Sztuka przez duże SZY- wrocławianie zamiast Panoramy będą oglądać ... Pendolino!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Szał zwiedzania ogarnął wrocławian. Taki Władek Frasyniuk był już ze trzy razy! I za każdym trzeba było go ponaglać, siłą usuwać, tak mu się spodobały te wagoniki
Co rusz rwał do kabiny sterowniczej i pytał gdzie zaciąganie hamulca i przycisk nożny na sygnał- klakson. O wspomaganie tez chłop pytał, bo wiadomo, że to były motorniczy, a teraz kierowca tir,a!
Odgrażał się, że znów jutro przyjdzie, wróci, gdyż obiecywał teściowej wszystko objaśnić.
Panie Władku, a kiedy inni? obejrzą!
Trochę solidarnej wyrozumiałości.
Podobno tłum niemożebny wali tam!
W tej sytuacji narodził się pomysł, aby zrezygnować z pokazywania Panoramy, na którą nie ma pieniędzy i min. kultury czy jakiegoś tam dziedzictwa czyli raczej dziadostwa już złożył projekt na 99% dofinansowania z UE.
Niejaki Misiak podłapał ten grant!
Każdy wrocławianin musi to obejrzeć i zostać fanem Pendolino!
A Wrocław chcą przemianować jak onegdaj Katowice, ale tym razem będzie rażniej brzmiało bardziej tkliwo-sentymentalnie tak środziemnomorsko Pendowratislavia lub Pindomia.
Prof Miodek / ten sam! co tak latami po kawiarniach pracowicie konferował z esbekami sądząc, że to miłośnicy czystości języka polskiego/ musiał przerwać urlop, gdyż otrzymał zlecenie na obmyślenie włoskobrzmiącej, miłej dla ucha nazwy zamiennej dla Wrocławia.
To ma być dzwięczne i wpadać w ucho jak np ciciolllina!
Odwiedzanie wystawy ma być POkazem, gremialną demonstracją poparcia dla cywilizacyjnych dokonań rządu D. Tuska przed zbliżającymi się olbrzymimi demonstracjami nie tylko związkowców oraz kolejnym konstruktywnym votum nieufności.
Ktoś z magistratu, jakiś asystent polityczny pana dr Rafała wpadł na genialny pomysł, aby na wielkie osiedla, na te pobudowane na terenach zalewowych obwozić tę ekspozycję co niedziela.
Na razie są to pierwsze gorące pomysły z pierwszych godzin po przyholowaniu cuda na torach.
Wszyscy czekają na wizytę gospodarza, pana premiera.
Z tym jest mały problem.
Co prawda jak rzecze min. Graś D. Tusk aż pali się, aby zobaczyć i pochwalić min. Nowaka za zakup tego cuda, ale pierwej min. Bartłomiej musi bardzo dokładnie
sprawdzić te wszystkie miejsca gdzie dziś przebywał Grześ Schetyna ze swoimi ludżmi!
Jedna taśma z pisiorami to aż nadmiar jak na kanikułę.
Mówi się, że jutro rankiem pierwszym zugiem ze strony Drezna ma się zjawić też sam Tadzio Mazowiecki.
Tak więc organizatorzy pokazu cuda Pendolino, aby mu zapewnić komfort zwiedzania, znając jego niesamowity refleks już ogłosili przerwę konserwacyjną tego eksponatu
do godziny 14.
Trwają oczywiście zapisy na zwiedzanie.
Ze znanych jeno L. Wałęsa TW Bolek oraz Waldek Pawlak nie potwierdzili zaproszeń.
Ten pierwszy odpowiedział, że nie ma czasu na jakieś tam włoskie pierdoły- pindolenia i nadal gorąco dyskutuje z tubylcami w swojej nowej wiosce w płd Togo. W jakim języku? jeszcze nie wiadomo, ale znająć elokwencję i niepospolitą wymowność noblisty nie mam wątpliwości, że dokładnie im opowie nie tylko fabułę filmu Wajdy o sobie.
Zaś zaprzeszły premier i wicepremier też jak wiadomo ma w tych dniach ciekawsze egzemplum nie tylko do oglądania, więc nawet na zwyczajowo/swojskie A SIO! nie poświęcił ani minuty, tak jest ... zajęty!

pzdr

Brak głosów

Komentarze

że Lech W nie potwierdził zaproszenia. Skoro przebywa w Togo, to powinni mu wysłać zaproszenie tam-tamem a nie mailem.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#375350

Mistrza Henryka, ale POszedł na służbę do Tuska więc i szyfru Kalego nie ma czasu odszukać w zapiskach rodzinnych.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#375363