Pytam otwarcie. Jest Pan agentem?

Obrazek użytkownika christophorosscholastikos
Blog

Pytam otwarcie. Jest Pan agentem?

Proszę odpowiedzieć! Wszystko wskazuje na to, że pan jest. Proszę się przyznać. Zaprzecza pan? No, ale przecież skoro pan zaprzecza dowodzi to, że nie chce Pan być zdekonspirowany…

Służby specjalne –j troski

Służby specjalne są instytucjami bardzo elitarnymi. Są one z założenia nieliczne. Przełożenie procentowe szpiegów i agentów na średnią społeczną wynosić będzie pewnie mniej niż 0.1% (domysł własny). Siłą służb specjalnych nie jest więc liczb osób, tylko skutek który one potrafią spowodować. Sun Zi wspominał, że jeden szpieg jest cenniejszy niż 10.000 żołnierzy.

Nieufność

Jak przypuszczam i obserwuję, jedną ze wspaniałych metod pracy w blogosferze jest utrzymywanie atmosfery nieufności. Wytworzona nieufność panoszy się następnie dumnie po salonach i przy stolikach. Biega po portalach i zbiera łapczywie swoje żniwo. Sama ta atmosfera jest materiałem, który zaćmiewa nowe pomysły i zaangażowania. Studzi nowych komentatorów. Samoczynnie rozsiewa się nieufność wszędzie, niczym płodny chwast. Pomiędzy blogerami, pomiędzy portalami, pomiędzy inicjatywami. Na glebie nieufności świetnie wyrastają podziały. Wszak sporo osób podświadomie czeka, aż ktoś „w tym tygodniu okaże się agentem”. Nieprawdaż?

Burzenie

Tam gdzie jest atmosfera strachu i podejrzliwości nic nie wyrośnie. Na nieufności nie da się budować. Dobrze za to się burzy. Przykre jest to, że ta atmosfera tak obficie udziela się w blogosferze. Smród skrajnej podejrzliwości powoduje więcej szkód niż ci wydelegowani zadowoleni agenci, którzy puszczą tylko maszynę w ruch, a potem już mają urlop.

Pan jest agentem? Może pan nie jest agentem tylko etatowym funkcjonariuszem? Pani jest? Czy aby na pewno nie? A może pani jest, a pani nie wie? Co pan robił dziś rano? Do kogo pan dzwonił? Dlaczego w takiej kolejności? Skoro nie jest pan agentem to jest pan na pewno użytecznym, no jak to było, a debilem, użytecznym debilem!

Czy czytający te słowa jest agentem? Piszący może jest? Może ktoś zlecił napisanie tego tekstu? A może przeczytanie? Może obaj są?

Polacy muszą się jednoczyć, a nie dzielić. Ten, który dzieli się cieszy. Bardzo łatwo nas podzielić. Zbyt łatwo..

Brak głosów

Komentarze

Żyjemy w takim systemie i takim Kraju,gdzie agentów i donosicieli nie brakuje.
Działalność tych służb odczuła duża część naszego społeczeństwa,więc ten wpis jest moim zdaniem nistosowny.
Autor ani nas nie poucza jak postępować,aby nie być obiektem zaiteresowania służb specjalnych,ani też nie ostrzega przed taką możliwoscią.
Wprost przeciwnie ,odnoszę wrażenie,że celem tego wpisu jest uśpić naszą czujność.
Z pewnoscią treść tego artykułu nie stwarza atmosfery ufnosci.

Jerzy

#159663

Z pewnością treść tego artykułu dotyczy tworzenia atmosfery zaufania. Z pewnością treść Pana komentarza nie stwarza atmosfery ufności.
Nietrafnie zidentyfikował Pan cel tego wpisu, proszę jeszcze poczytać.
Pan sieje strach. Ja wybieram JPII, który mówił „Nie lękajcie się!".
Byłbym zobowiązany gdyby zechciał Pan już tu nie komentować, ocena wystarczy.

#159675

Dostałem jedną uwagę, że tytuł nietrafiony. Zmienię by nie robił zbędnej kontrowersji, choć notka wydaje mi się jednoznaczna.
Pozdrowienia

#159683

To propaganda przeciw lustracji, która (propaganda) niestety - jak widać - wciekła i do nas.
Muldi

Muldi

#159696

Szanowny Panie Muldi
proszę baczyć na słowa. Po pierwsze nie wciekłem tylko jestem. Po drugie interpretuje Pan ten wpis nietrafnie. Pozostaje mi mieć nadzieję, że czytelnicy myślą i rozumieją ten tekst lepiej niż Pan.

#159742

Buszując ostatnio po sieci a dokładnie na stronie www.nfow.pl, natknąłem się na red. Remigiusza "Najemnika IV Władzy" Wilka, znanego pod pseudonimem "REMOV" (uroczo). Podaję przykład jego "tfurczości" i wybitnie szkodliwych poglądów.                                                               "Dlatego Polska wiąże się na setki i tysiące sposobów z okolicznymi i całkiem dalekimi państwami, aby nie pozwolić na zerwanie połączeń i w konsekwencji izolację międzynarodową. I działa to w obie strony - gdyby przywódcy państwa polskiego nagle dostali obłędu i zaczęli prowadzić absurdalną politykę międzynarodową czy wewnętrzną, to w ramach UE działają rozliczne mechanizmy zabezpieczające (vide Orban na Węgrzech, czy kiedyś Heider w Austrii). Można się zżymać na tego rodzaju ograniczenia, ale najczęściej okazują się one pozytywne dla obywateli i chronią innych przed szaleństwem danego państwa. A Europa jest na to - po II wojnie - szczególnie wyczulona, choć musiała się też nauczyć reagować, bo konflikt w Jugosławii początkowo ją zupełnie sparaliżował decyzyjnie".                                                                                                    Czy dacie wiarę że napisał to dobrze wykształcony człowiek. Wiktorowi Orbanowi wybranego w demokratycznych wyborach, przytłaczającą ilością głosów wmawia obłęd oraz prowadzenie absurdalnej polityki (Ciekawe dla kogo absurdalnej ? Na pewno nie dla Węgier) oraz twierdzi że dobrze że istnieją mechanizmy zabezpieczające przed szaleństwem danego państwa, No panie redaktorku, wymiecenie czerwonych i prowadzenie polityki która na pierwszym miejscu stawia interes narodu Węgierskiego a nie brukselskich szkodników oraz post komunistów to dla redaktorka szaleństwo. Wolę nie wiedzieć co dla redaktorka jest normą. To co podałem jest jedynie kroplą w morzu jego "tfurczości", przeczytałem wiele jego postów i mam przeczucie że jest w najlepszym razie pożytecznym idiotą ale idiota raczej nie byłby redaktorkiem ;) To czy mamy do czynienia z pożytecznym idiotą (wątpię) czy z zatwardziałym agentem wpływu (skłaniam się ku temu) pozostawiam ocenie czytelników. Pozdrawiam.

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#159720

Z góry zakładam że muszą tu tacy być dopóki ten system w którym żyjemy jest tak wynaturzony i obcy normalnemu człowiekowi. Węszenie agentów w kazdym kącie mija się z celem. Uwazam że agent, w odpowiednich warunkach sam się zdekonspiruje. Należy mu tylko stworzyć odpowiednie warunki. Albo przejdzie po cichu na współpracę, czyli nawróci się. Wolę jednak bardziej mieć zaufanie do wszystkich i tylko w momencie "próby" gdy już wyjdzie coś na światło dzienne przyjąć odpowiednią postawę. Uważam że należy przestrzegać pedantycznie uczciwych i przyzwoitych zasad obowiązujących w normalnym świecie plus  netykieta plus anomimowość. Dopóki internet pozwoli na anomimowość i niekontrolowany przepływ informacji doóty ten rodzaj demokracji będzie sprzyjał naturalnemu dążeniu do samooczyszczania się blogosfery. Ostracyzm z jakim spotykają się zadżumieni powoduje że znikają trolle. Kto ma po swojej stronie prawdę i uczciwość z pewnością może być spokojny.Prawda zwycięży. Agenci muszą się bardzo starać by nie popełnić błędu, podczas gdy uczciwy człowiek poprostu robi swoje bez większego wysiłku. Wierzę że uczciwość i prawda są siłą mogącą uczynić bardzo wiele.

Nie bądźmy tacy stachliwi, to nie przystoi niepoprawnym!

#159721

Miło przeczytać Pana komentarz. Bije z niego roztropność i normalność. Podjąłem temat celnie, choć może niezbyt umiejętnie. Zadziwiły mnie pozostałe komentarze i oceny. W każdym razie trzeba dreptać swoją drogą dalej :).
Ukłony

#159741

......... autorze, czy ten tekst powstał na zamówienie ??
Jak bym słuchał o. Sowę i ciotkę Czubaszek !
Autorze, nie idż tą drogą. Pisz o ogródkach działkowych.
pozdr.
ps.
zdejmij tego gościa w koszulce ze znakiem FBI- oni nie piją w pracy :-))

#159735

Pańska ocena. Odnotowana, statystki pogorszone.
Nawet Panu w bluzie FBI się dostało? No to już przesada :).
Komentatorze, pilnuj dobrze swojej drogi jeśli w ogóle jakaś ona jest. O ogródkach chętnie kiedyś napiszę. Byle by czasu starczyło. Może zaoszczędzę go na bezsensownych dyskusjach.

#159744

OK ! sorry. teraz wiem,że miałeś dobre intencje !!
pozdrawiam i przyjmij 10-tkę

#159749

Patrząc na komentarze: ciężkie życie, prawda? :)

pozdrawiam

#159754

Różowo nie jest :).
ukłony:)

#159758

Szybko przechodzisz od jednego wniosku do drugiego. W każdym razie przeprosiny przyjęte, sprawy nie było :).
Pozdrawiam

#159757

..... jak ja "zainkasuje" 10-pkt, to też przyjmę każde przeprosiny :-)))
Ale prawda jest inna - zaimponowałeś mi siłą spokoju. A to
w tych cięzkich czasach, : platyna !!
Pozdrawiam i proszę o ogródkach też ,pisz :-))

#159760

Za takie podejrzenie rozważę czy nie cofnąć przyjęcia przeprosin :).
Wolę pisać bez ogródek :). Wśród roślin jest sporo treści, może będzie kiedyś i o roślinach.

#159761

........ no nie ...tą deklaracją to mnie rzuciłeś na podłogę !! kurczę myślałem,że tylko ja mam poczucie humoru.:-)
Pozdrawiam

#159766

Jako agent i konfident komoruskiegogo vel bula, nie mam prawa w pod tym felietonem pisać coś od siebie jako znany rozbijacz i nasłany tutaj agent sowiecki albo nawet bolszewicki.

Nie, nie jestem agentem żydostwa, masonerii, komunistów, PiS-u, PO, SLD, UPR-u, PSL-u, Kolibrów, jestem Polakiem kochającym moją Ojczyznę Polskę o poglądach nacjonalistyczno - narodowych, moim królem i władcą jest Jezus Chrystus, a matką moja Ojczyzna Polska.

Nikt mnie za to co piszę nie płaci, nikt moimi myślami nie manipuluje, staram się myśleć samodzielnie. :)

Pozdrawiam panie christophorosscholastikos, ten artykuł, moim zdaniem był bardzo potrzebny na niepoprawnych...

#160225

Dziękuję Panie Pawle za dobre słowo.

Przyznam się Panu, że nie do końca jestem usatysfakcjonowany, bo w komentarzach nikt nie krzyknął mi w twarz, że ja jestem agentem :). Było tylko, że notka na zamówienia :) i coś o lustracji :).

Doczekam się i ja na pewno takiego tytułu. Biorąc pod uwagę fakt, że notka o agentach ma takie wzięcie, a notka o MARSZU RODZIN jest ignorowana i sobie spada w niebyt, dochodzę do niemiłego wniosku, że lepiej już mieć ten przydomek i najlepiej w ogóle używać go w tytule każdej notki obojętnie na jaki temat :).

Ukłony

#160234