Sędzia Tuleya nie złoży wniosku przeciw CBA

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Kolejne dni przynoszą doniesienia o kolejnych zbrodniach CBA: przesłuchiwanie staruszek, aresztowanie lekarek na dyżurach, zastraszanie wyrokami, uwodzenie pielęgniarek, pozyskiwanie dokumentów medycznych, przesłuchiwania nocą.

Informacje o tych zbrodniach to jednak zaledwie preludium. Kara już wisi w powietrzu. Katon Tuleya pisze wniosek do prokuratury i przestępcy z CBA poniosą zasłużoną karę.

Tyle, że Katon Tuleya nigdy swojego wniosku nie napisze, sam o tym zresztą powiedział, o czym informuje poniedziałkowy RMF.

"Co ciekawe, sędzia zamierza wysłać do CBA tylko informację o uchybieniach w trakcie akcji "Mengele". Podczas rozmowy z naszym repoSrterem Igor Tuleya stwierdził, że to, co działo się w trakcie nocnych przesłuchań, ciężko nazwać przestępstwem. Dlatego zamierza napisać informację, a nie zawiadomienie. Podobne pismo ma zamiar wysłać także do obecnego kierownictwa CBA."

www.rmf24.pl/fakty/polska/news-swiadkowie-klamali-ws-dr-g-sedzia-zawiado...

Cóż na to relacjonujący sprawę z wypiekami na twarzach dziennikarze? Nic. Potwierdzają, że sędzia Tuleya pisze pozew, ale nie wiadomo kiedy skończy.

Sprawa jest mniej więcej jasna. Żadna ze zbrodni CBA nie jest bowiem żadną zbrodnią. Zastanówmy się ilu w prokuraturze pozostałoby prokuratorów, gdyby usunąć z niej tych, którzy przesłuchiwali nocą, przesłuchiwali staruszki, przesłuchiwali niepełnosprawnych, straszyli wysokimi wyrokami podczs przesłuchań? Ilu pozostałoby policjantów w policji? Ilu agentów polskiego wywiadu i kontrwywiadu poszłoby do pierdla, gdby karać ich za to, że zdobywając informacje posługiwali się uwodzeniem, albo metodami seksualnymi?

Bądźmy poważni i powiedzmy sobie, że powyższe metody (zbrodnie CBA) są prawdopodobnie chlebem powszednim polskich  służb specjalnych i takim pozostaną, mimo obecnego wzmożenia moralnego i abstrahując od faktu, jak bardzo są one etyczne. I jeśli nawet pan sędzia swoje doniesienie napisze, to skutek jego jest znany. Trafi ono do kosza, podobnie inne doniesienia przeciw b. ministrowi Ziobrze.

Jaka jest więc przyczyna obecnego powszechnego, w polskich mediach, wzmożenia moralnego?

Na rytualne walenie w PiS to jednak zbyt duża skala.

Wskazałbym dwie hipotezy:

a. w chwili obecnej dochodzi do poważnych zmian personalnych w polskich służbach specjalnych, mogą być to zmiany o szerokim zakresie. Personalnie decyzję podejmuje premier. Może on mieć pokusę, by wskazać ludzi, którzy będą wierni przede wszystkim jemu. Na przykład ludzi z CBA. Po obecnej nagonce z pewnością będzie to trudniejsze.

b. Najwieksza zbrodnia CBA nie polegała na przesłuchiwaniu staruszków. Do czasu powstania tej służby panowała niepisana zasada. Po osiągnięciu pewnego szczebla ludzie władzy, obojętnie czy z prawa czy z lewa objęci byli niepisanym immunitetem. CBA brutalnie tę zasadę złamało, czym naruszyło niepisany, konstytucyjny ład. Teraz za to płaci, stanowiąc jednocześnie odstraszający przykład dla reszty. Tak jakoś jednak się składa, że owa wendeta kończy się na słowach. Dosyć zresztą śmiesznych jeśli wyprać je z emocji a pozostawić jedynie sens.

Brak głosów

Komentarze

pokazała, że ludzie, którzy dotąd czuli się NIETYKALNI, po wyroku skazującym na doktora G. zobaczyli, że ta nietykalność została zagrożona. Cokolwiek sędzia powiedział podczas uzasadnienia, to wyrok jednak wydał SKAZUJĄCY. Wściekłość skupiła sie na tym, że CBA i prokuratura okazały się skuteczne. Tak naprawdę, nie było najważniejsze co powiedział sędzie Tuleja. Panikę wywołał skazujący wyrok, bo okazało się, że cała działalność propagandowa przez lata sączona przeciw Ziobrze, Kaczynskiemu itp. poszła w gwizdek. Nie pomogły napastliwe ataki, obrona geniuszu doktora G. walka o "wiarygodnych" swiadków, a dyskryminowanie tych, którzy dostarczyli dowodów. Panikę wywołał bezsprzeczny wyrok skazujący. Już widzę oczami wyobrażni, jak Kalisz pluje sobie w brodę, że nie udało mu się postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunałem Stanu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#321001

bardzo możliwe, że trafiła Pani w sedno

Vote up!
0
Vote down!
0
#321003

wyciągała ?
To było OK ? Gdzie był, co powie na ten casus.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#321021

sędzia jak sędzia, ale gdzie były Tvn-y i GW?
Sądzę, że stały na gruncie świętego prawa organów do realizowania swoich uprawnień, podobnie jak dziś stoją na gruncie obrony świętości praw obywatelskich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#321024

 i wszedł na teren zakazany. Jeszcze o tym nie wie i kroczy sobie swobodnie. Powoli jednak obława zaciska wokół niego swój pierścień... Nie chciałbym być w skórze tusska za parę miesięcy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#321022

łapówki, etc. To jest kolejne chamskie, czynione na tzw. "rympał", relatywizowanie prawa, obyczajowości, wywracanie do góry nogami pojęć elementarnych typu "przyzwoitość", "odpowiedzialność" czy "rzetelność". Zwróćcie, proszę uwagę, ta cała różowo-szara maź nie zająknęła się, że praktyki stosowane rzekomo przez CBA mogą być bardzo podobne do tego co się działo w Szymanach. A zdaje się, że działo się i to wiele, "za wiedzą i zgodą" lub "bez wiedzy i zgody" Olusia-Pijaczka-Drobnego Krętacza, Nieskończonego Mężczyzny Millera, a i myślę że i Tęczowy Rycho to i owo wiedział. Sprawa jest bardzo poważna, bo to nie wraca, w tej czy innej formie PRL czy komuna. To wraca, a może raczej trzeba powiedzieć nadciąga, bolszewia. I to taka przez duże "B".

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#321083