Profesor Gliński byłby znacznie lepszym premierem niż Donald Tusk

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Dlaczego?

To proste, nawet koń Kaliguli byłby lepszym premierem od Tuska, co dopiero doświadczony profesor z osiągnięciami.

Jeśli przyjrzymy się rządowi Tuska, to jest to rząd, który nic nie potrafi.

Gospodarka:

Pierwsza sprawa, ten rząd nie potrafi zebrać podatków, katastrofalnie zadłuża państwo, jedyne co mu wychodzi to podwyżki podatkówi opłat oraz kreatywna księgowość, gdyby nie ona państwo przekroczyłoby konstytucyjną barierę zadłużenia.

Inna rzecz którą przeprowadził, to podwyższenie wieku emerytalnego, na krótką metę ratuje to towarzystwa emerytalne, ale pozostawia zgniłe jajo następcom, bo żaden rząd nie pozwoli sobie na średnią emeryturę w wysokości średnio 700 zł.

Szkoda strzępić język o projektach, które rząd obiecywał i nie dotrzymał. Ważne, że ratując budżet wstrzymał inwestycje publiczne. To jedyny jego autorski wkład w makroekonomię.

Infrastruktura

Ten rząd miał szansę (dostęp do europejskich pieniędzy) jaką przed nim i po nim nie będzie miał żaden. Jak ją wykorzystał? Żadna autostrada nie jest wykonana od początku do końca. Te które wykonano trzeba będzie zaraz remontować. Nie zrealizowano systemu antypowodziowego. Zbudowano wiele orlików, ale szkół nie stać na ich utrzymanie. Zbudowano nowoczesne stadiony, najdrożej (podobnie jak autostrady) jak się dało,, pytanie jednak brzmi, czy następcy nie będą musieli ich rozbierać, ponieważ nie ma pomysłu na ich utrzymanie. Posumowaniem kompetencji tego rządu w infrastrukturze niech będzie fakt, iż niespotykany boom budowlany zakończył się masowymi bankructwami firm budowlanych, polskie pendolino nie pojedzie, bo kupiono skład nie dostosowany do polskich torów, nie zdołano też wypełnić na czas wniosków, wobec tego nie wykorzystaliśmy wszystkich europejskich pieniędzy, które mogliśmy.

Bezpieczeństwo

Jedyny w historii świata rząd, który w ciągu doby stracił byłego i aktualnego prezydenta, szefa banku centralnego, wszystkich głównodowodzących armią plus kilka tuzinów wysokich urzędników. Następnie nie potrafił wyjaśnić jak do tego doszło, nie potrafił zebrać żadnych najważniejszych dowodów (wrak, czarne skrzynki, sekcje zwłok) na koniec nie dopilnował nawet w trumnach znajdowały się właściwe zwłoki, ponoć nie ma nawet fotografii z sekcji ani identyfikacji zwłok.Przez ponad 5 lat służby państwowe nie potrafiły wyłowić żadnej większej afery gospodarczej, choć udawało się to prasie (np. Amber Gold), jedyny urzędnik którem się to udawało (Kamiński - afery stoczniowa i hazardowa) został zaś z hukiem wyrzucony ze stanowiska. Na dodatek uprzednio schwytani gangsterzy zostali zwolnieni (młody Pruszków), za to internauta, który stworzył krtytczną dla prezydenta stronę stał się powodem akcji ABW i dostał solidny wyrok sądowy.

Znikają komisariaty na prowincji a w armii liczba szeregowych równa się liczbie oficerów.

Edukacja i zdrowie

Sztadarowa szkoła dla sześciolatków została powszechnie zbojkotowana przez rodziców. Co stanie się z wprowadzaną właśnie nową podstawą programową w liceach? Biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania władzy powinna skończyć się ona podobnym fiaskiem, jak wszystkie inne reformy. Podwyżki płac dla nauczycieli zostaną albo wyrównane właśnie proponowanym przez samorządy zwiększeniem ich czasu pracy, albo też de facto dojdzie do obniżek. Planowane jest zamknięcie znaczącej liczby szkół.

Szpitale zostaną skomercjalizowane, czego efektem wcześniej czy później będzie współpłacenie pacjentów. Poprzez machlojki w ustawie refundacyjnej doprowadzono do największego w UE współpłacenia pacjentów za leki refundowane.

Polityka zagraniczna

Polska poparła bezwarunkowo kraje głównego nurtu i płacąc realne pieniądze (m.in. składka na kraje południa, opłaty klimatyczne) uzyskała wątłą obietnicę szefa KE dla Tuska. Na wschodzie zaś w zamian za promocję Rosji, zgodę na rurociąg bałtycki, umorzenie długów Gazpromu uzyskaliśmy dostęp do rosyjskiego gazu po najwyższych cenach w Europie bez możliwości odsprzedaży.

 

Nie jest trudno być lepszym premierem niż Donald Tusk. Udowodnił to każdy premier, który był przed nim, jak i prawdopodobnie każdy, który po nim nastanie (nie biorę pod uwagę nikogo z Ruchu Palikota). W jednym jednak Donald Tusk jest nie do prześcignięcia: w uległości dla każdego, kto ma w Polsce choć trochę pieniędzy i władzy. Stąd też niesamowita przychylność mediów dla najgorszego rządu i najgorszego premiera w historii III RP. W tym też leży tajemnica reelekcji Tuska.

A, że interesy różnych grup są sprzeczne? Póki w Rzeczypospolitej były pieniądze z UE i z kredytów, póty wszystko dawało się skleić. Dziś, gdy tych pieniędzy zaczyna brakować zaczynają sie problemy. Gdzie w tym wszystkim profesor Gliński i jego premierostwo? Wszystko zależy tutaj od elit wspierających władzę Tuska. Jeśli dojdą one do wniosku, że Donald już się zgrał i nie rokuje to kimś trzeba go będzie zastąpić. Jeśli dojdą do wniosku, że Donald jeszcze da radę skutecznie doić społeczeństwo tak, że nic ważnego się nie rypnie, to Donald przetrwa.

A gdzie w tym wszystki polskie społeczeństwo i opinia publiczna? Zasłuchane w czarodziejskie flety szczurołapów z TVN, GW, TVP, Polityki itp.

Ostatnia sprawa, czy PiS dobrze robi wskazując prof. Glińskiego jako kontrkandydata Tuska? 

Moim zdaniem bardzo dobrze, niech ludzie zobaczą, że jest alternatywa. Jeśli nie zaufamy ludziom polskiej nauki z osiągnięciammi, polskim biznesmenom, którzy coś potrafili zbudować to komu? Przypomnijmy, że prof. Gliński związany był dotąd z jedną partią. Z Unią Wolności.

Brak głosów

Komentarze

Prawda jest taka, ze co bysmy nie napisali o rzadzie Tuska -jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.
Juz obudzila sie czerwona holota i cala reszta pozytecznych idiotow, juz rechocza ze swoja madroscia. Nawet Oleksego zawolali na ratunek i z Marcinkiewiczem jezdza po Kaczynskim, no bo zywcem jeszcze nie da sie przywalic do Glinskiego. Okropnie im zal jego i zauwazcie, ze nie ma ani jednego slowa na temat jego propozycji i programu. To dla tej czerwonej holoty jest najmniej wazne.Oni przeziez maja, mieli i beda miec Polske w dupie, a koryta stoja otwarte z kazdej strony.
Dzisiejszy wystep Marcinkiewicza w tvn 24 jest tego dowodem i pomyslec tylko, ze ten buc byl kiedys premierem Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294679

nie jest powiedziane, że wkrótce nie nastąpi zmiana scenariuszy

Vote up!
0
Vote down!
0
#294700

Same słowa

Pana Profesora Piotra Glińskiego

właściwy człowiek na właściwym miejscu

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wideo-piotr-glinski-kandydat-pis-na-premiera-konferencja-jaroslaw-kaczynski-i-piotr-glinski-na-wspol_282489.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#294687

dzięki za link

Vote up!
0
Vote down!
0
#294701

kolejnne rządy ekspertów ,fachowców .profesorów.Prawda jest taka że nasz profesorek gówno wie o żyćiu biedzie głodzie ,o tak moi drodzy  Polacy głodują żebrzą ,naród niewolników .Nie mam zamiaru obrażać prpfesorów naukowców ,jednk byłoby dobrze aby zajeli się polską nauką literaturą .Do mojej klasy chodziło 30 uczniów w tym 5 w ogóle niedawało sobie rady z nauką .Ale jak życie pokazało ,doskonale sobie dają rade ,czego nie mogę powiedzieć o zdolnych kolegach.

Vote up!
0
Vote down!
0

krenpel

#294692

już taki kraj, że wykształcenie nie ma ceny
czy to dobrze?
W bogatych krajach ma

Vote up!
0
Vote down!
0
#294702

Napisałeś, że cyt.: "profesorek gówno wie o życiu, biedzie, głodzie (...)". No i tu się grubo mylisz!!! Więc nie obrażaj człowieka, bo z całą pewnością wie więcej, niż się Tobie wydaje. Jeśli socjolog bierze się za pracę badawczą, to jak Ci się wydaje? - Bada... środowisko zwierzęce, czy też środowisko ludzkie? A po drugie: podaj mi chociaż jedną książkę autorstwa tegoż profesora napisaną w oparciu o badania empiryczne, którą Ci się udało przeczytać.

Ja na ten przykład, przed paroma laty pisząc materiał naukowy na zupelnie inny temat niż socjologiczny, potrzebowałem kilka opinii fachowych socjologów, więc sięgnąłem po dwie pozycje tego profesora: "Społeczne aspekty ochrony i kształtowania środowiska w Polsce", wydaną w Warszawie w roku 1990, oraz "Style życia, społeczeństwo obywatelskie, studia nad przyszłością", której był redaktorem, wydaną w 2009 r. Więc wiem, że zarzucanie jemu niewiedzy jest z Twojej strony pospolitym kłamstwem. Nie zachowuj się tak, jak... leming, bo i na tym portalu też długo nie zagrzejesz miejsca. Boggerzy po prostu będą Ciebie mieli w... "głębokim poważaniu". 

Satyr

________________________ 

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#294717

zle zostałem zrozumiany nie w moim interesie obrażac polską nauke  .Jednak rządy profesorów były ,ekspertów też ,ocalenia narodowego też .Badać społeczenstwo polskie ,prowadzic sondaże ,nastroje .Należy pamiętać że boimy się ,czy wstydzimy ,biedy ,za to bogactwa nie ,chełpimy śię nim . Proszę zauważyć że sondaże czesto śię mylą ,a kto przeprowadza sondaże socjologowie.Zostawmy nauczanie profesorą a polityke polityką a mądrośc ludową .ludowi ,\.Swoją drogą to chętnie  zajże do kśiażek profesora.

Vote up!
0
Vote down!
0

krenpel

#326804

Z tego, co napisałeś w tym komentarzu wnioskuję, iż byłbyś zadowolony, gdyby Polską rządzili nie profesorowie, nie eksperci, a takie ciemne masy (na wzór Ciebie).
Jeśli w przeszłości rządzili tacy jak Balcerowicz czy Belka, którzy za czasów komuny zrobili doktoraty, a tytuł profesorski Belka otrzymał z nominacji przez Kwaśniewskiego, to mieliśmy to, co mieliśmy.

Napisałeś, cyt.: "Proszę zauważyć że sondaże czesto się mylą ,a kto przeprowadza sondaże socjologowie".
Sondaży na zlecenie nigdy nie prowadził prof. Gliński. Jeśli mówisz o mylnych wynikach sondaży, to miej tę świadomość, że ośrodki sondażowe podają takie wyniki, jakie sobie życzy ich zleceniodawca. A teraz parę zdań o CBOS-ie.

Centrum Badań Opinii Społecznej? - Nie. Jest to... Centralne Biuro Ogłupiania Społeczeństwa. Dowód? Proszę bardzo. CBOS zostało powołane w 1982 roku przez pułkownika Stanisława Kwiatkowskiego, doradcę gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Za czasów rządów komunistycznych PRL-u pozostawało pod kontrolą Urzędu Rady Ministrów aż do roku 1990. Było instytucją wspierającą komuchów w procesie manipulowania społeczeństwa. Natomiast od 1997 roku działa w charakterze fundacji na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. "o fundacji - Centrum Badania Opinii Społecznej" (Dz. U. z 1997 r. Nr 30, poz. 163). Obecnie formalnie nadal jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów, czyli... Donaldinio Tuskolini ze swoją mafią. Podobnie jak wcześniej, jest wykorzystywana jako narzędzie w manipulowaniu społeczeństwem. Dla mnie absolutnie żadne wyniki sondażu CBOS-u nie były, nie są i nigdy nie będą wiarygodne.

Satyr 

P.S. Odnośnie polecanych przeze mnie książek autorstwa prof. Glińskiego, to Twoją deklarację przeczytania ich chowam między bajki. Ty powinieneś najpierw je przeczytać, a potem pisać na Niepoprawnych.pl, nie odwrotnie!
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#326841

 Odpowiadasz człowiekowi, który trolluje tutaj nie znając zasad polskiej ortografii: (cytuję)   " chełpimy śię nim . Proszę zauważyć że sondaże czesto śię mylą ,a kto przeprowadza sondaże socjologowie.Zostawmy nauczanie profesorą a polityke polityką a mądrośc ludową .ludowi ,\.Swoją drogą to chętnie  zajże do kśiażek profesora."                                                                            Nie odróżnia "ś" od "si", pisze "profesorą i polityką", zamiast "profesorom i politykom" oraz nie ma pojęcia o pisowni "ż" i "rz". Myślę, że nie warto z takim polemizować, bo to po prostu nie ta liga. Mnie przeraża takie traktowanie języka ojczystego, dlatego takie typy pomijam milczeniem. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#326853