Vincent wszechwiedzący

Obrazek użytkownika LunarBird
Kraj

Jest pewna cecha zachowania prominentów z PO, której się nieodmiennie brzydzę. Nigdy do czasu rządów PO nie była ona tak manifestowana w polityce.

 

Zacznę może od tego, że wypełnianie zadań wymagających zachowania obiektywizmu nie jest mi obce. Może nigdy nie byłem ministrem czy choćby kierownikiem. Byłem jednak administratorem i moderatorem kilku for internetowych. Moderowałem dział religijny, a chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jakie to wymagające zajęcie. Wiem coś o sytuacji, gdy wszyscy się na ciebie rzucają i potrafię się postawić na pozycji krytykowanego ministra Rostowskiego.

 

Nigdy nie pozwoliłem sobie na ostrą retorykę będąc adminem czy modem. A nie jest tajemnicą, że będąc szarym blogerem czy internautą od ostrej retoryki nie stronię. Po prostu nie wypada używać pewnych wyrażeń będąc osobą sprawującą władzę. Nigdy nie szydziłem z oponentów z pozycji człowieka z władzą, nawet tak niewielką jak władza moderatora. Gdy zarzucano mi brak obiektywizmu, nie plułem jadem. Odpowiadałem prosto: „proszę wskazać moją konkretną decyzję jako moderatora i uzasadnić, dlaczego była błędna”. Powtarzałem to wielokrotnie, zawsze bez skutku. Napotykałem tylko te same hasełka o stronniczych decyzjach i sprzyjaniu katolikom. Przy czym zaznaczę, popularność prowadzonego przeze mnie działu systematycznie rosła, pojawiały się nawet komentarze, że wreszcie widać, że dział jest moderowany.

 

To co wyprawiają ludzie na wysokich stanowiskach z PO powoduje u mnie szczery niesmak. Naprawdę nie pamiętam, by czołowi politycy PiS drwili z PO używając do tego powagi sprawowanych urzędów. Można angażować się w partyjną retorykę będąc posłem. Ale co innego gdy jest się ministrem, premierem, prezydentem czy marszałkiem Sejmu. Z chwilą gdy politycy PO zagarnęli urzędy dla siebie, z miejsca zaczęli ich używać do chamskiej walki z opozycją. Szydercze i złośliwe wypowiedzi Radosława Sikorskiego jako Ministra Spraw Zagranicznych. Podśmiechiwanie się z Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez Komorowskiego, będącego wtedy przecież Marszałkiem Sejmu. Nie wspomnę już o częstych i gęstych lekceważących wypowiedziach Donalda Tuska, który jest przecież nie jakimś losowym posłem, ale Premierem RP. Mało tego. Ci ludzie wprowadzili do polityki coś wcześniej nieobecnego: chamskie nadużywanie władzy w celu dowalenia politykom opozycji zajmującym ważne stanowiska w państwie.

 

Aleksander Kwaśniewski zachowywał się pamiętnego dnia w Charkowie co najmniej podejrzanie. A jednak nie zauważyłem, żeby jakikolwiek minister w rządzie Jerzego Buzka otwarcie przyłączył się do głosów opozycji potępiających Prezydenta. A przecież ministrem wtedy był choćby Ryszard Czarnecki, który z miłosierdzia dla przeciwników politycznych z całą pewnością nie słynie.

 

Już sama wypowiedź Tuska, że on ma nadzieję na brak ironii w wypowiedziach Ministra Finansów na temat całkowicie poważnej propozycji szefa partii opozycyjnej jest kuriozalna. Premier ma nadzieję? Do choroby, a komu Rostowski robi łachę, że traktuje opozycję poważnie? Komu robi łachę że sprawując funkcję ministra nie angażuje się w chamskie pyskówki? Nie umie trzymać jęzora i emocji na wodzy to won ze stanowiska ministerialnego, to chyba jasne. No ale czego tu wymagać od ministra gdy sam premier nie miał najmniejszych oporów przed publicznym drwieniem z wypowiedzi demokratycznie wybranego Prezydenta RP.

 

Komentarz Rostowskiego do propozycji Kaczyńskiego mógłby w zasadzie być niezłym dowcipem.

- Propozycje Kaczyńskiego to piramida finansowa, będą za drogie!

- No ale co konkretnie będzie za drogie i jakie macie na to dowody?

- Ministerstwo Finansów to przeliczyło, wyszło nam że będzie o ponad 50 mld zł w plecy!

- No ale co konkretnie będzie tyle kosztowało i dlaczego?

- My to policzyliśmy i tyle nam wyszło!

Kabaret. Tak samo jak przyjmowanie przez lemingów za oczywiste, że gdyby jakiś ekonomista uważał propozycje Kaczyńskiego za dobry pomysł, to by go mainstream rzecz jasna dopuścił do głosu.

 

Kolejna komedia to próba wytłumaczenia politykom PO, że partia opozycyjna nie ma obowiązku brać na poważnie wyliczeń Rostowskiego, który się już wielokrotnie zbłaźnił.

- To będzie ponad 50 mld zł! Skąd je weźmiecie?!

- Nic podobnego, według naszych wyliczeń to 13 mld.

- Ale my to wyliczyliśmy, to będzie 50 mld!

- My to wyliczyliśmy inaczej.

- Ale to przecież oczywiste, że to Ministerstwo Finansów wyliczyło dobrze!

Jasne. Ministerstwo Finansów pod kierunkiem Rostowskiego nigdy się nie myli. W założeniach budżetu na obecny rok też się rzecz jasna nie myliło. PO nie uchwaliło wcale przy sprzeciwie PiS nierealnego budżetu na 2012 rok i nie musiało go potem poprawiać. Tyle jeśli chodzi o eksperckie wyliczenia, jakie prezentował niejednokrotnie „Huragan Vincent”.

 

Trochę to wszystko wygląda jak w cytowanym już przez Warzechę dowcipie o Kaczyńskim przechodzącym przez Wisłę po wodzie i lemingach komentujących to słowami: „Patrz, co za ofiara losu! On nawet przepłynąć nie potrafi!” Byłaby to marna retoryka nawet w ustach posła, a w ustach osoby realnie sprawującej władzę jest niewybaczalna.

 

Męczy mnie zresztą panujące od tych kilku lat przyzwolenie medialne na angażowanie się przedstawicieli władzy w partyjne pyskówki. I choć się z Kaczyńskim w wielu kwestiach nie zgadzam i ani myślę na niego głosować, to jednak tego jednego mu odmówić nie można, że on trzyma pewien poziom. Mam pewność, że Jarosław Kaczyński nawet gdyby był teraz Prezydentem RP, nigdy by się nie zniżył do drwienia z Donalda Tuska. Bo Kaczyński w przeciwieństwie do Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego czy Rostowskiego wie, co to jest powaga sprawowanego urzędu. I że pewnych rzeczy osobie sprawującej wysoką funkcję po prostu mówić nie wypada.

 

I na koniec mała korekta do słów ministra Rostowskiego. Piramida finansowa nie polega absolutnie na przewadze kosztów nad wpływami. Piramida finansowa to instytucja, której jedyna działalność polega na zabraniu składek nowo zapisanych członków i oddaniu części tej sumy członkom starszym stażem. Innymi słowy piramida finansowa to instytucja, która nie tworzy żadnych towarów i de facto nie udostępnia żadnych usług, a jedyna działalność tej firmy to działalność czysto akwizytorska. W sposób oczywisty nijak się to ma do propozycji PiS, bo wpływy mają być przeznaczone na konkretną pomoc dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz na politykę prorodzinną i planowany jest w związku z tym konkretny zysk dla budżetu.

 

Kolejny już raz prominentni politycy PO biorą jakieś słowo, a następnie fabrykują wymyślone przez siebie znaczenie tego słowa. To już było wielokrotnie. Było już z księżyca wzięte kłamstwo jakoby PiS popierali jedynie ludzie ciemni i niewykształceni. Było kłamliwe posądzanie PiS o faszyzm, homofobię i co tam jeszcze. Teraz mamy odkrywanie na nowo definicji piramidy finansowej. Zieew...

Brak głosów

Komentarze

prof Rycho: Donald do Niesiołowskiego… Dlaczego Szczerzysz ciągle Zęby? A Niesiołowski… Przecież kazałeś mi ciągle Szczekać!GOJ ROSTOWSKI PLUGAWI JEZYK ...TO JEGO ZADANIE!

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#288459

"Stosunek Żydów do narodu polskiego opierał się zawsze na wielkim oszustwie" (s. 9)

"Żydzi po większej części dochodzili do bogactw drogą nielegalną" (s. 10)

"oszukiwanie Polaków nie płynęło wyłącznie z chęci wzbogacenia się, ale odgrywały tu rolę także względy ideowe" (s. 11)

"[Żydzi] mają posiąść Polskę, a ponieważ Żydzi są i pozostaną narodem obcym, przeto zaczną nas usuwać z naszej ojczyzny." (s. 15)

"Za lat kilkadziesiąt będą stanowili połowę ludności, a jeszcze po jednym pokoleniu większość będzie po ich stronie i podówczas z nami koniec." "[Żydzi] Stworzyli Ligę Narodów i rzeczywiście uciekli się pod jej opiekę" (s. 16)

"Walka, rozgrywająca się dzisiaj o stworzenie Judeopolski nie posiada analogii w żadnym innym państwie na świecie, [...] Musi więc przeciwstawić się żydostwu zbiorowa wola narodu polskiego." (s. 22)

"Nadszedł czas, głoszą syjoniści, do walki z Polską. Musimy usunąć "gojów" z ich ziemi, jak niegdyś Josue usunął Chananejczyków z ich rodzinnego Chanaan.

Ziemia Lechów należy się nam. Tutaj założymy nowy Syjon, tutaj okażemy nową potęgę i zmusimy gojów i akumów, że złotej gwieździe Dawida kłaniać się będą. [...[ Rozpoczęła się walka tu, gdzie jesteśmy najsilniejsi i gdzie mamy najlepsze widoki wygrania. Ziemia polska to nasz nowy Syjon !"

Vote up!
0
Vote down!
0
#288471

Żydzi rozsypani po całej Polsce, wszędzie ze swym duchem wyłączności, z naszym ludem pomieszani, tylko zapluwają cały naród, zapluwają cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawiają w Europie na pośmiewisko i wzgardę."
fragment z "O Przyczynach Szkodliwości Żydów" - ks. Stanisław Staszic, 1818 r.

 

"W którym tylko kraju osiedlili się żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii, podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie.

Są oni wampirami - a wampiry nie żyją z wampirów. Nie potrafią oni nigdy żyć i utrzymać się wśród samych siebie.  Utrzymać się i żyć potrafią tylko wśród chrześcijan i innych narodów, które nie należą do ich rasy."   Benjamin Franklin
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#288474

"Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby POLSKA Polska była, aby w Polsce po polsku się myślało"

"Dla nas po Bogu, największa miłość - to Polska!

Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej. Będziemy kochali wszystkich ludzi na świecie, ale w porządku miłości. Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ludzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi.

I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców. Stąd istnieje obowiązek obrony kultury rodzimej."
 

Prymas Polski, Prymas Tysiąclecia, Stefan Kardynał Wyszyński 12 maj 1974 r.

 

"Z mogił krwawi powstaną rycerze
 Mścić wiekowe zbrodnie, nieprawości...
 I nad Polską uznojoną Ziemią
 Spłynie Orzeł, znak polskiej wolności!
"

"Polak miłujący Boga i Ojczyznę powstanie z każdego poniżenia, bo zwykł klękać tylko przed Bogiem."-ks. Jerzy Popiełuszko; 30.01.1983r. [zamordowany ze szczególnym okrucieństwem przez zwyrodniałych zbrodniarzy żydokomunistycznych Służb Bezpieczeństwa PRLu dnia 19 X 1984 r.]

 

 


"Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem-
Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
"Adam Mickiewicz

 

Wzrusz, Boże, serce wolnego narodu,
zrzuć zasłonę z jego oczu,
aby wiedział, że wolność źle czynienia
jest znakiem niedoskonałości rządu,
a nie prerogatywą wolności!

Andrzej Zamojski na sejmie 1763 r.

Jesteśmy Polakami,
Wiara ojców naszych - wiarą naszych dzieci,
Polak Polakowi bratem,
co dzień Polak Ojczyźnie służy,
POLSKA jest Matka naszą
nie wolno Jej krzywdzić i mówić o Niej źle!

"Polacy, zacne syny dzielnego plemienia,
Przed którymi butne wrogi czołem niegdyś biły,
Pokażcie, żeście godni dawnego imienia,
I przodków siły."

wyjątek z wiersza Franciszka Wężyka (1785-1862 "Oda do Polaków")

Wszędzie tam gdzie była przelana choćby jedna kropla polskiej krwi - tam jest Polska.

Wszędzie tam gdzie mieszka, choćby jeden Polak - tam jest Polska.

Wszędzie tam gdzie wisi polska choćby najmniejsza biało-czerwona flaga - tam jest Polska.

Wszędzie tam gdzie bije choć jedno polskie serce - tam jest Polska.

"Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze, stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwanie narodu od religii i Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu."   Roman Dmowski

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#288477

A NIP i PESEL to od którego roku posiada manipulator żydowski mgr Rostowski?

Vote up!
0
Vote down!
0
#288479

 Nie będziesz glosował na Kaczyńskiego ? To na kogo bedziesz glosowal? Na Tuska, Kwasniewskiego, Pawlaka, Palikota - no bo kto jeszcze pozostaje?

A z treścią artykułu się zgadzam - za wyjatkiem powyższej wątpliwości dziesiątka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288493

Powód dla którego nie zagłosuję na Kaczyńskiego jest prosty. Mam identyczne co Paweł Kukiz poglądy na wady systemowe, za podstawę zmian uważam JOW w okręgach wielkości powiatów (czyli nie takie jakie proponowała PO) oraz system prezydencki. PiS nie zgadza się z JOW, a zatem moim zdaniem rządy PiS skończą się tym, że za parę tat ci sami ludzie z PO znowu dojdą do władzy.

Na razie rozważam poparcie Solidarnej Polski. Jeśli i Ziobro mnie do siebie zrazi, po prostu nie pójdę na wybory. Razi mnie w Kaczyńskim to jak łatwo odrzuca on odmienne zdania od swojego i dlatego nie uważam, żeby PiS był na dłuższą metę zdolny naprawić Polskę.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#288513

boldandcharm
ludziom się nie kłaniał, nie ufał nikomu
i od pół dekady, kurwę trzymał w domu.

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#288574

Otóż to.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288593

ze slumsow Londynu, przeszkolony w trybie przyspieszomym i oddelegowany do roboty zdzierczo-propagandowej, sprzedaje durnym lemingom, mieszanke modelu finansowego piramidy Ponziego i przekretu  Amber Gold jako odpowiedz "rzadu" na propozycje naprawy finansow Polski z ekspoze  J.Kaczynskiego.

Zalosny propagandzista i manipulator. Trybalistyczne cechy w pelnej krasie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288508