Po trzecie: bojkotować i nie oglądać

Obrazek użytkownika Piotr Franciszek Świder
Idee

Po trzecie: Bojkotować i nie oglądać.
Jarosław Kaczyński zasugerował w niedawnym wywiadzie dla "Faktu" możliwość bojkotu TVN-u:
Mamy przykłady nierzetelności w pokazywaniu nas przez TVN. Nie chodzi nam o krytykę, tylko skrajną nierzetelność i nieprawdę. Jak tak będzie dalej, to my poradzimy sobie bez tej stacji. Pytanie, czy telewizja informacyjna poradzi sobie bez polityków największej partii opozycyjnej, którą popiera co trzeci Polak.

Poprzedni bojkot stacji trwał dokładnie pół roku: od 16 lipca 2008 do 15 stycznia 2009 roku. Jednym z powodów zawieszenia bojkotu - tak tłumaczył to wówczas Adam Bielan - był bezpardonowy atak na Grażynę Gęsicką i niemożność udzielenia odpowiedzi na bezpodstawne zarzuty.

Poprzedni bojkot zakończył się fiaskiem PiS. Wówczas telewizja informacyjna poradziła sobie bez polityków największej partii opozycyjnej. Można więc zaryzykować tezę, że poradzi sobie i dziś.

I tu mógłbym zakończyć wywód, gdyby nie kilka "ale".

Pierwsze "ale" dotyczy bezpardonowego ataku na Jarosława Kaczyńskiego w dniu wczorajszym i w kilku dniach poprzedzających, który przelał się przez główne media, od tygodnika "NIE" po "Czarne na białym" Tomasza Sekielskiego. To było naprawdę ohydne i niespotykane w skali światowej skumulowanie w soczewce mediów mainstreamu nienawiści na jednym człowieku. Tak jakby od unicestwienia prezesa PiS zależał los demokracji i państwa w Polsce.

Ale to nie wszystko. W roku wyborczym po ostatniej fali tsunami pogardy i nienawiści dla (cytuję za autorytetami III RP) "impotenta, psychopaty, chorego psychicznie, samobójcy, faszysty, radykała, i.t.p." nadejdą fale kolejne. To pewne. Jakimi słowami zaczną besztać pseudoelity Jarosława Kaczyńskiego, żeby przelicytować samych siebie? Po jakie środki - poza słowami - sięgną, gdyby okazało, że w sondażach PO maleje a PiS rośnie? Nie wiem. Możemy jednak spodziewać się eskalacji pospolitego chamstwa w słowach i czynach na niespotykaną nigdzie w cywilizowanym świecie skalę.

Drugie "ale" formułuje się wokół pytania o skuteczność bojkotu mediów jako takich przez opozycyjną partię polityczną we współczesnej Polsce. Otóż, nic z tego - taki bojkot będzie nieskuteczny a nawet przeciw-skuteczny.

Po pierwsze, PiS musiałby ogłosić bojkot nie tylko TVN, ale również Polsatu i telewizji publicznej, a mimo to nie ucieknie na pozycje bezpiecznie chronione przed rozwałkami medialnych czołgistów. Po drugie, PiS nie ma dziś wystarczającej siły, żeby zbudować alternatywę informacyjną dla niezadowolonych z rządów nierządu Tuska i agresywnego stylu nienawiści tzw. elit. Szach mat. Sytuacja bez dobrego wyjścia. Klincz.

Na szczęście jest trzecie "ale". To nie PiS ma bojkotować media, lecz my.

Tak, nasz bojkot samozwańczych elit ma sens i może stać się skuteczny. O wiele bardziej niż skłonni bylibyśmy sądzić po pierwszym rzuceniu okiem na sprawę. Telewizja, która kłamie, nie zasługuje na moją uwagę. Nie oglądam - bojkotuję. Jeśli do takiego wniosku dojdą inni obywatele, jeśli zaczną się organizować, jeśli zaczną samopowielać bardziej rzetelne informacje o obrazach Polski, w której dziś żyjemy....Jeśli tak podejdziemy do tematu, to w centralach pralni mózgów zacznie się myśleć o zmianie polityki nienawiści na politykę myślenia o realnych problemach, którymi dziś żyją w Polsce Polacy.

To wprawdzie bardzo naiwny pogląd, że światem rządzi po części statystyka, ale bez widzów nie ma reklam. Bez reklam jest mniej pieniędzy na rażenie naszych umysłów orężem ordynarnych kłamstw, na podlewanie naszych serc sosem nienawiści. Koło się zamyka.

A i jeszcze jedno. W zamkniętych kołach pojawia się śmierć. Nie da się jej zakłamać propagandą sukcesu i sfałszowanymi sondażami. Jeśli chcemy żyć, musimy skoncentrować całą uwagę i energię na budowie alternatywy. Oglądajmy więc i słuchajmy tych, którzy na to zasługują. Współdziałajmy przy osiąganiu własnych celów z tymi, którzy nie życzą nam źle. Słowem: czas zabrać się do rzetelnej roboty od podstaw. Nic mniej.

Podsumujmy więc pokrótce program.
Po trzecie: bojkotować i nie oglądać.
Po drugie: działać i rozmawiać w realnych miejscach i z realnymi ludźmi, aby Polska była Polską.
I po pierwsze: myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć - samodzielnie, racjonalnie, z godnością i honorem.

Brak głosów

Komentarze

słuszne-
Lisa oglądam przy drogach:)

Ale. Zawsze znajdzie się menda (nawet w elitach) odnosząca się do ścieku.

To jest Drodzy Państwo - grzebanie kijem w łąjnie.
Jak ktoś lubi - :(

Podnoszenie :
-Klikalności,
- Oglądalności
jest wodą na młyn ściekowego biznesu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129711

TVNu, Polsatu, TVP1, TVP2, TVPinfo nie oglądam, Zrezygnowałem po ostatnich wakacjach z TVP Kultura; żydostwa za wiele, radiowej Trójki nie słucham od lat. Trójka skończyła się lata temu; gdy swoje felietony podawał tam jeszcze śp. Jan Kaczmarek, "za prylu", najdłużej słuchałem radiowej Jedynki ale od kiedy nie ma w niej Józefa Darskiego (JerzegoTargalskiego) nie da się tego radia słuchać. Pozostało tylko Radio Maryja i TV Trwam. Oglądam i słucham to co chcę.

Programy takie jak Warto rozmawiać oglądam. Widsteina ogladałem, Misję specjalną jak najbardziej ale teraz?

Polecam wszystkim spóbować przez tydzień zrezygnować z reżymowej TV i reżymowego radia; więcej czasu, więcej zdrowia; po 3 dniach nawet tak delikatnie podane wiadomości jak na TV Trwam podnoszą ciśnienie; sam widok tych zakazanych mord z PO burzy krew a co dopiero gdyby po takiej przerwie zobaczyć Pochanke, dyżurnego nowotwora Durczoka czy inną Olejnik.

Naprawdę, szkoda zdrowia.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#129772

zauważyłem już 6 ,czy 7 lat temu.Ale wreszcie teraz są wyrażne oznaki że kłamstwa tvn-u odnoszą coraz mniejszy skutek.Wiele  nadal manipulowanych sondaży przynosi odwrotny dla manipulantów skutek. To jest pocieszające, ale wyrażnie widaćjak długo to trwa.Początek wyrażnego  przełomu!pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#129784

june11
Szczerze mówiąc, nawet program Pana Pospieszalskiego z Panem Jarosławem Kaczyńskim też nie wzbudził mojego zachwytu. I momentami żałowałam, że podpisałam list w jego obronie. Pan Popipeszalski przerywał, nie słuchał...wyraźnie chciał atakować.. rozmowa nie kleiła się. Najwyraźniej Pan Jan chce się wykazać "obiektywnym" dziennikarstwem, ale chyba nie bardzo mu to wychodzi. Byłam naprawdę rozczarowana.

Vote up!
0
Vote down!
0

june11

#129789

Nie trzeba propagować czegoś tak obrzydliwego i cytować. Jak ktoś już musi, to niech się dowie ze "źródła", a nie z NP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129790

june11
Wydaje mi się, że bardzo wiele zależy od dziennikarzy. Może niektórzy nie uświadamiają sobie do końca, jak są odbierani, nie wiem. A cenzury wypowiedzi nie toleruję, zwłaszcza tutaj. Program mi się NIE podobał. Druga część była znacznie lepsza, ale pierwsza naprawdę budziła wątpliwości. Może Pana Jana zjadała trema.

Vote up!
0
Vote down!
0

june11

#129791

june11
 

To było nie do wytrzymania; to wtrącanie się Pospieszalskiego w każde rozpoczęte przez Jarosława Kaczyńskiego zdanie.

Bardzo irytujące zachowanie prowadzącego.

Pozdrawiam.

 

Precz z polityczną poprawnością!

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#129802

Janka Pospieszalskiego z Jarosławem KACZYŃSKIM. Myślę, że jednak faceta zżarla trema...jak komus za bardzo zależy  - często przestaje być sobą i zepsuje to , czego zepsuć  za nic w świecie by nie chciał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129825

Witam,
jest tylko jedno ale, ktoś musi te "media" monitorować. A zakaz oglądania powinni wydawać lekarze tym, którzy nie są odporni na ich przekaz.

Pozdrawiam

P.S. Bojkotować należy różne wyroby tychże koncernów - ITI, Agora, Polsat.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#129829

uruchomili Gruzini...

a może by tak otworzyć pierwszy kanał tv dla braci Rosjan...

...

oj, żebym kiedyś dożył tej pociechy...

żeby Niepoprawni zbłądzili pod strzechy...

powiedzenie zastrzegam jako znak prawnie chroniony...

do wyłącznego użytkowania ...

przez Niepoprawnych...

====

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Vote up!
0
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#129849

 Ma Pan zupelna racje. Bojkotowac tych drani.  A co robic w tym czasie ??

A no ,  przeczytac dobra ksiazke. A na poczatek " FOLWARK ZWIEZECY"

 Ciekaw jestem kiedy nasi rodacy pujda w slady (wiecie ) a teraz Egiptu ???

Chyba,ze wola pisac listy blagalne o buty,ciuchy Bo Polska jest w kryzysie. Tylko pytanie ?? kto popiera tych zlodzieji i maja ponad 50 % ??  Przykre to ale prawdziwe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129864

Mam długą listę stron www, gazet, programów które omijam szerokim łukiem. Ostatnio dołączyłem "Znak" i komentatorów szmaty tego tam, co ma d. między ślepiami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#130139

Bo po co promować ludzi, którzy nas niszczą? Jeśli nie kupujemy produktów ich chorych z nienawiści mózgów, to skazujemy ich na niebyt. Na szczęście wciąż mamy wybór i da się znaleźć sporo wartościowych książek, artykułów, i.t.p.
Pozdrawiam

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#130395

Donald Tusk chyba musi mieć jakieś układy z TVN ? Wszystkie wiadomości sa "przyjazne" dla jego partii

Vote up!
0
Vote down!
0
#132315