Doskonała recenzja. Jarosław Kaczyński o "dokonaniach" Donalda Tuska. Przeczytajcie sami i...mlaskajcie.Plus Apartheid

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Uczta intelektualna! Merytoryczna, lekka, zwiewna, dosadnie- celna i ironiczna recenzja, czyli tekst prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odnoszący się do "dokonań" ekipy Donalda Tuska zamieszczony na łamach dzisiejszej "Rz"!/ wersja internetowa/
Totalne rozprawienie się z bełkotem broszurowym premiera Tuska zamieszczonym na stronach przyjażnego mu michnikowego łżeGWna!
Nie mam zamiaru swym komentarzem zepsuć komukolwiek smaku.
Sami przeczytajcie, rozkoszujcie się i mlaskajcie!!!
Warto!

/ 19/03/ g. 15,40
Doklejam bez zgody i wiedzy autora, czyli Jarosława Kaczyńskiego:

"Apartheid

Postanowiłem zamieścić tutaj list, jaki skierowałem do uczestników konferencji "Młodzi inwestycją w przyszłość", która odbywa się dzisiaj w Sandomierzu. Dotyczy on jednak wszystkich młodych ludzi, w całej Polsce.

Szanowni Państwo, Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Donald Tusk to kiepski premier i kiepski aktor. Grając swoją rolę Prezesa Rady Ministrów zasłużył na antyoskara. Zasłużył na Złotą Malinę. Bo sprawić, żeby w ciągu trzech lat liczba bezrobotnych absolwentów uczelni przekroczyła 50 proc., to jest rzecz niebywała. Czyli więcej absolwentów uczelni trafia na bezrobocie niż znajduje pracę. Przypomnę, że gdy Platforma Obywatelska przejmowała władzę po rządach Prawa i Sprawiedliwości, bezrobotnych absolwentów było poniżej 15 proc. To też o wiele za dużo, ale mieliśmy plan, jak to zmienić. Nie zdążyliśmy.
Są to informacje wstrząsające. Bo tylko wojna albo jakiś wielki kataklizm usprawiedliwiałyby tę niebywałą aferę, jaką jest stosunek obecnej władzy do młodych ludzi w naszym kraju. Sytuacja ta dowodzi, że mamy w Polsce do czynienia z jakimś nowym rodzajem apartheidu. Z nowym rodzajem dyskryminacji.
Najwartościowszych ludzi z punktu widzenia rozwoju Polski traktuje się jak niebyt, albo wypycha na przymusową emigrację. Żeby tam osoby z naprawdę imponującymi kwalifikacjami pracowały na zmywaku albo jako kelnerzy. Oczywiście, żadna praca nie hańbi, ale to jest dobre jako wakacyjne doświadczenie dla studenta, a nie jako życiowa perspektywa dla ludzi z dobrymi kwalifikacjami.
Jak można było dopuścić do tak bezprzykładnego marnotrawstwa wiedzy, energii, zapału i entuzjazmu? I do wielkiego oszustwa. Bo pamiętajmy, że Platforma przedstawiała się jako partia młodych, wykształconych z wielkich miast, którym przychyli nieba. Jako partia, która młodych emigrantów przyciągnie do kraju. I co się stało? Co zgotowała młodym Polakom?
Pamiętacie państwo, kto jeździł do Dublina i Londynu obiecując młodym Polakom coś, co się okazało wielkim oszustwem? Miałby pan odwagę, panie premierze Tusk, stanąć teraz przed tymi oszukanymi młodymi Polakami i spojrzeć im w oczy? A może chciałby pan opowiedzieć im kolejną bajeczkę?
Tak, w jednym jest pan dobry, panie premierze Tusk, w bajaniu. Ale w przeciwieństwie do prawdziwych bajkopisarzy w rodzaju La Fontaine’a, pana bajki nie mają dobrego zakończenia. Morał płynie z nich taki, że panu nie można wierzyć. Może ja się mylę? Wierzycie panu premierowi Tuskowi?
Szanowni Państwo, Drodzy Młodzi Przyjaciele! Polityka obecnego rządu wobec młodych Polaków to wielki skandal składający się z serii mniejszych skandali. Wy, młodzi, natrafiacie już nie na szklany sufit. Natrafiacie na żelbetowe sklepienie z jakiegoś potężnego bunkra. Nie dziwę się więc, że tak wielu młodych Polaków bardzo pesymistycznie patrzy w przyszłość. A gdy nie ma optymizmu, gasną energia i zapał. Pojawia się lęk przed tym, żeby mieć dzieci, a to już jest wielkie zagrożenie dla przyszłości Polski.
Młodość to wielki kapitał. Zwłaszcza gdy młodości towarzyszą wiedza, energia, zapał i entuzjazm. Niestety rząd pana Donalda Tuska postępuje z tym kapitałem tak jak z polskim długiem publicznym. Czyli zamiast kapitału mamy potężną dziurę.
To zaiste wielka umiejętność - tracić wszystko, co cenne. Pan premier Tusk i jego gabinet bardziej pasują do kasyna, niż do rządzenia. Są jak hazardzista, który nieustannie przegrywa, ale nie może się wyzwolić z nałogu. Młodzi Polacy to nie żetony do ruletki, panie premierze Tusk! Nie może się pan nimi bawić jak nałogowy hazardzista w kasynie.
Spotkaliście się tu, bo nie godzimy się na to, by najcenniejszy kapitał naszej Ojczyzny był trwoniony. Nie godzimy się na to, by młodzi ludzie latami czekali na jakieś okruchy z pańskiego stołu. Wiemy już, że rząd pana Donalda Tuska jest w tych sprawach bezradny i nieudolny. To nie powód, żeby młodzi Polacy pozostali przez polskie państwo opuszczeni, żeby byli ofiarami tej nieudolności.
Szanowni państwo! Prawo i Sprawiedliwość przygotuje rozwiązania prawne, które zabezpieczą młodych Polaków przed trwonieniem ich energii i marnowaniem przyszłości. Rozważymy ustanowienie progów ostrożnościowych dotyczących bezrobocia młodych, takich jak dla długu publicznego, ale oczywiście innej wielkości. Zmuszałoby to rządy do tworzenia miejsc pracy dla młodych ludzi, szczególnie dla absolwentów uczelni.
Zrobimy wszystko, żeby pracodawcy nie traktowali młodych absolwentów tak, jakby byli oni niewolniczą siłę roboczą – bezwzględnie wykorzystywaną i głodowo opłacaną. Zrobimy wszystko, aby powstały kasy mieszkaniowe dla studentów i absolwentów, które stworzą im szybką perspektywę własnego mieszkania. Ci, którzy założyli rodziny, muszą mieć blisko domu dobre i bezpieczne przedszkola oraz żłobki. Nic nie przeszkadza, żeby takie instytucje działały także na uczelniach.
Tych młodych Polaków, którzy jeszcze studiują, zapewniam, że nie dopuścimy do prywatyzacji publicznych uczelni.
Studenci uczelni niepublicznych powinni w znacznie większym stopniu korzystać z różnorakich stypendiów czy kredytów umarzanych w wypadku tych, którzy osiągną świetne wyniki w nauce. Absolwentom pomożemy natomiast w zburzeniu barier uniemożliwiających im staże, specjalizacje, aplikacje i podnoszenie kwalifikacji. W najbardziej potrzebnych gospodarce narodowej dziedzinach rozważymy wprowadzenie takiego systemu, jaki funkcjonuje w szpitalach, czyli płatnych z budżetu państwa rezydentur.
Panie premierze Tusk, może dla pana jest wygodnie, żeby młodzi Polacy czuli się przegrani. Żeby byli bierni, ale nie będą. To pan będzie przegrany. Pan właściwie już jest przegrany, tylko pan jeszcze o tym nie wie. Bo zadarł pan z młodymi Polakami. Oni nie lubią i nie chcą przegrywać. Razem zwyciężymy!

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
Jarosław Kaczyński"
/ za salon 24/

pzdr

Brak głosów

Komentarze

Zaiste pyszne :)

Choć wierszyk nie nowy, to jak najbardziej nawiązuje do tematu i mówi o hazardowych nawykach swołoczy:

niepoprawni.pl/blog/1792/galeria-dowcipu-politycznego-iii-rp#comment-98549

 

Pozdrawiam!

#144735

pzdr

antysalon

#144755

Pierwsze: bardzo mnie cieszy, że Jarosław Kaczyński tak często odwołuje się do młodych Polaków w swoich wystąpieniach.
Fragment o perspektywach dla młodych jest wart najwyższej uwagi, bo jak pisze Prezes - Prawo i Sprawiedliwość przygotuje ROZWIĄZANIA PRAWNE, które narzucą rządom w Polsce przygotowanie miejsc pracy właśnie dla młodych. To bardzo ważny szczegół listu Jarosława Kaczyńskiego, który powinien zainteresować młodych Polaków pogrążonych dzisiaj w marazmie i spowodować dopytywanie w tym temacie.
Obietnica, a właściwie deklaracja, którą należy traktować poważnie o niesprywatyzowaniu uczelni, to rownie ważny czynnik nie tylko dla młodych, ale rodzin polskich.
Dalej, polityka prorodzinna - mieszkania, żłobki nawet na uczelniach, dlaczego nie?
Młodzi Polacy wsłuchajcie się w to co mówi Jarosław Kaczyński i pomyślcie samodzielnie, czyje propozycje są do przyjęcia przez was? Komu zależy na was, na Polsce? Kto nie sprzeda was?

#144769

Gdy ktoś mnie pyta,czy chciałbym mieć znów dwadziescia kilka lat,odpowiadam zdecydowanie:NIE. Pracuję wśród młodych,wykształconych- z lękiem w oczach i kredytami w bankach.Ten stały strach o swa przyszłość,lek przed utratą pracy i zgoda na najgorsze formy konformizmu,aby jej nie utracić.A jednocześnie zero refleksji i myślenia.Dlatego młodzi potrzebują takiego impulsu,który jak włączenie pilotem odbiornika TV,włączyłby im organ chyba najmniej przez nich używany-mózg.Ten impuls się zbliza,ale koszty jego będą wielkie.Ale warto zacisnąć pasa,jeżeli efektem tego będzie-NIGDY WIĘCEJ PO!Co daj Panie Boże.Amen

" J.P.II"Nie lękajcie się!

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#144771

Ten list do młodych Polaków,ukazał się również na Salonie24.Wpisów - p.J.Kaczyński otrzymmał bardzo,bardzo dużo.Niestety zdecydowana większość Blogerów odniosła się bardzo krytycznie,wręcz kpiarsko w stosunku do autora.Az przykro było czytać.Z tych bezsensownych wypowiedzi pod notką J.K.można wywnioskować,że albo wypowiadają się jakieś małolaty,albo mamy w przeważającej większości cyniczną,pustogłową młodzież -zupełnie niezdolną do logicznego myślenia.Większość z nich jest tak zapatrzona w europejskosć Tuska,że do nich nie docierają słuszne argumenty p.J.Kaczyńskiego.Myślę,że oni są nastawieni na branie od życia,nie dając nic w zamian od siebie. Szkoda.

#144782

Brawo Panie Jarosławie, tak trzymać ! Tym trampkarzom nie można odpuszczać. Trzeba ich cały czas trzymać pod parą. Nie nadążą kłamać, bo każde kłamstwo wymaga czasu, aby je wymyśleć. Już niedługo mózgi im się zlasują na amen, a przy przejściowych trudnościach w zaopatrzeniu może także zabraknąć pampersów dla tych POpaprańców. Niech Pan nie idzie na żadne kompromisy, na zmianę wizerunku i sposobu reagowania na to co się dzieje. Wal Pan w tych patałachów jak w bęben i to mocno tak, aby odgłos okładanej głupoty trafił pod strzechy (to taka adekwatna do czasów odmiana kagańca oświaty).

#144770

Naprawdę. I wzruszające. Brawo Panie Prezesie.

#147347

Takie wypowiedzi J.Kaczyńskiego to uczta dla ucha i serca.Aż się chce zyć po przeczytaniu tego artykułu.Fantastyczne jak zawsze poczucie humoru.Wczesniej nie myślałam,że jest takim humorystą,zawsze żartuje ze smakiem,ma niesamowite wiadomości.Jestem zachwycona tym Człowiekiem-Patriotą.

#159300

Takie wypowiedzi J.Kaczyńskiego to uczta dla ucha i serca.Aż się chce zyć po przeczytaniu tego artykułu.Fantastyczne jak zawsze poczucie humoru.Wczesniej nie myślałam,że jest takim humorystą,zawsze żartuje ze smakiem,ma niesamowite wiadomości.Jestem zachwycona tym Człowiekiem-Patriotą.

#159301