Hucpa

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kraj

Niestety, od manipulacji nie są wolne nie tylko media ogólnopolskie, ale także lokalne. Szczególnie, gdy sprawa dotyczy Antoniego Macierewicza.

Na jednym z lokalnych portali pojawił się wpis informujący o rozmowie, jaką odbył poseł Antoni Macierewicz z lokalnym dziennikarzem. Oczywiście wybrano odpowiednie fragmenty, złączono je w całość, tak aby wyszła z tego papka dla zawodowych opluwaczy. Oczywiście kanwą uczyniono Smoleńsk, chociaż w rozmowie podnoszono wiele innych tematów. Oczywiście stworzono wrażenie, że w ogóle nie podejmowano tematów piotrkowskich. Oczywiście ominięto to, co pan poseł powiedział o prezydencie miasta, bowiem zadaniem mediów jest tworzenie wrażenia, iż pan Chojniak związany jest z PiS. Oczywiście pominięto wszystkie informacje dotyczące działalności społecznej. Bo w tym medium chwalić można tylko inicjatywy posła Ostrowskiego, a nie środowisk prawicowych. Nawet kiedy informuje się o jakiejś inicjatywie prawicowej, to nie pisze się kto ją wymyślił i przeprowadził. Oczywiście nie podano bezpośrednio linku do rozmowy w Strefie, tak aby nikt nie mógł się szybko przekonać o zdeformowaniu wymowy wywiadu.

Dziennikarz przeprowadzający wywiad wraz z całym zespołem marzyli pewnie kiedyś, że będą pracować w mediach ogólnopolskich. Nie na darmo informacje z kraju podaje im tracący na popularności Wprost pewnego Lisa. Każdy ma prawo marzyć. Skoro jednak się nie udało, to nie musicie, jak wasi ogólnopolscy koledzy, odgrywać roli cyngli. Akurat wam za to nie zapłacą. Czy nie mam racji?!

Gratuluję również komentatorów. Pragnę zauważyć, że na portalu pojawiła się opinia, iż takie osoby jak pan Macierewicz należy eliminować. Wpis ten powinien zniknąć, gdyż jako niesprecyzowany, może być uznany za wezwanie do czynu karalnego. Nie róbcie hucpy, redaktorzy.

Piotr Dunin

Więcej informacji (linki, screen) na:
http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/172-hucpa

Brak głosów

Komentarze

czy J.Kaczyński kiedy już się odezwą odbierają mi głos.Chcę powiedzieć coś na dany temat a Oni mówią to w sposób tak dokładny, że nie pozostaje mi nic tylko przytaknąć i bić brawo.pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
-1

staryk

#175063

Proponuje obejrzeć trochę zapomniany film "Od komunikacji do manipulacji" http://www.youtube.com/watch?v=A0bXfZn-5Rs .Cały film stoi tu w wersji FREE http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=805221362

Krótki opis:"Posiadanie wiedzy z zakresu komunikacji stwarza możliwości poznawania i rozumienia ludzkich zachowań, ale również otwiera drogę do manipulowania i sterowania przekonaniami oraz decyzjami innych ludzi.Z manipulacją mamy do czynienia nie tylko wtedy, gdy osiąga się swoje cele przez wprowadzenie w błą uczestników działania, ale też kiedy tendencyjnie gloryfikuje się własną działalność i równocześnia w złym świetle stawia się motywy i osiągnięcia przeciwnika. Pozycja ta stanowi niezwykłe kompendium wiedzy. Autor poza swymi własnymi przemyśleniami, w sposób prosty i przejrzysty, umiejętnie zebrał najbardziej trafne spostrzeżenia na temat manipulacji wielu polskich i zagranicznych specjalistów - nieraz reprezentujących skrajnie odmienne światopoglądy. Film ukazuje mechanizmy manipulacji zachodzące na płaszczyźnie: człowiek - polityka - media. Zeszyt naukowy powstał na bazie książki "Od komunikacji do manipulacji". Zeszyt naukowy powstał na bazie książki "Od komunikacji do manipulacji", która w absolutnie bezkompromisowy sposób opisuje mechanizmy wywierania wpływu i manipulowania informacjami."

Pozdro.

najnowsze filmy

Vote up!
0
Vote down!
-1
#175094