Inicjatywy prawicowych blogerów: Film, Portal, Gazeta, Radio

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Idee
[Niestety, z żalem muszę stwierdzić że poniższa notka nie zainteresowała ani Igora Janke ani adminów S24]  

Wielokrotnie spotkałem się na Salonie24 i innych portalach dyskusyjnych z zarzutem, że prawicowi blogerzy tylko gadają, piętnują i narzekają nie tworząc żadnej wartości dodanej. „Pieniactwo i tyle” wyśmiewają się lewacy. „Gadamy, gadamy i guzik z tego wynika” biadolą niektórzy sympatyzujący z prawą stroną.
 

Tymczasem, chcę udowodnić, że jest to oczywista nieprawda, że emergencja prawicowej blogosfery istnieje i fraktalna grupa do której się zaliczam potrafi być kreatywna, inicjatywna i ma wpływ na kreowanie tzw "reala".
 

Zacznę może od tej „kreacji” która w niektórych przypadkach staje się niezwykle opiniotwórcza. Wystarczy wspomnieć jeden Nick: Kataryna. I pozamiatane, więcej nic nie muszę udowadniać, gdyż parafrazując encyklopedystów francuskich można rzec: JAKA JEST KATARYNA KAŻDY WIDZI.
 

Ta dociekliwa, inteligentna i bezkompromisowa Blogerka, niejednego politycznego krętacza doprowadziła do spazmów, stała się źródłem niejednego zamieszania medialnego, niejednego NEWsa meinstreamowego, niejednego dyskursu publicznego,niejednemu zwichrowała (lub zafundowała) popularność, a wielu otworzyła oczy.
 

Powiem więcej, to podpierając się Kataryną jedna z czołowych gazet poprawiała sobie sytuację finansową a chyba też nie skłamię pisząc, że to między innymi dzięki adresowi www.kataryna.salon24.pl Igor Janke ma okazję tak hucznie świętować trzecią rocznicę swojej platformy medialnej. Wokół Kataryny także nastąpiła największa do tej pory konsolidacja blogosfery w obronie przed manipulacjami prasowymi.


 

Oczywiście Kataryna nie jest rodzynkiem w cieście. Niedługo minie rok, gdy Free Your Mind (popularny FYM) – jeden z najbardziej płodnych blogerów, jakiego znam i dysponujących warsztatem deklasującym połowę oficjalnych tuzów dziennikarstwa – stworzył POLIS (www.polis2008.pl) wysmakowane pismo o zacięciu kulturalno-politycznym, które stworzyło nową jakość w Internecie. Porównywalne tylko z Frondą, Arcanami i Odrą na rynku tradycyjnych czasopism. Jeśli Kataryna otwiera oczy, to FYM

(www.freeyourmind.salon24.pl),

zgodnie ze swoim nickiem, otwiera umysł. Tylko na marginesie chciałbym dodać, że ten prawicowy bloger zorganizował swoje dzieło raptem w dwa miesiące, a cytaty z kolejnych numerów POLIS – Mista Pana Cogito można znaleźć na stronach internetowych Polonii całego świata.
 

Osobną jakością jest nieustający w swojej misji tępienia głupoli i posiadający niesłychane pokłady zdrowego rozsądku Artur Nicpoń, mój kolega (gdyż znamy się osobiście) i człowiek orkiestra.

Nie wiem czego jeszcze Artur w życiu nie robił, ale oprócz swojego bloga na Salonie24

www.crusader.salon24.pl

założył forum dyskusyjne Sarmatian (www.sarmatian.pl ) którego najaktywniejsi członkowie nie tylko złożyli zawiadomienie o przestępstwie Lecha Wałęsy, który nawoływał publicznie do przemocy ale - co ważniejsze - powołali stronę www.wielun1939.info i nakręcili film z udziałem Roberta Gonery o zbombardowaniu Wielunia przez Niemców 1 września 1939 r.. Obraz pod tytułem „Wieluń. 13 cegieł” był wyświetlany na Śląsku i szeroko komentowany w mediach. I słusznie, bo robi niesamowite wrażenie.

Sama dyskusja z Arturem potrafi nieźle namieszać (pozytywnie rzecz jasna) w całej blogosferze. Dzięki tekstom, które rozpoczął piszący te słowa, a które podchwycił Artur i wielu innych Blogerów na temat Geostrategii Rozwoju Polski udało nam się powołać do życia forum dyskusyjne www.grp.org.pl na którym naszymi gośćmi byli ludzie z różnych środowisk, nie tylko związanych z Salonem24 (chociażby http://Niepoprawni.pl/ ) lecz także uczestnicy małej polityki – czyli samorządowcy oraz działacze lokalni – i tej wielkiej (np.: Romuald Szeremietiew).
 

Jeśli mowa o Niepoprawni.pl, to właśnie To blogerskie środowisko prawicowe może się pochwalić powołaniem internetowego Niepoprawnego Radia (http://radiopl.pl ). Możemy tam POSŁUCHAĆ znanych nam autorów postów i komentarzy. Blogerzy prawicowi ,związani z Niepoprawnymi, wykazali się także całkiem skuteczną próbą stworzenia wspólnej platformy dyskusyjnej z - nie zawsze rozmawiającymi ze sobą - innymi mediami blogerskimi (w tym TXT.pl i BLOGMEDIA24.pl). To naprawdę są działania poważnie przekraczające samą aktywność pisarską i publicystyczną.
 

Na koniec chcę się pochwalić jeszcze jedną inicjatywą. Blogerzy i komentatorzy Salonu24 oraz innych platform, (że wspomnę o Mnichu Zarazy) a wraz z innymi sosobami z zewnątrz, pomogli mi stworzyć i pomagają wdrażać mój autorski Antykryzysowy Portal Społecznościowy www.hey-ho.pl (Praca, Pracownik, Pracodawca), który jest pierwszą w Internecie pocztą pantoflową. Logując się w niej nie tylko będziemy mogli się zapoznać z ogłoszeniami fachowców z naszej dzielnicy, ale i komentarzami na temat jakości ich prac wystawionymi przez ich kontrahentów, dla których już coś tam zrobili. Ba, każdego znajomego ogłoszeniodawcy będziemy mogli zapytać bezpośrednio o opinię.

Dzięki http://hey-ho.plludzie będą mogli, w gorszych czasach, sobie anonimowo dorabiać lub poprosić sąsiada albo znajomego z sieci o przysługę. Wystarczy, że im się będzie chciało i pochwalą się co potrafią. Po prostu wymarzyłem sobie stworzenie prawdziwego niezależnego rynku pracy, promującego aktywność ludzką, obojętnego na przeszkody administracyjne oraz sztuczne i niesprawiedliwe tzw „koszty zatrudnienia”. Portal już działa choć jeszcze jest w fazie testów, napraw i udoskonaleń. Śledźcie jego rozwój zwłaszcza, że stawiam go non-profit.
 

Co wynika z tych wszystkich przykładów?

Zamiast więc, biadolić, że prawica w Internecie „tylko pisze” i nic z tego nie wynika rozejrzyjcie się w około. A wtedy zauważycie, że naprawdę coś robimy, coś się dzieje, coś kreujemy, tworzymy DZIEŁA (jak mawiał nieodżałowany BOI) w które warto się włączać, dla których często warto mieć życzliwość niezależnie od różnic światopoglądowych i w których promocji wszyscy możecie pomóc.

Tu zwracam się także do Igora i Administracji Salonu24: Igorze, stworzyłeś WARTOŚĆ dzięki blogerom, którzy są coraz lepsi, coraz liczniejsi i którzy bardzo Cię popierają. Odwzajemnij więc się czasem, przyjrzyj się co robią dobrego i wspieraj naszą aktywność, także tą poza Salonem.

Życzliwość wzajemna z pewnością zapączkuje a nam „niebieskim” wciąż się trudno przebić przez szum informacyjny.

Zresztą, co tu dużo mówić, przecież i ja pisząc ten tekst wiele osób pominąłem, gdyż wciąż wiem niewiele i pewnością nie dotarłem do wszystkich inicjatyw blogerów sympatyzujących z prawą stroną.

Blogerzy, koleżanki i koledzy od klawiatury: Pochwalcie się, opiszcie co wam się udało a mam nadzieję, że jako pewna społeczność pokażemy jak potrafimy się wspierać, promować i sobie pomagać wzajemnie. Rozproszona inteligencja i fraktalna aktywność pro publico bono to nasza wartość z której czas nauczyć się korzystać. Wyciśnijmy z siebie wszystkie soki i zmieniajmy rzeczywistość. Wielu z nas zobaczy się w sobotę osobiście na trzeciej rocznicy Salonu24. To dobra okazja. Przemyślcie ten temat.

Lecz gdyby refleksji zabrakło, to (choć to nie budujące) przecież na S24 świat się nie kończy... Bo na nasze szczęście rzeczywistość, nawet ta wirtulana jest coraz bogatsza i coraz więcej wartościowych ludzi do siebie przyciaga.

Brak głosów

Komentarze

i wynika z niesłychanie nieskiego zainteresowania S24 działalnością swoich autorów
(looknijcie: www.antydziad.salon24.pl )

Trudno się mówi...

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#34432

Chyba dostałeś odpowiedź na pewne pytanie w swoim wpisie. No cóż, róbmy swoje...
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#34463

A może nadszedł już czas, aby autorzy przestali interesować się S24? Może nadszedł czas aby zacząć kumulować "siłę uderzenia"? Pierwsza jaskółka już się objawiła w "Trójcy" Niepoprawni, Blogomedia, Textowisko, więc możeby tak ci których S24 ma serdecznie w .... głębokim poważaniu, zakończyli swoją działalność tam i przenieśli się choćby "do trójcy"?

Jak mawiał, pewien znający się na rzeczy, miejscowy "syn dentysty", walenie kułakiem odnosi zawsze większy skutek od dotykania pięcioma paluszkami.

______________________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#34504

On też kręci lody!
A taki łazik jak Ty, na cóż mu?!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#34443

Proponuje utworzenia jednego kola sympatykow w.w. stron. Nie wszyscy bowiem maja
predyspozycje dziennikarskie a identyfikuja sie z pogladami autorow i chceliby dac
temu wyraz nie tylko poprzez komentarz pod wpisem.
A moze cos na ksztalt stowarzyszenia wybranych blogerow, bo jak wiadomo,
kupa mosci panowie, w jednosci sila.
Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#34452

legitymacje ?:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#34456

nie koniecznie, znaczki organizacyne tez nie sa wskazane

Vote up!
0
Vote down!
0
#34464

...pomagajmy sobie.

Zwłaszcza, że sam internet inaczej pozycjonuje strony, które linkują się wzajemnie i są obecne w newsach całych środowisk.

Czy przeceniałem Igora? Jak widać.

A kręcenie lodów nie ma nic do rzeczy, jeżeli jest uczciwe - każdy musi z czegoś żyć - pytie czy się robi to z klasą czy nie.

Pozdrawiam Niepoprawnych :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#34474

prosty przepis na wygląd strony głównej niepoprawnych
powinny być stałe składniki:
1.najciekawsze;najważniejsze;najpopularniejsze analizy/z ewentualna polemika-"masz to w mainstreamie?"
2.bieżące: akcje , oświadczenia, apele, odezwy ideologiczne- integracja
3. teksty o charakterze ważnej;nieoficjalnej informacji dnia-wcześniej niz mainstream
4.satyra"zabijemy ich śmiechem"
5.no i oczywiście działy

Vote up!
0
Vote down!
0
#34499

Staramy się wyeksponować najlepsze wpisy i najciekawsze dyskusje (w czołówce). A jaki będzie ten portal, to zależy tylko od Was.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#34541