Wiec poparcia Putina - przez puste krzesła

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Świat

„Putingi” – tak określa się wiece - mitingi poparcia Putina. Ten dzisiejszy, moskiewski miał być odpowiedzią na urządzane przez opozycję. Naśladowano też pod innymi względami opozycjonistów. Nawet przemówienie Putina, kopiowało lidera opozycji Nawalnego. Jedynie spędzeni groźbą problemów w pracy, czy przekupstwem, np dnia wolnego, mieszkańcy Moskwy i zwiezieni z innych miast uczestnicy, nie mieli tyle determinacji, co stojący na wiecach, na kilkunastostopniowym mrozie opozycjoniści. Zaczęli się rozchodzić zaraz potem, jak się zeszli. Na samym początku stadion, który ma 90 tys miejsc był pełny, gdy przemawiał Putin, jak widać na załączonym obrazku już wypełniony tak w ¾ tych, a gdy grał znany zespół Lube już w 1/3. Władze twierdziły, że było 130 tys, co jest fizycznie niemożliwe.

Trudno będzie ten spęd nazwać sukcesem. Pomarańczowy kolor pustych krzesełek, Putinowi może się kojarzyć z pomarańczową rewolucją, i słusznie.
Trudno też po tym fakcie uwierzyć w poparcie dające mu wygraną w pierwszej turze wyborów, które odbędą się za 10 dni. Wątpię, czy nawet wychodzący z tego wiecu poparcia, na niego zagłosują.

Foto: Ria Nowosti

Brak głosów

Komentarze

z wiecu na Putina nie zagłosuje. Ba, może i ci, którzy zostali do końca na niego nie zagłosują. I co z tego? Czy to ważne kto i jak głosuje?

#229253

Tam jest, tak jak u nas, ruch Uczciwe Wybory, tylko znacznie większy. Jak sfałszują, to będzie wiadomo ile, ostatnio połowa glosów była sfałszowana.

#229260

męki kumpla z zaliczeniem egzaminu z Historii Tybetu. Chemię studiowaliśmy a to miał być tzw. przedmiot humanizujący. Osiem razy zdawał i nic. Ale po wyjściu z gabinetu zawsze był ten sam tekst:

- I co, Michał, zdałeś?

- Nie! ALE BYŁ MIŁY!

Tam połowa głosów sfałszowana i co? Единая Россия. U nas "niezawisły" sąd orzeka, że fałszowanie wyborów nie wpływa na ich wynik! Boże, Bożyczku, widzisz i nie grzmisz.

Pozdrawiam

#229263

Bóg tego za nas nie załatwi, ACTA załatwiliśmy.

#229328

tylko ciekawe komu to jest bardziej na rękę. Nam czy onym? :)

#229352

Wybory będą fałszowane, ale kto wie, jak potoczą się sprawy... Może Rosji ludzie budzą się i nie dadzą się zastraszyć, jak dawny ale nie wymarły, zamieszkujący te tereny homo sovieticus...

#229541