Przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr. Badena

Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

Ważna notka Stanisława Zagrodzkiego 

]]>Przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr. Badena]]>

Proszę o linkowanie i kopiowanie na swoje blogi

Prośba Pani Jadwigi Gosiewskiej do zespołu biegłych lekarzy medycyny sądowej

Ekshumacja mojego syna śp. Przemysława Gosiewskiego jest prowadzona na podstawie samodzielnej decyzji Okręgowej Prokuratury Wojskowej. Z powodu niedopuszczalnych różnic w dokumentacji z rzekomej sekcji oraz identyfikacji. Decyzję wymusiły na prokuratorach niedające się wyjaśnić różnice pomiędzy rosyjska dokumentacją sądowo medyczną, a powszechnie znanymi faktami oraz dokumentacją medyczną mojego syna zebraną przez prokuraturę w Polsce.

Zatem, to nie z winy rodzin dochodzi do koniecznej w tej sytuacji ekshumacji i sekcji - winni temu są ci, którzy zaniedbując swoje obowiązki dopuścili do pochówku bez wcześniejszych, wiarygodnych badań i dokumentów. Którzy zaniechali przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po śmierci - tu, w Polsce.

Jako matka śp. Przemysława i jako lekarz zwracam się o wsparcie do zespołu biegłych sądowych, którzy będą badać mojego syna - przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr Badena. Jego doświadczenie zdobyte między innymi przy badaniach ofiar tragicznego lotu TWA 800 wesprze wasze działanie, a mnie i rodzinie da poczucie większego spokoju ,że zrobiliśmy wszystko aby dojść do prawdy o przyczynach śmierci mojego syna.

Jadwiga Gosiewska ,matka śp. Przemysława

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prokuratorzy Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie nie uszanowali próśb Zuzanny Kurtyki. Wdowa po szefie IPN, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie Tu-154M PLF 101, sprzeciwiała się ekshumacji ciała męża wobec odmowy włączenia do grona biegłych, rekomendowanych przez nią specjalistów - jednego z Zakładu Medycyny Sadowej UJ z Krakowa lub drugiego prof. Badena z Nowego Jorku. Śledczy postanowili ją jednak przeprowadzić. Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, zgodnie z przepisami ustawy, o świcie pojawili się prokuratorzy w asyście oddziału żandarmerii wojskowej i inspektora sanitarnego. Cmentarz został całkowicie zamknięty, a wszystkich wejść podobnie jak na cmentarzu powązkowskim pilnowała żandarmeria wojskowa.

W wypowiedzi dla PAP Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa, stwierdził, że prokuratorzy decydują się ekshumację szczątków w ostateczności, gdy w toku śledztwa nie ma już innej możliwości wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości i np. zachodzi potrzeba powtórzenia jakichś badań specjalistycznych. Ponadto powiedział, że wola rodziny - nawet gdyby sprzeciwiała się ekshumacji - nie jest wiążąca dla prowadzących śledztwo. Jeśli prokurator uzna to za konieczne, ma prawo dokonać takiej czynności.

Brak głosów

Komentarze

Prokuratura Wojskowa, rozpoczęła proces systematycznego
usuwania śladów zbrodni Smoleńskiej.
Sowiecka agentura w Polsce, poczuła się zagrożona
przypuszczalnym przewrotem władzy i rzuciła się na
usuwanie dowodów na zaplanowany Zamach.
Pozdrawiam z 10

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

#237237

 Dlaczego rodzina nie ma prawa do podejmowania decyzji?

 Najpierw szczątki Polaków były do "dyspozycji" Rosjan, teraz polskiej prokuratury i tylko...Rodziny nie mają nic do powiedzenia w sprawie swych  bliskich, których stracili.

Pozdrawiam.

#237238

Czemu Rodziny nie dostały, ich mecenasi nie wymusili - statusu Oskarżycieli Posiłkowych? Wtedy mogłyby żądać, a nie prosić. Po prawie dwuletnich "pracach" tutejszej prokuratury- mamy prawo - i obowiązek - wątpić w rzetelność tych , nie kontrolowanych przez ekspertów Rodzin, ekshumacji.
Mirosław Dakowski

#237239

"Czemu Rodziny nie dostały, ich mecenasi nie wymusili - statusu Oskarżycieli Posiłkowych?"
Widzę że Szanowny Pan Profesor pobierał korepetycje prawne u niejakiej dezinformatorki Mieszko-Wiórkiewicz, ostatnio znanej z bezczelnego zmanipulowania listu Antoniego Macierewicza.
Najpierw proszę łaskawie zapoznać się, w jakim to postępowaniu przysługuje status oskarżyciela posiłkowego.

Proszę uprzejmie nie wprowadzać zamieszania i łaskawie zejść zarówno z Rodzin, jak i ich pełnomocników prawnych, a dalsze tego typu prawne dywagacje rozwijać na swoim blogu, a nie u mnie.

Jeśli bowiem sugeruje Pan, że np.Pani Wassermann ma wiedzę prawniczą mniejszą niż Pan i JMW, i robi mniej dla wyjaśnienia sprawy śmierci Jej Ojca, niż Pan i maskirowczycy- to raczej się nie porozumiemy.

Tu nie Salon24, Szanowny Panie, a ja znam Państwa z całkiem nieciekawych okoliczności, o których wszak doskonale pamiętamy.

Marek Dąbrowski

Marek Dąbrowski

#237317

To jest koniec mrzonek o rozwikłaniu zagadki ostatniego transportu do Katynia,
Szczęść Boże Wszystkim

panMarek

#237265

Można prosić o streszczenie artykułu z "Gazeta Polska Codziennie" ? Dostęp jest ograniczony :

http://gpcodziennie.pl/7118-prokuratura-lekcewazy-wdowe.html

Z tego co pisze w komentarzu na swoim blogu Stanzag :

"@pank
Matkę i żonę dzieli spora odległość zamieszkania, a do tego jest problem z bezprzewodową komunikacją (telefony wiecznie niedostępne) skrzynki głosowe zawalone wiadomościami. Stąd taki obraz widzisz. Może tego nie zrozumiesz, ale media nie dają żyć obu Paniom. Miedzy innymi z tego powodu zajmuje się rozpowszechnieniem prośby Pani Jadwigi Gosiewskiej.
Jak Przeczytasz dzisiejszą GP Codziennie "Prokuratura lekceważy wdowę" to może zrozumiesz, co się wyprawia w koło wniosku Beaty Gosiewskiej. Dobrze, że poszła wczoraj do prokuratury ze znajomą. Bo nikt by nie uwierzył w to, co się tam wydarzyło. Nawet mnie było trudno w to uwierzyć Dopiero po bezpośredniej relacji świadka dotarło to do mojej świadomości i ręce opadły. Widziałem i odczułem na własnej skórze różne zachowania prokuratorów - jednak to, co usłyszała Beata przeszło moje najśmielsze wyobrażenia.
STANZAG 33 334 | 20.03.2012 08:22"

wynika, że trzeba sprawę maksymalnie nagłaśniać.
Pozdrawiam.
contessa

Link do cytowanego komentarza : http://stanzag.salon24.pl/400923,przyjmijcie-do-swojego-grona-w-roli-eksperta-dr-badena#comment_5876774
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237273

Niestety nie dysponuję pełnym tekstem.

Pozdrawiam

Marek Dąbrowski

Marek Dąbrowski

#237319

Poradziłam sobie - p.Zagrodzki mi dostarczył i jest tu :

http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/56637,prokuratura-lekcewazy-wdowe

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237401

 Każda rodzina ma prawo wiedzieć,czy w grobie leży,ktoś z rodziny czy obcy.Co by się stało,gdyby rodziny zmarłych w Smoleńsku postanowiły równocześnie odkopać i otworzyć trumny.Przeprowadzić na własny koszt sekcję zwłok osoby,która została może omyłkowo uznana za nieżyjącego członka rodziny.Bo czy np,córka p.Wasermana będzie chciała pochować w grobie rodzinnym obcego sobie człowieka??. Sądzę,że działania Prokuratury Wojskowej,można zakwalifikować jako nadużycie,bo co ona ma wspólnego z osobą cywilną?Pozdrawiam.

#237287