Zbyt wielki ciężar dla chłystków

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kraj

"Polska Racja Stanu istnieje co najmniej od czasów Mieszka Pierwszego i jest jedna, niezmienna oraz BEZOSOBOWA"

13 września w Oratorium św. Antoniego przy klasztorze OO. Bernardynów miało miejsce spotkanie z Antonim Macierewiczem i Andrzejem Dudą, pracownikiem Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obecny był także były poseł, współpracownik Antoniego Macierewicza, Mariusz Marasek. Spotkanie zorganizował senator Wiesław Dobkowski, radny sejmiku wojewódzkiego Piotr Grabowski oraz piotrkowski Klub Gazety Polskiej i Prawo i Sprawiedliwość.

Podczas wstępnej prelekcji Antoni Macierewicz przedstawił główne założenia programowe obozu patriotyczno-narodowego na najbliższe cztery lata. Na początku jednak wspomniał o informacji dotyczącej bliżej nieznanych dokumentów z Danii, które miałyby w złym świetle przedstawiać Jarosława Kaczyńskiego w kontekście Tragedii Smoleńskiej. Według pana posła kolejna manipulacyjna wrzutka świadczy tylko o rosnącym strachu ekipy rządzącej przed możliwością rozliczenia jej za działania przed i po Tragedii. To samo można było zobaczyć podczas wystąpienia na konwencji Platformy, kiedy Tusk mówił, że władzy nie oddadzą. Dobrze wiemy z historii, co przypominają takie zapowiedzi.

Tymczasem o jakości owej władzy świadczą np. drogi. Z Warszawy do Piotrkowa jedzie się obecnie tak jak z Kabulu do Kandaharu. A przecież mamy unijne dotacje, jest wiele rąk do pracy (w Tomaszowie dla przykładu ponad dwudziestoprocentowe bezrobocie). Ale na drogach pracują kilkuosobowe ekipy, najczęściej zaś w ogóle nie widać by cokolwiek budowano. Świadczy to o gigantycznej bezradności obecnej ekipy rządzącej.

PiS przygotowuje obecnie kilka dużych projektów. Pierwszym z nich jest reforma placówek kontrolnych nad polską energetyką. Drugim zobowiązaniem bezzwłoczne podjęcie starań o wyrównanie dopłat dla rolników. Tusk nie zająknął się na temat tego problemu i jest to kolejny dowód na jego bezradność. Dzięki wyrównaniu dopłat zyska cały, ogrodniczo-rolniczy region. Trzecią kwestią jaką należy podjąć natychmiast po przejęciu władzy jest ratowanie polskiej drobnej przedsiębiorczości. Tutaj PiS postawi na program reform zaproponowany przez FIDESZ na Węgrzech. Należy sprzeciwić się wielkim sieciom handlowym, które nie dość że nie potrzebują tylu pracowników ile drobni przedsiębiorcy, to jeszcze sprzedają w Polsce towary zakupione zagranicą, które nie pochodzą od polskich wytwórców. Sposób na rozwiązanie tej kwestii jest dość prosty. Należy obłożyć centra handlowe podatkiem na okres trzech lat, tak aby państwo nie musiało liczyć się z jakimikolwiek reperkusjami prawno-ekonomicznymi. Dzięki uzyskanym w ten sposób kwotom będzie można zwolnić całkowicie z podatków wszystkie rodziny wielodzietne (powyżej trojga dzieci). Na koniec należy zając się ustawą o zasobach geologicznych – dzięki wprowadzonym zmianom uzyskamy z naszych zasobów gazu łupkowego pięćdziesiąt procent dochodu wobec kilku zaledwie procent zagwarantowanych przez rząd Donalda Tuska.

Andrzej Duda rozpoczął swoje wystąpienie od odważnej tezy. Powiedział, że jako prawnik dokonujący analiz prawnych ustaw przychodzących z Sejmu do Kancelarii Prezydenta RP, może powiedzieć, iż od czterech lat następuje całkowity demontaż Państwa Polskiego a działania obecnego rządu obliczone są na sukces doraźny, w większości propagandowy. Zupełnie inaczej wyglądało podejście do polityki Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prowadził on politykę w perspektywie kilkunastoletniej. Jego działania miały służyć nie tylko wzmocnieniu Polski, ale także podniesieniu całego regionu Międzymorza do rangi poważnego gracza na arenie międzynarodowej. Pan Duda nie ma też wątpliwości, że to co dzieje się obecnie na Litwie to wynik pracy tych, którym plany ekipy Lecha Kaczyńskiego były nie na rękę.

Andrzej Duda podkreślił, że wierzy głęboko, iż uda się uratować Rzeczpospolitą przed upadkiem, który grozi nam ze strony PO. Platformę można pokonać – także dzięki wielkiej mobilizacji ostatnich siedemnastu miesięcy.

Po obydwu przemówieniach rozpoczął się czas swobodnej dyskusji. Pierwsze pytanie, jakie padło z sali, dotyczyło złóż wód geotermalnych znajdujących się w rejonie piotrkowskim. Dlaczego w ogóle się o tym nie mówi? Poseł Antoni Macierewicz przypomniał zebranym o kampanii pomówień i oszczerstw jaka spotyka od kilku lat środowiska promujące geotermię, czy też w ogóle wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Dzieje się tak z jednego powodu – monopol na energię dla Polski na następne kilkadziesiąt lat ma mieć Rosja. Moskwa zaś, przy swojej niestabilnej sytuacji politycznej, zrobi wszystko by zapewnić sobie stały przypływ gotówki.

Podjęto też problem inwigilacji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czy do Andrzeja Dudy dochodziły sygnały o tym procederze? Pan Duda odpowiedział, że przez okres prezydentury, gdy rządem, a więc także ABW, BOR i innymi agendami bezpieczeństwa, sterowała ekipa Donalda Tuska, atmosfera w Pałacu była co najmniej niepokojąca. W pobliżu siedziby Prezydenta znajdował się budynek na którym umieszczony został pokaźny nadajnik. Kancelaria zapytała ABW o cel, w jakim zostało zainstalowane to urządzenie. Nie otrzymała jednak odpowiedzi. Pan Duda dodał, że dysponuje poszlakami świadczącymi, że on sam jest podsłuchiwany do tej pory.

Minister zaznaczył, że jednego jest pewny – przez te ostatnie trzy lata przekonał się, iż ekipa obecnie rządząca Polską jest zdolna do wszystkiego. Potwierdziła to m.in. relacja posła Wikińskiego ze spotkania z ówczesnym marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim, w dniu Tragedii Smoleńskiej. Potwierdzają wypowiedzi prominentów rządowych, z premierem na czele. Jeśli pan Tusk mówi, że jest Polską Racją Stanu, to jakiego rodzaju człowiekiem musi być? O ile mi wiadomo – mówił pan Duda – Polska Racja Stanu istnieje co najmniej od czasów Mieszka Pierwszego i jest jedna, niezmienna oraz BEZOSOBOWA – to dzięki wyczuciu RACJI STANU trwało Państwo Polskie, to dzięki zrozumieniu tych założeń udało się odzyskać Je po rozbiorach. Polska Racja Stanu to zbyt wielki ciężar dla chłystków.

Rozmawiano także o cyfryzacji. Dzięki niej niedługo możemy dysponować całym wachlarzem różnorodnych programów telewizyjnych, reprezentujących wszystkie opcje i opinie. Teraz w środkach masowego przekazu mamy na dobrą sprawę jeden głos. To zbyt mało, by zachować standardy państwa demokratycznego i pluralistycznego. Obecnie stoi przed nami zadanie niedopuszczenia do przejęcia prawa do cyfryzacji przez podmioty już istniejące. W tej dziedzinie powinna zostać zachowana maksymalna wolność.

Istotną kwestią będzie także reforma sądownictwa. Andrzej Duda nie widzi jednak innej możliwości, jak rozwiązanie tego problemu już na poziomie ustawy zasadniczej. Żadna wielka reforma nie pomoże, jeśli nie uczynimy zapisów w konstytucji maksymalnie klarownymi. Antoni Macierewicz dodał, iż jest to jedna z najbardziej kluczowych kwestii w całym ustroju społeczno-politycznym Polski. Praktycznie każda sprawa, zarówno gospodarcza jak i religijna, znajduje swój koniec w Rzeczpospolitej właśnie w sądzie. Dzisiaj mamy do czynienia z dyktatem sędziów w każdym elemencie naszego życia. Należy wreszcie sądy oddać Narodowi.

Ostatnim tematem jaki podjęto były relacje Polski z Unią Europejską. Antoni Macierewicz powiedział, że będziemy wierni UE do ostatniego centa, który nam się od niej należy za narzucone ograniczenia polskiej produkcji. Andrzej Duda dodał, że chyba dzisiaj dla każdego jasne jest, iż za fasadą szczytnych idei integracji kryje się bezwzględna walka każdego państwa o własne interesy. Gdy w takim gronie znajdzie się "frajer", który nie walczy, to wszyscy tylko się cieszą. I poklepują go po plecach podczas wspólnego pozowania do zdjęć. Podczas swoich rządów PiS wywalczył ogromne środki na modernizację Polski. To miał być dla nas odpowiednik Planu Marshalla. Niestety, te pieniądze są obecnie marnotrawione. „Nowoczesne państwo to nie jest kraj, w którym buduje się pod dwukrotnie wyższych kosztach niż gdzie indziej” – zakończył Andrzej Duda.

Zdjęcia autorstwa A.T. na:
http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/245-zbyt-wielki-ciezar-dla-chlystkow

Brak głosów

Komentarze

Wiem, że nie macie z pewnością na to wpływu. Dobija mnie jednak, że właśnie w prawym górnym rogu pojawiła się reklama niejakiej Doroty Rutkowskiej ze Skierniewic, znanej platformerki, koleżanki fejsbukowej sympatyków Ruchu Palikota.

Pozdrawiam wszystkich :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#183247

.... partyjki muszą się rozpychać. Mam na myśli kanapy wyleniałe, wąskie, śmierdzące krwią, sperma i.... zmilczę. Ciekawe, że służy to przede wszystkim rozbijaniu prawdziwej opozycji wobec trutni z PO, oligarchów, zdrajców i agentów.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#183249

z moim komentarzem lub tekstem, ale styl iście kwiecisty - szczególnie to o męskich wydzielinach

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#183252

Okazuje się, że niezależna też nie ma wpływu i na jej stronie też widziałem reklamę pani Doroty Rutkowskiej z PO :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#183347

Na bardzo szybko odpisuję bo biegam...
Reklamy google'a są generowane przez google'a właśnie - różne instytucje czy firmy mogą sobie taką reklamę wykupić. Tak zrobiła PO.

Czasem używa się też mechanizmu pozwalającego na wyświetlanie reklam pokrewnych z przewidywanym profilem zainteresowań użytkownika (adsense - jeśli ktoś jest zainteresowany, to wyjaśnię potem).
Tak że nie mamy nic wspólnego z tym co google nam tu wyświetli.
Pocieszę, że oc wczoraj, także na YT (skojarzonym z google) mamy także wysyp reklamówek PiS.

pozdrawiam

#183350

Można filtrować reklamy adsense poprzez blokadę konkretnego adresu url reklamodawcy, nie wiem czy stosujecie ale zawsze można, szczególnie, że ten sposób jest komfortowy do stosowania właśnie w pojedynczych przypadkach np. www.plat...ma.org, www.jakasPani. pl

p

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#183365