Vivat Academia, vivant professores - po polsku

Obrazek użytkownika prowincjuszka
Blog

  Status studenta  nobilituje proporcjonalnie do rangi uczelni. Studia dzienne na Uniwersytecie Warszawskim, czy Jagiellońskim to sukces i powód do dumy, również dla liceum maturzysty. Jest w Warszawie wyjątkowa uczelnia, jedyna dla świadomych swoich zainteresowań - SGGW - spełnienie marzeń. Przyjechali z całej Polski zaproszeni na uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego w Auli Kryształowej. Odświętnie ubrani. Szczęśliwi, wzruszeni, czekają,  Gaudeamus igitur iuvenes dum sumus w pamięci zostanie na zawsze. 

Cóż,  miejsce rodosnych przeżyć  zastąpiono nową,  bardzo ważną na początku studiów lekcją zasad. Wartość nowej wiedzy bezcenna. Ciasny kordon policjantów zagrodził studentom budynek Auli Kryształowej. Inaugurację  I roku zaszczycił swoja obecnością prezydent Komorowski. Nie,  żeby studenci się nie zmieścili. Odpędzano ich jak intruzów, wreszcie pojęli, rozeszli się w końcu.

 

Brak głosów

Komentarze

droga Prowincjuszko,wszak nie o "takych" studentow temu panu szło,gdyby przyjechali i gawarili pa ruski,o,to by było....TO

a tak ?

elitarna uczelnia,elitarni  studenci,....nie,nie o TO "szło"polujacemu na głuszcze,na

rosyjskich łowach

pozdr:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#95159