Alleluja i jeszcze głębiej

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Zakończona misja w Iraku uzmysłowiła nam słabość wielkiego polskiego biznesu. Zamiast intratnych kontraktów i interesów życia wróciliśmy z przysłowiową czapką śliwek. Są jednak tacy, którzy jak na przykład Koreańczycy czy Niemcy potrafili na Iraku zarobić.

Polski duży biznes powstały po 89 roku nie jest nastawiony na wielkie ryzyko i nie posiada tej odwagi i drapieżności, którą obserwujemy w innych krajach. Taki Kulczyk czy Krauze, symbole polskiego kapitalizmu to ludzie, którzy pomnażali swoje fortuny na intratnych, bezpiecznych kontraktach z instytucjami rządowymi i dobrych układach z ludźmi władzy.

Irak czy polskie niedoceniane bogactwo, jakim są zasoby geotermalne to przedsięwzięcia wymagające wizji, odwagi i cierpliwości w oczekiwaniu na ewentualny zysk.

Dlatego ucieszyła mnie niezmiernie przemilczana przez wiodące media informacja, że odwiert w Toruniu dotarł na głębokości ponad 2000 metrów do wody o temperaturze 60 stopni Celsjusza, co przewidywali polscy wybitni naukowcy. Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z prognozami to jeszcze 500 metrów i z odwiertu tryśnie woda o temperaturze minimum 90 stopni.

W mediach cisza o tym sukcesie. Nikt już nie pamięta ministerialnego mądrali z PO, który z miną Kołodki twierdził, że wody gorącej po Toruniem nie ma, a jeśli jest to jej temperatura będzie za niska. Dlatego tez rząd nie będzie trwonił środków na przedsięwzięcie z góry skazane na fiasko. Zamiast 20 milionów w toruńskie błoto lepiej jak PO da pół miliarda Walterowi na stadion i 182 tysiące Agorze za imprezę na stacji metra Młociny.

Za te pieniądze gorąca woda popłynęłaby w 25 polskich gminach, ale lepiej dokarmiać media. To parzcież dzięki nim rośnie popularność i sondaże.

Hamowanie przez rząd Donalda Tuska rozwoju geotermii z powodu nienawiści salonu do Radia Maryja i interesów energetycznego lobby to prosta droga do niespełnienia zobowiązań traktatu akcesyjnego co do udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym, a tym samym do olbrzymich sankcji finansowych ze strony Komisji Europejskiej. Ale kogo z rządzących obchodzi co będzie za ileś tam lat?

Słynny, światowej klasy geolog nafty i gazu, nieżyjący już niestety profesor Julian Sokołowski z dorobkiem mnóstwa publikacji i orderów został zepchnięty na margines, kiedy nagle zmienił kierunek swoich zainteresowań. Dostrzegł, że Polska zrządzeniem opatrzności lub, jak kto woli niesłychanego szczęścia i zbiegu okoliczności leży w 80% na niesłychanie bogatych zasobach wód geotermalnych mogących stanowić niewyczerpane źródła energii odnawialnej. Wieloletnim dziełem życia było dokonanie pionierskiej oceny zasobu energii geotermalnej w Polsce dającej oszałamiające i niepodważalne wyniki. Mało tego. Prof. Sokołowski opracował metodykę wykorzystywanie tej energii oraz zaprojektował i wybudował pierwszy w Polsce doświadczalny zakład geotermalny w Bańskiej-Białym Dunajcu. Są nawet gotowe projekty takich zakładów dla Warszawy i Szczecina.

Niestety, patriotyczna wizja energetycznego uniezależnienia się Polski przypominająca szklane domy Żeromskiego nie była miła dla energetycznego lobby i stwarzała zagrożenie dla wielu potężnych grup interesu. Zwłaszcza, że nie była to już czysta teoria, a naukowo udokumentowane złoża i opracowane, przemysłowe metody ich wykorzystania. Wielki patriota Julian Sokołowski swoje poglądy mógł wygłaszać jedynie na antenie Radia Maryja i czynił to przez długie lata. I tak redemptorystom przybył kolejny wielki wróg-lobby energetyczne z dziwnymi spółkami muzyków, i pośrednikami w handlu ropą i gazem, których miliardy kręcą mediami i politykami.

Idę o zakład, że w Toruniu niebawem powstanie wzorcowy, nowoczesny zakład geotermalny, a Torunianie pierwsi odczują czyste ciepło dzięki zaangażowaniu „księdza szkodnika”.

Oto, co powiedział prof. Jacek Zimny z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przewodniczący Polskiej Geotermalnej Asocjacji, który jest przekonany, że na głębokości 3 tys. metrów uda się dotrzeć do wód o temperaturze co najmniej 90 st. C.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

- Ucieszyłem się bardzo, że potwierdziły się dane, które przez lata gromadzili nasi znakomici profesorowie wraz z prof. Julianem Sokołowskim. My byliśmy mocno przekonani, że to zamierzenie się powiedzie. Na obecną chwilę pierwsze zadanie zostało zrealizowane: jest woda, która wystarczy na bieżące potrzeby ciepłownictwa. Moim zdaniem, inwestycja w Toruniu przyniesie przełom, bo w Polsce wiele środowisk czeka na wyniki prac tam prowadzonych.

Polska to dziwny kraj. Za złamanie medialnego układu uzgodnionego przy okrągłym stole, rzuca się kłody pod nogi człowiekowi wyjątkowemu. Obrzuca się błotem i atakuje księdza, który swoją energię i wielki patriotyzm wykorzystuje dla dobra Polski.

Polski biznes, rząd miłości Donalda Tuska, niestrudzona w niszczeniu ojca Rydzyka Gazeta Wyborcza i napuszczona na niego duża część społeczeństwa przyglądają się jak zwykły zakonnik przy wykorzystaniu innowacyjnej i niestosowanej jeszcze w Europie technologii z wykorzystaniem nierdzewnych rur z włókna szklanego, tzw. „fiberglassów” chce udowodnić wszystkim, że można czegoś dokonać nawet mając przeciwko sobie Michników, Tusków, Niesiołowskich, Komorowskich oraz całą zgraję dziennikarzy i postkomunistów.

Alleluja i jeszcze głębiej Ojcowie Redemptoryści, a ja wyślę drugie dwadzieścia złotych na ten cel. To z takich właśnie drobnych datków rodzi się na naszych oczach coś naprawdę ważnego.

Brak głosów

Komentarze

A media drogą podawania luźnych asocjacji będą wbijały do łbów ludziom, że geotermia jest dla ciemnogrodu...

#7183

A dobrze Ci tak! mnie też! bom i ja, ciemnogrodzianin,mohair!
pzdr
p.s
gdyby nie to, że to Rydzyk/ a np Pieronek, lub Tishner/ to dostałby już z dwa noble i pięć Pulitzer'ów.

antysalon

#7184

Zawsze lubię cię czytać.

Mam nadzieję, że ten sukces zmieni świadomość Polaków, bo już najwyższy czas.

Nie wstydźmy się mówić głośno o tym Radiu, o O. Rydzyku, zawsze i wszędzie.
Każda pochlebna opinia wypowiedziana GŁOŚNO i odważnie, pomaga nam wszystkim.

Alleluja!

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#7213

Przykład z o. Rydzykiem wyraźnie pokazuje, że w Polsce można całkiem legalnie dyskryminować ludzi za ich poglądy polityczne i najbardziej boli mnie to, że dyskryminacja jest ze strony państwa! Jeszcze przy tym ten cały kabaret Tuska razem z tymi załganymi mediami ma czelność krytykować np. Łukaszenkę, kiedy wiele się od niego nie różnią. O. Rydzykowi zabrali już przyznaną dotację i w dodatku robili kłopot kiedy ten chciał zorganizować sobie zbiórkę. Pewnie gdyby jakiś członek tych zawszonych nieuczciwością elit III RP chciał wiercić to wszystko załatwione miałby od ręki. Trzeba wyzbyć się złudzeń co do Platfusów, bo oni tylko non stop próbują stwarzać wrażenie normalności, podczas gdy w rzeczywistości babrają się w takim syfie, że szkoda gadać. Najbardziej w*a mnie to co zrobiono z W. Sumlińskim w biały dzień i na oczach milionów ludzi.

#7220

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7221

Wielu jest takich co mają......i to do nich była mowa.

#7222

finansowanie kosmicznych pensji dyrektorów Kas Chorych, a pieniędzy na sprzęt niema.

Nie ma też problemów telekomunikacja, która ma udziały w płatnych SMSach reklamujących agencjie towarzyskie, to też rodzaj zbiórki, nawet wyłudzanie, bo ofiarami padają małolaty.
Nie ma problemów Polsat, pod pozorem zbiórki charytatywnej reklamujący hipermarkety.....itd, itp.
Ileż tych zbiórek było w ostatnich latach.
Artystów, najbiedniejszą grupę zawodową naciąga się notorycznie na oddawanie prac na cele charytatywne, sama wiele razy dawałam. Potem widzę, że dyrektorzy fundacji dobroczynnych jeżdzą mercami. Nikt o tym nie napisze.

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#7226