Ks Lemański proboszczem kościoła otwartego na Czerskiej

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Na czerskiej ekumeniczny entuzjazm towarzyszy przebudowie jednego z pomieszczeń na kaplicę nowego otwartego kościoła.
Płeć męska i ta homoniewiadoma zakasała rękawy, redaktorki podwinęły kiecki i zapanował nastrój znany red. Adamowi z opowiadań rodziców o zmp!.
I wszyscy ci z agory i redakcji razem wespół- zespół z Rapaczyńska i Łuczywo plus prof. Hartman oraz dr hab. Środa pracowicie wykuwają ścianki działowe, aby jak najszybciej uporać się z budową domu bożego otwartego dla ks
Lemańskiego.
Red.Adam w przerwach kleci egzegezy.
Wśród budowlańców wyczuwa się nastrój wzmożonego wysiłku, powagi i zdrowego rozsądku, aby jak najszybciej ks. Lemański ukrzywdzony przez swego zwierzchnika mógł głosić swe postępowe nauczanie.
Jedynie przygnębia ich decyzja Dworaka Lufta o koncesji na multipleksie dla Tv Trwam.
Wszyscy mówią, że to sprawia im wielki ból i bardzo obniża
wydajność pracy.
Mimo to ks Lemański lada dzień otrzyma należną mu rekompensatę i na swej nowej prebendzie przystąpi do ekumenicznej rozprawy z ciemnotą polskiego zaściankowego kościoła hierarchicznego tak, aby prof. Hartman nie musiał już stawiać fundamentalnego pytania
Gdzie ja żyję?
,
Tak więc ciemnota znów dostanie za swoje, gdyż odwołany za postęp b. proboszcz Jasienicy otrzyma wsparcie wiekowego ks Bonieckiego czy młodszego Kazika Sowy.
Może też liczyć na intelektualny tajfun nie tylko etyka z Krakowa, etyczki z Warszawy lecz także na superetyka Baumana.
Trwają tez rozmowy n/t porządku i ministrantów.
Józek Oleksy i L.Miller wstępnie już deklarują chęć, obaj wszak pamiętają jeszcze ministranturę po łacinie w rycie przed vaticanum II!

Tak więc Adam redaktor i jego wierni wyznawcy mają znów przed sobą nowe wyzwanie.
I nie tylko ks Lemański na nich liczy.

pzdr

Brak głosów

Komentarze

... że pseudo-ksiądz Lemański zwrócił się do pseudo-artystki - niejakiej Doroty Nieznalskiej (na zdjęciu) o pomoc w realizacji wystroju wnętrza kaplicy na Czerskiej. Ta nie czekając na honorarium, ostro wzięła się do roboty. Tym razem jej "instalacja" nie przedstawia... genitaliów męskich na krzyżu (na zdjęciu projekt "ołtarza"), bo dobrze pamięta, jak ją wówczas ciągano po sądach.

            

 

Pozdrawiam,
                  
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#368839