Rubaszny czerep

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kraj

Kiedy pamiętną jesienią władzę w Polsce - z nadania narodu – objęła koalicja PO-PSL, należało się spodziewać, że to nie będzie dobry czas dla Polski i Polaków. Ale chyba nikt się nie spodziewał, że ten koalicyjny rząd doprowadzi Polskę do totalnego bankructwa, groźnej sytuacji zewnętrznej, a Polaków do nędzy, bezrobocia i upodlenia.

Rząd Donalda Tuska przez okres swojego rządzenia zwiększył zadłużenie kraju o 300 miliardów złotych, a tylko w tym roku potrzeby pożyczkowe Polski przekroczą 150 miliardów złotych a na rok następny, przewiduje się, że w budżecie rzekomo „oszczędnościowym” potrzeba będzie pożyczyć 186 miliardów złotych! Zadłużenie Polski przebiega więc w tempie geometrycznym a ekonomiści oceniają, że na przełomie 2012 i 2013 r. nasz dług publiczny osiągnie bilion złotych! Ale to już będzie po wyborach, które PO ma podobno wygrać i spirala ignorancji ekonomicznej dalej będzie narastać a naród zostanie odarty ze wszystkiego, bo w oczywisty sposób będą nam grozić podwyżki podatków, likwidacje wszelkich ulg i zasiłków itd., itp. co doprowadzi przeciętnego Polaka do straszliwej nędzy, bo ceny towarów wzrosną znacznie, a dochody społeczeństwa będą maleć.

Polska już przekroczyła 55% próg ostrożnościowy długu publicznego do PKB, ale minister Rostowski tego w ogóle nie zauważa i publicznie informuje przy pomocy mediów, przychylnych Platformie, że to nie prawda i dalej stosuje tzw. kreatywną księgowość, żeby jak najbardziej odwlec przeprowadzenie reform, bo wybory tuż, tuż i władzy nie można oddać, lepiej już oszukiwać własny naród.

Nasuwa mi się w związku z tym pytanie czy jest to aby rząd polski, bo przecież przywódca PO Donald Tusk mówił, że „polskość to nienormalność” a Minister w rządzie Tuska - Drzewiecki, po aferze hazardowej stwierdził że „Polska to dziki kraj”. Najgorsze, że nic się im nie stało, ani w związku z tym publicznym opluciem Polski i Polaków, ani w związku z aferą hazardową w której uczestniczył Drzewiecki i jego kompani.

Słowami J. Słowackiego apeluję do moich rodaków upodlonych, wyśmianych, doprowadzonych do nędzy i ciągle okłamywanych:„O! Polsko! Póki ty duszę anielską/Będziesz więziła w czerepie rubasznym/Póty kat będzie rąbał twoje cielsko” Współcześnie, tym „czerepem rubasznym” jest rząd PO ze swoimi wadami, pychą, prywatą, aferami i niby rządzeniem. Więc „uprzątnijmy dom ojczysty…niech będzie biedny ale czysty” i wybierzmy „rządy, mądrych, dobrych ludzi – mocnych w mądrości i dobroci”, abyśmy mogli powierzyć im swój los i los naszej wolnej Ojczyzny, choć ciągle jeszcze zagrożonej, niedocenianej przez swoich i przez obcych.

MB

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/kraj/207-rubaszny-czerep

Brak głosów

Komentarze

Od 10 kwietnia jestem przekonana, że nie jest to polski rząd. I nie ze względu na to, co mówili, ale na to, co robią...

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#177953

3OO miliardów to tylko część prawdy.Poczekajcie jak
zostaną odtajnione pielgrzymki do Ziemi Świętej.Nikt
o zdrowych zmysłach nie uwierzy,że jeżdżą tam w celach
turystycznych.Czy słyszał ktoś w mediach,co tam robili???.

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#177954

za utracone mienie. Dobrze, że to przypominasz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177968