Kilkaset osób demonstrowało we …. Włocławku

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Wczoraj były demonstracje przeciw ACTA w trzech miastach w Polsce :Warszawie, Wrocławiu (też dziś), i..... Włocławku. Zebrało się w tym stutysięcznym mieście kilkaset osób. Podpisano list do lokalnych parlamentarzystów. W ankiecie lokalnego portalu internetowego q4.pl, 96 % opowiedziało się przeciw ACTA.

Podczas wczorajszej warszawskiej demonstracji politycy nie dostali mikrofonu do ręki. Był Mikke, Palikot – może i słusznie, w końcu wszyscy politycy dali ciała w tej sprawie.

Dziś o 17 demonstracja pod Pałacem Prezydenckim i demonstracje w całym kraju na ogół o 18.

W sobotę demonstrować będą młodzi artyści, których ponoć ACTA ma chronić.
ACTA vs. DUBSTEP @ Pałac Prezydencki | 28.01.2012 – profil na Facebooku
„Or...ganizujemy demonstrację z udziałem artystów, których rzekomo ma nasz rząd chce chronić podpisując ACTA!!! Niech usłyszy nas cała Warszawa, niech usłyszy nas cały świat!
Startujemy o godzinie 18.00 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Nasi muzycy będą prezentowali szeroko rozumiany dubstep – część z nich zapowiedziało nawet specjalne „live-acty” w proteście przeciw ustawie.”

We Wrocławiu, jak podaje niezalezna.pl, około 100 osób demonstrowało podzielonych na kilkunastoosobowe grupy. Na zgromadzenie do 14 osób nie trzeba mieć pozwolenia. Jak ktoś nie zdążył go załatwić, to jest sposób na bycie w zgodzie z prawem.

Hołdys sam usunął swoją stronę z Facebooka. Widać przestraszył się akcji „Usuń Hołdysa z internetu” o której poprzednio pisałem.

Lista kilkudziesięciu dzisiejszych demonstracji tu: http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/323468437693209/ - wydarzenie to utworzone zostało przez profil „Marsz Niepodległości”

fotografia: portal q4.pl – demonstracja we Włocławku

PS
Cejrowski o Acta

http://www.facebook.com/events/301294013254264/#!/Wojciech.Cejrowski/posts/319413244770241

Brak głosów