Szefowie kampanii PiS

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Patrząc na medialne zmagania PiS i PO w ostatnich latach często powtarzałem sobie w myślach jedno zdanie: Robią ich jak chcą. Platforma niema żadnych sukcesów, ale PR ma dobry. PiS nie ma dobrego PR. Mam wrażenie, że w ogóle go nie ma.
Popatrzmy na szefów ostatnich kampanii wyborczych, tych Nelsonów którym powierza się kierowanie armadami w kampanijnych bitwach i potyczkach i co mamy:

2005 – ostatnia wygrana kampania PiS – Szef kampanii Ziobro , Kurski (nadal w PiS) – oraz Bielan z Kamińskim (obecnie w PJN). Skok wyniku z do 27%, w 2004 PiS w wyborach do europarlamentu dostało – 12,7%.

2007 – Szefem kampanii jest Tomasz Dudziński ( obecnie w PJN). Niezwykle rzadki wypadek nie wygrania wyborów, przez partię pod rządami której ewidentnie podniosła się jakość życia obywateli. Wzrost wyniku o 5%.

„Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że założenia kampanii wyborczej PiS zostały wykonane w stu procentach. - Operacja się udała, tylko pacjent umarł – żartował.” Po czym w 2010 nastąpiła kolejna udana operacja w podobnym stylu.

2010 – Szef kampanii wyborczej Kluzik Rostkowska ( obecnie szef PJN) drugie skrzypce Poncylisz (obecnie w PJN). Prezesowi Kaczyńskiemu ten błąd, ze względów oczywistych można wybaczyć. Ale tym, którzy mu tę kandydaturę oraz tę poprzednią doradzali już nie. Wynik w pierwszej turze lepszy niż poprzednio Lecha Kaczyńskiego o 3 % a w drugiej gorszy o 7 %.

2010- wybory samorządowe – niema szefa (naprawdę)
„Jest już powołany sztab wyborczy. Za jego pracę ma odpowiadać kilka osób. Nie będzie miał szefa. Za pion "medialny" w sztabie odpowiadać ma wiceprezes PiS Adam Lipiński, za pion "programowy" - poseł Krzysztof Jurgiel; sprawami organizacyjnymi będzie zajmował się Brudziński.”. Oprócz spotów – „myśl samodzielnie” które byłyby odpowiednie na okres między kampaniami nic o niej nie mam do powiedzenia. Niema o czym. Wynik gorszy od poprzedniego o 2%.

2010 – na razie nie ma szefa
Wybory mają dużą szanse odbyć się na wiosnę ale jak na razie niema szefa. Według SE szanse mają tylko „Kurski blisko związany z frakcją partyjną Ziobry i Hoffman szef tzw. frakcji młodych w PiS i protegowany Adama Lipińskiego, wiceprezesa PiS”.

Kurski to wiem: film „Nocna Zmiana”, wygrane kampanie PiS w 2005, dziadek w Wermachcie, przygotowywał Kaczyńskiego do drugiej wygranej debaty z Komorowskim.

Adam Hoffman , nazwisko obiło mi się o uszy, zaglądam do Wiki, bo go nie kojarzę.

Politolog.31 lat „Był doradcą wiceprezydenta Wrocławia oraz pracował przy sejmowej Komisji Specjalnej ds. ustawy o lobbingu. W 2004 bez powodzenia kandydował z ramienia PiS do europarlamentu. W 2005 z listy PiS został wybrany na posła (….). 15 maja 2007 wybrano go na przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds.banków i nadzoru bankowego. W wyborach parlamentarnych po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 15 824 głosy. W 2009 po raz drugi kandydował bezskutecznie do Parlamentu Europejskiego. 16 grudnia 2010 został rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu parlamentarnego tej partii.”
No i jak myślicie, kogo wybiorą i jaki będzie tego efekt ?

Brak głosów

Komentarze

Ja w kwestii formalnej:
"Platforma niema żadnych sukcesów, ale PR ma dobry."

Bardziej pasuje mi słowo "skuteczny".
Ale to tylko taki drobiazg, w zasadzie bez znaczenia. Martwi jedynie, że tanie chwyty TAK działają...

Vote up!
0
Vote down!
0
#135009

Ostatnia zmiana się nie zapisała - miało być - "aż za dobry"

Vote up!
0
Vote down!
0
#135012

tylko i wyłącznie z powodu zakłamania mainstreamowych mediów. Moim zdaniem, gdybyśmy mieli w Polsce w głownych mediach dziennikarzy a nie funkcjonariuszy frontu ideoligicznego, gdyby istniała silna niezależna i obiektywna ogólnopolska telewizja po pół roku po piarowskich sztuczkach Tuska i paltformy nie zostałoby sladu.Rządowe miernoty dawno zostałyby rozjechane pzrez prawdziwych dziennikarzy za niekompetencję i nieuczciwość. A u nas wciąż atakuje się opozycję.
Jednak przy tak niesprzyjającej sytuacji sztab powinien się skłądac z ludzi bardzo sprytnych i pomysłowych. Co do tego, zę Hoffman jest taką osoba można mieć wątpliwości.
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#135017

Gdyby, gdyby, gdyby. Ale niczego takiego niema i nie bedzie jeśli PiS nie rozwali konkurencji w drobny mak w wyborach ktore będą za kilka miesięcy.
Ja też mam watpliwości co do Hoffmana, chyba za wcześnie na tak odpowiedzialną rolę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135035

Kiedy się słyszy co przeciętny statystyczny wyborca w Polsce ma do powiedzenia na temat obecnej sytuacji w Polsce, to nie może to napawać optymizmem. Większość narodu nie rozumie tego "bajeru" jakim od lat karmi go PO. To świadczy tylko o tym, że bardzo łatwo jest taki naród "ograć" jak małe dzieci. To jak reagują w swojej masie wyborcy potencjalni, przypomina naiwność dzikich plemion obdarowywanych przez przybyszy kolorowymi paciorkami ze szkła. Taki mamy w Polsce elektorat, taki jest obecnie stan społeczeństwa i nie ma się co dziwić. Nie można od Polaków zbyt wiele oczekiwać, to ponad ich siły.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#135011

PR to tylko i aż narzędzie. Można je wykorzystywać w dobrych i złych celach. Ale nie da się od niego uciec. Trzeba nim sprawnie władać.
Ono często decyduje o wyniku wyborów. Można jak PO, stosować w celu oszukiwania ale można i trzeba wykorzystywać je w celu przekonywania do własnych argumentów i odkłamywania.
Jedni są w tym lepsi, inni gorsi a bardzo wiele od tego zależy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135016

U tu uderzyl pan w sedno problemu??? Bo ja zawsze jestem zaskakiwany, ewentualnymi szefami kampani, i teraz znów??? Pan Hofman, nie mam nic do niego, skoro ludzie na niego glosują, ale przyzwoitość powinna mu przyjść z pomocą, by obejżal sobie, kilka swoich wystąpień w imieniu PIS??? Boże uchowaj mnie, gdyby mnie mial reprezentować, ktoś kto nawet nie potrafi zachować facjaty, czyli twarzy, w występach telewizyjnych. Przyglądam mu się czasem, to szlak mnie trafia, kiedy dowiaduję się, że ktoś, kto duka po kilka slów na minutę, do tego bezsensu, ma reprezentować partię mającą ochotę na wladzę, czlowieka, któremu ta wladza, po stokroć się należy. Zastanawiam się jednocześnie, czy aby, wladze, otoczenia szefa PIS-u, celowo wystawiają takie ofiary, po to tylko, by trwać w sejmie??? Przecież on, tak jak przedtem Kluzikowa, to typowi, dwulicowcy, ludzie którzy, mają chwiejny samokrytycyzm osobowy, szczególnie wlasnej osoby i sklonność do latwego zmanipulowania??? Pecha ma J.Kaczyński na swoich piarowców, bo ani Hofmanem ani Balszczakiem, wyborów nie wygra. Może tylko liczyć na samokrytycyzm spoleczeństwa, które wystraszone nicością PO, oraz wtyd na wlasną glupotę, będzie musialo postawić na Kaczyńskiego, bo inaczej już tylko Putin??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135015

      .... my i tak was wydymamy SLD.

 

PS. to nie JA.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135031

Ja tam go poprostu nie kojarzę, nie znam żadnych jego sukcesów. A dotyczy to kogoś kto ma kierować kampanią.

Te kilka procent minimum, które zapewni dobra kampania może zadecydować o tym kto wygra, kto utworzy rząd. Kto będzie kierował CBA, finansami, wyjaśniał katastrofę smoleńską,... .

Vote up!
0
Vote down!
0
#135042

szefem kampanii wyborczej powinien zostać Kurski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135027

j.w.

_______________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#135037

Jak Najbardziej!Zatem zgłośmy ta propozycję czym prędzej w PiS!!!!

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#135040

Trzeba postawić na ludzi odważnych, którzy nie będą udawać poprawności politycznej, którzy będą mieli odwagę mówić o zdradzie, o kondominium i jego konsekwencjach, o ewentualności zamachu, o ewentualnosci udzialu Tuska i rządu??? Trzeba to mówić, trzeba poruszyć spoleczeństwo, trzeba wykazać przyczyny niemocy, przyczyny biedy, niepewności jutra. Trzeba mówić o wojsku, o randze gotowości bojowej armi, o potrzebach armi, o strategiach obronnych,o polskich zakladach zbrojeniowych, o odbudowie choć jednej stoczni, o szkodliwości gazociągu pólnocnego, o zaniechaniach, o gazie lupkowym. Wreszcie o slużbie zdrowia, o przywróceniu godności pacjenta, o polityce prorodzinnej, o innych, bardzo ważkich sprawach, by spoleczeństwo wiedzialo, że jest nadzieja na zmiany, na odzyskanie Polski??? Potem to robić!!! Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135041

Proszę Administrację o nie publikowanie "niema"
Tu nie ma POlaczków.

Vote up!
0
Vote down!
0

macias749

#135082

Do 1936 byłoby to nawet ortograficznie, wg Irzykowskiego jedna forma to było zubożenie jezyka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#135306