Tusk i Prokuratura potwierdzają zamach

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Prokuratura Wojskowa oświadczyła 2 dni temu, że badane są 4 różne wersje przyczyn katastrofy: usterki techniczne samolotu, zachowanie załogi, zła organizacja i zabezpieczenie lotu oraz "zachowania osób trzecich", a więc  zamach terrorystyczny. I że, żadnej z nich obecnie wykluczyc nie można.

Ja jednak chciałbym sie skupić na samym działaniu Władz Polski pod kierownictwem Donalda Tuska w sprawie ustalenia przyczyn katastrofy i logice jaką można wyczytać z postępowania prokuratury. W mojej opinii styl działania Tuska i prokuratury potwierdczają wersję zamachu.

Bezsprzecznie już sam ciąg ciag zdarzeń, który przytoczyłem w poprzedniej notce, czyni hipotezę zamachu rosyjskiego za najbardziej prawdopodobną. Prawnicze doświadczenie na temat ciagów przyczynowo-skutkowych zdarzeń podpowiada mi prawdopodobieństwo 80% - Zamach, 20 % - prosyjskie zaniedbanie nałożone na szereg zaniedbań Rządu Polskiego.

Z tego też powodu, gdy dokładam szereg znanych dezinformacji rosyjskich, manipulacji i wątpliwości dotyczących przebiegu śledztwa oraz jego zerową transparentnosci, mam prywatne przkonanie graniczące z pewnością, że Polska stała się ofiarą zamachu terrorystycznego przygotowanego i wykonanego przez rosyjskie służby FSB lub GRU i ich rezydencje w Polsce.

Jeden z blogerów o nicku "Rozum", a z przekonania czytelnik GW napisał: "Tusk ma rację, niezależnie od wszystkiego, Ci którzy zakładają z przyczyn politycznych zamach jako przyczynę, niezależnie od okoliczności, będą forsować fantastyczne tezy by zdobyć kapitał polityczny"

Na to jest tylko jedna odpowiedź.

Tusk sam potwierdza wersję zamachu. Jeżeli bowiem Donal Tusk jest czysty i ma dobre intencje, to zachowuje się jak debil, tchórz bez charakteru, albo jedno i drugie.

Wiedząc bowiem jaka jest waga sprawy (zginął Prezydent RP, wielu wysokich urzędników państwowych i kwiat opozycji), jej niesłychane konsekwencje geopolityczne, oraz znając siegającą dna reputację (odnośnie uczciwości) służb rosyjskich (przy ich najwyższej reputacji odnośnie bezwzględności, skuteczności i rozległosci agentury) nie zrobił nic by zadbać o transparentosć śledztwa, skuteczność polskiego i międzynarodowego nadzoru nad nim, oraz o właściwe zabezpieczenie miejsca katastrofy i dowodów.

Nic by tak nie przycięło wachlarza rozważań jak:

1. błyskawiczne i skrupulatne zabezpieczenie dowodów przez Polaków i Rosjan oraz ich natychmiastowe przesłanie do Polski,

2. śledztwo prowadzone przez komisję międzynarodową (na które na pewno by się zgodzili Rosjanie, jeśli byliby niewinni),

3. precyzyjne informacje o postępach śledztwa (trafiałyby codziennie do opinii publicznej).

4. dementowanie na bieżąco dezinformacji i nieuprawnionych spekulacji  zestawiając je z faktami.

A contrario, mamy inną możliwość:

Tusk od razu wiedział, że trzeba będzie wiele ukrywać, mataczyć i opóźniać - z powodu współudziału, ze zwykłego tchórzostwa lub cynicznej kalkulacji politycznej połączonej z uprawnionymi podejrzeniami o zamach Rosjan lub ich skandaliczne nadużycia.

I ten właśnie model wybrał Tusk. Rosyjski zamach na Prezydenta Polski w Smoleńsku potwierdzają:

Przebieg śledztwa i działania (a głownie zaniechania) Premiera, jego strach przed samym sformułowaniem wniosku do Rosjan o miedzynarodową komisję, manifestowana naiwnosć i łatwowierność Tuska i służb mu podległych w sprawie losu urządzeń/nośników elektronicznych w rękach rosyjskich, nonszalancja prokuratury w sprawie ustalania najprostrzych faktów i powierzania polskich czarnych skrzynek ludziom z kręgów podejrzenia, niechęć Premiera do wyciągnięcia nawet politycznych konsekwencji w stosunku do Min. Klicha, niedawna decyzja Donalda Tuska o zagwarantowaniu sobie wpływu na ostateczną treść raportu o przyczynach katastrofy, niesłychanie rozwlakłe tempo śledztwa w zestawieniu z błyskawicznym tempem podwładnych Prezesa PO w wyciaganiu politycznych korzyści z katastrofy (wstąpienie Komorowskiego w po. Prezydenta przed potwierdzeniem jego zgonu, sprawa IPN itd).

Czym więcej czasu mija od katastrofy tym więcej otrzymujemy potwierdzeń że sprawa śmierdzi zbrodnią i miedzynarodowym skandalem.

Ma rację FYM: to straszne.

Bo zarówno współudział rządzących, ich tchórzostwo jak i możliwość tak cynicznej kalkulacji politycznej dowodzą faktycznego nieistnienia Państwa Polskiego. RP zamieniono na Prywiślański Kraj lub na PR (pijar) firmy, który się podkręca na rynku by ukryć kreatywną ksiegowość, nadużycia zarządu i negocjacje sprzedaży za bezcen.

Tak czy inaczej obywatele polscy (My Naród) nie mamy już za sobą suwerennej organizacji państwowej, która by nas chroniła przed chaosem lub totalizmem atakującym od wewnątrz, oraz agresją z zewnątrz. Mamy prawo mieć podejrzenia, że Polską włada Mafia, nie Rząd, Organizacja Przestępcza byc może podległa innej potężniejszej albo będąca częścią międzynarodowego syndykatu. To nie przesada, kiedys taki czerwony syndykat zawłaszczył połowę świata.

Mamy prawo zadawać pytania o zamach w Smoleńsku, mamy podstawy obawiać się, że polskie prawo jest już tylko sposobem na bezkarne łamanie prawa, że większość informacji jest dezinformacja i manipulacją a obywatele stają się ofiarami przestępców i przyszłą tanią siłą roboczą. Jeśli moje obawy są słuszne to Premier Tusk powinien odpowiadać za sprawstwo kierownicze wielu przestępstw i pomocnictwo w innych.

Brak głosów

Komentarze

A Sikorski nie widzi powodu, dla którego Polska miałaby przejąć śledztwo od Rosji... Mam tylko nadzieję, że coraz więcej ludzi dostrzega te "oczywiste oczywistości" o zamachu, przez których głoszenie narobiłem sobie wrogów!

Pozdrawiam i dziękuję
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

#57410

Przestań się mazać;)

Ja również równoległe do Ciebie byłem tego zdania,
a może nawet byłem o kilka sekund szybszy:))))

Obydwaj wiedzieliśmy,
że to był zamach stanu
i to w pierwszych minutach ...,
nie wiedzielismy jedynie jak to się stało.

A to co się dzieje od tego tragicznego faktu
jedynie potwierdza naszą opinię.

pzdr

chris

#57496

kolego drogi... Nie wciskaj mnie w te ramy, proszę. Nie jestem mazgajem i myślę, że o tym wiesz! Posiadanie wrogów to moja specjalność, że tak sobie potrawestuję Chandlera. To było tylko i wyłącznie stwierdzenie faktu. Bez wartościowania...

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

#57499

przecież żartowałem;)

Myślę,
że akurat my dwaj możemy sobie wzajemnie bezkarnie pozwalać na takie luźne żarty,
albo?

pzdr
Krzysztof

chris

#57501

Myślę tak samo! Sam wiesz, że ostatnie tygodnie nie są sielankowe, dyplomatycznie mówiąc, stąd wiele nieporozumień. Nie ma żadnego "albo"!

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

#57507

To jestem uspokojony;)

pzdr.

chris

#57508

obejmują tez zachowania ludzi z samolotu lecz spoza zalogi, np. ... prezydenta - coz... pkt. 4 zatytulowany "zamach terrorystyczny" brzmialby duzo gorzej, niz "zachowania osob trzecich)

#57413

... ale n a t y c h m i a s t dodaje w komentarzu, że zamachu nic nie potwierdza. "Osoby trzecie" to zapasowa furtka, gdyby trzeba było jednak czepić się pomysłu, że Kaczyński zmuszał załogę do lądowania.
Tak na marginesie - zachowania osób trzecich mogą być najdziwaczniejsze. W czeskim samolocie prezydenckim ochroniarzowi wystrzelił w kieszeni pistolet, w wyniku czego postrzelił się w stopę, a kula przebiła kadłub, doprowadzając do dehermetyzacji :):):)

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#57415

Nie mów tego głośno, bo i ten pomysł wykorzystają! :d

#57419

Jasne,
to były Ufo-ludki !

chris

#57498

Tusk to debil i tchórz
i nie musi sie tak zachowywać
on takim jest DEBIL i TCHÓRZ

pozdro

#57420

Debilizm to jest jednak choroba, nie obrażajmy upośledzonych. A pan Premier Tusk jest w pełni władz umysłowych. Jego zachowanie przypomina mi marionetkę. Jest bezwolny, bez kręgosłupa nijaki itp. Gdy animator (animatorzy) porusza sznurkami wtedy marionetka ożywa.

Pozdrawiam

Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny.

#57424

... terroryzm, a raczej Prezydent wbiegający z histerycznym wrzaskiem do kokpitu.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57453

Tusk od razu wiedział, że trzeba będzie wiele ukrywać, mataczyć i opóźniać - z powodu współudziału, ze zwykłego tchórzostwa lub cynicznej kalkulacji politycznej połączonej z uprawnionymi podejrzeniami o zamach Rosjan lub ich skandaliczne nadużycia....dokladnie.Dyszka..

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#57462

w stosunku do Moskwy kolejne rządy PRL-u.

To samo trzęsienie portkami i ten sam priorytet w stosunku do Rosjan.
Dlatego te rosyjskie komisje i polskie "przyglądanie" się śledztwu jest jakby zerżnięte z PRL-owskiej epoki.

Mając takie papierowe państwo nie możemy się dziwić,
że i rząd niczym Origami gnie się pd byle jakim podmuchem wiatru.
No a w końcu ten kto go powycinał,
może go i zniszczyć.

Chociaż,
te japonskie papierowe ozdóbki każdy ogień potarfi strawić i o tym chyba ostatnio sobie przypomniano...

Polska ma swoje tradycje w papierowych wycinankach,
może już czas sobie o tym przypomnieć.

chris

#57514

... cudzysłowów czy przenośni, TARGOWICA II.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#57574

Tusk powinien odpowiadać za współudział w mataczeniu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#57524

Drogi Łażący Łazarzu,
ten ryży to wspólnie z byłym pułkownikiem zorganizował-więc obecnie drży ze strachu ,że tylko on będzie stawał przed sądem.Byłego pułkownika a obecnie niekoronowanego cara obecnie nikt nie sięgnię,to oczywiste.Ruscy już poświęcili ryżego ,oni tak zawsze się zachowują w stosunku do zdrajców.

#117295

Odnośnie Smoleńska bardzo polecam Orędzia Chrystusa Pana do p. Cypriana Polaka na ten temat:

https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/03/4-iii-2019-rozmowa-o-filmie-zwaszcza.html

Chrystus Królem Polski!

#1586006