36 Pułk rozbity

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Tytuł wygląda jak doniesienie z frontu i chyba tak rzeczywiście jest. Mam takie wrażenie jakby to było pole bitwy. W końcu za panowania tej ekipy zginęło więcej generałów, niż w czasie II wojny światowej.

Pamiętam oszczędności Klicha, pamiętam przeboje z GROMem, pamiętam weto prezydenta przeciw Akademii Lotniczej w Dęblinie, choć projekt zyskał poparcie chyba wszystkich posłów i pamiętam afery zamiecione pod dywan, jak choćby kupienie bez przetargu samolotów CASA gdy był ministrem. Czy choćby sprawę Szeremietiewa, wtedy ponoć był winny a po latach procesów okazało się że nie. Obecny prezydent w rozkładaniu armii ma spore doświadczenie ale rząd przebija go w skuteczności. On kupił CASY, oni remontowali Tupolewy i lobowali za Embaerami, wszyscy z podobnym skutkiem. Pamiętam też, że nasze F16 nie mogły polecieć do Libii, bo coś im tam nie działa i jeszcze długo nie będzie działać. Tak, nasza władza to lotnictwa wyjątkowo nie lubi.

I o tym wszystkim ani minister, ani premier dysponujący jeszcze kilkoma poza wojskowymi służbami specjalnymi nie wiedzieli a ja dysponuję tylko internetem i wiem. Czy inni ministrowie też nic nie wiedzą, Rostowski nie wie ile mamy długu, Radek z kim i jakie umowy, Kopacz co się dzieje w szpitalach, a Miller w policji, bo w BORze to na 100 procent. Pawlak to na pewno nie wiedział ile gazu nam potrzeba i ile się za niego rynkowo płaci. Ale wszyscy oni wiedzieli jak likwidować „problemy” z CBA, wtedy też były dymisje.

Armii a szczególnie jej elitarnych jednostek, to chyba obecna władza nie lubi równie silnie jak elity społeczeństwa obywatelskiego, tego obecnego pospolitego ruszenia. Dlaczego im to towarzystwo przeszkadza, bo ma jakieś inne wartości niż oni. Jest takie niewałbrzyskie?

Sprzętowo uda się rządowi załatwić armię już za kilka lat, wg opracowania Szeremietiewa. A Rosja teraz podwaja budżet zbrojeniowy. No ale po co władzy armia. Wyprodukowała sobie swoją armię urzędników. Siły specjalne PRu. Jak jakiś wróg tu zechce wejść, żeby położyć łapę na naszym gazie, to go zaatakują przepisami i konferencją prasową , premier się wkurzy i wróg padnie – ze śmiechu. Choć patrząc na jego zachowanie w sytuacji kryzysowej 10.04.10, to postąpi jak nasz ostatni król.

Brak głosów

Komentarze

Zwracamy uwagę na „Zlekceważenie otrzymanego ostrzeżenia z dnia 9.04.2010r. o możliwości porwania statku powietrznego” które miało miejsce w trakcie przygotowywania wizyty Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w dnia 10 kwietnia 2010 r.,

Ten fakt jest bardzo ważnym dowodem potwierdzającym że służby odpowiedzialne zareagowały prawidłowo na symptomy informacji uzyskanych ze swoich źródeł.

Prawdopodobnie musiały mieć mocne argumenty aby wysłać takie ostrzeżenie do służby dyżurnych SZ które przekazały sygnał do podległych pododdziałów i prawdopodobnie do służb operacyjnych NATO.

W tym kontekście nasuwa się kilka pytań:

 • treść otrzymanego ostrzeżenia,
 • jak często takie ostrzeżenia są wydawane kiedy ostatni raz było,
 • czy w kontekście wydarzeń Smoleńskich czy zostały sprawdzone informacje które były podstawą wydania ostrzeżenia,
 • jeżeli jest związek pomiędzy tymi zdarzeniami to znaczyć że jednak było planowane porwanie,
 • a w tym kontekście inaczej wyglądają następujące zdarzenia:
  • dlaczego tyle czasu oszukiwano nas o czasie zdarzenia,
  • podawanie 8.56 gdy premier wiedział już faktyczną godzinę w dniu 10.04.2010 r. czy samolot po drodze nie został porwany przez wprowadzenie w błąd przyrządów pokładowych i wylądował w celu przechwycenia sprzętu łączności laptopów z tajemnicami NATO,
  • dlaczego tak długo szukano ciał generałów bo musiano uzyskać kody dostępu do sprzętu,
  • czy sprawdzono ostatni czas logowania się sprzętu do sieci, który do dzisiaj nie został odzyskany,
  • czy ponownie wystartowano i dla zatarcia śladów spowodowano wybuch,
  • kto otrzymał ostrzeżenie i jak była reakcja komórek które otrzymały włącznie ministrem MON,
 • źródło: http://www.naszdziennik.pl/zasoby/smolensk/bialaksiega.pdf
 • strona 11. Zlekceważenie otrzymanego ostrzeżenia o możliwości porwania statku powietrznego (strona 102 - 103)
Vote up!
0
Vote down!
0
#175147

Mix
którzy dziś nie mogą już nic zrobić. Oddali życie i zdrowie dla Ojczyzny, w większości nie ma już ich wśród nas. Ci którzy jeszcze żyją myślę ze mają pęknięte serca w środku widząc i patrząc na to jak ginie dziś ich ukochana Ojczyzna.Gdzie są Ci którzy w dzisiejszym świecie składali przysięgę wojskową - wiernie służyć krajowi.?

Jesteśmy świadkami zamachu na Państwo Polskie - zamachu który trwa od obalenia rządu Jana Olszewskiego.
Cała zabawa w demokrację przez te lata nic nam nie dała, zamach trwał cały czas i trwa nadal.

Czy to już koniec czy naprawdę zginiemy.?
Na honor polskich oficerów nie mamy co liczyć - milczenie
przez cały ten czas naszych generałów jest dowodem na to że nie ma już polskiego wojska.
Generał Skrzypczak był jedynym który bronił żołnierzy i mówił o sytuacji w kraju i wojsku. Reszta która miała swój honor niestety poniosła śmierć.
W głębi serca czekam na generała i mam nadzieję że się odezwie.
Generale gdzie jesteś ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#175167

Wielu wojskowych zgineło, wielu też odeszło ze służby bo nie mogło zaakceptować tego co się dzieje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#175168

I też za to szef BOR został awansowany?

Vote up!
0
Vote down!
0
#175169

znakomicie wywiązał się ze swojego zadania.
Tylko treść zadania jest znana tylko jemu. Awansować się "top secret" nie dało. I stąd nasz dysonans poznawczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#175173

Boję się nawet pomyśleć, że awansowany chciałby dostać kolejny awans.

Vote up!
0
Vote down!
0
#175177

?

Vote up!
0
Vote down!
0
#175170

I teraz już nikt nie może im zarzucić, że nie rozliczyli "odpowiedzialnych za katastrofę pod Smoleńskiem". A kogo to obchodzi, że ten pułk nie miał w sumie nic do powiedzenia w tej kwestii, bo decyzje zapadały gdzie indziej?
"Sprawa została odfajkowana, teraz przejdźmy do innych zagadnień." Teraz wezmą się za "polskich Breivików". Pierwszym z nich będzie Ojciec Rydzyk - i nie ma znaczenia fakt, że Breivik to mason, zaś Rydzyk to ksiądz katolicki z antymasońskimi zasadami (głównym celem masonerii jest zniszczenie Kościoła Katolickiego).
Mają w garści prawie wszystkie media (a te, których nie mają, niszczą jak mogą), to wtłoczą w ludzkie umysły nawet najbardziej absurdalne argumenty.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#175174

Ten kozioł ofiarny to jest element sił zbrojnych, naszej armii. Jak ważny pokazał 10.04.10.
"Starucha", generała kibicowskiej armii już zamknęli. Pewnie jest tak samo winny jak Szeremietiew a oni tak samo niewinni jak Miro, Rycho, Sawicka, ....

Vote up!
0
Vote down!
0
#175179

To najbardziej prawdopodobna przyczyna rozformowania 36 specpułku.
Tylko przy okazji rozformowania uda się uzasadnić zniszczenie dokumentów tajnych.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#175290

No i testów nie da się powtórzyć...

Vote up!
0
Vote down!
0
#175308