W Wenecji Polskę reprezentować będzie Izrael

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Jak wiemy decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, na czerwcowej 54 Wystawie Sztuki w Wenecji Polskę reprezentowała będzie mieszkająca w Tel Awiwie obywatelka Izraela, Yael Bartana. 

Na internetowej stronie „Zachęty” możemy przeczytać radosną informację mówiącą, że  „To pierwszy przypadek w historii polskiego udziału w weneckim biennale, kiedy Polskę reprezentuje artysta z innego kraju”

„…i zadziwi się Europa”, to nie zapowiedź sensacji, że oto niemal 40 milionowy kraj nie ma swojego reprezentanta, ale tytuł trzyczęściowej instalacji artystki z Izraela, w skład której wchodzi film „Mary Koszmary” z 2007 roku. Rolę główną w tym filmie gra Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej, który stojąc na ruinach stadionu dziesięciolecia wzywa Żydów z Izraela do powrotu do siebie, czyli do Polski okrzykiem:

„Żydzi! Rodacy! Ludzie! Luuudzieee!!!!! Chcemy, aby do Polski wróciło 3 miliony Żydów i abyście znowu z nami zamieszkali. Potrzebujemy was! Prosimy, wróćcie!”.

Choć po raz pierwszy nie będzie na weneckim biennale przedstawiciela Polski to jednak cały świat usłyszy wykrzyczane przez Sierakowskiego „marzenia nadwiślańskiego ludu”.

Nie wiem według jakiego klucza minister Zdrojewski typuje kandydatów do reprezentowania Polski na tej imprezie i trudno dziś odgadnąć czy następnym razem będą to Niemcy, Rosjanie,… a może Francuzi?

http://www.zacheta.art.pl/article/view/235/yael-bartana-i-zadziwi-sie-europa

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/04/14/mary-koszmary-tylko-dla-widzow-o-mocnych-nerwach/

Najnowszy numer tygodnika Warszawska Gazeta już w kioskach

Brak głosów

Komentarze

Wysłanie obywatelki Izraela aby reprezentowała Polskę to celowe i przemyślane posunięcie. Marzy im się ta Judeopolonia, oj marzy...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#358390

Biennale w Wenecji odbywa się co dwa lata. Obywatelka Izraela, Yael Bartana reprezentowała Polskę podczas 54. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji w 2011 roku.

W tym roku w Pawilonie Polskim na 55. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji będzie wystawa Konrada Smoleńskiego „Everything Was Forever, Until It Was No More”.

http://www.culture.pl/kalendarz-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/L6vx/content/smolenski-na-biennale-w-wenecji http://www.zacheta.art.pl/article/view/1308/la-biennale-di-venezia-2013 http://vimeo.com/zacheta/teaser5

Vote up!
0
Vote down!
0
#358391

Judopolonia jako żywo im się marzy,na bazie niszczonej Polski.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#358394

Warto zapoznać się ze stroną Medinat Weimar. Są na niej informacje o tym "artystycznym projekcie" i nie tylko...

http://medinatweimar.org/

Vote up!
0
Vote down!
0
#358392

Zakończenie tekstu na tej stronce wydaje mi się równiez nie przypadkowe:

- "In the Christian tradition, the number thirteen contains negative connotations of bad luck and betrayal. It’s also the number of participants who attended the Last Supper, and it was Judas Iscariot, the disciple who betrayed Jesus, who was the 13th to sit at the table.On the other hand, in Judaism, thirteen is considered a positive number as it’s the age at which a boy matures and becomes a Bar Mitzvah – an adult committed to the Torah and the community. In addition, thirteen is the number of principles of Jewish faith according to Maimonides, while according to the Torah, God has 13 Attributes of Mercy.

Comments are closed."

W moim odczuciu numerologiczny wywód o różnym kulturowo znaczeniu liczby "13" ma wydźwięk talmudyczny - "gdzie żydowi będzie dobrze tam inne nacje beda miały płacz i zgrzytanie zębów"

Zabronienie komentarzy też jest klasyka gatunku...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#358402

No, faktycznie, tak jak pisze ma, trochę przeterminowane informacje o tym skandalu są :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#358395

Praca Smoleńskiego:

Vote up!
0
Vote down!
0
#358398

Wszystkie Biennale w Wenecji są z założenia tematyczne. Wybrany kurator każdorazowo określa przewodni temat i założenia ideowe wystawy. Takim przewodnim hasłem w 2011 r. było: "ILUMInacje" /dokładnie w tej pisowni/, próba połączenie światła z narodem. Wybór i finansowanie projektu izraelskiej artystki Yael Bartana przez Zdrojewskiego uważam za niedopuszczalne głównie z powodu niespełnienia założeń 54. Biennale. Generalnie, ta tak hucznie zapowiadana wystawa, poniosła całkowitą klapę, była niezrozumiała dla widzów /również żydowskich/, ruch w Polskim Pawilonie był mały a większość wyprodukowanych materiałów reklamowych wróciła do Polski.

W tym roku hasłem tematycznym 55. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji jest: "Pałac Encyklopedyczny", próba połączenia sztuki współczesnej z historycznymi przedmiotami. 

Założenia: http://www.zacheta.art.pl/files/wystawy/2012/Biennale%202013_Massimiliano%20Gioni%20tekst.pdf

Niewiele wiem o Konradzie Smoleńskim /jego prezentacje multimedialne są różne/ i nie mam złudzeń co do poprawności wyboru akurat tego artysty, jednak wybrana prezentacja spełnia przynajmniej podstawowe założenia Massimiliano Gioni, kuratora tegorocznego Biennale. Jest to wieloelementowa instalacja dźwiękowa, która składa się z trzech głównych elementów: dwóch potężnych dzwonów (380 i 420 kg), jakie powstały w pracowni ludwisarskiej braci Kruszewskich w Węgrowie oraz dwóch ścian metalowych szafek w typie magazynowym. Dźwięk dzwonów – +H+ i +B+ – będzie przetwarzany przez dwie ściany głośników, dzięki czemu ton uderzeniowy zostanie zminimalizowany i zacznie przypominać ciągły, falowy dźwięk. Ten natomiast zderzy się z konstrukcją metalowych szafek, co da efekt niesamowitego rezonansu.

prezentacja: http://vimeo.com/64870187

Bardziej obawiam się prac innych naszych artystów na Biennale w Wenecji: Pawła Althamera, Mirosława Bałki, Artura Żmijewskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#358417

Ogladałem dostępne materiały AV dot. prezentacji p. Smoleńskiego i jestem zdegustowany, co to ma wsplolnego ze sztuką? Konia kuja, dzwon odlewaja, spust surówki w Hucie im. Lenina - jakas moda na produkcyjniaki która przegapiłem?

Co prawda w porównaniu z deklaracja p. Rottenberg że defekacja na środku sali wystawowej to warunkowo mogło by być wydarzenie natury "artystycznej" czegóż tu się spodziewać ;(

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#358428

 Z ust mi wyjales: "Co to ma wsplolnego ze sztuką?"

Ano nic. Zycie codzienne ma wiecej wspolnego ze sztuka niz to mierne jego nasladowanie. Parafrazujac, "jacy artysci, taka sztuka". Niestety, zawsze znajdzie sie tlum snobow, ktory to kupi, chocby tylko w formie "ochow" i "achow" dla "geniuszu" i "swiezego spojrzenia" "artysty".

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#358449

Fakt że to "news" sprzed 2 lat ale sytuacja zupełnie się nie zmieniła.

To że ktoś tam sobie kręci propagandowe, rewizjonistyczne antypolskie w swej wymowie filmy to nie powód by bić w dzwony na trwogę.

Już jednak zapoznanie się z fragmentami dostępnymi na YT jest dla ludzi o mocnych nerwach - lewak, stalinista Sierakowski nawołujacy do inwazji izraelitów na Polske (bo jak inaczej nazwać "zaproszenie" 3 mln obywateli obcego kraju?), marsz żydowskich osadników przez Warszawę z okrzykami że "mają 24 godz na zamienienie tego miejsca w kibuc" czy finalnie parodia faktu zamachu na Prezydenta RP (pod takimż tytułem "Zamach", gniot datowany na 2011 a wiec na miesiace gdy temat był świeży i napawajacy intensywnie bólem kazdego polskiego patriotę) gdzie tenże bolszewicki "bohater" Sierakowski ginie i cały kibuc go opłakuje  pozwala się głęboko zastanowić o co w tej antypolskiej hucpie chodzi.

Prawdziwa odrazę budzi jednak fakt - tu cytat ze stronki Zachęty

- "Udział Polski w 54. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej"

Tak - ta wywłoka nie znająca się ani na jotę na kulturze i sztuce, wrocławski geszefciarz Zdrojewski prawem kaduka 6 rok pisastujący fotel ministra kultury 3RP topi nasze publiczne pieniadze w kolejne antypolskie projekty j.w. a mógłbym wymieniac kolejne: "Pokłosie", "Tajemnica Westerplatte" a szczególnie coroczną dotację na utrzymanie lewackiej jaczejki p.n. "Krytyka Polityczna" (matecznik w.w. komucha Sierakowskiego) wsławionej m.in. "zaproszeniem" (zaczynam się wzdrygać na to słowo!) nazistowskiej szwabskiej bandy w kominiarkach by ta banda rozganiała polską patriotyczna manifestację 11.11.11 - czy to nie odrażajaca działalność?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#358401

W tym roku reprezentować będzie Polskę instalacja Smoleńskiego, nie ta żydówka. A ten sobie temat wybrał, niech go szlag!
A Sierakowski od tamtej pory ma przechlpane w kraju.
"Lecz wiadomo o co chodzi, gaszefciarzy cwana kupa chce dorobić się na trupach".

Vote up!
0
Vote down!
0

Joanna K.

#358453

Ale sytuacja sie nic nadal nie zmienila wrecz przeciwnie zazydzenie polski trwa ostatnio na falach PR1 dyskutowano jak ukrucic na internecie wypowiedzi antysemickie
Primo na interenecie nie ma wiele wypowiedzi antysemickich jezeli juz to antyzydowskie w znaczeniu mowienia prawdy o swoloczach zydowskich co gnebili i gnebia Polakow.
(narody seminckie to nie tylko wyznawcy judaizmu)

Sekundo dla czego PR1 oplacane z naszych pieneidzy nie wezmie pod obrone Polakow i Polski przed atakami syjonistycznych mediow? czyzby antypolonizm byl dla tych co tam wladcza nprmalka? na pOlakow mozna wylewac cale pomyje a jest wielkie AJ waj jak jakas kropla brudu kapnie na gudlaja?

Vote up!
0
Vote down!
0
#358477

Zjawisko fizycznego zawłaszczania mediów publicznych przez jakichś zapewne pociotów ruskich oficerów KGB prowadzących polskojęzyczną agenturę obserwuję od szeregu lat.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#358503

To pewnie skutki rozmów w domach rodzinnych...
Rudy też nie mówi dobrze po Polsku.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#358504