowiązywali się do szybkiego oddania tego dowodu

- w pełni zasadne jest też stwierdzenie, że Przedstawiciele polskich władz nic podejmują zdecydowanych kroków prawnych, zarówno administracyjnych, jak i tych wynikających z możliwości, jakie daje prawo międzynarodowe, skutkujących poprawą sytuacji.

Mało tego z dzisiejszego wystąpienia premiera wynika ponadto, że od samego początku PDT działał jak zaczadzony, a furiackim wystąpieniem w Sejmie ogłasza, że już na wstępie i w całym tym okresie 2 lat przyjął wariant działań opartych o bezwarunkową kapitulację. Nic nie mogę Tusk kilkukrotnie stwierdza, że nie może nic wyegzekwować od Rosjan, że tylko mu cos obiecują i co i nic, w kulki sobie lecą z nim, a przy okazji z nami Polakami. A co on na to. Nic. Nic nie może, bo przecież mamy taką oto rzeczywistość.

Cyt PDT:

„Rosja nie postępuje w sprawie śledztwa smoleńskiego tak, jak my byśmy sobie tego życzyli. Tak, widzimy to każdego dnia.”

„Władze państwa polskiego podejmowały inicjatywy na najwyższym szczeblu wielokrotnie, także
w sprawie ściągnięcia wraku do Polski jak najszybciej (Poruszenie na sali), i chcę przypomnieć państwu, że było to przedmiotem rozmów, także publicznych rozmów, nawet na tak wysokim szczeblu jak rozmowa polskiego premiera z rosyjskim prezydentem w grudniu 2010 r.”

„I wtedy padła publicznie deklaracja prezydenta Miedwiediewa, że w ciągu kilku miesięcy wrak wróci do Polski. Tak, mamy do czynienia z partnerem, który w tej sprawie, delikatnie mówiąc, nie jest konsekwentny.”

„Podejmujemy te inicjatywy, na poziomie prokuratury, ministra spraw zagranicznych, rządu, prezydenta Rzeczypospolitej, ze świadomością, że odpowiedź rosyjska, iż wrak musi pozostać w Rosji do czasu zakończenia śledztwa, jest odpowiedzią, z której dla Polski niewiele wynika. Trzeba mieć bardzo dużo dobrej woli, żeby uznać, iż zapowiedź władz rosyjskich sprzed kilkunastu godzin, że są gotowe podjąć właściwie natychmiast rozmowy o technicznych warunkach przekazania wraku, trzeba mieć naprawdę bardzo dużo dobrej woli, żeby potraktować to jako zapowiedź szybkich decyzji ze strony Moskwy

I co – gó..o

Zatem zasadne jest stwierdzenie w uzasadnieniu, że Przedstawiciele polskich władz nic podejmują zdecydowanych kroków prawnych, zarówno administracyjnych, jak i tych wynikających z możliwości, jakie daje prawo międzynarodowe, skutkujących poprawą sytuacji.

A co z możliwościami skorzystania z prawa międzynarodowego?

Nic - to samo co powyżej.

Ekipa PDT unika ich jak ognia. Zresztą nie tylko oni wszyscy pozostali (PSL, SLD, RP) też, a wszystko zapoczątkowano jeszcze w 2010r., kiedy PIS domagał się umiędzynarodowienia śledztwa.

Już wtedy wszyscy głosowali przeciw.

Co ukrywają te kanalie i kogo osłaniają oraz dlaczego tak się boją międzynarodowego śledztwa w tej największej katastrofie lotniczej w nowożytnych dziejach Polski?

Już nawet nie wymienię i nie rozwinę ostatniego punktu uzasadnienia Uchwały, gdyż musiałbym napisać kilka kolejnych stron i wymieniać rażące błędy tego pseudo-śledztwa i wszelkie braki występujące w nim od 10 kwietnia 2010r.

Brak głosów

Komentarze

Bez wstydu, bez żenady. I bez konsekwencji.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#244727

To wszyscy pozostali PSL (choć ktoś jeden
głosował za), SLD i palignioty.
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#244748

 Trudno tu mówić o głosowaniu.My nie mamy sejmu,tylko grupę decyzyjną złożoną z wytypowanych osób,które zobowiązały się do bezwzględnego posłuszeństwa.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244848

...las Birnam.. Te konsekwencje BĘDĄ. Od nas zależy, kiedy

Vote up!
0
Vote down!
0
#244828

Ktoś, patrząc na to zdjęcie, powiedziałby banda czworga, ja powiem V kolumna w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244789

gość z drogi

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#244831

Jest to najlepszy czas,zeby Europa dowiedziała się prawdy
o rządzie tzw.POlskim! Pokażmy europie,że Polacy nigdy nie
będą niewolnikami w łapach tfuska! CZAS EURO-TO BARDZO
DOBRY CZAS DO DEMONSTRACJI! NIGDY NIE BEDZIE LEPSZEGO!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#244842

gość z drogi

wywołanie tematu tak Bardzo dzisiaj Aktualnego

a jednej strony pokaz siły,czyli antyterrorysci w akcji,z drugiej strony...

my,czy potraktowani podobnie"

zobaczymy...

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#244854

gość z drogi

umyliśmy ...itd

panie Tusku i CO ?

dalej pan wierzy ?skoro one tak  gawarit,to nie malowany,nie umyty

i w ogóle o co sie te polaczki buldoczą...Stalin wszak tez nie winowaty

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#244871

I teraz trzeba to nagłaśniać aż do bulu,powalczymy ich metodami,nie wiem jak będzie,ale od czegoś trzeba zacząć

Vote up!
0
Vote down!
0
#244867

Biorąc pod uwagę sympatię z Merkel, jej przeszłośc związana z czerwonymi DDR-u, ew. powiązania ze STASI to nie sądze by konkluzja polegająca na ew. domniemaniu czystego przekazania agenta wpływu D.T. pod skrzydła FSB... To wyjaśniało by nawet już nie sympatię a czystą służalczość wobec Putina...To "towarzysze"przed 89 r. zachowywali się bardziej godnie wobec rosjan niż aktualni "liberałowie"...

Vote up!
0
Vote down!
0
#244909

Adres do cara to prośba, oddanie, uwielbienie. Wielokrotnie pisany za pozwoleniem gubernatora, ambasadora. Pdt nie zdążył uzgodnić i stąd jego furia. Ale adres złoży, gdy już wrak oczyszczą dokładnie z krwi i zdrady. Żądamy to może czerwona płachta - oni mocarstwo.I strach lał na nas Pdt i znów wojną straszył. A ja boję się, że on i wielu innych "naszych" w To utytłanych...

Vote up!
0
Vote down!
0
#244916

 Trudno jest opanować nerwy, kiedy każde wypowiadane słowo jest łgarstwem. Zwłaszcza, kiedy mówiący je WIE, ŻE ŁŻE.

Osoba prawdomówna ma wielki komfort psychiczny. Czego każdy krętacz jej zazdrości.

Oszust łże i w kłamstwie żyje. Tak nakręci, tak nałże, że wreszcie szybko sam się gubi w labiryncie przez siebie zbudowanym.

Pozdrawiam.

 

10pkt.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244930