Litwinienko a Smoleńsk - dezinformacja

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Jeśli w Smoleńsku był zamach, to zrobili go następcy 7go oddziału URPO ( Wydziału Federalnej Służby do Zwalczania Grup Przestępczych). Litwinienko pod koniec służby w FSB został przeniesiony do tego wydziału, zajmującego się zabójstwami osób wskazanych przez kierownictwo. Nie chciał jednak być zabójcą na zlecenie, nawet kierownictwa państwa i to było powodem jego ucieczki z Rosji. Jak napisał „ moja bariera pojawiła się gdy dostałem rozkaz zabicia człowieka”(Bieriezowskiego). Jednak takie wydziały do „zadań specjalnych” w Rosji, jak powiedział Litwinienko „były, są i będą. System pracuje” i zatrudnia ludzi bez barier.

W książce wywiadzie rzece ” Przestępcy z Łubianki” na pytanie jak zabiłby Bieriezowskiego – wówczas doradcę Prezydenta Rosji opowiedział najpierw krótko o poszukaniu odpowiednich fachowców, potem znacznie dłużej o PRowskiej oprawie. ” Zadanie to zbić z tropu śledczych i opinię społeczną, przedstawić prawdopodobną fałszywą wersję wydarzeń. To jest zadanie specsłużb.”
….” jeśli był to działacz polityczny zamieszcza się pogłoski że rzekomo zajmował się biznesem lub był skorumpowany” „ Artykuły takie zamieszcza się w gazetach. Może nie najbardziej popularnych. Pojawia się malutka wzmianka . Gdzieś w kąciku (..... ) Jednym słowem likwidacja Bieriezowskiego byłaby dobrze wyreżyserowanym przedstawieniem przez specjalistów od public relations.” Bo „ zwykły człowiek wszystko przełknie”, co mu w mediach podadzą.

Opisuje działania specsłużb na przykładzie zabójstwa Starowojtowej. O którym pewnie w Polsce niewielu słyszało. Była to deputowana i dziennikarka. Ktoś taki, jak zamordowana później Politkowska. Tymi działaniami jest tworzenie fałszywych wersji wydarzeń. Próbnych a następnie podstawowej, zeznań fałszywych świadków je potwierdzających. Według Litwinienki w tym wypadku „Logika i styl wydarzenia, charakter pomówienia jej już po zabójstwie wskazują na nich”.
Czy nie jest podobnie w wypadku Smoleńska?

Litwinienko na pytanie jak rozpocząłby rozwiązywanie sprawy takiego zabójstwa odpowiedział, że zacząłby sprawdzać kto i dlaczego, konkretny dziennikarz napisał jakiś oskarżający ofiarę artykuł. Na czyje zlecenie został napisany. Kto wysłał dziennikarza na jakiś reportaż, zapłacił koszty. Kto go opublikował. Z kim ci ludzie i firmy są powiązani.
Jego zdaniem, kampania PR odwracająca uwagę od Rosji, przygotowująca fałszywa wersję czy raczej fałszywe wersje wydarzeń, mogła się rozpocząć na miesiące przed planowanym zabójstwem.
„Wyjaśnienie” zabójstw ma warianty podstawowe i zapasowe – gdyby te pierwsze nie chwyciły. Takie na użytek krajowy i eksportowe. Sam wkrótce stał się ofiarą zabójstwa i tej samej techniki zacierania śladów.

Z morderstwem Litwinienki wersja eksportowa było to „wyreżyserowana kampania lub plan zdyskredytowania Rosyjskiej Federacji i głowy państwa” - jak stwierdził Siergiej Jastrzembski pełnomocnik Putina do spraw UE, do dziś na tym stanowisku.
Wersja na użytek krajowy: zlecił zabicie go Bieriezowski, którego szantażował. Znalazł się nawet świadek, który to potwierdził i uzasadnił. Wersja rezerwowa, zlecił zabójstwo oligarcha Niewzlin (Jukos), bo zbierał na niego kompromitujące materiały. Prokuratura Rosji wysłała za nim, w związku z tym międzynarodowy list gończy ale żaden kraj nie potraktował go na serio.
Inne wersje, produkowane przez rosyjskie i sprzyjające im zachodnie media to „ Litwinienko szmuglował z Rosji materiały radioaktywne, bo sam produkował brudną bombę oraz że był członkiem Al Kaidy.” Pisze w posłowiu Krystyna Kurczab Redlich. To, że zrobiły to rosyjskie specsłużby Anglicy praktycznie dowiedli i wskazali zabójców. Putin uczynił jednego z nich członkiem parlamentu.
Tak więc nie dziwmy się MAKowskim (czytaj FSBowskim) opowieściom o pijanym polskim generale. Tu prawda nie ma nic do rzeczy, liczy się tylko to czy takie wyjaśnienie zostanie zaakceptowane przez opinię publiczną.

Nie mamy w ręku i jeszcze bardzo długo nie będziemy mieli prawie żadnych dowodów w sprawie Smoleńska. Bez zmiany rządu, nie jest możliwa nawet ekshumacja którejkolwiek z ofiar a co dopiero wyciągnięcie z Rosji czarnych skrzynek (pewnie już odpowiednio spreparowanych), wraku samolotu, czy raczej tego co z tego wraku zostało.
To co możemy na pewno zrobić, to działając metodą Litwinienki śledzić i rozpracowywać dezinformacje pojawiających się na ten temat. Kto? Gdzie? Kiedy? Jak? Dlaczego? Dezinformował.

Widzimy wersję eksportową na zachód: pijany generał Błasik. Ta gładko została połknięta.
Większy problem stanowi Polska, bo tu nic nie chwyta. Wręcz przeciwnie, coraz mniej ludzi ufa Rosji. O ile bowiem raport MAK skutecznie omamił zachodnią opinię publiczną, o tyle częściowo otrzeźwił polską. Więc wymyśla się i lansuje na ten kierunek, bez większego powodzenia, coraz to nowe dezinformacje.
Ostatnio, o kłótni generała Błasika i kapitana Protasiuka na lotnisku. Przedtem mieliśmy całe mnóstwo innych wersji, zaczynając od czterech podejść do lądowania, poprzez debeściaków, generała Błasika za sterami samolotu, naciski Prezydenta Kaczyńskiego, itd. itp.

Najsilniej promowana jest jednak wersja nacisków. W takim układzie, cały hałas wokół niewylądowania w Tbilisi, można uznać za przygotowanie do zamachu w Smoleńsku. Wtedy już wiadomo było, że Kaczyński tam poleci. Podobnie, jak pomawianie Lecha Kaczyńskiego o nadużywanie alkoholu.

Brak głosów

Komentarze

wiemy to doskonale. Przekonaj tych, co chadzają po mediach żydowskich. Po Onecie, Wirtualnej Polsce, czy Gazecie. Oczywiście to niewykonalne, propaganda zupełnie zatruła ich tok myślenia. Pozdrawiam za 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150286

Kropla drąży skałę. A na tym portalu jest coraz więcej ludzi, łatwo sprawdzić:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#151387

Słuszna recenzja wydarzeń.Nawet nie wiedziałem jaki tok analiz podjąć w tej sprawie.

Tak na własny użytek.A tu prosze jak cenna wskazówka.

Dziękuje i dycha.Pozdrawiem

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#150289

Sorry wszystkim za spóźnione odpowiedzi, brak możliwości technicznych.

Litwinienko niewątpliwie był fachowcem. A trzeba na ogólny użytek, sam chętnie przeczytam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151377

musimy włożyć pracę w dokumentowanie i analizowanie "faktów medialnych". Każdy z nich ma autora... każdy z nich pojawia się w kontekście, niektóre konteksty mogą zasugerować co jest przykrywane...

Vote up!
0
Vote down!
0
#150295

Po procedurach poznacie ich... :)
Moje gratulacje - dyszka oczywiście!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#150296

[quote=Igor Zamorski]Po procedurach poznacie ich... :) Moje gratulacje - dyszka oczywiście!![/quote]

te same..........METODY,niezmiennie te same i autorzy ich również

pozdrowienia z 10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#150301

Historia doznała niesamowitego kopa po sierpniowej akcji Lecha Kaczyńskiego i innych prezydentów i jednego premiera w Tbilisi w 2008 roku.
Należy zwrócić uwagę, że Lech Kaczyński nie tylko zmusił Rosję do przystopowania, ale wymusił również cichutką współpracę na linii UE (w osobie Sarkozy'ego) a Rosja, tylko w imię tego by żadna zasługa nie spadła na barki L. Kaczyńskiego i jakiejś tam Polski, która wg. sławetnej tyrady Chiraca straciła okazję aby siedzieć cicho.
Tego Rosja nie mogła darować; próbowała torpedować akcję przez stosowne działania ponoć polskiego rządu (peregrynacje z lądowaniem i kozacka jazda samochodami do Tbilisi). Później była trwająca od września do listopada walka i przepychanka o samolot rządowy z rozprowadzającym Arabskim. W listopadzie było pierwsze poważne ostrzeżenie ze strony Rosjan, ostrzelanie konwoju z Kaczyńskim w Achalgori. I tu należy zapamiętać zdradziecką wypowiedź obecnego p.rezydenta, wtedy marszałka ponoć polskiego Sejmu, na temat wizyty i zamachu. Resztę znamy aż za dobrze. Rosja jest pamiętliwa i umie czekać vide 1920 i 1940.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150314

"Należy zwrócić uwagę, że Lech Kaczyński nie tylko zmusił Rosję do przystopowania, ale wymusił również cichutką współpracę na linii UE (w osobie Sarkozy'ego) a Rosja, tylko w imię tego by żadna zasługa nie spadła na barki L. Kaczyńskiego i jakiejś tam Polski"
O tym nie pomyślałem, "szachowe" zagranie ze strony Lecha Kaczyńskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151381

Rosja to dziwny i dziki kraj,w którym wszystko się może zdarzyć.

Tam wszystko jest możliwe.

Litwinienko bardzo dużo wiedział i ujawnił mechanizmy,dlatego zginął.

Politkowska również za pokazywanie wojny w Czeczenii.

Widać i u nas tą sama szkołę po 10 kwietnia.Jak i przed.

Artykuł BDB godny polecenia.

----------------------------------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#150316

Dzięki. Prawdy to oni sie boją jak diabeł święconej wody. Dlatego mamy mnóstwo roboty do zrobienia, czyli tekstów do napisania i skomentowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151384