Nieposkromiona moc bezsensu polskiej polityki

Obrazek użytkownika Piotr Franciszek Świder
Kraj

Pisanie o polskiej polityce traci sens. Polska nie ma już własnej polityki. Była wasalem ukrytym cudzoziemskich interesów, po katastrofie smoleńskiej i tragicznej śmierci śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stała się wasalem jawnym. Nadzieję na minimum oporu dawała jeszcze kampania prezydencka. Niestety, Jarosław Kaczyński przegrał z kretesem. Czy wrzucając kartkę do urn mieliśmy świadomość, że już niedługo przyjdzie nam klęczeć na kolanach? Nie, nie przed ołtarzem Najwyższego. Przed bożkami cudzych interesów.

Polska stała się wyłącznie przedmiotem geopolityki. Układają się o nią i nad nią jak chcą Putin z Merkel, ale to też tylko pionki. Są poziomy głębsze. Na głębszych poziomach glob trzeba ociosać do kształtów nowego ładu światowego. Polska w tym planie ma się podporządkować celom strategów geopolitycznych, ma być klockiem tak przyciosanym w każdym wymiarze - od kultury i religii po gospodarkę i politykę - by już nigdy nie śnić o autonomii i samodzielnej polityce na wzór tej jagiellońskiej śp. Lecha Kaczyńskiego.

Ma być Polska na mapie, czy ma jej nie być? Ma być, ale tak jakby jej nie było. Ma być zapleczem taniej siły roboczej dla Unii Europejskiej i równocześnie wspierać Rosję na drodze jej modernizacji i zbliżenia z Niemcami. W Unii Europejskiej, w obecnym jej kształcie i projektach, nie ma miejsca na silną Polskę. Miejsce na słabe zaplecze wciąż nam jednak gwarantują. W końcu, dobrze jest mieć zaplecze do wyzysku dla budowania własnej mocy. Dobrze jest mieć kolonie i budować własne rezerwy na zmuszaniu wasali do powiększania długu.

I mała to pociecha, że przynależymy do wielkiego i wciąż powiększanego klubu państw ubezwłasnowolnionych w Unii Europejskiej i na świecie. Tym mniejsza, że małe nie rozumie, że w pojedynkę nic nie znaczy i nie ma pomysłu, jak wytworzyć regionalne synergie współpracy gospodarczej i politycznej. Dziś nikt nie ma dobrego pomysłu, jak grać w szachy z żarłocznymi rekinami będąc tylko pionkiem na szachownicy.

Pomysłu ani woli nie ma Bronisław Komorowski, Donald Tusk ani żaden z polskich polityków. Jarosław Kaczyński przynajmniej zdaje sobie sprawę, że jest fatalnie, ale też nie ma skutecznej recepty na chorobę, w której Polska i świat się pogrąża. Tym bardziej mocy sprawczej, żeby stać się lekarzem, który reanimuje w organizmie polskiego życia publicznego siły odporności na wirusy.

Prognozy na przyszłość są fatalne. Teorie spiskowe roją się od hipotez na temat faktycznych przyczyn światowego kryzysu wartości i tożsamości budowanej na odrzuceniu fundamentu Cywilizacji Życia Jana Pawła II. Mniejsza o teorie, które słyszą, że dzwony biją na larum, lecz nie potrafią odnaleźć wieży Kościoła. O wiele większe znaczenie ma fakt, że nauki społeczne nie radzą sobie z wyjaśnianiem złożoności świata, który wchodzi w fazę przed wojną cywilizacji. Nie, tym razem nie planuje się wojny w starym stylu - z żołnierzami i broniami zabijającymi na oślep. To, czyli śmierć i chorobę, sprawi się w białych rękawiczkach banksterów i przy użyciu wynalazków dyktatury naukowej.

O polskich ekspertach od nauk społecznych lepiej milczeć, by wstydu oszczędzić. Uprawiają naukę zwaną ideologią oraz publicystykę zwaną indoktrynacją i praniem mózgów - najlepiej na ekranach zaprzyjaźnionych stacji. Tym wyższa ranga, im mocniejsza siła porażenia głupotą gawiedzi. Jesteśmy bezbronni - jak stado owiec bez pasterza wydane na łup drapieżników.

I wybaczcie mi teraz co napiszę.

Przestałem śledzić uważnie ruchy polskich chochołów na scenie politycznej. To bez znaczenia co powiedzą i do której kamery, gdy wiadomo, jaki będzie finał ich tańców dla Polski. Mając to wszystko na uwadze powtórzę za Markiem Rymkiewiczem" Pies was jebał"
Adresatem tych słów nie jesteś jednak ty, Czytelniku! Adresat tych słów jest powszechnie znany.

Brak głosów

Komentarze

Właśnie tak rzeczy się mają. Dodałbym jeszcze że pobocznym celem jest częściowe,wybiórcze wyludnienie Polski,pozostać mają arbeiterzy.Na miejsce reszty-już przyjeżdżają nowi "panowie"Tak naprawdę linia frontu przebiega w nas.

Vote up!
0
Vote down!
0
#133784

Cenna uwaga. Dodać można sporo detali do tego obrazu. Rysowałem tylko zarys, szkic.
Do tych kwestii zacznę wracać w kolejnych notkach.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133787

To niezwykle dobrana,
Fajna ferajna,
Rzekło łajno do łajna.
Pozdrawiam.
JAN Olszewski

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#133799

Kiedyś rozmawiałem z byłym Premierem
I była to zwyczajna rozmowa.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133811

Pięknie ujął Pan w słowa to, o czym chyba większość z nas myśli.

Mam wrażenie, że "kosy też już przekute na sztorc", tylko gdzie jest wódz? Gdzie jest patriota, który porwie tłum?

Vote up!
0
Vote down!
0
#133797

A walka o umysły i serca Polaków zostanie wygrana przez patriotów polskich.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133812

Wystarczyło ponad dwadzieścia lat,żeby powrócił wiek XVIII,XIX razem wzięte.

Te same mechanizmy,tylko aktorzy się zmienili.

Nasza tzw.scena polityczna wymaga przewietrzenia i żeby przeciąg zmiótł pewne osoby na zawsze.Najgorsze,że wyborcy mają wyprane mózgi,a połowa z nich siedzi w domu i nikt nie ma pomysłu,zachęty żeby poszli do urn.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#133809

Piszę o tym już od pewnego czasu. To głos wołającego na puszczy.
Klasa bez klasy utrzyma się na stołkach i nadal będzie mamić ogłupionych przez media Polaków.
A ja, mimo gorzkich słów, widzę małe światełko w tunelu. Mam nadzieję, że ono nie zgaśnie.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133813

Jakże to prawdziwe i potwierdzające odwieczną walkę dobra ze złem, szatana z rodzajem ludzkim. Obecna światowa polityka, kierowana gdzieś za kulisami widzialnej sceny, to rzeczywiście "gra w szachy" demonicznych sił. Pojedynczy człowiek czy nawet państwo to zaledwie pionki. Podziękowanie, że wskazujesz na nieszczęsne siły, które chcą zdominować wszystkich. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Petrus

#133822

Spojrzenie na chorą cywilizację z dystansu i ze zdrowym rozsądkiem w głowie, ułatwia czasami interpretację tego, co dzieje się na polskim podwórku.
Jeśli ktoś myśli, że zło nie ma natury osobowej, głupcem jest. I tyle.
Namnożyło się idiotów na świecie i w Polsce. Warto myśleć częściej o wartościach i sprawach duchowych.
Pozdrawiam

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133825

komar

Ja bym radził nie obrażać psa ,gdyż to poczciwe zwierzę.
Co innego ujek wschodni taki wilk syberyjski, raz pamiętam, dobrał się do mojej kanapki ,wylizał smarowanie a kanapkę zawinął i zostawił. Myśli Pan, że nasz zwykły kundel by tak potrafił? Widziałem jak próbował, ale z zawijania pała i te nawyki do zakopywania. Nie ta szkoła.

Nie wiem, czy Pan zauważył,ale polska polityka została ostatnio sprywatyzowana .Pozyskani zostali podobno inwestorzy i to strategiczni.Przypomniał mi się stary kawał, zaczynający się jakoś tak " Jak wsadził rurę w moją dzi..../" nie dla młodych, stop*/.

Kończę już ale:
Jak się polityką grać zaczyna,
Po naukę trza iść do Putina.
To nie piłka i szkolne boisku
Czarny DAN i smoleńskie lotnisko.

Patrzymy w tym samym kierunku.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#133828

Znaczy się celnie i siermiężnym językiem Pan polizał kwestie zasadnicze.
Gdy nie można już płakać, śmiać się trzeba.
Pozdrawiam

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133829

Przed Pałacem w Wilanowie, w którym odbywało się spotkanie w ramach Trójkąta Weimarskiego, protestowali związkowcy z branży energetycznej, sprzeciwiając się wyprzedaży państwowego majątku energetycznego spółkom kontrolowanym przez francuski rząd. Poznańska ENEA do końca marca może zostać przejęta przez ÉlectricitŽ de France (EDF), francuski państwowy koncern energetyczny.

W proteście wzięło udział ponad pół tysiąca związkowców. - Protest jest przeciwko planom dzikiej prywatyzacji, a my to nazywamy przepaństwowieniem, czyli przeciwko oddaniu polskiej energetyki pod władanie innego państwa, państwa francuskiego - mówi Krzysztof Gonerski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w gorzowskim oddziale spółki ENEA. Jak dodaje, w tej chwili wyłączność na negocjacje ma EDF, francuski państwowy koncern energetyczny. Przypomina, że ENEA dostarcza prąd dla terenu obejmującego jedną czwartą Polski. Według niego, jest to wyprzedaż majątku narodowego w imię łatania dziury budżetowej. Podkreśla, że sprzedaż to jednorazowy zastrzyk dla budżetu, a majątek spółki ENEA w tej chwili przynosi dochody w wysokości kilkuset milionów złotych rocznie, jednak po sprzedaży, w przyszłym roku, te zyski będą szły już do państwa francuskiego.
Związkowcy przekazali poprzez ambasadę Francji petycję do prezydenta Nicolasa Sarkozy´ego. Domagają się poszanowania praw pracowników w spółkach zakupionych przez francuskie państwowe firmy.

Paweł Tunia

Vote up!
0
Vote down!
0
#133836

Dziękuję za te informacje. Mam nadzieję, że na tym jednym proteście się nie skończy.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133844

Mechanizm oddania przedsiębiorstw Francuzom dokładnie taki sam jak z TP S.A. tylko tym razem towarzysze nie dadzą zarobić pośrednikowi, koledze tow. Kulczykowi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#133869

Tak durnych cymbałów nie było jeszcze w polskiej polityce. Tu potrzeba nie miotły wyborczej, lecz trybunału.
Pozdrawiam

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133871

Podobnie w formie choć nieco bardziej skondensowaną wypowiedz zawarłem w notatce dl której link poniżej .
http://niepoprawni.pl/blog/783/stalismy-sie-na-powrot-posmiewiskiem-nie-tylko-calej-europy-ale-i-swiata

Doskonale podsumowany cały niemal "dorobek" tej ekipy.
I mnie z jednej strony złość ale i wstyd ogania gdy chciałoby się w czymś znaleźć plusy polskiej dyplomacji. Może jakieś choć małe sukcesiki ..A tu wielkie G ..
W zamian są "dymani" ile wlezie przez mistrzów tej profesji tak ze wschodu jak i z zachodu.

/10pkt/

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#133873

Tak sobie teraz myślę po cichu, że na takie dymanko musieli sobie czymś zasłużyć. Bo d...się nie daje za darmo. Czyli co? Pedałowali na darmo i za darmo? Nie wierzę. Coś w tym jest, być musi - większego w tym mroku amoku, a nie tylko nieudaczne pokraczne stanie w rozkroku.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133876

To wszystko kojarzy mi się z
WĘZŁEM GORDYJSKIM
tylko czy doczekamy tego jednego, który go rozetnie?
a może bardziej ze
STAJNIĄ AUGIASZA?

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#133878

Węzeł Gordyjski musi każdy z nas rozciąć we własnym umyśle mieczem Honoru, najpierw. A następnie poszukać innych wojowników uwolnionych od splotów niemożności. Bo to musi być dzieło wspólne narodu.
Podobnie ze Stajnią Augiasza. Najpierw trzeba posprzątać własne myśli i dobrać sobie kompanów, którzy lubią porządek w kraju. Cały kraj da radę posprzątać tylko cały naród.
Zanim coś się wydarzy w realnym świecie, musi wydarzyć się wewnątrz, w naszej indywidualnej i zbiorowej świadomości.
Budzenie się z letargu boli, gdy widzisz wokół tyle węzłów i gówna.
Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133880

ale tak strasznie przygnębiające. Dobrze, że widzisz swiatełko w tunelu, bo ja wpadłam w dół. Czarna rozpacz, ale trzeba robić swoje i mieć nadzieję. Pozdrawiam. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#133884

Przykro mi, że wprowadziłem Cię w przygnębienie. Sam jestem dość pogodnym człowiekiem, ale dość chłodno analizuję rzeczywistość. Oj, to koniecznie muszę zacząć pisać o światełkach w tunelu. Ale jak pisałem, to mało kto czytał.
Są dziś ciekawe idee, jak może się samo-zorganizować społeczeństwo, żeby przeciwstawić się smokowi oligarchii.
Tyle, że dość trudno o tym pisać w krótkich formach.
Pozdrawiam z pewnym poczuciem winy

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133886

Myślę, że niepoprawni poradzili sobie ze swoimi węzłami ( i dlatego są właśnie tu a nie gdzie indziej)a każdy z nas ma pomysł jak pozbyć się, przepraszam za słowo, odchodów, ale nie ma kto jeszcze na dzień dzisiejszy ogarnąć wszystkich i pokazać kierunek, złapać za pysk i wymagać. Wymagać nie dla nas osobiście, ale dla naszego wspólnego kraju. Nawet dla zniewolonych, zidiociałych lemingów bo przecież to są nasi rodacy chwilowo mam nadzieje omamieni kasą, zapatrzeni w siebie gdzie różne tvny i wybiórcze dają im nadzieję na onych nieomylność i przewagę nad moherami. Ja pomimo tego co widzę wokół mnie, wierze, że nawet lemingi potrafią (a przynajmniej większość z nich) w skrajnie trudnej sytuacji dla kraju stanąć po właściwej stronie.
Tylko kto nas ma poprowadzić jak na dzień dzisiejszy rządzi mamona a pryncypia są wyśmiewane, kto wie jak z tym walczyć ten własnie może rozciąć węzeł i pozbyc się, jeszcze raz przepraszam za słowa, tych gówien.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#133893

Myślę ostatnio o matematyce fraktali. Myślę o naturze, która wybrała fraktale dla własnego rozwoju.
I pojawiają się w mojej głowie nowe idee na temat narodu i praw rozwoju dla życia na poziomie samoświadomości człowieka i społeczeństwa. Za wcześnie na szerokie refleksje, ale w tym obszarze zaczynam poszukiwać sił, które uwolnić nas mogą od węzłów gordyjskich, zaś cywilizację, która stała się stajnią Augiasza przywrócić do porządku natury, który jest również porządkiem boskim. To bardzo śmiałe idee. Łączą tradycję z najbardziej zaawansowanymi produktami myśli ludzkiej - wydaje się, że harmonijnie.

Będę gotowy gdzieś za dwa lata. Może książka? To trudna praca. Za wcześnie, żeby gadać, zwłaszcza, że zarabiać na chleb też muszę w innych robotach. Ta wzmianka wyskoczyła z mojego umysłu tu i teraz, jako zapowiedź - daj Boże - owocnych poszukiwań.
Nie neguję roli wielkiego przywódcy. On się pojawia w modelu fraktalnym, ale nigdy sam - jak ten Herkules wykonujący 12 prac.

A z Twoim komentarzem zasadniczo się zgadzam.

Pozdrawiam

Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133937

Doskonaly wpis na poziomie reporterskim.
Przeczytalem szanownego Pana z wielka przyjemnoscia. Prosze pisac czesciej, dodalem sobie Pana blog do ulubionych.
Z szacunkiem polonus.
post. script.
Brakuje mi tylko pozytywnej nuty w Panskich rozwazaniach. Poczulem, ze mam depresje czytajac o beznadziejnej sytuacji w Polsce.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#133903

Dziękuję za ciepłe słowa. Piszę z doskoku.
W komentarzu powyżej napisałem kilka zdań na temat idei, które zaczynam analizować. Pojawią się więc również pozytywne nuty.

Jak uzdrowić siebie? Warto najpierw zdiagnozować chorobę w jej najczarniejszym stadium. Pozbyć się złudzeń, że bez kuracji wstrząsowej i skalpela powróci zdrowie. Następnie można rozważać, jakie metody leczenia przywrócą w Polsce i na świecie homeostazę.

Pozdrawiam
Piotr Franciszek

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr Franciszek

#133938