Kaczyński powinien dostać Nobla

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Radosław Skorski zakpił wczoraj sobie z J. Kaczyńskiego proponując przyznanie mu za raport o stanie państwa literackiej Nagrody Nobla. Dziś dołączyła do niego młoda, wykształcona itd. posłanka PO „Aga” Pomaska proponując przyznanie szefowi PiS „Pokojowej Nagrody Nobla”.

Ja uważam, że Pokojowa Nagroda Nobla jak najbardziej się należała – Lechowi Kaczyńskiemu i pozostałym prezydentom, uczestnikom wyprawy do Tbilisi w 2008 roku.
Ten akt solidarności nie ma odpowiednika w historii. Jeśli nie zasługuje na to wyprawa do małego kraju, atakowanego przez potężnego sąsiada, z narażeniem życia, przez głowy państw z krajów odległych o ponad tysiąc kilometrów, to co?
Tym bardziej, że ta pokojowa wyprawa zaowocowała zatrzymaniem ofensywy rosyjskich wojsk. Rosja, ze względu na społeczność międzynarodową, nie mogła już po wiecu w Tbilisi zająć Gruzji. Więc to działanie przywódców narodów słowiańskich i bałtyckich, to przyjście na pomoc narodowi kaukaskiemu okazało się skuteczne. Pokazało, że Europa ma honor, sumienie i zdolność przewidywania, w co od czasów układu w1938, w Monachium można poważnie wątpić.

Nie sadzę jednak, żeby była ona przyznana. Ostatnio dostał ją chiński dysydent, poprzednio bez absolutnie żadnego powodu Barak Obama, który obecnie kieruje wojskami w konfliktach w Afganistanie, Iraku i Libii. Jeszcze wcześniej Al Gore, za globalną ściemę dotyczącą ocieplania się klimatu. Można stwierdzić że ostatnio komitetowi noblowskiemu udaje się trafić raz na 3 razy.

Nagroda wg testamentu jej twórcy: „ powinna być przyznawana dla kogoś kto wykonał największą lub najlepszą pracę dla przyjaźni pomiędzy narodami, zniesienia lub zmniejszenia stałych armii i zwoływania oraz popierania kongresów pokojowych” a nie jest.

http://patrz.pl/filmy/przemowienie-kaczynskiego-w-gruzji

Brak głosów

Komentarze

powinien wykazać się poczuciem humoru i powiedzieć, że trzyma Sikorskiego za słowo!:)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#148933

Efekty polityki zagranicznej Sikorskiego są takie, że się płakać chce a nie żartować. Przynajmnie mnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148935

Nie przeczę, efekty polityki zagranicznej... Polski są fantastyczne tyle, że nie dla Polski. A stąd wniosek już jest prosty. :)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#148948

;P (to taki krzywy uśmiech ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#214576

Pokojową Ngrodę Nobla powinni dostać Klich z Tuskiem, bo zrobili wiele dla "zniesienia lub zmniejszenia stałych armii". Co prawda na razie tylko w Polsce, ale od czegoś trzeba zacząć. A poza tym jak wiadomo Polacy to faszystowski i krwiożerczy naród wypędzający Niemców i mordujący Żydów a także napadający na miłujących pokój Rosjan. Rozbrojenie Polski ma więc kolosalne znaczenie dla pokoju i postępu na świecie.
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#148934

Barak dostał, Al Gore dostał - mają spore szanse.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148936

Aleksander Szumanski

Nie żartuję
Pan Radosław Sikorski powinien mieć wszczęte postępowanie przygotowawcze prokuratury za wypowiedź "dorżnąć watahę". Jest to groźba karalna!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#148941

+

Vote up!
0
Vote down!
0
#214578

Wzmiankowana "Aga" POmaska strasznie się ostatnio wierci, za wszelką cenę chce zdobywać punkty u swoich mocodawców, a to blog u Jankego założy, żeby tam Jarosława obszczekać, a to coś warknie, a to mlasnie, ślepiami błyśnie... To Trójmiasto to prawdziwa wylęgarnia obłędnych typów...

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#148943

No cóż, listy właśnie są układane. Pozatym wkurza mnie jej poziom orientacji w otaczającej nas rzeczywistości, przypomina pod tym względem Niesiołowskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148944

przed zakładaniem blogu powinna nauczyć się pisać. Na razie prezentuje styl referentki prowincjonalnego urzędu miasta. Przykre, że takie zakalce serwuje się na SG Salonu24.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#148952

Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie, a w Warszawie pod bramą pałacu? Dla mnie to jest śmieszne, bo przecież jego brat i bratowa leżą na Wawelu” -zapytał Adam Małysz i myślę , ze słusznie. Wygląda na to , ze Kaczyński składa kwiaty w hołdzie dla Komorowskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego prezes się na to oburzył ??? Czyli Adam Małysz powinien zawsze być oburzony gdy ktoś źle będzie się wypowiadał o jego skokach ???

Przecież to komedia :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#148960

Gdy parę dni po tragedii TVN rozpocza akcję antywawelską, pewien znajomy spytał mnie, co ja na ten temat sądzę.

Odpowiedziałem że to jest sprawa rodziny, ja nie będę tego tematu rozważał, bo straciłbym szacunek do samego siebie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148965

Odpowiednie dla niej stanowisko. Blogować każdy może, śpiewać kazdy może, trochę lepiej lub gorzej....

Vote up!
0
Vote down!
0
#148966

...... to Ty już w pracy ? Druga zmiana ??

Vote up!
0
Vote down!
0
#148964

[quote=maruś]...... to Ty już w pracy ? Druga zmiana ??[/quote]
dlaczego nie odp. na pytanie?
Tez składasz bliskim kwiaty kilkadziesiąt kilometrów dalej od miejsca cmentarza Twoich bliskich ?
Jaki to sens?
Składanie kwiatów pod "publiczkę" najlepiej w obecności kamer TV ?
Tu nie chodzi o pamięć a o władzę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148967

poszedl do budy ruskiej!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#148971

Sikorski zdaje sie bedzie odpowiedzialny za kampanie PO w najblizszych wyborach.Pomaska stara sie o stanowisko rzecznika tejze kampanii.Dowcipy obydwojga tych politykow swiadcza o ich poziomie umyslowym i inteligencji.Wiecej takich ludzi w sztabie wyborczym PO,a zwyciestwo PiS stajnie sie oczywista rzeczywistoscia. 

Vote up!
0
Vote down!
0

macieja

#148968

Nie tak od razu. Ich dowcipy trafiają do ich elektoratu, podobny poziom.

Ale też trzymam kciuki za taki skład sztabu PO.

Vote up!
0
Vote down!
0
#148977