Ziobro pod ostrzałem

Obrazek użytkownika LunarBird
Kraj

Trwa serial z „ziobrystami” w tle. Paskudny Zbigniew Ziobro uznał za stosowne w końcu zareagować na dopieprzających mu polityków PiS i na błędy kierownictwa partii. A przypomnijmy, jeszcze nie dawno Jakubiak została za dowalanie Ziobrze zawieszona. A teraz co? Chłystek Hofman nigdy nie był dla mnie żadną poważną postacią i jego wystąpienia, jego groźby pod adresem Ziobry, jego wypinanie klaty i zgrywanie ważniaka zrażają mnie do PiSu. Takiego PiS na pewno nie poprę w żadnych wyborach.

Zbigniew Ziobro moim zdaniem ma rację. Jego uwagi są celne i nie odnoszą się personalnie do nikogo w PiS. Co Ziobro usłyszał w zamian? Standardowe ujadanie pisowskich ogarów. Hofman z widocznym szyderstwem pokazuje Ziobrze klęskę PJN.

Kretyn. Inaczej tego nie sposób określić. Czy Hofman jest takim idiotą, że nie widzi, że to Kaczyński został postawiony pod ścianą? Ziobro rozegrał sprawę po mistrzowsku. Owszem, wyrzucą Ziobrę z PiS. No i co z tego? Ziobro ma to w dupie. Ma całe cztery lata, żeby zbudować własną partię i zjednoczyć wokół siebie środowiska prawicowe. I ma wielkie szanse zrobić to lepiej niż Kaczyński. Nie musi się nigdzie śpieszyć i jest o wiele bardziej znany niż secesjoniści z PJN. Już ma po swojej stronie Radio Maryja, kto wie czy i część „pjonków” (jak ich określa Kataryna) się skusi. Pomimo mojej niechęci do PJN, akurat takich polityków jak Paweł Kowal bym chętnie widział na powrót na głównej scenie politycznej. Kto wie czy i frakcja Gowina z PO się nie skusi, widząc stopniową degenerację rządu Tuska i nieunikniony krach poparcia prędzej czy później.

Jeśli ślepiec Hofman i jego koledzy wygryzą Ziobrę z PiS, a w PO rozpocznie się opuszczanie tonącego okrętu, to skorzysta na tym Ziobro. Gowinowcom bez wątpienia w PO już teraz jest ciasno. Są niewygodni zarówno Tuskowi, jak i Schetynie. A Kaczyński znowu wyjdzie na agresywnego tyrana, uskuteczniającego w PiS twardy zamordyzm. Czy o to chodzi Hofmanowi?

Co ja mogę powiedzieć, gdy słyszę jak Hofman (nota bene młodszy ode mnie o rok, więc trudno mi go traktować poważnie na takim stanowisku) tonem absolutnej pewności stwierdza, że jak ktoś chce coś znaczyć na prawicy to ma obowiązek wykonywać rozkazy Kaczyńskiego? Mogę się tylko roześmiać. Lubię Kaczyńskiego, ale nie na tyle by tolerować go w roli tyrana, którego wszyscy mają słuchać, czy im się to podoba czy nie.

No bo co, decyduje Kaczyński, a nie wola wyborców? Każde zdanie inne od zdania Kaczyńskiego jest zbrodnią? Nawet jeśli ktoś personalnie nikogo w PiS nie atakuje, to i tak zrobicie z niego wroga, tak? Tym sposobem to wy poparcia na pewno nie zyskacie.

Ja uważam, że Zbigniew Ziobro ma rację. Podoba mi się jego zachowanie. Bywa w przyjaznych PO stacjach, a jednak unika atakowania personalnie polityków PiS. To politycy PiS obszczekują Ziobrę i tym samym sami sobie nie od dzisiaj robią sobie koło pióra. Dlatego jeśli Kaczyński stanie przeciwko Ziobrze po stronie Hofmana, poprę w wyborach Ziobrę. I jak znam Rydzyka, Radio Maryja zrobi to samo. A bez poparcia Radia Maryja PiS nie ma najmniejszych szans wygrać wyborów, to pewne.

 

Zdjęcie: Bartosz Staszewski, PRS Team.net

Brak głosów

Komentarze

Ziobro wnosi do działania partii pewien dynamizm, którego brakuje Kaczyńskiemu. Faktem też jest, że pan Jarosław nie ma ręki do dobierania sobie otoczenia. Kto wie, czy akurat jego najbliższym współpracownikom nie zależy na tym aby PiS zmarginalizować. A wyborcy w końcu też będą mieli dość głosowania na partię, która nie wygrywa wyborów i ustawia się w roli "odwiecznej" opozycji. Ludzie chcą zmian takich aby kraj ruszył z miejsca a nie pogrążał się w marazmie, a niemrawe kampanie wyborcze jakimi raczył nas do tej pory PiS nie doprowadzą do zmian.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Szpilka

#196238

 Jeśli partie powstałe po rozpadzie będą miały razem z PIS w sondażach mniej niz stary PIS, wniosek będzie jeden - to była faktycznie jedna banda nieudaczników i nalezy głosować na .. PO. 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#196244

PO wygrywa bo jest szeroką partią, aż za szeroką. I ma media po swojej stronie. PiS ma z kolei bardzo wąski elektorat, a przekaz Kaczyńskiego jest jasny: wykonujesz moje rozkazy, albo won. Popularności PiSowi to nie przysparza.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
-1

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#196245

no gratuluję :)
30% -

Problem jest w tym czego nie widzisz .
Jest możliwość zbudowania partyji - coś na kształt PPS m .

Trudno aby robił to ulubieniec medyjów Zbigniew Z.

Rozwałka sceny politycznej jest na rękę Rychom i Zdzichom.

Nie podniecjmy się rozgrywkami wśród aparatu -
Wpuszczeni w kanał obietnicami zmian i ekspansji :(((
Kim i czym? Zbigniewem Z.?

Pączkowanie prawicowe - tego oczekują wrogie Narodowi ośrodki.
Patrząc na "ułomność" PiS - chwalmy to co mamy (bo nie widać z żadnego kierunku ludzi zdolnych do nadania nowej twarzy PiS-owi.)

Vote up!
0
Vote down!
-1
#196247

Pojechali PO Tobie :)
masz 10 za "odwagę"
gdybyś jeszcze raczył argumentować racjonalnie :(
Niestety, jako żywo widzę tu "cytaty" "autorytetów".

Weż sprawę PiS i jego przysłości w optykę zimnej kalkulacji.

Nie przepadam za Ziobrem i całym aparatem pisowskim, brzydzę się pisowszczyzną .
To co jest fajnego w PiS-ie ?
Program!
Narodowy, społeczny.

Partia PO wstrząsach nie będzie zdolna na akcentowanie naszych aspiracji narodowych.
Będziemy rozstrzelani przez michnikowszczyznę .
To wystarczy powiedzieć : "Ziobro wypierdalaj"
Baba z wozu koniom lżej .

Vote up!
0
Vote down!
-1
#196242

Kaczyński nie potrafi łączyć ludzi, jest zbyt despotyczny i ma problem z przyznawaniem innym racji. Może więc Ziobro będzie potrafił. Konkurencja jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła, moim zdaniem Ziobro zabrał się do rzeczy mądrze i ustawił Kaczyńskiego pod ścianą.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
-1

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#196246

kolejny cytat z gównianej .

Kto potrafi?
zacznijmy myśleć pozytywnie !

Vote up!
0
Vote down!
-1
#196248

Tak, wiem, że fanatyczni zwolennicy PiS powiedzą, że Kaczyński święty, tylko wszyscy inni podli. Ale jak z PiS odchodzą jeden po drugim Dorn, Marek Jurek i inni, a teraz zanosi się na to, że i Ziobro odejdzie.

Kto więc w PiS zostanie? Tam już poza Kaczyńskim i Ziobrą nie ma dla mnie żadnych interesujących postaci. Niemal wszyscy zginęli w Smoleńsku.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#196250

MY!!!
wykasujemy ten q.wski ikonostat .

Partia to Program i Ludzie .
Czy nie wydaje Ci się ?
kolejna grupa kolesi próbuje przejąć struktury ?

Kiedyś śmiałem się ze słow Kaczyńskiego o PJN - 'Nie mają struktur"

Niestety, Drogi Kolego

Prezes wie o czym mówi , zna tych ludzi, wie czym się kierują , jakie są ich cele .
I możliwości.
Istotnie - Ziobro jest grożny dla PiS-u

Nie wnosząc nowej wartości (w działaniu) próbuje tylko przejąć kierownictwo , opierając się na klace .
I jak myślisz będzie wymagał od swoich więcej niż tylko posłuszeństwo ?
Gdyby, Ziobro przedstawił i realizowałswoją wizje (kto mu zabrania?) -poparłbym naturalną zmianę przywództwa.
Dlatego.
Nihil nowi sub sole :)))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#196252

[quote=Harcerz]Kto więc w PiS zostanie?
MY!!![/quote]

Święta prawda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196357

[quote]Partia to Program i Ludzie .[/quote]
Odnoszę raczej wrażenie, że partia to nieomylny prezes.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#202719

Nota obnizona za Hofmann per "kretyn".
Tymczasem Hofmanm jest po prostu nikim, po co pisac że to ktoś.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196306

Prawda, Zbigniew Ziobro to chyba najbardziej popularny (przynajmniej w swoim okręgu wyborczym) polityk PiS. Dla Polski jednak najważniejsza sprawa to pytanie, czy pan Ziobro to zwolennik jak największej niezależności Warszawy od brukselskiej "Centrali", w stylu podobnym do niemieckiego; czy obniży podatki, zredukuje rozbuchane czapy biurokratyczne nad gospodarką, edukacją, itd.; czy okaże się zwolennikiem życia poczętego? Czyli - czy okaże się konserwatystą i patriotą? Warto zaryzykować, stając po jego stronie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#196422

Wątpliwości co do nienarodzonych a Ziobro moze miec tylko czytelnik Gwna. Co do podatków to jest pewien chwyt, hipermakety które odwiedzamy kilka razy w tygodniu placą te podatki w ilości zero złotych od lat. Czy stawka jest taka czy siaka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196427

Wszystkim świeżo upieczonym antykaczystom proponuję zapoznanie się z tekstem "Zbigniew Ziobro gra o życie? Jakie haki maja na dysydenta z PIS?" autorstwa Zbigniewa Szymowskiego:

http://nczas.home.pl/wiadomosci/polska/zbigniew-...

Warto wiedzieć i to, co tam napisano

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#202240