"Zamach w Smoleńsku"

Obrazek użytkownika demonica
Kraj

Autor – Leszek Szymowski (ur.w 1981r w Krakowie), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz śledczy i fotograf, publicysta (Agora, Gazeta Polska, Najwyższy Czas, Warszawska Gazeta, Wprost).Współpracownik „Misji Specjalnej” i „30nminut extra”. Od 10 kwietnia 2010r. prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

W książce wydanej w marcu 2011r, której podtytuł brzmi „ 11 miesięcy po katastrofie Tu-154M” opisuje wyniki swego śledztwa. Obnaża działania rosyjskiej prokuratury, które nie mają na celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy tupolewa, lecz uwiarygodnienie wersji o błędzie pilotów. Przedstawia fakty, wypowiedzi osób związanych ze służbami specjalnymi, z lotnictwem (zwłaszcza wojskowym), świadkami wydarzeń. Ale nie tylko – przedstawia również analizę przyczyn zamachu, zaniechania służb specjalnych, sposoby dezinformacji ze strony naszego i rosyjskiego rządu, naszych i rosyjskich prokuratur, naszych i rosyjskich komisji śledczych.

Autor przywołuje w książce wypowiedź i zeznania fizyka prof.Mirosława Dakowskiego, autorytetu na skale światową. Każde zdanie tej książki jest ważne i przybliża nas do wyjaśnienia zbrodni, dokonanej na najważniejszych, najlepszych, patriotycznych, Obywatelach naszego Kraju.

Fragment książki dotyczący zdjęć satelitarnych z dnia 10 kwietnia 2010r, przekazanych Polsce :

„Rozmowa z oficerem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego :

W jakich okolicznościach te zdjęcia trafiły do Polski ?

- Amerykańskie służby same, z własnej inicjatywy zorganizowały robocze spotkanie z kilkoma przedstawicielami naszych służb…. Do spotkania doszło poza Polską… Amerykanie powiedzieli, że satelity NSA nagrały cały lot Tupolewa i zarejestrowały też moment tzw. „katastrofy”.

Co satelity nagrały 10 kwietnia?

- Nagrały lot Tupolewa i moment jego lądowania. Z tych nagrań wynika, ze samolot wylądował w błocie w tym lesie w pobliżu lotniska, trochę poobijany i pokiereszowany, ale wylądował. Zdjęcie zrobione chwile później przedstawia już wrak Tupolewa, którego fragmenty są porozrzucane. To już efekt wybuchu…

Co się działo z tymi zdjęciami?

- Wzięliśmy kilka z nich od Amerykanów, potem napisaliśmy notatke do szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, w której przedstawiliśmy przebieg spotkania z Amerykanami i ich ofertę dotycząca zdjęć i załączyliśmy zdjęcia, które dali nam Amerykanie. Myśleliśmy, że natychmiast spotka się to z reakcja i przełożeni każą nam oficjalnie wystąpić do strony amerykańskiej, aby te zdjęcia trafiły w nasze ręce. Ku naszemu zdumieniu tak się nie stało. Z tego, co słyszałem, Bondaryk napisał na ten temat notatkę do premiera Tuska, ale Tusk nie zdecydował się skorzystać z oferty Amerykanów. W każdym razie oficjalnie już do kolejnego spotkania nie doszło.

A nieoficjalnie?

- Nieoficjalnie tak. I wtedy Amerykanie mówili, że jeśli polski rząd w taki sposób postąpił, to to jest zdrada interesów narodowych i zdrada sojuszników z NATO, bo to oznacza, że rząd Donalda Tuska wspólnie z Rosją uczestniczy w matactwie. I tuszuje ślady zabójstwa prezydenta państwa NATO.

A co się dalej działo z tymi zdjęciami ?

- Nie wiem. Zapytaj o to Tuska, albo Bondaryka. Ale Amerykanie dali nam kopie tych zdjęć i nagrań. „

Następny fragment, dotyczący bytności płk.Krasnokuckiego na wieży w Smoleńsku : „

Major Agencji Wywiadu :

- Oczywiście, nieprawdziwa jest informacja strony rosyjskiej o tym, że te rejestratory rozmów na wieży nie działały. My zdobyliśmy nagrania rozmów kontrolerów oraz rozmów Krasnokuckiego z „Logiką” – właściwie tylko jednej rozmowy. Nie mogę powiedzieć, w jaki sposób to zrobiliśmy, bo to jest tajemnica państwowa. Powiem tylko tyle, że treści, które my zdobyliśmy sa diametralnie różne od tych treści, które zaprezentował MAK. Zapisy zostały skierowane do przetłumaczenia. Nasza Tłumaczka, która się tym zajęła, po przetłumaczeniu całej rozmowy prawie zemdlała z przerażenia. Na tym nagraniu zarejestrowano polecenie wydane Krasnokuckiemu przez „Logikę”. To było polecenie uwiarygodniające tezę o zamachu. Było to chwilę po 8:20. Sygnał z Moskwy doprowadził do zerwania połączenia z telefonu satelitarnego prezydenta Kaczyńskiego i przerwania jego rozmowy z bratem.„

Po tym, jak na lotnisku włączone zostały syreny alarmowe, na miejscu zjawiły się ekipy ratunkowe, dochodzeniowcy z OMON-u, lekarze i grupy ratunkowe z FSB. Wśród nich był pułkownik Nikita Siergiejewicz Pawlenko – zastępca szefa OMON. Następnego dnia, w rozmowie z prokuratorem, Pawlenko zeznał, że w sobotę 10 kwietnia miał zaplanowany urlop, ale został wezwany nagłym telefonem przez szefa, który kazał mu jechać na lotnisko Siewiernyj, gdzie rozbił się samolot z polskim prezydentem. Zaskoczenie śledczych wzbudziło to, że z drugiego końca miasta pułkownik Pawlenko przyjechał samochodem w ciągu kilku minut.

Polski wywiad postanowił zweryfikować tę relację poprzez biling telefoniczny oficera. Okazało się, że jedyny tego dnia telefon pułkownik Pawlenko otrzymał o godzinie 8.31, a więc wtedy, gdy (zdaniem MAK) samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie był jeszcze w powietrzu.

W rozdziale „Podsumowanie”– „10 najważniejszych kłamstw smoleńskich :

1. Prezydencki Tupolew leciał do Smoleńska zarejestrowany jako przelot międzynarodowy.

Nieprawda : Był to Tupolew rządowy, a jego lot do Smoleńska był lotem wojskowym.

2. Załoga samolotu była niedoświadczona i popełniła kardynalne błędy. Największym było zlekceważenie poleceń kontrolerów lotu i podjęcie próby lądowania.

Nieprawda : Piloci byli świetnie wyszkoleni i mieli duże doświadczenie, a kontroler wcześniej wydał im zgodę na lądowanie , mówiąc „pas wolny”.

3. O godz.8:41, po zderzeniu z brzozą, Tupolew odwrócił się na grzbiet i uderzył o ziemię. Siła przeciążenia zabiła wszystkich pasażerów. Nikt nie przeżył.

Nieprawda : Tupolew ścinał drzewa, ale poobijany wylądował awaryjnie w błocie. O 8:39 rozerwała go siła wybuchu bomby próżniowej i ona też zabiła część pasażerów. Ci, którzy przeżyli, zostali zamordowani strzałami z broni palnej.

4. Film nakręcony na miejscu tragedii telefonem komórkowym przez Wołodię Safonienkę nie ma żadnego znaczenia dla sprawy, a zarejestrowane tam odgłosy pochodzą od wybuchu amunicji funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Nieprawda : Wołodia Safonienko nie nakręcił tego filmu. Odgłosy wystrzałów pochodziły od broni palnej, a film jest dowodem, że pasażerowie, którzy przeżyli, zostali zamordowani.

5. Śledztwo było od pierwszych godzin prowadzone wspólnie przez Polske i Rosję, a współpraca układała się znakomicie i była prowadzona według najwyższych standardów.

Nieprawda : rząd Tuska oddał Rosjanom śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej i polska prokuratura od pierwszych dni miała bardzo niewiele do powiedzenia. A sami Rosjanie od pierwszych minut mataczyli.

6. Od pierwszych godzin, największa troska otoczono rodziny ofiar, zapewniono im pomoc prawna, psychologiczną i udział w czynnościach. Wszystkie zwłoki ofiar zidentyfikowano i przywieziono do Polski.

Nieprawda : rodziny ofiar od początku upokarzano i utrudniano im dostęp do materiałów śledztwa, a trumny przywiezione do Polski zalutowano i nie pozwolono ich otwierać.

7. Polscy i rosyjscy śledczy, mając na uwadze wagę sprawy, od samego początku rzetelnie informowali opinię publiczną o postępach w śledztwie i o najważniejszych ustaleniach.

Nieprawda : Od pierwszych minut po katastrofie mieliśmy do czynienia z dobrze zorganizowaną akcja dezinformacyjną. Kłamali i polscy i rosyjscy śledczy, i MAK, i oba rządy.

8. Rosyjskie służby nie miały najmniejszego interesu w tym, aby zabijać Lecha Kaczyńskiego, bo za kilka miesięcy przestałby być prezydentem i odszedłby w polityczny niebyt.

Nieprawda : Lech Kaczyński mógł ponownie wygrać wybory. Szkodził polityce rosyjskiego imperializmu, bo wciągał Gruzję do NATO, umacniał niepodległość Polski, przyczynił się do rozwiązania WSI i sprzeciwiał się niekorzystnym zapisom umowy gazowej.

9. Po śmierci Kaczyńskiego, relacje z Rosja zostały unormowane, a stosunki między oboma państwami stały się w końcu poprawne.

Nieprawda : Polska polityka zagraniczna skręciła w kierunku prorosyjskim, a serwilizm rządu i prezydenta wobec Rosji osiągnął rozmiary niewyobrażalne.

10. Śmierć Lecha Kaczyńskiego była wynikiem katastrofy będącej efektem splotu szeregu nieszczęśliwych okoliczności.

Nieprawda : Lech Kaczyński został zamordowany.”

Na zakończenie ostatni cytat z książki Leszka Szymowskiego :

„ W styczniu 2011 roku sondaże wykazały 40 % poparcie społeczne dla rządu Platformy Obywatelskiej i samego premiera, i równie wysokie poparcie dla urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

QUO VADIS, POLSKO ? „

Książkę można nabyć :

http://www.warszawskagazeta.pl/component/contact/12-contacts/6-ksiazka

Brak głosów

Komentarze

CYT."

A co się dalej działo z tymi zdjęciami ?

- Nie wiem. Zapytaj o to Tuska, albo Bondaryka. Ale Amerykanie dali nam kopie tych zdjęć i nagrań. „

ZDECYDOWANIE nie leży w interesie Tuska wyjaśnianie zamachu. On zna prawdę, która jest co najmniej niewygodna dla niego.

Vote up!
1
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#147930

faktycznie _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#147932

że i wśród dziennikarzy są właściwie prowadzący śledztwo, skoro odpowiednie do tego organy państwowe miast je prowadzić - mataczą. Okazuje się, że najważniejszą robotę czynią blogerzy i niezależni dziennikarze (a mało ich). Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Petrus

#147935

Jeśli zdjęcia, o którch Autor pisze istnieją faktycznie to ich publikacja wywoła trzęsienie ziemi większe od tego w Japonii.
Wyjdziemy na ulice, to pewne!
Kriss66

Vote up!
1
Vote down!
0

Kriss66

#147939

żeby wyjść na ulice miast i wsi.
Natomiast przypuszczam, że maja lepsze,ale nie dali do publikacji. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#147963

Jakby mieli lepsze zdjęcia to by dali.

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#148089

costerin

sa te kopie

A co się dalej działo z tymi zdjęciami ?

- Nie wiem. Zapytaj o to Tuska, albo Bondaryka. Ale Amerykanie dali nam kopie tych zdjęć i nagrań. „

i dlaczego nikt sie o nie nie upomina???

Vote up!
1
Vote down!
0

costerin

#147943

 Właśnie ?!,

i dlaczego nikt sie o nie nie upomina???,

A co na to Macierewicz?!

Vote up!
1
Vote down!
0
#147984

Albo kiedy nie widział co robi?

Dziekuje, nie mam pytań.

Vote up!
0
Vote down!
0
#147989

Przeto mamy prawdę pomieszaną z plewami.

O ile nie jest żadną tajemnicą to że nagrania z wieży dostalismy drogą inną niz oficjalna - czyli właśnie dzieki służbom specjalnym - o tyle pierwszy motyw budzi mą wątpliwość.

Ten o "wylądowaniu samolotu w błocie" i jakby późniejszej eksplozji.

Nie ma śladów po tym lądowaniu.
Macierewicz wspomagany już od jesieni przez amerykańskich specjalistów d/s terroryzmu mówi od niedawna bardzo wyraźnie: samolot rozpadł sie w powietrzu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#147975

"Szymowski pisze od zawsze to co od służb usłyszy"

Właśnie. Dlatego nie mam do niego zbyt wielkiego zaufania... Ale książkę chętnie zobaczę, choćby po to, aby nie być gołosłowną.

Natomiast do A.Macierewicza mam absolutne zaufanie i pełną wiarę w to, że nigdy nie zrobi niczego, co miałoby zaszkodzić naszemu Krajowi.

Pozdrowienia

Vote up!
1
Vote down!
0

Ursa Minor

#148080

"Natomiast do A.Macierewicza mam absolutne zaufanie i pełną wiarę w to, że nigdy nie zrobi niczego, co miałoby zaszkodzić naszemu Krajowi."

Tak oczywiste że nie wiem co napisać, co dodać.
Chyba to że w warunkach totalnej dezinformacji - tak było przy ukazji uchwały lustracyjnej w 92 roku jak i przy okazji rozwiązywania WSI, Antoni Macierewicz po prostu zrobił wszystko co zrobić mozna było.

Tak będzie i tym razem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148295

Pan A.Macierewicz jest jednym z niewielu polityków, któremu wierzę w 100 procentach, w ciemno i bez wahania. Dowiódł prawości swojego charakteru, niezłomności zasad i patriotyzmu najlepszej próby każdym swoim działaniem w przeciągu lat PRL-u, a tym bardziej po '89, kiedy okazało się, że paradoksalnie trudniej jest stanąć po stronie prawdy.
Może ktoś powie, że nie pora na "laurki". Ale właściwie, kiedy jest dobra pora, aby przypomnieć kto jest prawy, kto zasługuje na dobre słowa, na szacunek i uznanie go za autorytet? Dlaczego nie doceniać każdego dnia ludzi wartych wszystkich pieniędzy, tych osób, których jest tak mało wśród naszych elit politycznych?
Patrz, teraz pan Premier Olszewski zmaga się z ciężką chorobą, a tak rzadko przypomina się jego patriotyzm i piękną postawę za czasów Pierwszej Solidarności i potem, kiedy podjął się z pełną świadomością rządów w arcytrudnych warunkach, mając w dodatku przeciwko sobie Bolka z prowadzącym go kapciowym zwanym Wachowskim (kto go tam wie, jak naprawdę się nazywa ten mafiozo?). A przecież to właśnie Panu Janowi Olszewskiemu zawdzięczamy wyjście wojsk rosyjskich z naszej ziemi. Jak sobie przypominam, to Bolek chciał się układać z bratnim narodem radzieckim i oferował im spółki w rozkradaniu Polski. Pan mec. Olszewski sprzeciwił się tym konszachtom i zapłacił - de facto MY zapłaciliśmy "Nocną zmianą" '92.

Czy ktoś jeszcze pamięta osobę wspaniałego pana Sędziego Bogusława Nizieńskiego? Przecież pan Sędzia również należy do grona osób podejmujących zobowiązanie oczyszczenia naszego Kraju z agentury sowieckiej proweniencji i nie szczędził sił, aby wykonać swoje zadanie z pełnym poświęceniem i pełną odpowiedzialnością. Nie będę pisać o oszczerstwach, nękaniach i haniebnym SBeckim traktowaniu jego osoby, ale warto o tym pamiętać i oddawać mu szacunek przy każdej nadarzającej się okazji. Ludzka życzliwość, nasza życzliwość jest wielkim wsparciem dla tych, których tamta, a właściwie i obecna, nie różniąca się od tamtej, władza szykanuje, deprecjonując ich pracę, nawet odmawiając im człowieczeństwa (vide Niesiołowski Stefan, Palikot et consortes).

Przepraszam za tę dygresję, ale ciągle mam w pamięci niedzielną rozmowę na Krak. Przedmieściiu z panem Sędzią Nizieńskim, a potem niepokojącą informację o stanie zdrowia pana mecenasa Jana Olszewskiego...

Pozdrowienia. Ursa Minor

Vote up!
1
Vote down!
0

Ursa Minor

#152205

Pamietam czasy gdy osobie po prostu niezwykle ciepłej, Bogusławowi Nizieńskiemu, przyprawiano straszną gębę.

W normalnym kraju byłby osobą otoczoną powszechnym szacunkiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152267

Podaje fragment tego samego autora na temat zdjecia L.Kaczynskiego. Calosc tutaj:http://www.bibula.com/?p=25031

Tajne zdjęcia W ręce dziennikarza „Najwyższego CZASU!” wpadło ponad 100 zdjęć wykonanych w miejscu katastrofy przez funkcjonariusza Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Zdjęcia te zdobył polski wywiad, a naszej redakcji przekazał je znajomy oficer Agencji Wywiadu. Najważniejsze zdjęcie zostało wykonane o godzinie 14.52 czasu moskiewskiego czyli o 12.52 czasu polskiego. Przedstawia zwłoki Lecha Kaczyńskiego leżące wśród szczątków rozbitego samolotu. Zwłoki są w stanie zbliżonym do nienaruszonego. Gdyby nie oderwana noga, Lech Kaczyński wygląda, jakby spał. To zdjęcie obala wiele fałszywych informacji na temat katastrofy. Po pierwsze: dowodzi, że zwłoki prezydenta zostały zidentyfikowane znacznie wcześniej, niż ogłosili to oficjalnie Rosjanie. Bowiem dopiero kilkanaście minut po godzinie 16.00 gubernator obwodu smoleńskiego poinformował opinię publiczną o odnalezieniu zwłok Kaczyńskiego. Omawiane zdjęcie nie pasuje do wersji, którą przedstawili później Maks Kraczkowski i Joachim Brudziński – dwaj posłowie PiS, którzy 10 kwietnia wieczorem towarzyszyli Jarosławowi Kaczyńskiemu w drodze na identyfikację zwłok. – Zwłoki prezydenta były zmasakrowane. Noga i ręka były oderwane od korpusu – wspominał jeden z posłów, odmawiając podania do publicznej wiadomości dalszych szczegółów. Jest absolutnie niemożliwe, aby Jarosław Kaczyński i jego najbliżsi współpracownicy kłamali, mówiąc o tym, w jakim stanie są zwłoki prezydenta. Wyjaśnienie tej zagadki może być tylko jedno: zwłoki Lecha Kaczyńskiego najpierw przez ponad 4 godziny leżały nie pilnowane obok wraku samolotu, a później zostały celowo zmasakrowane przez Rosjan! I w takim stanie zobaczyli je dopiero wieczorem posłowie PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Nasuwa się więc pytanie: czy zwłoki zmasakrowano po to, aby ukryć prawdziwe okoliczności śmierci polskiego prezydenta? Zdjęcie zwłok prezydenta dowodzi również tego, że na miejscu nie ma ani polskich ochroniarzy z BOR, ani nikogo z Rosjan, kto pilnowałby ciała Kaczyńskiego. W oczywisty sposób przeczy to zapewnieniom BOR o dochowaniu procedur (kierownictwo BOR zapewniało, że na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze BOR, którzy przykryli zwłoki prezydenta marynarką i zapobiegli wykonywaniu zdjęć).

Vote up!
0
Vote down!
0
#148024

Maciarewicz mówi to co chce aby wiedzieli inni... .
Fotyga w "Nowym Państwie" wypowiedziała się w tej kwestii aż nazbyt jasno: Nie powiedzą prawdy co się działo podczas wizyty w USA. Tu się toczy walka na śmierć i życie . Także życie ich i ich najbliższych. Nie wierzycie? Może to i lepiej...?

EDIT: A co do śladów po lądowaniu . Nawet na "Niepoprawnych" jest wiele informacji na ten temat.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#148041

PLEASE !!! MaciErewicz, a nie MaciArewicz.

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#148085

"Maciarewicz mówi to co chce aby wiedzieli inni... ."

Aha, znaczy manipuluje nami?

Vote up!
0
Vote down!
0
#148100

Moim zdaniem nie ma dosłownie żadnych zdjęć satelitarnych od chwili zejścia samolotu w chmurę, grubą na 450 metrów, ktora zeszła praktycznie do samej ziemi przy wyżowym cisnieniu 1026hPa. Po to ona własnie była, by przykryć ten teren dla oka satelity.
Analogicznie z domgleniem terenu, można było je bezpiecznie przeprowadzić z powodów jak powyżej, by zakryć przed świadkami teren katastrofy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148064

dla obecnych tehchnik szpiegowskich (oprócz zdjęć w podczerwieni są jeszcze inne techniki o których szczegółach nikt nie chce rozmawiać)

Vote up!
0
Vote down!
0
#148121

Jesli sa a nie można o nich rozmawiać, to znaczy, że ich nie ma.
Dokładnie rozmawiamy o zdjeciach o których napisano w artykule, a tych nie może byc z powodow podanych wczesniej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148187

[quote=OHV]Jesli sa a nie można o nich rozmawiać, to znaczy, że ich nie ma.[...][/quote]

I są i można o nich rozmawiać, ba nawet poczytać ; )
Dla niedowierzających - (SAR) Synthetic Aperture Radar.

Szanowni Państwo - w dzisiejszych czasach ani noc, ani mgła (sztuczna czy prawdziwa) ani chmury nie są problemem przesłaniającym coś co się chce zobaczyć.

Nie wiem też dlaczego wszyscy skupiają się tak na satelitach USA, z których można by mieć nadzieję na coś ciekawego. Na świecie jest co najmniej 10 państw dysponujących satelitami, które widzą prawie przez ściany i wykonują misje IMINT (Imagery Intelligence). Są też urządzenia SIGINT (Signals Intelligence) - być może gdzieś na jakimś komputerze znajduje się zapis HiFi tego co działo się na pokładzie naszej 101 i w przestrzeni komunikacyjnej wokoło.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#148209

Super. A ja głupi tak się meczyłem z tym filmikiem i nie tylko....

Vote up!
0
Vote down!
0
#148267

Zabawa z "filmami", ich ścieżkami dźwiękowymi czy zapisem CVR 101 to dyscyplina dla masochistów ; )

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#148345

Autorko, wow!

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#148067

czy mnie obszczekujesz? :-) _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#148077

we wpisie poruszyłam dwa wątki, nagranie rozmowy z "Logiką" i zdjęcia satelitarne, które były robione z dwóch pozycji - z lotu ptaka i z boku. Nie wiem jaka aparaturę i jakie programy ma NASA , może mogą zdejmować warstwy ?
Są tematy w publikacji,które tu na Np od prawie roku są "wałkowane". Szymowski z pewnością nie konfabuluje, może być podprowadzany, ale bardzo rzeczowo podchodzi do sprawy.
Jeśli nasłuch rosyjski, czy amerykański może zarejestrować każde pierdnięcie (cytat z książki), to rozmowy, krzyki na pobojowisku nie zostały zarejestrowane? Bez względu na wszystko książkę warto przeczytać i przemyśleć. Ja to już mam za sobą, i już puściłam ją w obieg.
I jeszcze ciekawostka : w Rosji istnieje przeopwiednia, że III wojna światowa zacznie się od Smoleńska. Może nie zacznie się, ale może mogłaby sie zacząć gdyby wszystko od razu wyszło na jaw... _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#148082

ZDJĘCIA- już tyle czytałem o tych zdjęciach i czego tam na nich nie ma... Niestety- żadnych zdjęć nikt nie opublikował. Każdy pisze że ma, widział itd. Ale ich nie pokazuje... Jakoś w to nie wierzę.

USA- jakby coś mieli to wątpię czy by nam dali. Do czego było by to potrzebne USA? I niby co mielibyśmy z tym zrobić? Nawet jak z materiałów wynikało by niezbicie, że ruskie zabili naszego Prezydenta to co by nam to dało? Zaatakowalibyśmy ruskich? Czym? Jak? To po co dawać nam tego typu materiały? Nie wierzę, że by je nam przekazali.

MACIEREWICZ/FOTYGA/INNI- nie wierzę w to, że coś tam wiedzą tylko boją się mówić. Jakby wiedzieli to by powiedzieli. Macierewicza trudno wystraszyć. Poza tym, gdyby cokolwiek wiedzieli to być może już by nie żyli.

PRZEPOWIEDNIA- proszę...

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#148088

ZDJECIA DAWNO BY JUZ OPUBLIKOWANO

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#150235

Dlaczego wszystko w tej sprawie kończy się na dyskusjach i dociekaniu? Autor przedstawia przerażające tezy, ale czy posiada dowody? DOWODY - to jest to, czego potrzebujemy, żeby sprawa kolejny raz się nie rozmyła. Oczywiście, jeśli ich nie posiada, to nie znaczy, że ma milczeć. To wspaniale, że są tacy ludzie, jak on, którzy docierają do odpowiednich osób i odkrywają prawdę. Tylko że bez dowodów, niestety, nie ma podstaw, żeby wierzyć a tym bardziej, żeby działać...

Vote up!
0
Vote down!
0

ulkas73

#152097

dowody mają Bondaryk i Tusk. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#152200

Najpierw trzeba DZIALAC -bo tylko w ten sposob mozna zdobyc dowody na :

- potwierdzenie

- badz obalenie teorii o zamachu.

Ale Tuskowe na Zamku powinni byc oskarzeni o :

ZANIECHANIE ( celowe ??? )  DZIALANIA,

ze szkoda dla Bezpieczenstwa Glowy Panstwa i innych 95 osob.

Obawiam sie , ze na to sa paragrafy !!

Jak mozna bylo "odstrzelic " cale dowodztwo Wojsk Polskich?

Zaden Polski Wladca w 1000 letniej Historii Polki nie zrobil takiego dranstwa !!!!

Trybunal Stanu z konsekwencjami i wieczna hanba w Historii -

wiec teraz Tuskaczenki beda robic WSZELKIE MATACTWA by odsunac od siebie

widmo tysiacletniej hanby, Trybunalu, stryczka?Kulki w lepetyne?

Sorry o czym ja mowie, to nie te czasy - dzis w ramach politycznej poprawnosci

nie ma wyrokow smierci za przestepstwa jakiekolwiek w EU.

Wyroki smierci na kolaborantach to robiono w czasach AK....

Vote up!
0
Vote down!
0
#152212