"Zgoda buduje" monopol

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Katastrofa smoleńska wywołała zaskakującą, najbardziej dla salonu, reakcję Polaków.

 Nie ma najmniejszych wątpliwości, a wynika to choćby ze zwykłej statystyki, czy jak kto woli rachunku prawdopodobieństwa, że jakąś, choćby niewielką część z tych setek tysięcy rodaków manifestujących żal po śmierci prezydenta i towarzyszących mu osób, odmieniło to na trwałe.

Nie ma również najmniejszych wątpliwości, że od czasu zwycięstwa PO w wyborach 2007 roku, a właściwie już dużo wcześniej, to rządzący dzisiaj Polską przemawiają nieustannie językiem nienawiści.

Na naszych oczach odbywa się właśnie jedna z najpodlejszych akcji III RP poniżania i odczłowieczania Jarosława Kaczyńskiego, osoby bezpośrednio dotkniętej tą tragedią.

Padają z ust premiera Donalda Tuska, kandydata Bronisława Komorowskiego i ich sekundantów z narożnika słowa świadczące o kompletnym moralno-etycznym upadku.

Sam start lidera największej opozycyjnej partii w demokratycznych wyborach nazywany jest chorobliwą żądzą władzy. Ci zaś, którzy zmierzają bezpardonowo do przejęcia wszystkich kluczowych stanowisk w państwie robią to oczywiście z wielkiego patriotyzmu i miłości od ojczyzny.

Każdy, kto patrzy na świat własnymi oczyma pozbawionymi filtrów z Czerskiej i Wiertniczej widzi jak na dłoni, że to, co stało się pod Smoleńskiem nie wpłynęło zupełnie na dzisiejszych włodarzy Polski, a ich poczynania w warstwie moralnej przypominają to, co robili na miejscu katastrofy rosyjscy żołnierze.

Widzimy jak Bronisław Komorowski skorzystał, z zalecanej przez wielu, w tym i konstytucjonalistów, powściągliwości. To, jak się rzucił do podpisywania, mianowania, odznaczania i nagradzania oraz wykorzystywanie w kampanii swojej pozycji, świadczy o kompletnym braku umiaru i przyzwoitości.

Ci, którzy mówią, że „Zgoda buduje” dzielą nieustannie Polaków i na niecałe trzy miesiące po śmierci prezydenta mówi się o jego bracie, że się go zastrzeli wypatroszy, a skórę sprzeda w Europie.

Gdyby takie stwierdzenie wyszło z ust polityka PiS-u, wszystkie media ukamienowały go tak jak i formacje polityczną, którą reprezentuje.

Żałośnie zabrzmiały wczoraj słowa premiera sugerujące, że to on i jego ekipa prowadzą politykę „w spodniach”.

Ta polityka przypomina bardziej patologiczną przemoc w rodzinie wywoływaną przez osobnika, który poniżany i nic nieznaczący w swoim miejscu pracy, odreagowuje w domu, tłukąc żonę i własne dzieci.

Symbolem tej polityki w „spodniach’ pozostanie dla mnie na długo rzecznik polskiego rządu Paweł Graś, który w stolicy mojego kraju, stojąc przed polskimi dziennikarzami przeprasza po rosyjsku Putina za to, że pomylił formacje, jaką reprezentowały hieny okradające zwłoki ofiar katastrofy. Nie dziwi to, że Rosjanie do tej pory nie przeprosili za ten haniebny proceder.

Warto przypomnieć, że rzecznik, to ten sam „bohaterski” polityk, który działania polskich służb za rządów Jarosława Kaczyńskiego przyrównał do praktyk rumuńskiego Securitate.

Na końcu napiszę o najbardziej bulwersującym wydarzeniu dyskwalifikującym Tuska i Komorowskiego, jako odpowiedzialnych polityków.

Cyniczne wciągnięcie w kampanię wyborczą przez Komorowskiego i Tuska tematu Afganistanu sprawiło, że nasiliły się akcje na polski kontyngent i jeszcze nie wiadomo ile ofiar polskich żołnierzy będą mieli oni na sumieniu do 4 lipca.

Trwa kampania wyborcza i niezrozumiała dla mnie medialna zmowa milczenia o dziwnych śmierciach dyrektora generalnego kancelarii premiera Grzegorza Michniewicza, operatora współpracującego w Smoleńsku z Wiktorem Baterem czy szefa grupy archeologów, którzy jak wiemy nie udadzą się jednak na miejsce katastrofy.

Znam już częściowo wyniki wyborów 4 lipca. Komorowski podobnie jak 20 czerwca wygra w Moskwie, Berlinie, Brukseli i zakładach karnych. Polednie zaś ponownie Chicago, Rzymie i wśród polskich żołnierzy w Afganistanie.  

Brak głosów

Komentarze

może cud, niekoniecznie tuskowy

Podpisujemy petycję o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas II tury wyborów prezydenckich. ZAPRASZAMY !!! http://pis-sympatycy.pl/ Prosimy o inicjatywy, które pomogą zrealizować projekt. kontakt@pissympatycy.pl  DZIEKUJEMY !

Dodaliśmy  na stronie WAŻNE

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#68366

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Ja już się powtórnie podpisałam i zachęcam wszystkich do tego małego gestu, świadczącego jednak o pewnej odwadze cywilnej. Nie wystarczy z przyjemnością czytać niepoprawnych czy oddać głos na JK za kurtynką, czas na czyny, choćby niewielkie :) Niech ludzie widzą, że sympatykami PIS nie są tylko przysłowiowe "moherowe berety" itp.

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#68367

Ależ oni naprawdę uprawiają politykę "w spodniach". DRESOWYCH. Z czterema paskami na bokach. I uprawiają tę "politykę" na Orlikach zbudowanych za pieniądze na ochronę przeciwpowodziową.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68386

Pełniący obowiązki prezydenta Komorowski już od pierwszego dnia swojej działalności podlega osądowi Trybunału Stanu. Ja nie jestem żadnym specjalistą konstytucjonalistą, ale znam art. konstytucji mówiacy o trybie przyjęcia obowiązków prezydenta. Przede wszystkim decyduje o tym trybunał Konstytucyjny po stwierdzeniu niemożności pełnienia tych czynności przez rzeczywistego prezydenta i powierza tą misję marszałkowi, ale tylko jako obowiązki. Już ta pierwsza procedura została złamana ponieważ trybunał Konstytucyjny nie został nawet zwołany, a marszałek ogłosił się samozwańczym prezydentem. A co jeżeli na przykład Komorowski był uczestnikiem zamachu na prezydenta??? Kto miałby takie kompetencje, by to wyjaśnić, gdy w tym momencie zamachowcy objęli całą władzę??? Dlaczego TK nie potraktował sprawy poważnie, oddając bez słowa sprzeciwu kompetencje prezydenta, człowiekowi i opcji potencjalnie zainteresowanych usunięciem prezydenta, stojącego jakby w opozycji do rządących, nie zgadzający się z ich polityką??? Kto właściwie stoi na straży konstytucji rp??? Gdzie jest prokurator generalny, który profilaktycznie w takiej sytuacji powinien wystąpić o zawieszenie w obowiązkach najważniejszych osób mogących mieć wiedzę w sprawie katastrofy??? Takich pytań do stosowania już istniejących procedur jest bardzo wiele!!! Tu nie chodzi przecież żeby Pan Komorowski robił jakąś łaskę powstrzymując się od podejmowania decyzji on nie ma takich praw!!!Z racji ich wagi zastały przypisane tylko takiemu prezydentowi, który jest wybrany w wolnych wyborach przez naród, dlatego pełniącemu obowiązki powierza się tylko "obowiązki" a nie prawa, Bo tylko prawem prezydenta, jest powoływanie szefów sił zbrojnych, szefa banku centralnego, podpisywanie ustaw itp praw. Wynika to przecież z logiki, która jest normą dla zwykłego człowieka, że dla tak ważnych decyzji potrzebny jest potężny mandat społeczny personalnego wyboru przez naród!!! Więc te wszystkie żałosne wypowiedzi w tonie prośby o łaskawość i potwierdzaniu, że niby może a nie powinien, są łgarstwem i manipulacją, która dziś fałszywie promuje, wtórnie, przestępcę na naszego prezydenta!!! Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68396

Tylko Ty piszesz o zasadach istniejących w wolnych, niepodległych Państwach , a POLSKI już niet. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68453

Tak chłopie ze wsi, to wszystko prawda i trzeba ją powtarzać bo przyjdzie czas zapłaty, czas sprawiedliwości i wtedy pokarzemy, że to wszystko, to bezprawie bylo świadome z premedytacją!!! Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68468