Czy Putin aby już naprawdę wybudził Europę, Tuska, Sikorskiego ze snu!?

Obrazek użytkownika antysalon
Świat

Czy Putin naprawdę już wybudził Europę? Tuska? Sikorskiego?

Pani redaktor Pulitzera ode mnie nie dostanie! Anne Applebaum amerykańska dziennikarka / żona Radosława / ogłasza, że V. Putin właśnie wybudził Europę z letargu!
Czyżby?
Czy rzeczywiście już wybudzili się tacy naiwniacy, frajerzy i leszcze jak jej mąż? jak jego szef, przełożony premier Donald Tusk?
Europa zachodnia poza paroma zdawkowymi komunikatami nadal drzemie sobie rozkosznie i śni się jej Putin jako godny zaufania mąż stanu.
O,bama też sobie błogo przysypia, a jego VI flota płynie na Morze Czarne z Malty dłużej niż onegdaj na Daleki Wschód flota bałtycka carskiej Rosji zmuszona opływać Cape Dawn! I oby nie spotkał ją taki sam los jak matrosów pod Cuszimą!

Anne Appelbaum jest przekonana o przebudzeniu się Europy!
A wystarczy posłuchać min. spraw zagr. UE. Czerwona od wpływów oraz rosyjskiej propagandy baronessy!
Tudzież innych czołowych polityków unijnych. Wszak oni nadal mają nie tylko zapuchnięte od snu, lecz co gorsza ... zaropiałe ślipka przez które nie ma prawa dotrzeć rzeczywisty obraz tego co wyprawia z Ukrainą Rosja Putina!
A stanowisko Niemiec!
Czy pani kanclerz istotnie się wybudziła z tych sennych majaków o Putinie demokracie?! Czy Rosji ona nadal nie widzi oczyma b. kanclerza G. Schroedoera?! suto nagradzanego nie tylko dywidendami Gazpromu!
A mnie się wydaje, że pani Angeli Merkel nadal śni się słodki Erich Honoecker co to pod Moskwą, ciepło ubrany w uszankę, walonki i kufajkę-tiełogrejkę z sowieckich okopów krzyczy przez megafony do zmarzniętych, skostniałych żołnierzy Adolfa
< Kameraden! Nicht schiessen! Wir alles antyfaschiesten! Kommen sie hier>

Tak!
Anne Appelbaum ma szczególne rozumienie tego przebudzenia!
A jej mąż! Radosław Sikorski!
Czy on już się na dobre wybudził z tych swych naiwnych mrzonek o Rosji i Putinie?
Czy pojął ile biedy, bałaganu narobił swym nie tylko idiotycznym ćwierkaniem?
Krytykowanie, szydzeniem z Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego po wiecu w Tibilissi.
Czy już dotarło do niego, że ponad sześć lat dawał karte blanche Rosji, Putinowi?
Czy już wytrzeżwiał z tego upojenia Rosją i zdaje sobie sprawę jakich szkód narobił!?
A jego przełożony, premier Donald Tusk?
Czy on też już się wybudził z tego samego snu? Z tej antypolskiej, zaprzańskiej drętwoty!
A to ich POpaprane zaplecze, partii rządzącej oraz śwagry koalicjanci czy oni też już się aby przebudzili!?
Śmiem wątpić!
Piechociński nadal bajdurzy, pojmując Rosję jeno przez pryzmat wyeksportowanego tam wagonu salcesonu i dwóch worków kartofli!

A gdzie polska racja stanu?
A gdzie nasze bezpieczeństwo?
A gdzie nasza polityka wschodnia?

Nadal w głębokim śnie!
Kilka sensownych zdań premiera w sejmie, na konferencjach prasowych potępiających Rosję, Putina niczego tak naprawdę nie zmienia.
Ogrom błędów popełnionych w relacjach Polska/Rosja, rozwalenie armii przez Klicha pod nazwą tzw uzawodowienia, galimatias kompetencyjny w wojsku pochodny targów
Bronek/Donek!
Nadal trwający kociokwik nad zlikwidowanymi wsi,okami upapranymi w postsowieckie powiązania przeczy tezie red.Appelbaum.

Niestety nie widzę tego przebudzenia tak jak Appelbaum!
Odnoszę wrażenie, że wielu możnych zachodu jeno z boku na bok się przekręca i nadal śni o Putinie, Rosji z rozkosznym, naiwnym wprost dziecięcym uśmiechem na ustach!
Tak więc w reasumpcji dodam, że pani red. u mnie na Pulitzera jeszcze długo nie zasłuży ani za ten tekst, ani też za poprzednie rugające Victora Orbana za sprzątanie, za porządkowanie Węgier po postkomunistach!

A poza tym, dobrze byłoby, aby pani Anne takim porannym mocnym kuksańcem szturchnęła pierwej swego ślubnego na dobre z tego naiwnego snu przebudziła, a potem zabrała się za innych.

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

glowna szcekaczke Noselbauma zwanego z polska Niesiolowskim.

Zreszta cisza jest wieksza koszery nie komentuja czekaja przyczajeni za wegla aj waj co to bedzie?

#419721

Tylko, że.... wychodzi mi na to, że nasze obszczymurki czyli kastratów trzech (vs.moja notka o kompleksie smoleńskim) się pospieszyło z wyskakiwaniem przed szereg - jak się teraz swemu caru wytłumaczą, że jeździły po nim jak po łysej kobyle, podpaliły nawet Europę by go zdyscyplinowała? On im tego nie zapomni.

Pytasz, Antysalonie :

"A gdzie polska racja stanu?
A gdzie nasze bezpieczeństwo?
A gdzie nasza polityka wschodnia?"

Ani... w tej samej czarnej d....ziurze, w której była przez ostatnie lata. Tydzień jurnego Kozaka Donka się skończył i wracamy do normy. Teraz będzie jeszcze cichszy niż był bo... j/w.

Pozdrawiam.

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419749