Mój prywatny apel do Polaków z Podlasia i @Podlasianki z NP.PL

Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Kraj

[quote]"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba"...[/quote] - Danuta Siedzikówna ps. "Inka" [quote]

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HIhcXhxq1Yw

28 sierpnia 1946 r., o godz. 6.15 w gdańskim więzieniu przy ul. Kurkowej 12, komunistyczni oprawcy zamordowali siedemnastoletnią sanitariuszkę 5 Brygady Wileńskiej AK Danutę Siedzikówną ps. „Inka”. Wraz z nią śmierć poniósł oficer wileńskiej AK ppor. Feliks Selmanowicz ps. Zagończyk”. Umierali z okrzykiem „Jeszcze Polska nie zginęła!” i „Niech żyje „Łupaszko”!”. „Inka” i „Zagończyk” zostali zabici strzałem w głowę przez dowódcę plutonu egzekucyjnego, ppor. Franciszka Sawickiego, ponieważ strzały z 10 pepesz plutonu mającego wykonać wyrok jedynie drasnęły dziewczynę i poraniły jej towarzysza niedoli, choć żołnierze strzelali z odległości trzech kroków. Do dziś rodzinom nie udało się odnaleźć miejsca ich pochówku. Wyrok śmierci był komunistyczną zbrodnią sądową, a zarazem aktem zemsty i bezradności UB wobec niemożności rozbicia oddziałów mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.[/quote]

<

 

Mój prywatny apel kieruję właśnie do Polaków z Podlasia, do @Podlasianki, bo dziś możecie napisać o Swoich/Naszych podlaskich bohaterach Żołnierzach Wyklętych, a jest o KIM pisać, oj jest. Wybaczcie, że ten ciężar zrzucam na barki innych. lecz sam jestem zbyt bardzo związany emocjonalnie zarówno z Gdańskiem miejscem kaźni i zbrodni sądowej wielu Polskich Patriotów, bo sam byłem w tych samych murach gdzie dokonano tej zbrodni, jak i znam Bohaterów, niektórych nawet poznałem osobiście mieszkając w młodości na Podlasiu. Tam poznałem ostatnich partyzantów z oddziały komendy Bielsk Podlaski, którzy jesienią 1956 roku udali się do Warszawy by tam złożyć swoją broń. To był ostatni zwarty oddziała w Polsce, a nie pojedynczy partyzant.

W Bielsku Podlaskim na grobach skrytobójczo zamordowanych Patriotów Polski komuniści w byłej katowni UB (z lat 1944-1952 w budynkach poklasztornych ) w latach 70 urządzali dyskoteki i występy rockowych zespołów młodzieżowych - takie wczesne palikoty. Byłem tam i do dziś nie mogę o tym zapomnieć i dlatego co bym nie napisał o Żołnierzach Wyklętych byłoby to zbyt subiektywne, a i na pewno i nazbyt emocjonalne. Dlatego bardzo proszę by o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH Z PODLASIA napisali Polacy tam mieszkający, którzy wniosą też nowe spojrzenie i nowe nieznane dotychczas nam fakty. To się Naszym Żołnierzom Wyklętym należy od NAS WSZYSTKICH.

podziemiezbrojne.blox.pl/html/1310721,262146,21.html

To należy się nie tylko oddziałowi Łupaszki  i jego bohaterskim żołnierzom jak Zagończyk i Inki, bo nasza pamięć przysługuje i należy się wszystkim znanym i nieznanym anonimowym często i skrytobójczo zamordowanym przez komunistów Naszym Narodowym Bohaterom

 

WIECZNA CHWAŁA NASZYM NARODOWYM BOHATEROM I PATIOTOM POLSKI!

 

 

PS
Cóż mogę więcej napisać? To tyle. Po prostu nie mogę nic więcej by nie zacząć publicznie ubliżać i rzucać mięchem tym komuszym bandytom i ich usłużnym bękartom.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

CHWAŁA BOHATEROM!

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#231420

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

Moja ś.p.mama (ps. Rita) też była sanitariuszką i łączniczką w leśnym oddziale AK (u Ponurego). Gdy po "wyzwoleniu" rozwiązano szpital leśny i przeniesiono rannych do normalnego szpitala okazało się że UB/NKWD aresztowało mamy dowódcę i kilku rannych żołnierzy wywiozło do swoi katowni mama uciekła na ziemie odzyskane i tam ukrywała się do lat 50-tych. Do centralnej Polski wróciła dopiero w latach 50-tych już jako mężatka. Rodzice zamieszkali w miasteczku pod Warszawą gdzie nikt ich nie znał. Trauma pozostała jej do śmierci. Nie lubiła ani niemców ani ruskich i ich sługusów.

Vote up!
1
Vote down!
0
#231431

 - i ładunków wybuchowych .Od wielu lat jak widzę w tv przejęcie większej ilości "kolekcjonerskiej broni" to zawsze serce mnie ściska że mamy coraz mniej sprzętu,ale wiem że jest dużo organizacji polonijnych na świecie i które będą chciały wspomóc   Polskę i uczynić ją WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ. z powodów geopolitycznych teraz jest najlepszy właśnie czas na to !

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#231433

Chwała bohaterom !W dniu 1 marca 1951 roku , dokonano mordu na ]]>ppłk Łukaszu Cieplińskim]]> ( prezesie IV komendy WiN ), zamordowanego strzałem w tył głowy w pomieszczeniach piwnicznych więzienia UB na Mokotowie w Warszawie . Ten sam los podzielili i inni oficerowie Wojska Polskiego , A. Lazarowicz, J. Rzepka, J. Batory, M. Kawalec, F. Błażej i K. Chmiel , wchodzący w skład IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość . Siedem wyroków śmierci ..Podpułkownik Łukasz Ciepliński ps. "Pług", "Ostrowski", ur. w 1913 r. Był oficerem Wojska Polskiego, w kampanii wrześniowej uczestnikiem bitwy nad Bzurą. Odznaczony Orderem Virtuti Militari - na polu walki osobiście zniszczył sześć nacierających czołgów niemieckich. Następnie walczył w obronie Warszawy. Uniknął niewoli. Podjął walkę w szeregach ZWZ-AK, jako komendant Obwodu Rzeszów, w latach 1941-45 był inspektorem Inspektoratu AK Rzeszów. Awansowany do stopnia podpułkownika. Po wkroczeniu Armii Czerwonej działał w Delegaturze Sił Zbrojnych (DSZ) i WiN, jako prezes Obszaru Południowego, a od stycznia 1947 r. do aresztowania 27 listopada tegoż roku był prezesem IV Zarządu Głównego WiN.
źródło : ]]>http://andruch.blogspot.com/2011/03/1-marca-narodowy-dzien-pamieci-zonie...]]>

Cześć ICH Pamięci po wieczne czasy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#231434

W mojej góralskiej wsi robię co mogę, żeby ludzie pamiętali o Wyklętych - przez komunę!

Cześć ich pamięci!

Vote up!
1
Vote down!
0

Petronela

#231439

Twój prywatny apel jest celowy i został wysłuchany, zanim zdążyłeś go napisać. Wiedz jednak, że właśnie w tej chwili na TVP Historia pokazują m. in. "Zygmunta", z którym miałem przyjemność rozmawiać, przy okazji odsłonięcia pomnika "Inki" w Narewce. Jednak nie tylko "Inka". To także "Młot", "Huzar" "Lampart" i ich podkomendni, jeszcze wielu - nawet bardzo kontrowersyjny "Bury"... Zapraszam w wolnej chwili na http://www.ciechanowiec.info/ - do sekcji artykuły, ale nie tylko. Ciechanowiec OnLine - Subiektywny Niecodziennik. Podlasie nie śpi. Może nie ma takiej "siły przebicia", ale my to raczej do konkretnej roboty...

Vote up!
1
Vote down!
0
#231440

W latach 90 gdy byłe u mojej rodziny w Bielsku Podlaski poznałem jednego z mieszkańców wsi niedaleko Kalnicy, partyzanta, którego moim maluszkiem odwoziłem do domu po zebraniu żołnierzy Wyklętych, którzy podejmowali się wówczas wielu chwalebnych budów pomników upamiętniających ich kolegów, poległych w walce o Wolną, Niepodległa i Suwerenną Polskę.
Tak to prawda, po czynach ich poznacie, i ja ich poznaję, bo pomnik przy współudziale tego partyzanta i patrioty jest, stoi przy samej drodze nr 66 po lewej stronie jadą w kierunku Bielska Podlaskiego.
Gdy go odwoziłem wieczorem do jego wsi, pomnik ten już istniał w jego głowie, a dziś jest stoi i głosi chwałę jego kolegów z jego oddziału.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

PS
W lipcu 2011 byłem oczywiście "przejazdem" też i w Narewce.

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231448

Nie jest tak źle na Podlasiu. Właśnie dzisiaj do kilkunastu szkół w Białymstoku i do jednej szkoły w Suwałkach trafiły ulotki na temat "Łupaszki", "Inki" i "Trzynastki".

Będą też prezentowane filmy o Żołnierzach Wyklętych ze specjalnej edycji wykonanej na 70-lecie Polskiego państwa Podziemnego.

O "Łupaszce" i "Ince" zapewne słyszeli wszyscy. "Trzynastka" to Zbyszek Rećko, zamordowany przez UB w wieku 23 lat nasz lokalny białostocki Żołnierz Wyklęty.

Akcję przygotował białostocki oddział Solidarni 2010. Niestety pomimo wcześniejszej informacji z IPN-u, który wspiera tę inicjatywę, wiele szkół nie poprosiło o te ulotki. Czyżby Żołnierze Wyklęci nie wszędzie byli warci pamięci?

Wszystkie informacje na temat obchodów tego dnia można znaleźć na stronie http://solidarni2010bialystok.pl/, lub na moim wcześniejszym wpisie na ten temat na NP z 26 lutego.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
1
Vote down!
0
#231452

a podrzucić się nie dało?
Wszak dla młodzieży i dzieci co nielegalne, to warte zainteresowania.

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Vote up!
1
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#231455

gość z drogi

nigdy ICH nie zapomnimy

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#231457

pewnie by się dało podrzucić, ale znając aktywność Straży Miejskiej w temacie "zaśmiecanie miasta" woleliśmy nie prowokować, a raczej zrobić to metodą mniejszych kroków.

W przyszłym roku na pewno będzie lepiej. Pracujemy dalej. Będą też kolejne akcje, o czym z radością "doniosę" na NP.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0
#231458

to takie pocieszające, że coś się dzieje !
Pamiętam stare czasy, stare ulotki i sposoby ich podrzucania.

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Vote up!
1
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#231462

o takim donosicielstwie marzę. :)

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
1
Vote down!
0
#231487

Niestety, posiadam opracowanie wydane z inicjatywy uczniów pt. "Chłopska śmierć" z 2000 roku autorstwa Kingi Maruszak-Jackowskiej i Barbary Sołowiej z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.
Opiekunem był: Wiesław Choruży i Piotr Liedke.

Jest to opracowanie o wozakach/furmanach i kpt. Romualdzie Rajsie ps. Burym z Komendy Okręgu NZW i dowódcy III Wileńskiej Brygady NZW, w którym pojawia się takie mniej więcej określenie "Miałyśmy okazję przyjrzeć się dokładnie miejscom, od których rozpoczął się szlak "Burego" po białoruskich wsiach."
-Jakich białoruskich, polskich do cholery.

Dalej czytamy:
"W dalszą drogę udaliśmy się tak jak aresztowani chłopi, szosą Hajnówka - Kleszczele.Jadąc przez Jelonkę dotarliśmy do Zaleszan. Z tej wsi pochodził Michał Niczyporuk, jeden z zaginionych. Znajduje się tam pomnik wystawiony pomordowanym 29 stycznia 1946 roku. Są one dowodem innych, równie dramatycznych działań pacyfikacyjnych na tych terenach."

Pomieszanie faktów i obarczenie winą - manipulacja i dezinformacja -za pacyfikacje przeprowadzane przez UB i KBW.

Proszę zwrócić uwagę, że świadkami tamtych wydarzeń są li tylko mieszkańcy pochodzenia białoruskiego, którzy w przytłaczającej większości wywodzą się z tzw. "bieżeńców", którzy od wieków podporządkowani są rosyjskim zaborcom.
Tak jest i dziś, bo znam tamte tereny, a wyniki w wyborach choćby tych prezydenckich z 2010 roku w miejscowości Czyże są dowodem nie do podważenia - 99% za Komorowskim i 99% za Cimoszewiczem.
Ponadto proszę zwrócić uwagę na podstawie jakich materiałów archiwalnych powstało to całe przedsięwzięcie - ta hucpa polityczna i przez jaką nację była inspirowana i finansowana.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231459

I jeszcze jedno, piąte kolumny czerwonych pomiotów nie śpią :

http://www.wykop.pl/ramka/1025621/pamiec-o-ofiarach-pacyfikacji-podlaskich-wsi-przez-oddzial-burego/

No a wśród nich jest też pułkownik Barszczewski, który pochodzi z jednej z "białoruskich" wsi niedaleko Bielska Podlaskiego, który będąc szefem Powiatowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim współorganizuje różne antypolskie białoruskie hucpy.

No tak, przecież ten sołdat został oficerem po ukończeniu Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Rakietowych i Artylerii im. gen. J. Bema za czasów Układu Warszawskiego i LWP, a dziś te wojska to to tylko pokomusze przebierańcy.
I w taki oto sposób Polskę nam rozdzierają te pomioty POsowieckie i POniemiecki.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231468

Szanowny Autorze !

Dziękuję za piękny artykuł.

Jeśli pozwolisz - uzupełnię go linkami, które nie tylko w dniu dzisiejszym powinniśmy odtwarzać.

Linki te dedykuję wszystkim ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM  , naszym BOHATEROM - oszukanym przez współczesność.

http://www.youtube.com/watch?v=VI9t1Z8W9vQ 

http://www.youtube.com/watch?v=mxp1YJQKO4U&feature=related   
http://www.youtube.com/watch?v=sjZH68CBXRQ  

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

P.s. Przepraszam ale nie potrafię jeszcze ściągniętego linku przemienić w "obrazek" otwierający film.Gdyby Pan zechciał to zrobić - będę wdzięczna.

 

10pkt.

Vote up!
1
Vote down!
0
#231473

Proszę bardzo ;O)))

Należy rozpocząć nawiasem kwadratowym "[" wpisując następnie "video" dwukropek ":" i podając adres czyli kompletny link filmu jako "ADRES" i zamknąć nawiasem kwadratowym "]"

Proszę kliknąć na Format danych, a tam jest instrukcja jak to robić

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

PS
Nie wszystkie filmu z YT da się wkleić.

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231489

Bardzo dziękuję za pomoc w przeformowaniu. Teraz te linki wyglądają pięknie.

Dziękuję również za instrukcję.

Zaraz udaję się na ćwiczenia i zajęcia praktyczne. Jeśli zakończą się sukcesem - zapewniam Pana, że Pana artykuł będzie pierwszym, na którym właśnie takie otwarcie pięknego linku wkleję. A posiadam ich niemałą kolekcję.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#231495

Jest Was dwóch, to ja będę trzeci (żarcik taki).
A`propos "Burego" - http://www.ciechanowiec.info/downloads.php?cat_id=33
Szkoda, że trzeba najpierw pobrać, ale to było parę lat temu i zaczynaliśmy dopiero. Jest pod Śliwowem i Jego pomnik...

Cześć Jego pamięci oraz dzielnych podkomendnych!

Stańcie do Apelu!

Vote up!
1
Vote down!
0
#231484

Dziękuję!

Ku chwale Ojczyzny!

Wieczną pamięć racz im dać Boże, WIECZNĄ!

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231492

temat Burego jest wyjątkowo drażliwy dla mieszkańców białoruskich wiosek, którzy niejednokrotnie, podobnie jak białostoccy i podlascy Żydzi po 17 września 1939 roku, wysługiwali się sowietom i ubekom, stając po stronie zdrajców.

I tak chyba zostało, patrząc na wyniki wyborów w "trójkącie bermudzkim": Hajnówka, Narewka, Bielsk Podlaski - zawsze na komunistów, a w wyborach prezydenckich na Komorowskiego.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
1
Vote down!
0
#231486

Nonono!

Z tym Bielskiem Podlaskim to bym se nie zgodził co do wyników wyborczych.
O ile pamiętam tam była silna grupa działaczy PC.

A jeśli chodzi o bramy powitalne z milicyjnym czerwonym żydostwem i bieżeńcami, to w tym trójkącie bolszewickim były w każdej najmniejszej dziurze, a w takiej Białowieży to mogli nawet podawać sobie rączki z okien domów przez te ichnie "szerokie" ulice.

Tamte tereny zamieszkali jeńcy rozformowanej czerwonej dywizji bolszewickiej po 1920 roku, a dziś są to skutki tamtych nieodpowiedzialnych bądź co bądź decyzji.

Ci bieżeńcy zawsze posuwali się razem z rosyjską lub sowiecką armią, to na wschód to znów na zachód.

Pozdrawiam i dziekuję za uzupełnienie i wizytę ;)

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231494


i jeszcze to

Pozdrowienia, 10.
Vote up!
1
Vote down!
0
#231500

co do silnej grupy PC w Bielsku Podlaskim, zacytuję łacińską maksymę:"Nec Hercules contra plures", co po naszemu w wolnym przekładzie: "I Herkules dupa kiedy wrogów kupa".

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
1
Vote down!
0
#231501

Ło to, to! - Jak mawiali jeszcze do niedawna starsi na wsi. Kolega widzę wie o co chodzi. Ja to Ciechanowiec - południowo-zachodnia białostoczczyzna (od Bielska 50 km) , przez nikogo nie chciana. Aaa - co będziemy gadać o tych bramach i nie tylko. DZIŚ PAMIĘTAJMY! Pamiętajmy - CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
I daj Boże, byśmy w razie potrzeby potrafili stanąć tak jak Oni...

Vote up!
1
Vote down!
0
#231502

Kłania się wywołany do tablicy. Zajmujemy sie historią taką jaka była, a nie taką, jaką chcielibyśmy żeby była. Nie będziemy tworzyć wirtualnej rzeczywistości rodem z GW. Racji i pamięci żołnierzy wyklętych nie zdeprecjonuje się tekstem o prawdziwych wydarzeniach. Uczennice same dotarły do świadków, same przeprowadzały wywiady, mnie tam nawet nie było. Praca powstała 12 lat temu, w innej sytuacji politycznej. Ja np jestem zwolennikiem Piłsudskiego, a proces brzeski uważam za hańbę. Bury miał wyrok śmierci w AK. W ciągu 12 lat stworzyliśmy 9 następnych tomów "Podlaskich losów" i co w nich czytamy? Uczennice VIII LO przeprowadziły sledztwo w sprawie morderstwa nauczycieli z Jaświł, rzekomo zamordowanych przez "reakcyjne podziemie". Po publikacji tablicę pamiatkową z fałszywą informacją zdjęto. uczennice VIII LO napisały przesiąkniety patriotyzmem tekst o żołnierzu wyklętym Franciszku Gosku, zamordowanym w 1947 r. itd. W mojej szkole prezentowano wystawę IPN o Ince,uczniowie po gimnazjum na pytanie o polskie formacje w II wojnie na Zachodzie pisali "Armia Czerwona" - dzisiaj wiedzą o majorze Ogniu i Łupaszce - a tego nie ma w programie i jeśli rodzic komuch napisze skargę do kuratorium, że syn oglądał film o jakimś "Ogniu" to leżę. Na koniec - nie jestem z Podlasia i nie rozumiem tutejszych sporów, ja tu mieszkam. Pradziadek orlę lwowskie, dziadkowie - AK i Kleeberg, babcia - AK, ale wg mnie badamy prawdę, choćby czasem była niewygodna. Chwała żołnierzom wyklętym.

Vote up!
1
Vote down!
0
#234635

za tymi oknami widocznymi na tej fotografii i widokiem na późniejszą siedzibę UB i SB, MO

mieszkała była pracownica PUBP w Bielsku Podlaskim, która po ataku i wizycie w tym budynku Żołnierzy Wyklętych zaczęła się jąkać i ze strachu porzuciła tam pracę. Była krawcową z widokiem na swoją niechlubną przeszłość.

Na imię miała chyba Nina - wiadomo białorusinka czyli Ninoczka.

Przed tym budynkiem i obok rozgrywała się akcja filmu "Znachor" z Anną Dymną.

 

Przed budynkiem obok wykonano także i to zdjęcie z M.Beginem z żydowską bojówką synonistów BETAR (Begin, przyszły premier Izraela siedzi w środku w garniturze)

To też byli bieżeńcy, bieżeńcy żydowscy.

 

Wcześniej (1944-1952) mordowano tu w tm zespole poklasztornym

Późniejszego budynku UB/SB/MO nie znalazłem w sieci.
Może ktoś z mieszkańców Belska Podlaskiego go może tu wkleić, tak by zachowała się dla potomnych pokoleń Polaków, co nie?

A tu proszę zobaczyć czym na swojej stronie chwalą się dzisiejsi niby policjanci z Hajnówki, którym Bury nie raz dał w dupę tak jak w tej sprawie z konfidentami UB wśród furmanów:

http://hajnowka.policja.gov.pl/?idkat=326

Swoimi komunistycznymi poprzednikami

Nie o tych mendach milicyjnych miałem pisać, a ięc ad rem.

Partyzanci 3 kompanii por. Henryka Głowińskiego "Groźnego" ze zgrupowania mjr. Józefa Kurasia "Ognia". "Groźny", stoi trzeci z lewej, za nim stoi Antoni Wąsowicz "Roch".

Oddział "Wiarusy" w 1947 r. - pierwszy z lewej dowódca Józef Świder "Mściciel", drugi z-ca dowódcy Dymitr Zasulski "Czarny", za nim Mieczysław Łysek "Grandziarz". Klęczy od lewej Adam Półtorak "Wicher", N.N.

 

Żołnierze I Brygady Podlaskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Od lewej N.N. "Śmiały", por. Henryk Jastrzębski "Zbych", por. Tadeusz Narkiewicz "Ciemny", sierż. Bolesław Olsiński "Pająk", "Szczerba" i ppor. Jan Skowroński "Cygan" (w wyniku jego zdrady osaczono i zabito por. T. Narkiewicza "Ciemnego").

 

Komendant Kazimierz Żebrowski "Bąk" (oznaczony cyfrą 4) przed szeregiem żołnierzy III Okręgu NZW.

 

Grupa żołnierzy z oddziału PAS NZW por. Tadeusza Narkiewicza "Ciemnego", 1947 r.

 

.............

cdn..........

... --- ...

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231515

Rzeczywiście w Hajnówce chyba czas się zatrzymał na roku 1989 i wygląda na to, że ciągle jeszcze istnieje tam placówka PRL-owskiej Milicji Obywatelskiej.

Język informacji o ichnich dokonaniach jest dokładnie rodem z późnego Stalina i Bieruta. Żenada. Co za mendy.

Miałem chyba rację z tym "trójkątem bermudzkim".

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
1
Vote down!
0
#231520

Czerwona Hajnówka i nie tylko!

Byłem tam w tej Czerwonej Hajnówce jadąc w drodze do Białowieży, zahaczyłem o cmentarz, na którym widziałem z jaką pieczołowitością są tam otoczone groby komunistycznych wywrotowców z Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi, nie wierzyłem, lecz teraz mogę to osobiście zaświadczyć.

Tam w Czerwonej Hajnówce bardzo hołubią zdrajców Naszej Polski.

Białowieża i jej okolice nie zostają w tyle, bo niby dlaczego miała być gorsza od HANOWKI.

No i ten potężny obelisk z czerwonego granitu u wejścia do Białowieskiego Parku Narodowego na wprost cerkwi z czerwonej cerkwi jako wotum dziękczynnej tysiąclecia chrztu rusi.

Proszę przeczytać co jest napisane na tablicy na nim osadzonej, tu jest fotografia o dużej rozdzielczości, na której można zobaczyć szczegóły :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a2/Bia%C5%82owie%C5%BCa_pomnik_2007p.jpg

Pozdrawiam,

 

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
1
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#231534

wiem, wiem, oglądałem ten głaz nie raz.

Kiedy się jedzie w takie miejsce, można wreszcie zrozumieć podlaskie podziały na Polskich (nas) i Ruskich (ich).

Za PRL-u większość sekretarzy PZPR, dyrektorów, naczelników, kierowników i innych co ważniejszych, to była taka czerwona Ruska wierchuszka, która ciążyła ku swoim i otaczała się tylko "swoimi".

Może to zabrzmi dziwnie, ale nikt tego nie zrozumie, kto nie wychował się na Podlasiu wśród białoruskiej (prawosławnej - przy całym szacunku dla prawosławia jako religii) sitwy.

Wspominam prawosławną sitwę, bo wystarczy wziąć "na tapetę" pewnego wiecznego podlaskiego posła, prawosławnego białoruskiego aktywistę, co to z IPN-em się ostatnio wozi na okoliczność bolkopodobnych papierów (wiadomo: kolejne SB-eskie fałszywki :-).

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
1
Vote down!
0
#231537

Bo właśnie jestem w Białowieży.

 A to pozwala na przypomnienie tragicznej historii zniewalania tych ziem przez komunistyczno-sowieckich degeneratów, zbirów i zbrodniarzy...

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1468602