Odpowiedź na "dyskusje o karze śmierci cz. 1"

Obrazek użytkownika LunarBird
Idee

Bloger GPS.65 opublikował wielce rozbudowany cykl „Dyskusje o karze śmierci”. Przeczytałem go. Znalazłem w nim tyle manipulacji i naciąganych argumentów, że postanowiłem zareagować. Odpowiadam jedynie na wypowiedzi Żwirka, bo to właśnie jest bloger, do czego sam się przyznał.

Aby zachować porządek i możliwość odpowiedzi na pozostałe argumenty, odpowiadam w częściach.

 

Odpowiedź na Część 1

 

Kara śmierci jest przedłużeniem obrony koniecznej. Jeśli napastnik w wyniku ataku na uczciwego człowieka ryzykuje własnym życiem, które może stracić w wyniku udanej obrony koniecznej, nawet jeśli sam nie będzie winnym żadnego zabójstwa, to tym bardziej powinien być zagrożony utratą życia w sytuacji, gdy jego atak się powiedzie i zamorduje swoją ofiarę.

 

W chwili ataku zadanie śmierci napastnikowi stanowi odpowiedź na bezpośrednie zagrożenie. Podkreślam: bezpośrednie. Często w warunkach ograniczonej poczytalności i braku czasu na zastanawianie się nad odpowiednim sposobem unieszkodliwienia napastnika. Gdy bezpośrednie zagrożenie mija, odebranie życia napastnikowi traktowane jest jako zwykłe morderstwo.

Postuluje pan usankcjonowane prawnie mordowanie napastnika już po tym, jak minęło zagrożenie z jego strony. Jak to się ma do zakazu zamordowania napastnika przez napadniętego już po unieszkodliwieniu?

 

Idąc za rozumowaniem autora czy sytuacja gdy napadnięty obezwładnił napastnika, a potem doszedł do wniosku, że nadal go się boi i go zabił jest również przedłużeniem obrony koniecznej? Wszakże (wybiegając trochę do przodu) w części 6 autor stwierdzi, że dopóki przestępca żyje, nie został unieszkodliwiony i zawsze może ponownie zaatakować...

 

Idąc dalej, czy sama odstraszająca wartość zabicia napastnika wystarcza pana zdaniem, czy może należałoby dodatkowo wzmocnić „obronę konieczną” zezwalając na tortury i upublicznienie ich na YouTube celem odstraszenia innych potencjalnych napastników?

 

Bronić się można nie tylko stosując przemoc, ale grożąc użyciem przemocy. Broniąc się przed bezpośrednim zagrożeniem mogę nie tylko strzelać do bandyty, ale mogę spróbować obezwładnić go słowami grożąc, że go zabije.

 

Ponownie słowo, o którego sensie autor notorycznie zapomina. Bezpośrednie zagrożenie! BEZPOŚREDNIE! Innymi słowy, drogi autorze, grożenie śmiercią już unieszkodliwionemu napastnikowi skutkuje oskarżeniem o groźby karalne. Czyżby pan o tym zapomniał?

 

Bandytę, który chce mnie zabić mogę powstrzymać rożnymi metodami w momencie gdy stanowi on dla mnie bezpośrednie zagrożenie. Te metody możemy podzielić na te, które działają gdy ja żyje, a przestają działać gdy przestanę żyć i takie, które działają niezależnie od tego czy ja żyje czy nie.

 

Czynnikiem odstraszającym nie jest wysokość kary, ale jej nieuniknioność, więc argument jak kulą w płot. Równie dobrze może pan zagrozić napastnikowi karą śmierci co tym, że dopadną go pańscy kolesie i zabiją. Podejrzewam nawet, że ta druga groźba byłaby bardziej skuteczna.I choćby pan zdechł, nic pan tu nie zmieni póki wymiar sprawiedliwości w Polsce nie zacznie działać z rozsądną skutecznością. Poza tym dotkliwszą karą jest dożywocie niż kara śmierci.

 

Całe to pieprzenie o „sprawiedliwości społecznej” za karą śmierci działa mi na nerwy. A co jeśli sąd skaże kogoś na śmierć, a za jakiś czas okaże się, że był niewinny? Gdzie wtedy będzie wasza osławiona sprawiedliwość? Postulujecie karę śmierci także dla sędziów, którzy niewinnie skazali kogoś na śmierć jak rozumiem? Bo jeśli nie, to nie wiem czemu bandyta zabije niewinną osobę i ma zginąć, a sędzia zabije niewinną osobę i już zginąć nie musi.

 

Bardzo jestem ciekaw, ilu zwolenników kary śmierci by zostało, gdyby musieli stanąć przed rodzinami niewinnie skazanych na śmierć. Łatwo jest to lekce sobie ważyć, udając, że tego nie ma. W końcu co nas obchodzi, że może zginąć ktoś niewinny, co nie?

Brak głosów

Komentarze

"nieuniknioność" - np. dwa lata za morderstwo z premedytacją,POwiedzmy że w zawieszeniu. Bandziory same się będą zgłaszać.To będziemu miali 100% "nieuniknioność" i nareszcie będzie super.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#160580

Ja bym zrobił takie prawo jak w Angli mój dom moja twierdza,bandzior wiedział by wtedy że gdy będzie się włamywał do mieszkania może go spotkać śmierć,i założę się że napadów bandyckich było by o 50% mniej,a na razie bandyta ma większe prawa jak ofiara,zaraz pan prokurator nam powie że można było negocjować z bandytom i dać mu to co chce,można go poprosić aby łaskawie opuścił mieszkanie bank itp,najlepiej według sądu dać się zabić a potem za skarżyć bandytę,mój sąsiad złapał na gorącym uczynku złodzieja jak mu kradł radio,i wywiązała się bójka,i tak złodziej pechowo upadł że złamał sobie rękę,wyrok sądu złodziej rok zawieszeniu,sąmsiad dwa lata w zawieszeniu i takie są realia Polskich sądów,jako katolik jestem przeciw karze śmierci,dożywocie dla bezwględnych morderców,bez łaski ułaskawienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#160585

[quote]np. dwa lata za morderstwo z premedytacją,[/quote]
Po wojnie w Niemczech alianci nie wydawali wyroków więzienia wyższych niż rok. Warunki w alianckich więzieniach były takie, że i rok wystarczył aż nadto.
[quote]Bandziory same się będą zgłaszać.[/quote]
A to niby czemu? Po co mają dobrowolnie iść do więzienia skoro mogą zostać na wolności i nieudolny wymiar sprawiedliwości i tak ich najpewniej nie znajdzie?

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#160591

Pozostawiając na boku rozważania na temat kary śmierci, myśli się Pan w kwestii alianckich wyroków po II wojnie.

Pierwszy z brzegu przykład z pmięci:

Walter Schellenberg, szef VI Departamentu RSHA - skazany w Norymberdze na 6 lat, zwolniony przedterminowo w 1951 (bodaj w 1951)...

Bez urazy, taka dygresja, aby sprostować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160597

Masz oczywiście rację (proponuję trzymać się netykiety i nie używać zwrotów grzecznościowych). Moja wina, że nie wyraziłem się precyzyjnie.

Nie chodziło mi o wyroki dla nazistów z mocy trybunału w Norymberdze. Chodziło mi o drobnych złodziejaszków i bandytów, jakich namnożyło się na skutek wojennego chaosu. Czytałem wspomnienia naocznego świadka i surowe więzienia alianckie okazały się piorunująco skuteczne pomimo niskich wyroków.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#160604

Przecież wielu ludzi, którzy budowali w Niemczech narodowy socjalizm, a potem byli odpowiedzialni za ludobójstwo prowadzone przez ten system w całej Europie, nie poniosło za swoje czyny żadnej kary. Wielu z nich po tym, gdy 1000 - letnia Rzesza upadła zaczęli doskonale funkcjonować w Ameryce lub w Związku Sowieckim albo w samych Niemczech Zachodnich, a przede wszystkim we Wschodnich (NRD).

Jednak to nie jest dyskusja na temat historii, tylko na temat tego, czy winnych za stan rzeczy, który mamy obecnie w Polsce skazywać na śmierć już w wolnej Polsce?

W Polsce jest tyle niewyrównanych krzywd, które nie zostały nigdy naprawione, choćby w tak prozaiczny sposób, jak odszkodowania pieniężne, dlatego uważam, że najpierw trzeba wyrównać tamte krzywdy, dopiero po tym trzeba się zająć krzywdami bieżącymi.

Zresztą, kto to miałby robić w Polsce? Potworzymy w Polsce znowu sądy doraźne? Jak wygląda nasz polski wymiar sprawiedliwości? Przecież prawnicy w Polsce w większości przypadków, to ludzie wywodzący się bezpośrednio z Bermanów, Wolińskich, Wejsblechów, Kernów, Merzów, Andrejewów...

Czy w jakikolwiek sposób ludzie odpowiedzialni za przestępstwa i zbrodnie sądowe dokonane na Polsce i Polakach po 1945 roku ponieśli za nie jakąkolwiek karę? Jest jeden, który został skazany za swoje zbrodnie prawomocnym wyrokiem Humer, brat rodzony ojca Magdy Umer, ale przecież on był tylko prokuratorem, on nie wydawał wyroków tylko przesłuchiwał i żądał o jakiś wymiar kary dla podejrzanego.

Przecież pezetperowcy już dawno zapowiedzieli, że gdy ich się zacznie skazywać, za to co robili w Polsce komunistycznej, to będą się od tych wyroków odwoływali do Strasburga, który zapewne skarze nasze polskie sądy za takie nieludzkie wyroki wysokimi karami i przyznaniem odszkodowań dla pokrzywdzonym komunistów z naszych własnych pieniędzy, które będą pochodziły z naszych podatków.

Ich będzie stać na odwołania i na sztaby prawników, czy nas Polaków stać jest na to samo co ich?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#160636

Mimo sporów, na temat "gdzie postawić kropkę w KK,żeby ..." uważam,że kara śmierci w Polsce powinna zostać przywrócona.Podobnie jak kara dożywocia (bez tworów w stylu 25 lat)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.  /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#160588

Uważam, że dożywocie w celi bez prawa do zwolnienia warunkowego to daleko surowsza kara niż śmierć natychmiastowa i bezbolesna.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#160592

Czynnikiem odstraszającym nie jest wysokość kary, ale dożywotnia "nieumorzalność" śledztw ujawniających syndykat zbrodni (dotyczących rządów POlityczmie terroryzujących prokuratorów i sędziów-> służbowym zadaniowaniem urzędUNIczego tuszowania, fałszowania i ukrywania ( przed społeczeństwem podatników) - POlitycznych mocodawców i wykonawców kryminalnych zleceń...
–"szpitalnego" dokonywania ZBRODNI = licznych zabójstw medycznych -> NOWOCZESNEJ metody unikania odpowiedzialności karnej za nielegalne ( medyczne) wykonywanie wyroków śmierci ...

W Polsce - rzekomo nie wykonywane są egzekucje POlityczne(w więzieniach od 21 kwietnia 1988 r. po godzinie 17.30 )...

Jednak w szpitalach po 22.00 SĄ jak najbardziej DOKONYWANE, w celu poprawy rządowej sprawozdawczości ...

dotyczącej rozwiązywania problemów bezrobocia i zatrudnionych ( do przestępczego uprawomocnienia bezprawia medycznego) -> „PRokuratorów” i „sędziów” współodpowiedzialnych za współczesne LUDOBÓJSTWO...

"inteligentnie" - "POrządowo" omijające indywidualną odpowiedzialność karną „lekarzy”, „pielęgniarzy”, "prokuratorów" "sędziów" "POlityków" "POsłów" za dokonywane licznie pojedyncze wyroki śmierci umożliwiające rządom przejmowanie obywatelskich oszczędności na „usługi zdrowotne” i ZUS...

Śmiercionośne bezprawie daje złodziejski łup do podziału wśród elyt wadzy -> dlatego takim „demokratycznym” POparciem cieszy się w POlsce uprawianie ludobójczego bezprawia i cenzurowania informacji o zbrodniach POlitycznych...

Pozdrawiam
J.K.

09. 2009r. na Westerplatte została odtajniona PRAWDA o nikczemnych praktykach władzy ( nie tylko medycznej) ... jednak WYTYK PREMIERA ROSJI WŁ. PUTINA :

”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „LEKARZE” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI , ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ””

DYPLOMATYCZNY DAR PRAWDY ZOSTAŁ PERFIDNIE POcenzurowany , w celu "POrządowego" wykluczenia odpowiedzialnej dyskusji społecznej, nad nieodPOwiedzialnymi zarządzeniami „POrządu” POlitycznie terroryzującego „tu i teraz” -> nielicznych praworządnych PROKURATORÓW I SĘDZIÓW RP .

Janusz Krzemiński - ojczystegoiowego@interia.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#160590

Tylko,dożywocie  stwarza dodatkową karę finansową dla społeczeństwa.Miałoby to sens wówczas gdy skazani swoją pracą zarabiali na swoje utrzymanie.Czy to w dzisiejszej POlsce możliwe ? Wydaje mnie się mało prawdopodobne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.  /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#160599

[quote]Czy to w dzisiejszej POlsce możliwe ?[/quote]
Jedyne co trzeba zmienić to fakt, że obecnie praca dla więźnia jest opcją, a powinna być obowiązkiem. I pozbawić więźniów niektórych praw pracowniczych, bo z oczywistych względów nie mogą być z normalnymi pracownikami równi.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#160605

Krótko.

Kara śmierci powinna być przywrócona w Polsce.

Nie powinna być ta możliwość nadużywana, przed tym jednak, aby znowu wykonywano w Polsce karę śmierci, trzeba wyczyścić polski wymiar sprawiedliwości z ludzi, do których polskie społeczeństwo nie ma już zaufania, należałoby przed tym rozbić mafię prawną, która niepodzielnie od wielu lat sprawuje władzę w polskim wymiarze sprawiedliwości, to samo dzieje się w diametralnie innej dziedzinie naszego państwa, kryjącej się pod szeroko pojętym słowem SZTUKA. :)))

I na koniec.

Kto będzie skazywał na śmierć i za co, a na końcu, kto te wyroki będzie wykonywał i w jaki sposób będzie się je wykonywało?

Czy dla wielokrotnego mordercy albo pedofila bardziej humanitarnym wyrokiem jest skazywanie go na dożywotnie więzienie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#160603

Bzdura. Patrz: Singapur

Vote up!
0
Vote down!
0

Lucy

#160601

Policja w Singapurze jest skuteczniejsza niż w Polsce, droga pani.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#160606

W Londynie oraz w Nowym Jorku policja też jest bardzo skuteczna. Co z tego, że wielu skazanych to ofiary systemu prawnego obowiązującego w tych krajach oraz biedy tych ludzi, których z tego powodu nie stać, po prostu na swojego obrońcę.

Słyszał pan zapewne o trzech przestępstwach nawet najdrobniejszych, a potem o dużym wyroku skazującym bez możliwości zmniejszenia wyroku?

Vote up!
0
Vote down!
0
#160610

Duże wyroki uważam za marnowanie czasu. Znacznie skuteczniejszy jest krótki wyrok, ale w surowych warunkach, czego przykładem były wyroki alianckich sądów dotyczące plagi drobnych rozbojów w powojennych Niemczech.

Co zaś do braku możliwości zapłacenia za adwokata to zapewnienia takowego przez państwo uważam za absolutne minimum. Nawet tak szeroko krytykowana Inkwizycja nie pozwalała na proces bez obrońcy.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#160612

kara śmierci nie powinna być wykonywana nigdzie, a szczególnie w Polsce - bo na funkcjonowanie prawa w innych krajach mamy znikomy wpływ.
Wykonanie kary śmierci nie jest niczym innym jak przydawaniem jednej zbrodni do drugiej z tym, że w przypadku kary śmierci mordowanie człowieka odbywa się w majestacie prawa.
Nie znaczy to, że bandyci, mordercy, pedofile etc. nie powinni być surowo karani. Powinni. Jak najbardziej. Można im wypalać piętna, przytwierdzać na łańcuchach kule u nogi, skazywać na prace w kamieniołomach, innymi słowy karać tak, aby śmierć wydawała się im wybawieniem.
W karze śmierci przeraża mnie ułomność (wszędzie) wymiaru sprawiedliwości jak również jej nieodwracalność.
W przypadku błędu nie da się, niestety, odkopać człowieka z grobu, otrzepać i powiedzieć: "przepraszamy, pomyliliśmy się".
Taki głośny przypadek miał miejsce nie gdzie indziej jak w USA (było o tym głośno w prasie), gdzie szefowa jakiegoś międzystanowego laboratorium od badania próbek DNA naciągała wyniki pod presją opinii publicznej i prokuratorów. Na podstawie sfałszowanych przez nią badań skazano kilkadziesiąt osób na śmierć, a sporą część kar wykonano.
Sprawa wyszła na jaw tylko dzięki determinacji matki jakiegoś czarnoskórego chłopaka, którego skazano za gwałt i zabójstwo. Chłopak przesiedział kilkanaście lat w więzieniu - zanim śledczy wpadli na trop nadgorliwej pani laborantki. On miał szczęście, bo nie został stracony.
Jak powiedziałam: życie jest dane nie przez nas i nie my powinniśmy je odbierać: ani w afekcie, ani też w majestacie prawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160617

Nawet w Piśmie Świętym Bóg Stwórca pozwalał na karę śmierci, to nie jest niezgodne z naszą wiarą oraz z naszym dziedzictwem. Ludzie powinni eliminować ze swojego otoczenia ludzi, którzy nie cenią życia innych ludzi, którzy mordują, gwałcą dzieci, którzy nie cenią tego, co nam zostało przez Boga Stwórcę najcenniejszego ofiarowanego - życia. Od morderstwa jest już tylko krok do aborcji, eutanazji, te granice bardzo łatwo przekroczyć, gdy się je zatrze i zagmatwa pojęcie i istotę ludzkiego życia w pojmowaniu tego przez wszystkich ludzi, wtedy nie ma różnicy między prawicą a lewicą, i właśnie o to chodzi...Nie zabijaj, jednak, gdy ktoś bez powodu zabija innego człowieka, można w takim konkretnym przypadku odebrać życie osobie, która zamordowała innego człowieka.

p.s.

Droga Ossalo, ale członków PZPR-u i PO ocalimy, czy tylko ich powsadzamy do obozów pracy, a może ich wyślemy na inną planetę?

A kto tutaj pisał o wyrokach śmierci na podstawie poszlak? Dlatego tak zgubna jest wiara tylko i wyłącznie w naukę i w ludzką wiedzę, która też dla potrzeb rządzących lub koterii może być w świetle obowiązującego prawa dla ich potrzeb wykorzystywana?

Morderstwo innego człowieka powinno być karane śmiercią mordercy, oczywiście są zabójstwa w afekcie, ale i na to jest sposób, oddalenie, odosobnienie, napiętnowanie i wygnanie osób, które są winne takim czynom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160627

ja na ten temat nie dyskutuję z nikim.
Oddałam swój głos w rozmowie i na tyle, na ile starczyło mi czasu - uzasadniłam.
Życia nie wolno odbierać.
Tyle w tym temacie.
Gdyby tego było mało: nienawidzę myśliwych, bo zabijają zwierzęta i mało mnie obchodzi jakaś debilna argumentacja o zmniejszeniu populacji.

Może źle się wyraziłam, ale mój wpis nie był zaproszeniem do dyskusji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160631

[quote]Nawet w Piśmie Świętym Bóg Stwórca pozwalał na karę śmierci, to nie jest niezgodne z naszą wiarą oraz z naszym dziedzictwem.[/quote]
Wydaje mi się, że nadto jaskrawo przedstawiłem, jakie stanowisko zajmuje Biblia w sprawie kary śmierci. Proszę najpierw obalić podane przeze mnie argumenty, a powoływać się na Biblię potem.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#161030

masz rację - w polskich warunkach niechęć do sponsorowania biznesu sądowego wyrażana zdaniem się na obronę z urzędu zwykle kończy się fatalnie - jesteś niby broniony ale nieskutecznie, siedzisz albo płacisz za niewinność, wylewają cię z roboty za karalność itd

Ten system sam się napedza - sprawcy opłacają sędziów i prokuratorów jak i adwokatów. Ofiara przestępstwa często jest bezbronna bo nie smaruje - no przecież juz raz została poszkodowana - oczekuje sprawiedliwości a to jest bład.

Jak ktoś mial szczęście i trafił na uczciwych sędziów to gratuluję ale nie myślcie sobie że to reguła!

Trafnie to zjawisko nazwał ś.p. Lech Kaczyński jak był mnistrem Sprawiedliwości - "front obrony przestępców"! Pamiętacie kto go usunął w trybie natychmiastowym jak zaczął "podskakiwać"? nie nie, nie żaden komuch tylko "nasz etosowy styropianowy" premier Buzek Jerzy!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#160625

ta srogość systemu penitencjarnego USA ma niestety ciemna stronę - więxienia sa sprywatyzowane i by taki "business unit" byl dochodowy musi mieć stosowny % obłozenia - był dobry film dokumentalny na ten temat. Podobnie jest ze służbą zdrowia - nie dajcie się nabierać na "uroki" prywartyzacji sfer publicznych, w końcu na to drą z nas podatki!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#160623

musimy bronić się sami !

niestety

jeśli bandyta zabije czyjeś dziecko

to w polsce rodzice ofiary ponoszą za to karę =

z ich podatków utrzymywany jest zbrodniarz

i wszelkie jego przywileje -

to nie jest sprawiedliwość społeczna

ani żadna inna

to jest zdziczenie moralne !

yarenty - kraków

Vote up!
0
Vote down!
0

 
=
>>bez światłocienia<<

#160639

Postulujesz mordowanie dla zysku jak rozumiem? Nie chcemy płacić, więc zamordujemy? To jest twoim zdaniem sprawiedliwość, tak? Bo moim zdaniem zdziczenie moralne to prezentujesz ty sam.

A poza tym jak w więzieniu mają twoim zdaniem takie przywileje, to kto ci broni pójść do więzienia? Tylko żebyś się co do tych przywilejów nie rozczarował.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#160744

mam wrażenie , że w/w nie prezentuje własnych poglądów

tylko został skierowany na to forum przez ubekistan

by mieszać

i wodę z mózgu robić tej resztce, która

jeszcze myśli normalnie

 

yarenty - kraków

Vote up!
0
Vote down!
0

 
=
>>bez światłocienia<<

#160640

""Trafnie to zjawisko nazwał ś.p. Lech Kaczyński jak był ministrem Sprawiedliwości - "front obrony przestępców"! - Pamiętacie kto Go usunął w trybie natychmiastowym jak zaczął "podskakiwać"? nie nie, nie żaden komuch tylko "nasz etosowy styropianowy" premier Buzek Jerzy!!""

Rozrastający się jak złośliwy nowotwór-> urzędniczy „front obrony przestępców” napędza system POlitycznego dzielenia złodziejskich łupów( również po mordowanych pacjentach) - między elytami sędziów i prokuratorów = przestępczo przekraczających uprawnienia służbowe...

broniąc przestępców i zbrodniarzy - POlitycznie zorganizowanych gangów przestępczych, o podobnej do „POrządu” mentalnej awersji do prawego i sprawiedliwego gospodarowania ...

- podatkami praworządnych pracodawców, przedsiębiorców i pracowników usprawniających państwo prawem i obowiązkiem obrony Ojczyzny=>rzetelnej pracy i czci dla uczciwości służb specjalnego znaczenia dla profesjonalnego interpretowania prawa konsumentów państwa ...

Antypolska dywersja urzędUników => „frontu obrony przestępców” na platformie POlitycznej kontrabandy, przemyca bezprawie i niesprawiedliwość POlitycznego - POurzędUNIczego - > przestępczego represjonowania społecznych obrońców obywatelskiej odpowiedzialności - za rozwój ludzkiej demokracji ...

- Winnej lokalnie kreować, zrównoważony rozwój gospodarki - generacji Obywateli wysportowanych mistrzowsko w pracy, aby „POrząd” nie mógł generować ogromnych strat kształcąc młodą generację Obywateli eksportowanych za bezcen (do konkurentów gospodarczych) - z powodu POrządowo organizowanej BIEDY = skutku braku miejsc sensownej pracy, gwarantującej tu teraz i w przyszłości dobroByt mieszkańców BAGAtej Polski.

Pozdrawiam
J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160656