Emerytura, czyli milenijne oszustwo

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Rząd wie o tym, że nie ma gwarancji emerytur i zgodnie ze swą zasadą i tym razem nie godzi się na dyskusję. W tej sytuacji dziennikarze obywatelscy muszą ją podjąć sami. A czasu coraz mniej.

 
1. Musimy sobie zdać sprawę z tego, że w obliczu katastrofy demograficznej na dłuższą metę emerytury to mit. Mamy zatem dwie możliwości: imigrację (jak w 3. pierwszych wiekach państwa Piastów: kolonizacja niemiecka Śląska i Pomorza, bałtycka Mazowsza, ruska Małopolski) albo wejść na drogę polityki prorodzinnej.
 
2. Zakładając, że opowiemy się za 2. wariantem, to z uwagi na powolną odbudowę populacji niezbędne będzie wypracowanie systemu średnioterminowego jako modelu przejściowego. Powinien on opierać sią na zasadzie możliwości przejścia na emeryturę w wieku 65 lat.
 
3. Możliwość przejścia na emeryturę w wieku 65 lat oznaczałaby zgodę na pracę w wieku powyżej 65 lat, pozostawiając pracownikowi możliwość wyboru przejścia na emeryturę. Takie rozwiązanie musi być atrakcyjne zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika. Innymi słowy musi im przynieść korzyści materialne.
 
4. Pracownik zatrudniony po upływie 65. roku życia mógłby np. płacić jedną czwartą wymaganej składki emerytalnej, podobnie jak i pracodawca. Oczywiście emerytura, pobierana przez pracownika np. po ukończeniu 70. roku życia, powinna być odpowiednio wyższa, a pracownik powinien otrzymać z góry informację o wysokości wypracowanego świadczenia.
 
5. To jedna sprawa. Druga dotyczy składek emerytalnych dla osób zawodowo czynnych – kobiet i mężczyzn. Na określenie jej wysokości powinien wpłynąć czynnik demograficzny. I tak matka jednego dziecka miałaby prawo do przejścia na emeryturę o rok wcześniej, dwojga: o 3 lata wcześniej, trojga – o  5 lat wcześniej, za każde kolejne 2 lata wcześniej.
 
6. Zakładając, że bezdzietny pracownik opłaca 150 procent składki ubezpieczeniowej, to rodzic dwojga dzieci płaciłby 100 procent, trojga: 75 procent, czworga – 50 procent; również składka pracodawcy byłaby odpowiednio niższa, co zachęcałoby do zatrudniania pracowników wielodzietnych.
 
7. Można zastanowić się też na modelem renty podstawowej, płaconej ze skarbu państwa ze środków podatkowych, przy równoczesnym zachęcaniu pracowników do ubezpieczeń prywatnych. Oznaczałoby to odejście od tradycyjnego, XIX-wiecznego modelu emerytalnego i wejście na drogę rewolucyjną.
 
8. Moje uwagi stanowią jedynie zachętę do dyskusji, której nam rząd odmawia. Ale to nie ma znaczenia – jeśli sami weźmiemy tę arcyważną sprawę w swoje ręce, to odmówimy rządowi prawa do reprezentowania nas także i w tej kwestii. Jak mi się wydaje, nie popełnimy tutaj żadnego błędu.
Brak głosów

Komentarze

znaleźć pieniądze na wcześniejsze, ciągle rosnące i niemoralnie wysokie emerytury starych i nowych okupantów: sekretarzy, MO, SB, UB, LWP, aktualnej mundurówki, sędziów, tajniaków, prokuratorów itp. Jest tego około 1 000 000 osobników. Zrzuci się na to ciemny lud całym swoim zasranym życiem skoro tak mądrze głosował. Po 23 latach widać też, że lud już nigdy niczego się nie nauczy. Pozostanie ciemny, biedny i zły ... i będzie zawsze dmuchany przez kogo popadnie jako, że ci aktualni mężykowie stanu nie są chyba czymś szczególnym czy nadzwyczajnym?
Proszę oto przykład: płk Przybył właśnie z szeregów LWP wybył i dostał 6 000 zł emeryturki jako 75% ostatniej pensyjki. Ok. 200 babć i dziadków będzie się musiało złożyć na taką sumkę ze swoich podatków. To jest taka obrazowa skala grabieży "obywateli”, którzy "sprawują władzę" przez swoich "przedstawicieli".
A teraz z innej beczki. Wystarczy chwilę pomyśleć jak z emeryturami mogłoby być prosto. Np pieniądze z przymusowej składki idą na konto bankowe ubezpieczonego, który je zarobił i niepotrzebne są żadne OFE, ZUS a nawet rząd. 6,5% równoważące inflację jest jak w banku. Wystarczy nie zabierać ludziom ich pieniędzy. No, ale cóż. 100% społeczeństwa uważa, że bez polityków i ich instytucji sobie nie poradzi w „zabezpieczeniu spokojnej starości” więc o czym tu mówić.
Ludziska zupełnie zidiocieli pod 70 letnimi rządami boszewii i nic się na to nie poradzi. Szkoda słów, bo tak naprawdę do „zabezpieczeniu spokojnej starości” potrzebne są tylko dobrze wychowane dzieci a nie żadne OFE, ZUS czy nawet banki, ale kto to rozumie?
Na koniec jeszcze ostrzeżenie: skoro wśród Polaków rośnie średnia długość życia, to zwracam Państwa uwagę na to, że kiedyś amoralny rząd może dojść do wniosku, że optymalnym antidotum będzie metoda łódzka z pawulonem i potasikiem, metoda, która zostawiła swój ślad w statystyce. Oby tak się nie skończyła wiara w państwo i rząd, które w powszechnym mniemaniu mają rozwiązać wszystkie problemy ciemnego ludu.
Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

P.S. Zwrócę jeszcze Państwa uwagę na to, że te pętaki razem z tą cała śmieszną Unią naśmiewają się od lat z Łukaszenki i jego Białejrusi. Zestawienie Białoruś – III RP wypada też śmiesznie:
Białoruś........ 60 M 55 K lat
III RP...........67 M 67 K lat
i mówi samo za siebie. Chyba za to właśnie chcą zniszczyć Łukaszenkę i włączyć Białoruś do eurokołchozu. Zniszczyć żeby nie było żadnego przykładu, że można inaczej.
Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Vote up!
0
Vote down!
0

panMarek

#241513

Jan Bogatko

cytat:

znaleźć pieniądze na wcześniejsze, ciągle rosnące i niemoralnie wysokie emerytury starych i nowych okupantów: sekretarzy, MO, SB, UB, LWP, aktualnej mundurówki, sędziów, tajniaków, prokuratorów itp. Jest tego około 1 000 000 osobników.

Uznanie tych instytucji za organizacje przestępcze (jak SS, Gestapo) przywróciłoby proporcje.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241553

Rząd wymyślił metodę,trochę mniej skuteczną,wolniej działającą ale za to masową!

Udar mózgu jest chorobą dotykającą ludzi po 50-tym [najczęściej ] roku zycia,częściej męzczyzn niz kobiety.W tym roku ZAPRZESTANO DOTACJI leków przedłuzających zycie [rozrzedzających krew i osłaniających układ trawienny].Poznałem na własnym przykładzie ze z listy siedmiu leków,w zeszłym roku dotowane były cztery-teraz zaden!

I po co tu Pawulon! PO-wska ośmiornica  jest skuteczniejsza od łódzkiej i działa na wielką skalę!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#241607

Jan Bogatko

...tym bardziej musimy odpowiedzieć na pytanie, jak odzyskać Polskę.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241654

Rząd się wyżywi, nie ma zamiaru oddawać nic w nasze ręce. Bawi się dobrze, bunga bunga trwa. Fałszować, zaciemniać będą wszystko, aż do następnego stanu wojennego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241515

 Przede wszystkim bardzo dużo pieniędzy rozpływa się w wypłatach "lewych" rent. Często są to renty I-ej grupy. Dlaczego nie zweryfikowano ich, pomimo, ze tyle razy była o tym mowa?

Jeśli ktoś bierze rentę  i pracuje, to znaczy, że jest zdrowy. Powinien niesłusznie pobrane świadczenie zwrócić z odsetkami.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241524

Jan Bogatko

...jestem tego samego zdania. Ilość nadużyć jest kolosalna i tę dziurę należy zatkać.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241562

 zdjęcie jest PRZECUDOWNE, PRZEPIĘKNE, CÓŻ ZA WSPANIAŁA PARA.......boki zrywać.

Ja ich nazwać? Premier i premierzyca?,premierówa?albo może "podpremierka"....sama  nie wiem.....

Dziękuję pięknie i pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241521

Jan Bogatko

...no to przerwijmy im zabawę,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241554

o jakichkolwiek wariantach emerytalnych, bo rząd nie ma żadnych innych własnych pomysłów. Rząd realizuje pomysły globalne a te zakładają drastyczną depopulację ludności. I chyba w tym jest problem.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#241523

Jan Bogatko

...więc pokażmy mu rozwiązanie, albo przestańmy narzekać.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241559

poza tą częścią społeczeństwa, która głosuje zgodnie z zasadą "Po Tusku choćby i potop, byle nie Kaczor".

Po drugie, żadnej rozmowy w żadnej sprawie nie będzie (tj. jak Pan to ładnie ujął "negocjacji"), bo z chwilą wyjścia na ulicę, bandy Tuska nie uda się wyłapać i wywieźć taczkami za kraty - tylko wszyscy oni zwieją, gdzie pieprz rośnie, na jakieś piękne wyspy, na które mają od dawna odłożoną z kasę z kontraktów z GAZPROM-em (na przykład).

Vote up!
0
Vote down!
0
#241532

Jan Bogatko

...ale my musimy wiedzieć, co zrobić w dniu wolności,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241561


a ten rząd z policją, wojskiem, strażą miejską, tylko czeka by Panu ofiarować wolność.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241591

Jan Bogatko

...ważne, że nie będzie bronił systemu, jak powiemy dość. On się opiera na strachu i padnie w obliczu odważnych. Nie bójcie się!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241663

Jan Bogatko

...i jeszcze jedno. Ja jestem wolny. I zawsze byłem. Wolność to stan ducha.To wielki skarb.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#241664

nie nawidzę krętactwa i oszustwa, oszukanych zapraszam tutaj:Phishing w Polsce Baza Danych

Vote up!
0
Vote down!
0
#279356