Nocna zmiana w Piotrkowie

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Ogłoszenie

"Zaproponował panu Maraskowi utrzymanie stanowiska w MSW, jeżeli zaniecha wystąpienia w Sejmie."

Jedenastego września w Oratorium Św. Antoniego miało miejsce spotkanie z Mariuszem Maraskiem, posłem pierwszej kadencji, współpracownikiem Antoniego Macierewicza podczas tworzenia słynnej listy, członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI, a obecnie kandydatem na posła z listy PiS (pozycja 17).

Pan Marasek mówił o swojej pracy we wspomnianych komisjach oraz przybliżył ogólną sytuację w Sejmie podczas obalania rządu Olszewskiego. Mówił o sposobie weryfikacji dokumentów. Potwierdzenia podjęcia współpracy z SB znajdowały się w kilku różnych miejscach, np. w teczce personalnej, teczce pracy oraz Funduszu Operacyjnym. Gdy korzystało się z jakichś materiałów, należało odznaczyć każdą z tych czynności. Z tego obowiązku zwolniona była natomiast „komisja” Michnik, Ajnenkiel, Holzer, dlatego do tej pory nie wiemy, czym się tak naprawdę zajmowała podczas swojej „kwerendy”. Pan Mariusz Marasek przybliżył też zgromadzonym kulisy działań zmierzających do obalenia rządu Olszewskiego – m.in. szczegółowo opisał zachowanie przedstawicieli KPN-u, czy też PSL-u. Opowiedział o kłótniach w ZChNie. Pan Marasek musiał wystąpić z tego klubu, ze względu na swoje poparcie dla ministra Macierewicza. Mówił o działaniach ministra Wachowskiego, który rozpoczął wprowadzanie swoich ludzi do służb, by przygotować tam przewrót.

Nie zabrakło tzw. „smaczków”. Dla przykładu pan Marasek opowiadał, jak to jeden z posłów z jednej z partii „prawicowych” wpadł do restauracji sejmowej od progu krzycząc do swojego kolegi, „że był u Wałęsy i sprawdził” a kolega nie jest na liście agentów. Dochodziło też do rozmów wewnątrz klubów, kiedy to niektórzy przyznawali się bycia tajnym współpracownikiem, chociaż nie było ich na liście.

Podczas decydującej debaty 4 czerwca 1992 r., pan Mariusz Marasek zapisał się by zabrać głos. Podczas przerwy podszedł do niego jeden z posłów, który nader często bywał u Lecha Wałęsy. Zaproponował panu Maraskowi utrzymanie stanowiska w MSW, jeżeli zaniecha wystąpienia w Sejmie.

Już po obaleniu rządu Olszewskiego, w komisji sejmowej zajmującej się sprawami wewnętrznymi próbowano przeforsować tezę o próbie zamachu stanu, którą miała jakoby przeprowadzić grupa związana z Olszewskim, Naimskim i Macierewiczem. Pan Mariusz Marasek zaprosił na to posiedzenie mjr Damiana Jakubowskiego (późniejszy dowódca BOR-u). Wytłumaczył on zgromadzonym, jakiego fałszerstwa dokonano na słynnym „tajnym szyfrogramie o podniesieniu stanu gotowości bojowej”. Mjr Jakubowski przedstawił warunki, jakie muszą wystąpić by uznano, że został wprowadzony kolejny poziom stanu gotowości bojowej. Wtedy Milczanowski poprosił o przerwę, uzasadniając to tym, że „czuje się niekompetentny w tej kwestii”. Pan Marasek poprosił o zapisanie wypowiedzi ministra spraw wewnętrznych. Następnie zwrócił się do Andrzeja Milczanowskiego mówiąc, że powinien podać się do dymisji, skoro czuje się niekompetentny w sprawach, które dotyczą jego resortu.

Po prelekcji miała miejsce projekcja filmu Jacka Kurskiego „Nocna zmiana”.

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/243-nocna-zmiana-w-piotrkowie

Brak głosów

Komentarze

dzieci na poczatku podstawowki...
Nie mowiac juz o 40 % niezbyt dobrze poinformowanej czesci POLAKOW- WYBORCOW glosujacych na uczestnikow NOCNEJ ZMIANY - pelo i psl....

richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#182759

ale trzeba im to umożliwić. Co z tego, że jest w internecie? Trzeba wpisać w wyszukiwarkę, załadować, uruchomić... to zbyt męczące. Nie 40 procent a jakieś 60 :-)

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#182760

spotkanie z panem Maraskiem jest częścią Tygodnia Prawdy i Pamięci w Piotrkowie, na który serdecznie zapraszam:
http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/231-prawda-i-pamiec-w-piotrkowie-trybunalskim

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#182784

jest kandydatem na "niemandatowym", 17 miejscu. Smutne.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#182796

w regionie ludzie byli wybierani z miejsc dwucyfrowych. Gdyby w ogóle nie widział szans, to by pewnie nie startował. W Skierniewicach nie ma zbyt wielkiej konkurencji... merytorycznej :-)

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#182801

ale kto liczy głosy. W tym okręgu cuda nad urną zaczynają się od ustalania i zgłaszania członków komisji wyborczych. Już po raz kolejny zamiast ludzi związanych z PiS i zbliżonymi doń organizacjami, w komisjach mają zasiadać "sami swoi" - zwykle starzy, PRLowscy nauczyciele i czynownicy, chwilowo udający pisiorów. Zaufani ludzie prezesa okręgu i niektórych zblatowanych z nim parlamentarzystów już nad tym pracują.

A potem będzie jak w Białej Rawskiej, w której przy okazji protestu po wyborach burmistrza sąd znalazł już w pierwszym sprawdzonym pakiecie kart wyborczych dziewięć fałszywek. Kiedy w komisji są sami starzy towarzysze, niestraszne im nieubłagane reguły demokracji...

Vote up!
0
Vote down!
0
#182883

numerem 1 jest niezły numer (zarazem będąc numerem 2 na liście do Sejmu, bo '1' wziął tradycyjnie A. Macierewicz). Niestety, mąż ów uczony cieszy się bezwzględnym poparciem u pana Joachima i to go jakoś trzyma na powierzchni i przy żłobie.
Mimo sprzeciwów co przytomniejszych pisowców, na oczach których pan prezes okręgu od trzech kadencji robi wszystko, by w szatki PiSu przebrać w swym okręgu różnych wesołych beneficjentów PSLowskich i SLDowskich kacyków lokalnych i zapewnić trwanie układowi starych towarzyszy i ich potomstwa. Nie bez sukcesów. Tak to działa, podobnie jak w 17 innych okręgach. Stajnia Augiasza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182881

nie wiem z której części okręgu jesteś, ale jak dobrze wiesz ja największy kontakt mam z Piotrkowem. Jeżeli dobrze spojrzeć, to mozna zobaczyć jak został piotrkowski PiS potraktowany... Ale nie ma co płakać. Jeżeli przeszkadza Ci 2 - to namawiaj by głosować na 17, wspomnianą wyżej. To człowiek Macierewicza. Dobra rekomendacja, mam nadzieję :-)

Ja osobiście namawiam na 11. To może być przełom - żeby nie było tego p... blatowania się właśnie z PSL-em lub SLD. Przez to, że PiS u nas, pod jego kierownictwem, nie chciał zaakceptować sojuszy z byłymi pzprowcami, to teraz tak dostajemy po... ALE DROGA BYŁA, DO JASNEJ..., SŁUSZNA. Prawda?

Pozdrawiam.

Ps. Wracając do rozmowy sprzed kilku tygodni - Maciejewski ma u nas opinię... niezbyt przychylną. Sprawdziłem dokładnie.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#182893

Nocną zmianę powinien każdy obejrzeć, co uważa naszego premiera za męża stanu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#182813

za moich szczenięcych lat mawiało na kogoś kto miał nietęgą minę i wytrzeszczone ze strachu gały, preziowi RM pozostała po dzień dzisiejszy ; )

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#183013

NOCNEJ ZMIANY...
http://www.youtube.com/watch?v=K0HVlVNgK0U&feature=youtu.be

richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#183059