"WINY TUSKA" WG MISTRZA MŁYNARSKIEGO

Obrazek użytkownika Arnold Parszawin
Kraj

Nie będę ukrywał, brakowało mi Go, jak jednego z elementów puzzli, bez których nie może być mowy o pełnym obrazie całości. Brakowało mi Jego jakże znaczącego głosu mistrza. Jego milczenie było czymś absolutnie nienaturalnym i niezrozumiałym, dla mnie czymś wręcz absurdalnym. Mistrz raczył wreszcie przemówić, lata świetlne po Wajdach, Kutzach, Głowackich, Olbrychskich, Tymach, Głowińskich, ale jednak. Nie ma już wątpliwości: Młynarski potwierdził swoją przynależność do elit, tych jedynych, jakie mamy – popeerelowskich. Zrobił to w sobie właściwy sposób – po mistrzowsku, z klasą i przytupem. „Wina Tuska” to rzecz z nieskomplikowanym przesłaniem w stylu „Buda Ruska – wina Tuska”, ale za to jak zgrabnie zrymowana, znać pióro mistrza, bezkonkurencyjnego kandydata do tytułu Hemara III RP – z winy pewnej partii, Antytuska!

Zostawiając głębszą analizę dzieła mistrza innym, niekoniecznie młodszym, wykształconym z wielkich miast (bo ci dla ambitnej literatury nie mają raczej zrozumienia), z nieskrywaną satysfakcją chciałbym zauważyć, że rymowanka Młynarskiego przekonuje mnie o całkowitej nieskuteczności matrixa serwowanego obywatelom neopeerelu przez polskojęzyczne media. Okazuje się, że jakby zadaniowani przez nie „dziennikarze” nie starali się nie zadawać władzy Tuska trudnych pytań, jakby mozolnie nie tworzyli baśniowego obrazu „zielonej wyspy”, to i tak świadomość zaprzaństwa i szkodliwości tej władzy jest w Polsce powszechna – nawet dla zaślepionych antykaczystowską nienawiścią „elit”.

Mistrzu, chwała Ci za to, choć z tą „winą Tuska” trochę popłynąłeś: a gdzie miejsce dla takich tuzów jak: Michnik, Mazowiecki, Geremek, Komorowski? Nie obciążajmy tylko biednego Tuska, bo chłopina naprawdę wszystkiego nie udźwignie. Tu przecież jeszcze inni aniołowie byli i ciągle są czynni.

Brak głosów

Komentarze

Miszcz Młynarski mało zabawny, wyjątkowo już nieatrakcyjny i nieświeży; możnaby rzec, że cuchnie trupem, a to mało śmieszne...

_____________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#159911

Młynarski to marka i jego głos jest ważny - niestety ważny.

Autor - nie podzielam optymizmu. Niestety media są skuteczne, zabójczo skuteczne...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#159923

....... to jest moja ,prywatna -befeat....Jako b. młody człowiek ,pracowałem przy jego nagraniach . Zaczekam na komentarz .... cudnej *Blondynki* z NP.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#159981

Marusiu, de gustibus non disputandum est. Wierszyk się może podobać lub nie. To całkiem inna sytuacja, niż ta w której się poznaliśmy, prawda? A słowa używane dla wyrażania swoich opinii ("cuchnie trupem") świadczą wyłącznie o tym, który ich używa. Nie ma o co kopii kruszyć. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160027

..... jeśli Twoje Serce płacze albo jest .. rozedgrane?? to, proszę .... ! Jest tak mało naszych Artystów CLASS ZERO,że może poproszę wszysykich Przyjaciół... niech powidzą kim jest Wojtek Młynarski ?? Wojtek przeszedł / tak jak wielu z Nas/... wszystkie "szczeble", pieprzonej Komuny...
Nigdy się nie "zeszmacił", zawsze był po stronie Prawdy . robił to w fantastyczny sposób, nie oczekując -profitów !!
Blondynko, czy mam wymienić przyjaciół Wojtka ???
Mocno Cię ściskam, całuję i jeśli masz tak cudną " bliżniaczkę" .... to please, daj znać.:-))
PILNUJ i dbaj...., o Wojtka.
Marek
ps.
.... jak to cudnie ,że się odezwałś -Blondynko !!!
Marek z tej cudnej wsi W-wa....

Vote up!
0
Vote down!
0
#160034

Marek,

No, muszę Cię zmartwić - nie mam siostry bliźniaczki. W ogóle nie mam siostry. Sorry. :-) A opinie, że Wojtek M. to element popeerelowskich elit? Śmieszne. Ten "pieszczoszek systemu" za tego systemu był przez kilka lat na indeksie i bez źródeł utrzymania. Ale nie opowiada o tym na okrągło, jak inni artyści-kombatanci, co to własnoręcznie obalili komunizm. Albo - po koncercie flaszkę z komunistami. Nie ciągnijmy tego tematu, bo - powtarzam - nie ma o co kopii kruszyć. Marek, pozdrawiam i do napisania, bo jak widzisz, jestem i czuwam. :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#160038

Pan Młynarski podjął się rzeczy karkołomnej - przekonywaniem, że winy Tuska nie ma, gdzie ewidentnie ona jest.

ps
Grafomaństwo niestety. To jakaś mantra dla lemingów...

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#159987