Mnogość sztyletów i Brutusów.Tusk zawalił, Solorza chcą POwiesić! Piechociński stypendystą Gazpromu? L. Miller na wykopaliskach nad Rubikonem.

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zanim przyjdzie PO nas ... kopacz! jeszcze wiele się wydarzy.
A dzieje się przeciekawie.
Okazuje się, że to D. Tusk wystawił do wiatru miliony kibiców siatkówki w Polsce.
Co prawda ci mu natychmiast wygwizdali fakturę w łódzkiej Atlas Arenie tak hałaśliwą, że będzie ją miał w uszach jeszcze przez wiele miesięcy.
Zakładam nawet, że gdyby jakimś cudem polski zespół dotarł do finału, to ten kopacz szmacianki nie będzie miał już odwagi obejrzeć meczu na żywo.
Ale to była tylko namiastka, zajawka tej , bo nie trudno sobie wyobrazić jak mu, znaczy się Tuskowi dziękują miliony kibiców nie mogących obejrzeć siatkarskiego mundialu.
Oczywiście jak to bywa za Tuska, czyli w jego krętackim lepkim systemie usiłowano za wszytko obwinić pazerny polsat.
Tylko, że kłamstwo ma krótkie nogi i ogólnie jest wiadomym, ze to tvp POkpiła sprawę, że państwowa, reżimowa krętacka tv odpuściła przekaz z siatkarskiego mundialu.
Okazuje się, że nie były to jakieś wielkie kwoty, gdyż chodziło o wydatek rzędu tego, jaki D. Tusk podarował kierowcom na A1 zwalniając ich z opłaty na bramkach w sierpniowe weekendy.
Niegospodarna telewizja zwąca się publiczną, która bez namysłu zapłaciła niemiaszkom za paszkwilancki serial unser mutter, schwester und schwagier! raptem stała się biznesowo-gospodarna gdy poszło o wydatek rzędu 20 mln zł.

Bodaj dwa lata temu głośną stała się sprawa stypendiów fundowanych przez putinowski gazprom na jednej z warszawskich uczelni.
I już mamy dowody wdzięczności.
Niejaki J. Piechociński w publicznej wypowiedzi usprawiedliwia rosyjskiego monopolistę-szantażystę za przykręcenie kurków i mniejsze dostawy gazu dla polskich odbiorców!
Niebywałe?
Ależ skądże!
To norma!
Normalka.
Kolejny użyteczny idiota, których tak niemało nad Wisłą!?
Może tak?! może nie!?
Trzeba pamiętać, że jego poprzednik prezes PSL i wicepremier W. Pawlak < wynegocjował>!!! dla Polski gaz droższy niemal o 40 % niż go miały pozostałe kraje UE.
Rząd D. Tuska odpuścił Rosjanom olbrzymie kary umowne za niewywiązywanie się z warunków dostaw.
Dzisiaj jego cena dla Polski jest nadal wyższa o 1/3 od tych dla krajów UE.
Gazprom w ostatnim tygodniu dostarczał PGNiG o ponad 40 % mniej niż w umowie.
Nie reagował, nie odpowiadał na polskie monity i pytania.
Zero reakcji.
A dziś J. Piechocinski, podobno nawet wicepremier tłumaczy uchybienia Gazpromu ... błędami operatorów białoruskich i ukraińskich!
Niebywałe!
Skądże!
Norma!
Paputczyk?
Użyteczny idiota?
Stypendysta! gazpromu?
Chyba coś z miksta?! wszystkiego po trochu!

Leszek Miller to jak wiadomo absolwent przyzakładowej szkoły zawodowej w Żyrardowie.
Plus jakieś wumle, srumle, aktywy robotnicze i oczywiście też stypendysta dolarowy..
To jeden z tych wykształconych na sowieckich dolarach od Gorbaczowa, które razem z Rakowskim przejęli w reklamówce jako bratnią pomoc-pożyczkę.
I jak przystało na stypendystę czegoś tam liznął, czegoś się poduczył.
To jeden z tych już ostatnich postpezetperowskich wytłoków operujących w swych wypowiedziach swoistą mową trawą < wicie rozumicie>, mieszanką zapamiętanych tytułów z gazet ( gorzej już z ich zawartością!) okraszonych jakby popłuczynami cytatów jakże chętnie przywoływanymi przez innego postkomuny lingwisty Iwińskiego, który podobno opanował tak wiele języków obcych, że w tym chaotycznym bezmiarze-bogactwie nie jest w stanie z nich ... korzystać, gdy zachodzi konieczność konwersacji.
I tenże L. Miller stypendysta! ma swoisty dar rekapitulowania.
Raz mu się zdarza być bliżej rozporka, innym razem przy krągłej pełnej piersi! a dziś nawet lezie, przekracza ulubioną rzeczkę Juliusza Cezara.
Bo Miller, Leszek, by go z tym od służby u Anodiny nie POmylić! korzystając ze stypendium sowieckich dolarów musiał liznąć nawet coś jakby z Drewnej Istorii akademików zsrr, bo doszukał się mnogości Brutusów i sztyletów!
I operuje sobie, posługuje się wiedzą o tych czasach swobodniej niż Plutarch!
Ba! Leszek Miller < Caesarem vehit> tak swobodnie jakby był mu współczesnym! a Svetoniusz to przy nim leszcz.
Co to znaczy studiować dogłębnie! zdolność L. Millera została nagrodzona ... sztyleto/brutusami!
I aż się chce Gogola zacytować < Aleksandr Makiedonskij geroj!, no zaczem że stulja łomat!>.( Rewizor).
Ach ci stypendyści!

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (18 głosów)

Komentarze

Kapitalny,dowcipny skrót wydarzeń nie do śmiechu.

Vote up!
4
Vote down!
0

markiza

#1440161

Trochę chaotyczne te Twoje mysli antysalonie, ale aktualne i zabawne...  z przyjemnością przeczytałem :-)

 

pozdr...

/benjamin

Vote up!
2
Vote down!
0
#1440191

zad jak szczury na wyscigu.

Ale widoczna jest skrywana panika ,bo glowny prowodyr dal nura w zapomnienie,przynajmniej tak mysli ze Polacy mu zapomna.

Zdrajcom Polacy nigdy nie wybaczaja.

Tusk zostawil rozgrzebane szambo w Polsce i swoich kolesi na lodzie z tym szambem, za to wlasnie  dostal od Merkel posadke w UNI.

Ciekwae kto nastepny wynurzy  sie z tego szamba i da nura w nicosc.

Jakos nie widze Noselbauma czyzby juz byl na wzgorzach Golan i lapala tam motyle?

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1440202

Marzy mi się taka chwila. Finał MŚ Polska-Rosja. Najpierw wyjatkowo gorące i długotrwałe przywitanie naszych wyzwolicieli Rosjan, nastepnie nie mniej radosne buczenie i gwizdanie na wiadomość, że na meczu obecna jest ta pani kopiąca inaczej. Myślę, ze na tym samym meczu grupowym pani premier się nie pojawi, ale na finale musi być obecna. Podczas meczu grupowego będziemy mogli jedynie wyrazić ponownie naszą radość z obecności Rosjan na tym turnieju. Czy to moje marzenie finałowe się spełni? Pomarzyć zawsze wolno.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1440218