Bajka ruska dla lemingów: dobry car i zła Anodina

Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Świat

Absolutnie kuriozalnej próby wyjaśnienia formy ujawnienia i treści ostatecznego Raportu MAK dokonał w dniu 19.02.2011 w TVN24 doradca ds międzynarodowych Prezydenta Komorowskiego, prof. Roman Kuźniar.

Jego wypowiedź cechuje się naiwnością zupełnie niedopuszczalną u osoby do której obowiązków należy m.in. znajomość struktury władzy w Rosji, a także brakiem zrozumienia niskiego stopnia odporności na rosyjską propagandę poza granicami FR.

Prawdopodobnie próbował on w nieudolny sposób przekonać opinie publiczną o niezależności MAK od władz Rosji i FSB, a ponadto złagodzić stanowisko rosyjskie, sugerując że konflikt pomiędzy Polską a Rosją wystąpił w rzeczywistości na poziomie eksperckim, a nie międzypaństwowym:

W jego opinii, czwartkowa konferencja ekspertów lotniczych o katastrofie smoleńskiej była powtórką ze "spektaklu Anodiny". - Ale Rosjanie popełniają takie błędy - podkreślił. Dodał, że pierwsza prezentacja była swoistą "dywersją" wobec wysiłków Miedwiediewa do zmiany wizerunku Rosji. - Anodina okazała się sabotażystką w stosunku do jego wysiłków podejmowanych w kierunku Polski i Zachodu. Nie wiem jednak, czy to było świadome, czy wpisane w stosunki w elicie rosyjskiej władzy - dodał.(1)

Niestety nie jestem w stanie ocenić, czy prof.Kuźniar udzielając tej wypowiedzi był świadom związków "złej" Anodiny ze starym KGB-owcem Primakowem, a także pamiętał słowa "dobrego" Miedwiediewa z dnia 24.12.2010 :

Mam nadzieję, że polskim kolegom starczy rozumu i woli do przyjęcia odpowiednich wniosków, bez jakichkolwiek zbytecznych komentarzy (2)

Pomijając zupełnie kosmiczną niekompetencję Kuźniara w kwestii "who is who" w Rosji (czy rzeczywistą, czy na użytek zewnętrzny - to już inna sprawa), część tej wypowiedzi może wprawić w dysonans poznawczy poczciwe lemingi, którym "spiskowa teoria dziejów" kojarzy się tylko i wyłącznie z moherowymi oszołomami. A tutaj doradca Prezydenta Bigosława Komorowskiego wypala wprost:

Nie wiem jednak, czy to było świadome, czy wpisane w stosunki w elicie rosyjskiej władzy.

- i tutaj akurat ma rację. Oszołom doradza strażnikowi żyrandola !!!

(1) www.tvn24.pl/-1,1693334,0,1,tatiana-anodina-okazala-sie-sabotazystka,wiadomosc.html

(2) wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zaskakujace-slowa-Miedwiediewa-o-polskim-premierze,wid,12978162,wiadomosc.html
 

Brak głosów

Komentarze

Toć to sama agentura - jeszcze tylko agenta Turowskiego brakuje!

BTW- czy prokuratura wpadła na pomysł przesłuchania T. Turowskiego jako organizatora tragicznej wizyty Prezydenta Kaczyńskiego?

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#137025

Oni nie wiedzą. Nie powiedzą. Tajemnica śledztwa.
I Ustawa o ochronie danych osobowych. A w ogóle kto to jest Turowski? ;)

pozdrawiam
Marek Dąbrowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#137026

wiemy to doskonale. My wiemy, że kłamią jak z nut. Rosjanie też wiedzą, że nas okłamują. Wiedzą, że jest to kłamstwo usankcjonowane, przez obecne Polskie władze. Zamach smoleński, to coś więcej jak tylko współpraca przy zbrodni WSI i FSB. To spisek zainicjowany przez większość przywódców światowych i przez nich  usankcjonowany. NWO działa i prężnie się rozwija.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137040

tacy doradcy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137045

Ja myślę, że Kuźniar doskonale wie, kto jest kim w Rosji, wie też doskonale, o co chodzi. Jego misją jest natomiast, od wielu lat, robienie z Polaków durniów. Moim zdaniem jest jedną z bardziej szkodliwych i obrzydliwych postaci działających na zapleczu polskiej polityki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137055

No nie bardzo mogę się z Tobą, tym razem, zgodzić.
Rezydencki doradca Kuźniar, nie przebił jeszcze rezydenckiego doradcy Nałęcza.
Ale, że sprintem we właściwym kierunku podąża, to oczywista oczywistość.
Ma szanse na zwycięstwo.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#137097

I nie traktowałbym jej jako naiwnej!
To psie, kundlowskie merdanie do Putina, czyli motto jakie towarzyszy nie tylko Komorowskiemu po 1 września 2009r!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#137106

Mamy tylko 2 możliwości: albo Kuźniar jest agentem wpływu, albo durniem.
Obie, niestety, dla Polski jednakowo niebezpieczne.
Nie wiem szczerze mówiąc która jest prawdziwa, chociaż mam wrażenie że to co mówią doradcy gajowego to teatrzyk dla lemingów, a za kulisami są faktyczni dysponenci teatrzyku oraz gajowego: smutni panowie ze WSI. Oni zaś bez dwóch zdań nie są durniami...

pozdrawiam
Marek Dąbrowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Dąbrowski

#137120

Duże wrażenie zrobiła na mnie wpadka w TV R.Kuźniara w sprawie tarczy antyrakietowej. Było to w czasie, gdy Waszczykowski wynegocjował w USA wszystkie ustalone warunki i po powrocie do Polski ze zdumieniem dowiedział się o nowych żądaniach Sikorskiego.
Kuźniar jako doradca polskiego min. obrony zapytany czy tarcza w Polsce będzie z rozpędu powiedział " teraz już NIESTETY chyba tak". Zorientował się, że powiedział o to jedno słowo za dużo i wyraźnie sie zmieszał.
Agentura w osobach Sikorskiego, Klicha i Kuźniara grała na odwleczenie w czasie problemu tarczy aby doczekać do prezydentury "niezainteresowanego problemami Europy" Obamy.
Te działania zakończyły się sukcesem. Równolegle prowadzono akcje w Czechach po lini "pacyfistycznej". Zostały zorganizowane demonstracje pod hasłem "Żadne rakiety ne sou mirowe"

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#137217

Kilka jego tekstów rzuconych ot tak sobie już spory czas temu pokazała , że to menda, pierwsza spośród wszystkich mend jakie żerują w mendowni.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#137224

... w działania agentury rosyjskiej w Polsce.
Bardzo dziwią mnie prymitywne metody i prostackie argumenty, jakimi posługują się towarzysze, zaciekle broniący interesów rosyjskich w Polsce. Bezkarnie traktują słuchaczy jak idiotów. A większość słuchaczy daje się tak traktować, bo tego nie zauważa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#137227

To są kpiarze na konkretne zmanipulowane zamówienie  

Walter Lippmann

„Każda relacja o danym wydarzeniu nie jest dokładnym odbiciem

rzeczywistoś

jednocześ

ci. Każde postrzeganie zjawiska przez obserwatora jest jużnie jego interpretacją.”

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#137235

Walter Lippmann

Każda relacja o danym wydarzeniu nie jest dokładnym odbiciem

rzeczywistości. Każde postrzeganie zjawiska przez obserwatora jest już

jednocześnie jego interpretacją.”

A co dopiero jeśli taki przekaz jest celowo całkowicie zmanipulowany

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#137237